Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc oko izbora Enduro motora za ~1000e

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Melbourne - Australija
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere xtz 750 (prodat)

I meni je prvi motor ST... Ja sam prezadovoljan... Vozis glavom, ne zavrces po gasu bas puno, i opet ima gomilu snage ako zatreba... Za putovanja odlican motor... Za off neam pojma, nisam vozio kao nasi drugari, jesam malo po Divcibarama, ali bas malo... Ram neces polomiti, nema sanse osim, kako Popsy kaze, natovaren sa suvozacem da divljas po deblima (sto je i nemoguce)... Haha... Potrosnja zavisi pd emulzionih tuba i tvoje ruke na gasu... Bokilic i Revolucija odlicno steluju i rade oko STa, tako da moslim da neces pogresiti...

Ali ti fali malo kesa... I mislim da za male parice neces naci neki u kako tako dobrom stanju... To su uglavnom motori koji zahtevaju dosta ulaganja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 387 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750

Hocu naravno :)

Mada samo da vidim i sednem, ne bi bilo lepo da prvi put sedn da vozim tudj motor- suviše je veliki rizik :)

Saljem ti pp...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1893 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Jos jedan plus ako se odlucis za ST je taj sto ti godinama nece trebati jaci motor. Ima snage na pretek.

 

Rolle2010@ bilo bi lepo da otvoris jednu temu o tvom motoru. Retki su kod nas a bas bih voleo da cujem utiske vlasnika. naravno + dosta slika da ima tema :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 387 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750

Kako stvari stoje sve sam blizi i blizi ST,,,

Vrti se u oglasima jedan iz Rume za 1300e, pise da je fixno ali se iskreno nadam da ce covek malo spustiti cenu da se uklopim u budzet i to je to...

Jos samo da banka javi da su pristali da mi daju pare :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Evo vec 6tu sezonu ponosni vlasnik Dominatora, nemam nameru da ga menjam i preporucio bi ga svim enduro pocetnicima.

 

Poredjenje sa TA

post-1306-0-09201200-1394397863_thumb.jpg

post-1306-0-01934100-1394397882_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 387 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750

Zelim javno da se zahvalim clanu Gogruja- juce smo se nasli i pogledao sam ST uzivo i odusevio sam se :D

Motor mi deluje odlicno, ne samo njegov primerak, vec kao model :)

Jos par ljudi mi je ponudio da pogledam njihove motore ali mi se cini da cu ici na ST samo ako nadjem iole pristojan primerak za ove pare...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 387 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750

Samo i ovde da javim da sam resio da uzmem ST ako ikako bude moguce :)

Ako znate nekoga ko prodaje neki pristojan, moze i odlican ne bunim se :D, do 1200e(ili 1300e ako je registrovan za ovu seznou) vi vicite :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 387 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750

Mislim da Ugljesa neće da ide na 1300 tako da ništa od toga...

Pratim sve moguće oglase nego se nadam da ce se neko javiti da zna nekoga ko zna nekoga kome ST bas ne treba :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ima jedan moj drugar iz kluba ST na prodaju, kupio je cruiser-a pa mu stoji. Pozovi ga i pitaj...Micko 061/1118010

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 387 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750

I ova muka je resena :D Kupljen Super Tenere :D

Prvo hvala Ugljesi posto je bio maksimalno korektan i izasao mi u susret i to jos i pre nego sto je bilo price da kupim njegov motor...

 

Prvi utisci su sledeci:

-trebalo je jedno pola sata- sat dok sam se navikao na kvalicilo i menjac posto nikada nisam vozio motor sa menjacem

-upravljnivost mi deluje odlicno, nekako je motor bas lak za voznju, tako mi se cini, iako je poprilicno tezak i masivan

-probao sam i "off road" tj vozio sam po nekoj zemlji i pesku i manjim brdascima i barama i mogu reci da sam odusevljen :D Bio je i prvi pad sa njim tako da sam i to, potpuno bezbolno, pregrmeo posto je bilo pri veoma maloj brzini i to bas na tom pesku...

-sto se tice snage stvarno deluje da je motor ima vise nego dovoljno ali taj deo i nisam bas testirao posto nisam vozio preko 40-50 na sat...

 

Sad krece jurnjava za kacigom i ostalom opremom i zavrsavanje A kategorije...

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1893 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Marko srecno ti bilo, nisi pogresio sigurno.

Ps: Veceras nema spavanja. :) Sutra cim se probudis trk u garazu odmah, hahaahha. Dobar osecaj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Beograd NBG
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 ; Husqvarna TE 610e, RD07

Svaka cast! Da te sluzi u sreci, zdavlju i veselju! 1zdravo.gif

 

...Bolji motor nisi ni mogao da kupis 1moto3.gif1oda.gif

 

Sto kaze dobri Popsy ''puno srece za malo para'' !!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Nek je sa srećom da te služi puuuuuuuuuuuuuuuuuuuno sigurnih km... mislim da si uzeo odličan primerak :takoje: Rešavaj A pod "itno" za kacigu vidi možda bude neki popust na sajmu koji je počeo (upamti kaciga se kupuje tako što je držiš bar 10 minuta na glavi... treba da bude knap ali da ne pritiska tj. da te ne boli glava posle 5-10minuta nošenja) ... malo pročitaj o razlikama između PVC i trokompozitnih kaciga... moj savet obavezno full face ili dual sport kaciga i to je to...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 387 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750

Hvala ljudi, hvala 0a-smiley.gif

 

Popsy hvala na savetu, drzim se svega onoga sto si mi rekao na pp :D

Film odgledan, pdf-ove citam i krecem u potragu za kacigom... Plan je bio preko off road outlet-a ali je iskrso i sajam tako da danas planiram da odem da vidim da li ima nesto povoljno...

A polaganje cu gledati da bude sto pre, u ponedeljak zavrsavam papirologiju za motor i onda u utorak idem u auto skolu i onda posle 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Najbolji

Cestitam na kupovini,

a sad jedan mali iskren savet, motor parkiraj u garazu, vezi ga i daj kljuc sajle nekom i reci mu da ti ga ne daje ni po cenu batina dok ne polozis. Veruj mi, ja sam se zeznuo, kupio skuter od 125 kubika i 2 dana pre polaganja me navata pandur na motoru, popijem kaznu i tajmaut od voznje ( + jos je i skuteru istekla registracija).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 387 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750

E jbg, to je cist dokaz da Marfi nikad ne spava...

Ja cu se najiskrenije truditi da ne vozim dok ne polozim ali skoro siguran sam da cu to morati malo da prekrsim :D

 

Inace bio sam na sajmu danas...

Nadjoh IXS kacigu za 110e, snizeno sa 160, mada mi ja, cini mi se, za nijansu veca, bila je i neka Nox koja deluje pristojno, oko 11k,..

I videh neku Nitro, posle sam nasao komentare za nju ovde na forumu, i nju jeeedva navucem na glavu ali posle toa stoji kao salivena... jedin problem koji imam, debeljko, je sto mi previse stisne obraze i onda ne mogu da stisnem zube a da se ne ugrizem :D

E sad da li bi se to dovoljno prilagodilo licu posle nekog vremena ili ne nemam pojma... ali generalno mi se jako svidja kako stoji... Ona e oko 10k dok je regularna cena 15k...

 

Ima i nekih sasvim pristojnih jakni, ne secam se imena firme, oko 5200 je jakna i deluje skroz ok, sportska jakna ali ne vuce previse na moto, ima postavu koja se skida, protektore za ramena, laktove i ledja... ali nema moj broj :D

I ima jos jedan stand na kome je rasprodaja sve opreme, tako kazu :D, i tu su jakne od 6 do 12k i ima raznih... ja sam probao neku bas Enduro varijantu, neki tekstil sa koznim detaljima- ruznjikava kao i sve enduro jakne :D, ali mi se cini da je za nijansu prevelika/// kad stojim protektori su mi malo ispod laktova... e sad kad su ruke savijene onda se oni povuku manje vise gde treba.. pa sad da li tako treba ili ne bem il ga.. Takodje imaju i pantalone od 6k pa navise...

 

Eto, ako nekome znaci cisto moje vidjenje... Ima dosta veliki izbor kaciga ali dual sport-a ubedljivo najmanje...

Mada treba uzeti ovo sa rezervom- nikada ranije nisam isao na sajam :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja