Jump to content

Moto Zajednica

kazna za neregistrovano vozilo

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: leskovac

15.01.2011 sam kupio motor kome je istekla registracija septembra 2010 i istog dana sam zaustavljen od saobraćajne policije i zapisan po starom zakonu član 226 tačka 35(predvidjena novčana kazna od 5000-25000din)

pre dva dana sam bio kod sudije za prekršaje i kaze mi da mi je uradjena ispravka na 331 tačka 80(upravljanje vozilom koje nikada nije registrovano)-propisana kazna 6 boda,3 meseca zabrana,15000-30000din

postoji li neka sansa da se zalim ili to je to

sada me tretiraju kao da sam vozio stranca a notor je pre toga bio registrovan 3 godine za redom

postoji u novom zakonu član o isteku registracije tj nalepnice(vožnja sa registracionom nalepnicom kojoj je istekao rok važenja-propisana kazna 2 boda i od 6000-20000din)ali mi kazu da će tako da kažnjavaju od sledeće godine

unapred hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

obavezna zalba nego ajde od pocetka po kom clanu kog zakona je pisana kazna kad je bio prekrsaj jel vazio novi ili stari . i po kom clanu kod zakona je uradjena ispravka .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: leskovac

15.01.2011 sam kupio motor i isti da sam zaustavljen i napisana mi je prijava po starom zakonu 226 tačka 36,a 18.01.2011 su videli u supu da se pandur zeznuo pa su uradili ispravku na 331 tačka 80 jer je od 01.01.2011 stupio na snagu novi zakon

e sad,problem je u tome sto po tom novom zakonu oni mene tretiraju kao da vozilo nikada nije bilo registrovano i samim tim kazna je velika

a od nove godine,01.01.2012 će se primenjivati zakon ako istekne rok nalepnici i kazna je znatno manja

ja sam hteo da pitam da li postoji neki način da mene ne osude po ovome movom zakonu,jer mi je motor bio registrovan do septembra 2010

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX-R 1000 K4

Pozovi bilo koju savetodavnu službu za pravna pitanja, ima ih koliko hoćeš. Mislim da će ti svi potvrditi da, kada se zakon menja, za neki prethodni prekršaj se uvek primenjuje onaj zakon koji je povoljniji po okrivljenog.

 

Dakle, ukoliko je na dan kada si napravio prekršaj ili krivično delo važilo pravilo koje je kasnije, po novom zakonu, pooštreno, ti odgovaraš prema starim pravilima. Naime, na dan prekršaja si ti bio svestan rizika i odgovornosti po propisu koji je tog dana važio, i samim tim ne može neko za taj dan da te krivi metodama koje će tek kasnije biti utvrđene.

 

Ukoliko pak novi zakon postane labaviji, tada se primenjuju nova pravila, jer se smatra da su nova pravila i uvedena zato što stara nisu bila dovoljno dobra. A kako okrivljeni sigurno neće imati štete od novijih manje rigoroznih pravila, primenjuju se ta.

 

B.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja