Jump to content

Moto Zajednica

Kakav vikend... (12-13.01.2008.)

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Dan je poceo tako sto je rboban najavio svoj dolazak. Bio sam na prvoj jutarnjoj kafi, razmisljao o vecerasnjem dolasku Pauka, AcePN i SStruje. Ipak sam je napustio, seo na motor i sisao da sacekam Bobana. Telefonski poziv u toku voznje mi je bio znak da je vec stigao na mesto sastanka. Posle pozdrava i proucavanja motora krenuli smo do mene da popijemo po kafu i sta sleduje. Nisam stigao ni do prvog gutljaja moje nepopijene kafe, kad se iz pravca Lazarevca zacula grmljavina. Gledali smo se u cudu... da, ipak se radi o motoru. Posle nekoliko sekundi pojavljuje se grmeci Honda XL600 i krajnje sumnjiva i opaka faca na njoj - stigao je Spave. Nisam stigao ni da zinem o tome sta i kako, evo cele grupe za njim. Goran_bgd, Duh, Ceh, Pedric, Vodeni zeka (Bane).

Prilazni put do moje kuce bio je za tren oka ispunjen sarenom plastikom i gvozdjem.

 

8vOb0_picture0011024x768yu5.th.jpg

 

Goran nam prica o incidentu koji je imao u Beogradu kada je ga je udarila zena koja mu je dolazila u susret, klasicni "izvini, nisam te videala" slucaj, prilikom skretanja u njeno levo. Goran nekim cudom nije pao, ali je leva noga dobila pristojan udarac, ipak dobro amortizovan cizmom. Oprema, oprema!

 

Elem, idemo dalje. Rostilj je bio kljucna rec. Ali pre toga, lepa januarska voznja. A gde bi nego do Garaskog jezera a zatim onaj poznati krug do Lazarevca, koji polovina foruma vec moze da prodje zmureci. Sem Mikke koji ima Zumo. Uobocajena procedura za kretanje - cekamo Duha da se spremi (dve potkape, jedan okovratnik, termalni stitnici i zastita od hladnoce, Wind stopper, Neck heater).

Da ne opisujem put, to je do sada nebrojeno puta opisano. rboban je vozio iza mene, stalno sam gledao njegovo svetlo u retrovizorima. Odjednom, svetla nema! Pogledam bolje, i vidim samo nesto zuto! Onda shvatim da covek vozi iza mene na zadnjem tocku, a da ja gledam u karter njegove Husquarne!!! Posto smo bili na digackom pravcu uzbrdo, imao je vremena da tako prodje pored mene. Moram da priznam da nisam imao prilike to do sada da vidim uzivo! Samo da napomenem da u zasencenim krivinama ima vlage i mnogo, mnogo rizle, te treba biti pazljiv. Evo nesto slika sa brda Vagan.

 

ohmBV_picture0021024x768au8.th.jpg Oq3Zd_picture0041024x768dd3.th.jpg ie1jA_picture0031024x768bc1.th.jpg mfkAS_picture0051024x768ry8.th.jpg

 

Malo slika sa zaledjenog Garaskog jezera:

 

v14ay_picture0061024x768no7.th.jpg aRJDe_picture0101024x768vt6.th.jpg D4elr_picture0111024x768pw5.th.jpg 40UJ1_picture0121024x768ps2.th.jpg xw4uf_picture0081024x768xm2.th.jpg

 

 

Za vreme foto seanse na jezeru je stigao na svom KLE-u ni manje ni vise Nenad75, moj kolega iz kancelarije! Goran i ja konstatujemo da smo, realno, za rostilj kod mene zakasnili. Posle kraceg savetovanja sa grupom, eliminisali smo Ljig, Lazarevac, Valjevo i Cacak kao destinacije za kafasnki rostilj, i odlucili se za Arandjelovac, do koga je samo 5km preko Bukulje. Opustajuca voznjica do Goranovog kuma koji nas savetuje da potrazimo kafanu ciji sam naziv odmah zaboravio, ali se jednostavno pronalazi jer je "iza Arandjelovca u Banji, prva desno, pa prva levo, pa 2km pravo, pa poludesno pored groblja i tu negde". Nista lakse. Cim se Duh spakovao i obukao, krenuli smo. Do tamo smo samo jednom izgubili par clanova grupe, i jednom zalutali kao grupa, ali smo uz pomoc mog GPS-a ugradjenog u glavu (manje) i dima od rostilja (vise) nasli trazenu kafanu. Poprilicno gladni, parkirali smo masine praceni sumnjicavim pogledom gazde koji je okretao meso. Setih se bokilica i prasence&jagnjence postova, i pustio da mi dim sa rostilja lepo umirise kacigu.

 

Svi se srecni okupljamo oko gazde i rostilja. Tada nam covek, vec uspanicen, telom stiteci rostilj, saopstava da kafana odavno ne radi, i da ovo meso pece za njega! Cak ni ubledelo Cehovo lice i suze u Duhovim ocima nisu dotakle njegovo kameno srce. Ovog puta se nismo dugo raspravljali i moj predlog za kafanu "Jezero" ispred Topole je bez reci prihvacen. Delom zato sto niko vise nije imao snage za raspravu.

 

Ko je zapamtio kako nazad? Pored groblja, pa pravo 2km, pa polupravo, pa desno, pa opet desno, ka Topoli. Tu sam ja malo hm... dao tempo grupi, ali su me nepogresivo pratili po mirisu koji je moja kaciga ispustala. Sem Duha, koji je produzio za Beograd, zbog "neodloznih obaveza".  A u "Jezeru"... raj! Muzika, klima, TV, koza, lamperija... i miris. Narucujemo prve tri strane u jelovniku. Ipak, trenutak razuma i konobarov savet prevladjuju, pa se za bukvalno dva minuta ispred nas pusila lepa, gusta corbica. Ja obicno ne uzimam corbice u kafani, ali ne znam sta mi bi tog dana... Uz srkanje i kijanje od previse bibera, prepricasmo danasnja desavanja. Razmenismo mislenja o moto-forumskoj sceni Srbije. Poceli smo da posmatramo okolinu. A onda je stiglo...

 

rCWYV_picture016800x600tc2.jpg

 

Neko vreme vladala je tisina. Dve Karadjordjeve snicle, vise obicnih, kobasice, raznjici, pomfrit, kiseo kupus...pa puta dva, jer je stigao jos jedan oval. Sledecih pola sata necu opisivati. Eh...

 

0oeAr_picture0171024x768hb4.th.jpg Rx8ga_picture0151024x768sf6.th.jpg 404.jpg 4mTwY_picture0181024x768ew7.th.jpg

 

Ubedjujem beogradski deo ekipe da ide pravo za Mladenovac, pa dalje autoputem, sto oni prihvataju. Boban i ja se vracamo ka Lazarevcu. Nije lako voziti posle...onoga, pogotovo sto je noc vec pala, putevi vlazni, ali se bar rizla ne vidi u mraku i moze da se vozi brze :)

 

Cetrdeset minuta kasnije, parkiramo motore ispred moje kuce. Kafa mi se vec ohladila, a Pauk i SStruja su nervozno cupkali ispred...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Naime, dogovor je bio da Aca stigne prvi oko 18h, a Pauk i SStruja kasnije u toku noci. Neplanirano zavrsivsi posao ranije, njih dvojica su stigli dosta ranije. Ipak, nisu dugo cekali i nisu bili u stanju u kakvom smo Boban i ja bili. Usledilo je standardno pijuckanje kafa (jutarnju nikad nisam zavrsio) i ispracaj rbobana za Obrenovac. Nesto kasnije stize i Aca sa svojim Mirafjorijem.

 

Normalno, krenulo se u opustanje, a zna se kako se to u Srbiji najlakse radi.

 

TmpbU_picture0221024x768sh5.th.jpg d35XR_picture0241024x768oa4.th.jpg JXEI9_picture0231024x768qm0.th.jpg

 

Zatim smo se neko vreme divili vrhuncu GPS tehnologije koju nam je Aca demonstrirao. Mobilni telefon sa rutabilnim mapama, ali bez GPS recievera. Tehnologija putovanja je odprilike ovakva: upise se odrediste, i trasira ruta. Na svakoj raskrsnici stati i raspitati se kod prolaznika za koordinate mesta, upisati te koordinate u fon, koji onda nepogresivo odgovara "skreni desno". Malo traje, ali se moze.

Razgovor je nekim slucajem skrenuo na moju novu tank torbu, te sam morao da demonstriram kako funkcionisu njeni mocni magneti. Torba je bila cvrsto zalepljena za frizider, kao i Aca, sto je bio znak da skoknem do Maksija.

 

OPuVo_picture0251024x768zf4.th.jpg

 

Meni do jela vise nije bilo, ali su dragi gosti bili vidno bledi i izgladneli. Dok su vecerali pripremio sam im mesta za spavanje, koja nisu bas nesto, ali... kad celjad nisu besna...

Ipak jedno od celjadi je bilo besno, jer SStruja hrce malo slabije od Dexterra, te se u njihovoj sobi celu noc culo zvizdanje i pucketanje, i naravno, neporemeceno Milancetovo hrkanje. Moram da dodam ni da moj macak nije smeo da ode u njihov deo kuce, plaseci se zveri koja je tamo rezala...

 

Jutro ce promeniti sve. Tako je i bilo. Milance se neuznemiravan naspavao i ustao kad i ja, dok je trojac Pauk&Aca&Macak odahnuo i resio da ipak malo odspava. To se naravno nije moglo tolerisati u beskraj te sam ih uz zvuke Renault F1 motora sa Altec Lansinga ipak vratio u stvarnost. Tesku, ali ipak stvarnost.

Uz jutarnju kafu (za koju sam majstor) se dogovorismo da se danas kuva pasulj. Na moju radost, meso ne mogu vise da vidim. Pauk je skoknuo po suva rebarca, a ja sam pristupio k izvrsenju.

 

Evo kako je pasulj izgledao u dve faze kuvanja (obavezno ukljuciti zvuk!):

 

 

 

A evo kako izgledaju moji drugari za vreme posla:

 

f9OzN_picture0311024x768hj9.th.jpg F4De5_picture0371024x768fh9.th.jpg WkCKu_picture0471024x768eo1.th.jpg yeMed_picture0401024x768rj4.th.jpg pHeLY_picture0651024x768hs4.th.jpg 6SJiM_picture0411024x768tt6.th.jpg mu4iO_picture0551024x768dr1.th.jpg

 

Pasulj je uz Coca Colu i hm... casicu rakijice, brzo bio gotov. Salata od kiselog kupusa takodje i eto... to je to. Meni pasulj ne zagoreva kao nekima! :)

 

Posle klope je Pauk pregledao Luisov katalog trazeci bolju tank torbu od moje, ali naravno nije uspeo.

 

404.jpg

 

Dok je struja gledao konkretnije stvari, koje su izgledale mocno, onako prekrivene prljavstinom celodnevne voznje.

 

H10Gu_picture0741024x768ww1.th.jpg O8JYe_picture0751024x768mc4.th.jpg

 

Milance, zelim ti iz sve snage da se dokopas jos mocnije masine! (ima li takve??)

 

Mrak je poceo da pada i Aca je uz pomoc svog nepogresivog GPS-a otisao prvi, a malo za njim i Pauk i Milance. Nadam se da cemo se uskoro videti i ponoviti ovo, ali da dodjete "s motori"!

 

(gde je ona tema sta mi je doneo BJB? :) )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Melburn, Australija
  • Motocikl: Honda Hornet CB900F 2006

Sunce ti poljubim tri puta sam kliktao na "reply" kako se pasulj krčka ! Nešto ne vidim rebarca ?

 

Svašta sam jeo u životu (i krokodile, i kengure, i ajkule) ali nema ništa bolje od naše hrane -- definitivno !!

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Klub bivsih prijatelja!

 

Klub bivsih prijatelja cine svi oni koji su Lalajka upoznali zakljucno sa danom 29.09.2007, kada su se odazvali Paukovom pozivu da mu se pridruze u voznji do njegove vikendice u Donjem Milanovcu! Od svih disidenata tog dogadjaja izdvajaju se Pauk, AcaPN i moja malenkost, od tog dana svi smo mi Lalajkovi Bivsi Prijatelji jer istome njegov najbolji Hondin motor ikada napravljan nije bio u voznom stanju... no to je duga prica... Vremenom je svako svakome postao Bivsi Prijatelj (od sada skraceno BP, prim. moja) racunajuci i Lalajka.

Elem, klub BP se nikada skupio u punom sastavu do juce kada nas je Pauk pozvao kod Lalajka na rakiju (rakiju smo sami poneli, opet moja primedba) na sta smo se mi odazvali – naravno! Pauk i ja smo dosli sluzbenim vozilom u Lazarevac jos dok je sunce bilo na izmaku, ocekujuci da nas doceka miomiris pasulja koji su trebali Lalajko i Aca da spreme...

 

Kad, tamo, medjutim:

Lalajka nema nigde ni Ace; Acu smo zvali on je zaglavio u Kragujevcu bez izgleda da se pojavi u skorije vreme a Lalajko se prvo nije javljao na telefon da bi se na kratko javio da je na motoru i da nema sada vremena da prica... Nije ostalo nista drugo nego da ga sacekamo, unesemo ugalj u kotao, zalozimo kotao, prosetamo se gradom, popijemo caj... dok se Lalajko nije pojavio na africi u pratnji sa Rbobanom (na motornoj testeri koja se ne kvari, opaska autora – mene)... ljudi si ceo dan vozili motorima a ananas zaboravili...

 

Atmosfera se brzo zagrejala od vevericine rakije star 15 godina i tesku zahebanciju (zahebavali smo lalajka) dok rboban nije pobegao, verovatno mu je bio stran takav odnos... u neko doba dolazi i AcaPN sa Berluskonijevim automobilom (pojma nemam odakle mu), vece se nastavlja uz veceru (feta sira, ajvara, ljutih paprika, jogurta, kecapa... i salame “studentska radost”) i rakije od borovnice koju sam od kuce poneo...

 

Pauk je posle nekog vremena ispucao svu zahebanciju i sale koje je imao i trazio da spava, jos neko vreme smo pili borovnicum posle odgledali neke klipove na racunaru i toliko pominjani Erdzberg Rodeo 2007 koji je Lalajko hvalio na forumu i obecavao da ce svako ko dodje kod njega da ga odgleda....

 

Posle odgledanog Erdzberga i razmisljanja sta i kako mi vozimo i eventualnim promenama u stilu voznnje otisli smo na pocinak... Pauk je naravno odmah zaspao pokriven ambasador cebetom dok sam ja dobio konjsko cebe napravljeno od azbesta a Aca lezaljku za sunce... Ja dugo, dugo nisam mogao da zaspim od Acinog hrkanja, plus me je prvi put kada sam zaspao gadjao nekim tupim predmetom... posle je pricao da je jastuk al ja mu ne verujem... Lalajko je bio u drugoj sobi i cele noci chatovao i vozio formulu reno i gledao Erdzberg rodeo....

 

Ne znam da li sam sanjao ali bih mogao da se zakunem da sam u pola noci cuo zenski glas kako vice skreni desno, skreni desno... Mozda ja Aca uz pomoc GPSa pokusavao da nadje WC...

 

Nedelja:

 

Prvi ustajem ja, ne budim se nego ustajem iz kreveta, neprospavana noc... Zatim ustaje Lalajko i naredna 3 sata cekamo da ustanu i princeze... kada su svi ustali, popili kafu, doruckovasmo onu studentsku radost sto je ostala od sinoc i krenusmo s’pasuljem. Acu smo u startu odaljimo od kotlica zbog njegovih namera da stavi ricinus u pasulj... On sa paukom otisao do grada po 100grama suvih rebara (po njima vise i ne ide u pasulj) a mi zalozismo vatru u donjem delu placa na obodu sume...

 

Pasulj kao pasulj kuvao se 2-3 sata al to je brzo proteklo uz razgovor i borovnicu... Lalajko i ja pismo domacu borovnicu a ove dve devojcice LaVita borovnicu... U kotlicu su bile 2 sorte pasulja, krupniji-stariji i sitniji jos stariji i nijedna se nije lepo skuvala :) No to nije sprecilo nas 4voricu da pojedemo 6 canaka pasulja... Kazem canak jer u ono metalno sto lalajko zove tanjir stane 6 kutlaca pasulja!

 

Naravno i dalje se konzumira borovnica!

 

Kad je bilo najlepse Pauk je morao da ode da bu Novu Godinu docekao u firmi na internetu a onda smo Aca i ja otisli juznije... tu je Lalajko malo pobrkao loncice od silne borovnice... Lalajko je ostao kuci da gleda erdzberg rodeo i ogovara nas po internetu... Borovnice je ostalo vrlo malo...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Izgleda da su ovi ljudi mnogo konzumirali tu borovnicu za vikend,svako prica svoju pricu i laze na svoj nacin,ja nisam ni jeo pasulj ni bio u Lazarevcu za vikend!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Izgleda da su ovi ljudi mnogo konzumirali tu borovnicu za vikend,svako prica svoju pricu i laze na svoj nacin,ja nisam ni jeo pasulj ni bio u Lazarevcu za vikend!

 

a od svih borovnica ona lavitina izgleda najvise udara???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Kakav vikend !!

 

Prvo moram da se zahvalim Pauku sto je pozvao Sstruju i mene kod Lalajka, da njega nije bilo Lalajko bi sam jeo svoj pasulj i to bez suvih rebarca ;P Clanovi okupljanja "bivsi prijatelji" su ve ispricali sta se sve izdesavalo sa manje ili vise karikiranja, pa cu se ja ovde baviti samo ispravljanjem par iznesenih, a naravno netacnih tvrdnji.

 

Zatim smo se neko vreme divili vrhuncu GPS tehnologije koju nam je Aca demonstrirao. Mobilni telefon sa rutabilnim mapama, ali bez GPS recievera. Tehnologija putovanja je odprilike ovakva: upise se odrediste, i trasira ruta. Na svakoj raskrsnici stati i raspitati se kod prolaznika za koordinate mesta, upisati te koordinate u fon, koji onda nepogresivo odgovara "skreni desno". Malo traje, ali se moze.

Cekaj samo da dodje GPS reciver, jos ako se izglupiras pa istina kupis Mio, ima da umres od muke :D

 

Ko je nocu hrkao???

 

Ovo je bruka i sramota za montazere i moja baba bi videla da je ovo fake snimak, ja na video, a ti na audio snimku :) Poslusajte ljudi dobro ovaj zvuk, pa mozete da zamislite kako je bilo meni i Pauku u istoj sobi sa sstrujom. Ja samo znam da od sad gde god odem na konak, a da je i sstruja tamo, nosim cepice za usi i vrecu za spavanje da bih mogao da odspavam na bezbednoj udaljenosti u sumi :) Ja i Pauk samo se slozili da SStrujinoj zeni treba da se da orden kad moze da spava pored njega :P Gadjao sam ga jastucima, stolicama, vazama sa cvecem, svim i svacim i ne vredi nista, protiv tog hrkanja nema leka.

 

Na kraju moram jos i da pohvalim Lalajkov pasulj. Stvarno je fenomenalan kao sto se hvali da jeste, prsti da se polizu. Ja ne mogu da zamisim sledece Bjb okupjanje bez Lalajkovog pasulja.... hmmm... jedva cekam :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Sram vas bilo! Sad ste mi svi bivsi prijatelji! Stvarno nema smisla, okupite se, pasulj, zezanje a niko ne zove. Ovo stvarno nisam ocekivao.

Jos ovaj Pauk tako noz u ledja da mi zabije pa jos to i ovde promovise. Jel to BJB duh? Ccc... Duboko sam povredjen i uvredjen!

 

Jos ste se i lepo proveli lihvari jedni ;)

 

Da ne pricam o Cehu i kompaniji! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Sram vas bilo! Sad ste mi svi bivsi prijatelji! Stvarno nema smisla.

Jos ovaj Pauk tako noz u ledja da mi zabije pa jos to i ovde promovise.

Eeee,to sa bivsim prijateljima pali samo jednom,jedan je Lalajko :D,a drugo ja opet ponavljam da nisam bio u Lazarevacu ovaj vikend i ne znam sta pricaju gore pomenuti ljudi ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

ja opet ponavljam da nisam bio Lazarevac ovaj vikend i ne znam sta pricaju gore pomenuti ljudi ;D

 

 

Snimljen si culibrk, snimljen si! :D;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Super heavyweight, 641 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: BMW F700 GS

Sunce ti poljubim tri puta sam kliktao na "reply" kako se pasulj krčka ! Nešto ne vidim rebarca ?

 

Svašta sam jeo u životu (i krokodile, i kengure, i ajkule) ali nema ništa bolje od naše hrane -- definitivno !!

 

Pozdrav

El mnogo zilavi kenguri? ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: SRB Uzice Rade-Squi...

Sram vas bilo! Sad ste mi svi bivsi prijatelji! Stvarno nema smisla, okupite se, pasulj, zezanje a niko ne zove. Ovo stvarno nisam ocekivao.

Jos ovaj Pauk tako noz u ledja da mi zabije pa jos to i ovde promovise. Jel to BJB duh? Ccc... Duboko sam povredjen i uvredjen!

 

Jos ste se i lepo proveli lihvari jedni ;)

 

Da ne pricam o Cehu i kompaniji! ;)

 

    Skuvaću i ja pasulj al s kolenicom i znaš kaću vas pozovem ... juče..  >:(:( :o ::):P;) ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Vojvodina-Novi Becej-Germany svuda po malo.
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 1050xt 2022

Lalajko kad budem dosao do tebe voleo bi da probam taj tvoj pasulj veoma primamljivo izgleda ;D ;D ;D ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja