Jump to content

Moto Zajednica

Realna iskustva korisnika Scottoilera

Recommended Posts

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Kakva je situacija sa montiranjem kapaljke na prednji lancanik? Da li bi se tako izbeglo preveliko prljanje suvozaca i tocka?

 

Ne. Ulje baca lanac (kako god da je podmazan). Zato je bitna najmanja neophodna kolicina (opet kako god).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ja sam prezadovoljan sa Scotom...koristim ga vec par godina i uzivam u bezbriznosti podmazanog lanca. Prica o tome da prska, prlja i ostalo...osim par kapi na prsnjavoj (jer se na cistoj ne vidi) felni, nista drugo nisam primetio...naravno uz adekvatno nastelovan protok. Kod mene je nastelovano na otprilike 1 kap u 2 minuta i ne stelujem to svaki cas, cak ni prilikom voznje autoputem ili po kisi...i nemam problema vec preko 30000km.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: XT1200Z

Što se mene tiče mogu da potpišem doktorov post. Samo je kod mene naštelovan na jednu kap u minuti manje više par sekundi. Mijenjao sam štelovanje samo kada sam prelazio sa plavog na crveno ulje. Moralo je malo više da se otvori. Meni je najviše prljao kod prednjeg lančanika i smetalo mi je jer je izgledalo kao da motor negdje pušta ulje. Sa odgovarajućim štelovanjem i to se popravilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

V sistem ugradio proslog leta. Nisam nesto mnogo prelazio nakon toga, mozda 5-10000. Jbg nakon sto sam se ozenio nema se vremena za voznju toliko. Nikakvih problema sa sistemom nisam imao. Precizno dozira ulje. Ne trosi ga mnogo. Zadovoljan sam.

 

Nakon nekoliko meseci je dobra ideja spenadlom malo proci kroz onu pipu gde izlazi ulje, jer se vremenom nakupi prljavstina pa blokira protok

 

Napominjem da sam pre scottoilera imao podmazivac u sampgradnji i da sam po★izdeo od zezancije sa fals vazduhom tako da sam se odlucio da puknem pare na V sistem. Jeste da je skupo, ali...

 

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

...u principu i u skot-a možeš 10w40.... nećeš biti ni prvi ni poslednji koji je to uradio ;)

 

Laki, kakav je rezultat kada se sipa 10W-40 u Scottoiler? Bar si se ti nagledao toga pa me čudi da tako nešto napšeš?! :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Znaci da treba napraviti pregradu koja ce stiti suvozaca i motocikl od preteranog podmazivanja. Hvala.

 

Pogrešan zaključak :stabre:

 

Znači da treba podesiti sistem da ne prlja. To je 2 minuta posla. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: NG
  • Motocikl: Africa Twin 1000

ja sam ga podesio tako sto kada jagodicom prsta dodirnem lanac ostavi tanak film na prstu, sasvim malo ostavi trag.......ne znam da li je to neki reper za stelovanje ali mi je lanac podmazan a ne prlja motor previse

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

ja sam ga podesio tako sto kada jagodicom prsta dodirnem lanac ostavi tanak film na prstu, sasvim malo ostavi trag.......ne znam da li je to neki reper za stelovanje ali mi je lanac podmazan a ne prlja motor previse

 

To je to. Lanac podmazan, a ne prlja okolinu. :takoje:

Metoda provere je po sistemu: kako ti drago. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Pozdrav momci, Imam ZRX i zezao se sa svim mogućim sprejevima, I najzad dopizdelo i ugradio Skota. Preporodio sam se! Nema zezanja, a definitivno ideja da ulje spira konstantno lanac i u isto vreme podmazuje mi se činilo kao dobra ideja. Podesiš kao što je jedan odgovorio da kapa jednom u jednoj minuti, mada može i malo ređe. Sve zavisno kako voziš.

Ako su kratke deonice od po par desetina minuta, onda nek kaplje malo češće, pošto ne stigne da provrti dovoljno za ceo lanac.

Jedan tip. Prstom pređeš preko lanca , kod točka,gde nailazi na zadnji lančanik. i ako lepo i jasno ocrtava sve konture lanca na prstu dobro je, ako zamrljava, previše je pušteno, ako je strana tebi mnogo jasnija a ona strana bliže točku suva, treba pojačati.

Drugo, ne koristite nijedno drugo ulje sem originalnog. Ako je neko primetio, to originalno se pere vodom, lako se čisti , a i viskoznost je tačno podešena. Ono sem što podmazuje ,ono i pere, ako ste zaboravili. Moj bajk sa gornje strane im štitnik lanca, nije golo, tako da ne baca nigde sem dole po duploj viljušci. Ako neko ne zna koji je motor nek izgoogla, biće mu jasno. Inačee meni je isprljalo cipelu , slučajno zakačio lanac, tekstilna, sive boje, pod česmu , sunđer i sapun i mrlje nema više.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

Fina sparava. Ja imam onaj E sistem. Radi ok. Reaguje na pokret i ukljuci se sam. Ponekad zadrema na semaforu pa mu treba neka nagla promena da se opet probudi, ali mislim da je to do podesavanja osetljivosti.Trenutno sistem boluje od tkzv plavog ekrana. Radi, ali ne ispisuje podatke na ekranu. Nadam se da cu to resiti uskoro. Gubi kontakt, vibracije i promena temperature uticu na prikaz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Plavi ekran? Ima i ekran...A gore vidim i neko spominje GPS?

 

vSystem je čista mehanika sa vakuumom koji pušta mazivo kada se motor upali i mehaničkim podešavanjem protoka:

 

scottoiler-vsystem-california-spec-kit-installed.jpg

 

scottoiler-vsystem-california-spec-reservoir.jpg

 

 

eSystem je elektronika sa meračem G sile koji otvara protok kada kreneš i digitalnim podešavanjem protoka:

 

scottoiler-esystem-electronic-scottoiler-with-digital-display-and-includes-500ml-of-scottoil--267-p.jpg

 

SES_eSystemElectronicChainOiler.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300

Razmisljam o kupovini jednog od sistema za podmazivanje. Napravise od ovoga, sto bi ameri rekli, rocket science. Nisam pametan sta izabrati :neznam:

 

U Louis-u na ponudi su 3 modela Scotoiler-a (e-system me ne zanima):

- SCOTTOILER LOUIS SPECIAL, EDITION+125ML CHAIN OIL - € 69.95

- SCOTTOILER LOUIS SPECIAL, EDITION+125ML CHAIN OIL, New! - € 99.95 :zbunjen:

- SCOTTOILER V-SYSTEM, CHAIN LUBRIC. DEVICE+OIL - € 139.95

 

Do 18. januara u Lous-u nude i dodatnih 20 eura popusta na sve kupovine preko 100 eura pa bi to trebalo ukljuciti u kalkulaciju. To bi znacilo da V-system izadje 120 eura.

 

Pro-Oiler

Pro-Oiler Kit ready to install - 199.00€

 

I McCoi koji spomenu Mrva:

McCoi-Deluxe 135,00 €

McCoi-Standard 115,00 €

 

Ja zivim u Italiji pa mi je isti djavo da li porucio iz Louis-a, McCoi-a ili Pro-Oiler-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Nisam ljubitelj previse elektronike na motoru ali bih na tvom mestu uzeo McCoi podmazivac (najbolja varijanta ako imas nekoga u Nemackoj) koji je vrlo moguce i najbolji koji postoji. Uvek pusta istu kolicinu ulja, imas senzor za kisu kao i kros mod za ispiranje lanca.

 

Hteo sam da nabavim McCoi sistem ali mi je to bilo malo komplikovano.

Ovaj sistem je super. Ima o tome u onoj temi o lancima.Još i ovo da kažem, taj sistem je napravio član foruma,pa ako je raspoložen on može dosta toga da vam kaže o samom sistemu.

 

Razmisljam o kupovini jednog od sistema za podmazivanje. Napravise od ovoga, sto bi ameri rekli, rocket science. Nisam pametan sta izabrati :neznam:

 

U Louis-u na ponudi su 3 modela Scotoiler-a (e-system me ne zanima):

- SCOTTOILER LOUIS SPECIAL, EDITION+125ML CHAIN OIL - € 69.95

- SCOTTOILER LOUIS SPECIAL, EDITION+125ML CHAIN OIL, New! - € 99.95 :zbunjen:

- SCOTTOILER V-SYSTEM, CHAIN LUBRIC. DEVICE+OIL - € 139.95

 

Do 18. januara u Lous-u nude i dodatnih 20 eura popusta na sve kupovine preko 100 eura pa bi to trebalo ukljuciti u kalkulaciju. To bi znacilo da V-system izadje 120 eura.

 

Pro-Oiler

Pro-Oiler Kit ready to install - 199.00€

 

I McCoi koji spomenu Mrva:

McCoi-Deluxe 135,00 €

McCoi-Standard 115,00 €

 

Ja zivim u Italiji pa mi je isti djavo da li porucio iz Louis-a, McCoi-a ili Pro-Oiler-a.

 

Kako sam zamoljen ajd da prokomentarišem iako lično nemam glavobolju sa podmazivanjem ove vrste. Pružio sam logistiku oko komponenti McCoi-a, Mrva sklopio elektroniku a Miskomiu izvozao celu sezonu i ekstra zadovoljan elektronskom kontrolisanom pumpom. Lanac uvek čist a masan, felna i guma bez kapi ulja. Malo smo debatovali oko "ajnštrca", dve ili jedna i na kraju je stavljena jedna brizgaljka u osu lančanika, auduiofilska bakarna cevčica prečnika 2mm. Kada je sad zahladnelo pojavio se mehurić na početku PVC creva i mislim da je problem u njemu samom, obično providno, i predpostavljam da se ukrtilo dodatno od ulja a spoj na pumpi je preko riblje kosti i moguće je da je propustio. Planiramo da ili nađemo adekvatno benzinsko crevo ili da na spoj dodamo parčence gumenog i dodamo šelnicu. Inače to crevo unutrašnjeg prečnika 4mm ja kupio kotur i seckam ga za raznorazne namene, ispuštanje kočionog ulja, sinhronizator, itd. i kruti se, a pod dejstvom alkohola skroz pobeli i zamuti se tako da očigledno je samo za vodu. Zgodno je što je providno inače ne bi video sad mehurić koji remeti protok ulja i smanjuje podmazivanje a neće sam da nestane.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

Uvek bih izabrao neki elektronski sistem. Ok, moj se kao pokvario, a na mehanickom nema sta da se pokvari... Elektronski radi pouzdano na svim tempereaturama pri kojima bi mogao voziti i uvek ce izbaciti odredjenu kolicinu ulja. Naravno, moze da se pokvari, ali isto tako moze da se pokvari i neka elektronika na motoru pa svi opet vole da imaju ubrizgavanje. Pri tome mislim na motore za putovanje po asvaltu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ja sam koristio obican scootoiler nekih 35000km...i sve vreme koriscenja sam se pitao sta je to sto muci toliki svet da nesto stalno podesavaju. Pa su to prepoznali i proizvodjaci i napravili elektronske sisteme koji mere gomilu podataka da bi odredeli pravilnu dozu za podmazivanje. Tokom navedenog perioda podesavanje je bilo na pocetku, kada sam ga inicijalno podesio i kasnije za nekoliko godina skoro apsolutno da ga nisam stelovao...bez obzira na autoput ili kisu, sto je omiljeno da se navede kao nedostatak mehanickog sistema. Lanac na motoru u trenutku prodaje (35000km) nije pokazivao bilo kakve znake koji bi ukazivali na skoriju zamenu. Verujem da je kod novog vlasnika dobacio i do 50000km.

Ako je ovaj sistem dovoljan za ovoliki vek lanca uz mogucnost da me oslobodi odrzavanja, a samom konstrukcijom i nacinom instalacije jednostavniji od elektronskih, ja ne vidim realan razlog za kupovinu elektronskih sistema. Osim ako u ovom slucaju forma ne prevazilazi sustinu, pa je podmazivanje lanca samo sebi sustina.

 

Inace, moj primarni motiv za instalaciju podmazivaca lanca je oslobadjanje od rucnog podmazivanja, pa makar lanac trajao i isto kao i prilikom podmazivanja sprejom, a uverio sam se da traje dosta duze i bez cestog podesavanja.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ja sam koristio obican scootoiler nekih 35000km...i sve vreme koriscenja sam se pitao sta je to sto muci toliki svet da nesto stalno podesavaju....

 

Pa mene licno (a pretpostavljam i svet) muci visak ulja.

Podmazan lanac svima polazi za rukom i to uglavnom nije predmet rasprave.

Koplja se lome oko viska ulja. Kakva su tvoja iskustva po tom pitanju sa scottom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ja sam koristio obican scootoiler nekih 35000km...i sve vreme koriscenja sam se pitao sta je to sto muci toliki svet da nesto stalno podesavaju....

 

Pa mene licno (a pretpostavljam i svet) muci visak ulja.

Podmazan lanac svima polazi za rukom i to uglavnom nije predmet rasprave.

Koplja se lome oko viska ulja. Kakva su tvoja iskustva po tom pitanju sa scottom?

 

Nekoliko kapljica ulja se vidi na felni, samo ako je prasnjava. U protivnom se ne vidi nista.

U ekipi smo svi imali scoot-ove i niko nije imao nikakvu primedbu u tom smislu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Dobro podmazivanje lanca se sa Scott V sistemom uopste ne dovodi u pitanje. Jedina prednost ovih (nesto) skupljih uredjaja je sto ce se dobro podmazivanje dobiti sa mnogo manje ulja. Kapacitet V sistema je dovoljan sa oko 2000km, dok bi Pro Oiler ili neki slican pregurao 10000km, sa istom kolicinom.

 

Nepobitna je cinjenica da nije isto podmazivanje pri 20km/h i pri 160km/h. Pro Oiler to ima u vidu, Scott ne. Samo je na vlasniku da odluci smetaju li mu fleke ulja na tocku ili ne :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Kod mene na V-sistemu rezervoar traje oko 3000km (cak i do 3500km). Mozda je to razlog sto nema previse kapljica, a trajanje lanca govori da je ipak dobro podmazan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300

Dobro podmazivanje lanca se sa Scott V sistemom uopste ne dovodi u pitanje. Jedina prednost ovih (nesto) skupljih uredjaja je sto ce se dobro podmazivanje dobiti sa mnogo manje ulja. Kapacitet V sistema je dovoljan sa oko 2000km, dok bi Pro Oiler ili neki slican pregurao 10000km, sa istom kolicinom.Nepobitna je cinjenica da nije isto podmazivanje pri 20km/h i pri 160km/h. Pro Oiler to ima u vidu, Scott ne. Samo je na vlasniku da odluci smetaju li mu fleke ulja na tocku ili ne :)

Fleke ulja na tocku su stvar konfora.

 

Gledajuci sliku koju je zakacio GhostMile cini se da je problem ozbiljniji. Namece se zakljucak da se radi o bezbednosti:

 

Naravno da je po kisi potrebno vise ulja nego po suhom, ALI to ne znaci da treba odvrnuti do besvijesti. Ulje ne ide samo na felgu i dupe, vec i na gumu.Ovo je posledica pojacanog* ulja zbog voznje po kisi (nekih recimo 300 km). DSCF1799.JPG

* Radi se o aparatu 2 mileniuma ispred scottoilera (svih boja i slova), koji precizno dozira neophodni minimum ulja u svim uslovima i temperaturama, po obrtaju tocka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

To je opet stvar podesavanja, i opet prednost ProOilera - kad jednom podesis, ostace tako zauvek.

 

Da se razumemo - da imam lanac na motoru, koristio bih Scott V, ali da je ProOiler bolji - bolji je :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 252 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Evo ovako ,ja sam prosle godine gledao odmeravao i na kraju se odlucio za Mc Coi. Za Scottoiler sa kim god sam pricao svi ga hvale ali zahteva kasnije neko podesavanje sto se meni nije svidelo (kad je vruce zavrni slavinu a kad je hladno odvrni,kad je kisa pusti vise kad je mokro manje i tako u nedogled),onda curi ovako onako itd. Kod Mc Coi-a nema tog zajebavanja, presao sam letos oko 6000km sa Mc Coi-em i nikakvih problema nisam imao a vozio sam i po kisi i kad je bilo hladno i kad je bilo preko 30stepeni.Sistem ima senzor brzine,senzor kise,ima i opciju pojacanog brizganja ulja za off.Sto se tice pouzdanosti elektronike i komentara da sto je sistem prostiji nema sta da se pokvari mislim da su cista budalastina.Da je sve to istina danas bi i dalje vozili i motore i automobile bez kompiutera i raznih sistema koji omogucavaju bolji rad agregatima i udobniju i sigurniju voznju motora tj. automobila.Tako da toplo preporucujem Mc Coj-a .Ja sam se namucio u pocetku oko nabavke tj. kupovine Mc Coi-a,zato sto taj nemac nesto zateze u saradnji sa Srbijom, pa sam uz VELIKU pomoc Djunte uspeo da posle skoro dve -tri nedelje dobijem uredjaj.Tad nije bila ova cena a i bila je u ponudi mnogo jeftinija kit varijanta koju sam ja i uzeo i opet uz VELIKU pomoc Mrve smo uspeli da sklopimo elektroniku.Od momenta kad smo ga pustili u rad do danas nikakvih podesavanja niti preteranog razmazivanja ulja po motoru nisam imao.Pojavile su se neke decije bolesti,tipa gore pomenuti mehuric ili problem sa dve brizgaljke ali se sve to resi.O potrosnji ulja samo reci hvale za pomenutu kilometrazu nisam potrosio ni 50g. inace sam kupio kod Markonea scottoilerovo ulje koje se jako dobro pere sa lanca i ako ima po koja kap sa felne a opet odlicno podmazuje.O isplativosti sistema necu da komentarisem zato sto nisam uporedjivao cenu sprejeva i sistema,bilo mi je bitno da skinem sebi obavezu oko podmazivanja ,pranja lanca itd.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja