Jump to content

Moto Zajednica

U poseti moto klubu Mancula - Cacak (25.11.2007.)

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Joseph i ja smo bas zavrsavali prvu jutarnju kafu kada nam je jaka grmljavina spolja dala na znanje da je Duh stigao. Posle zajednicke seanse podmazivanja lanaca bili smo spremni da uzjasemo ljute masine, strokave jos od jucerasnje voznje. Joseph je zeleo da prodjemo jucerasnjom trasom http://www.bjbikers.com/smf/index.php?topic=12050.0 a moja ideja je bila da skoknemo i do Mancula u Cacak.

 

Evo kako je sve izgledalo na polaznoj tacki:

wUvYX_picture0011024x768fl8.th.jpg kGImm_picture0031024x768xw0.th.jpg

 

Ovog puta smo posli pravo ka Belanovici, a odatle ka Ostrvici i Rudniku. Ova deonica je posebno atraktivna pa je Joseph cesto zastajkivao da fotografise, sto je unervozilo Duha koji je do 15h morao da bude u Beogradu zbog "neodloznih obaveza".

 

Brajkovac je usputna tacka gde je Josepha ovo zainteresovalo:

404.jpg

 

A evo kako izgleda nervozni Duh kojeg je "neodlozna obaveza" cekala u Beogradu:

K6PvY_picture0051024x768jw3.th.jpg

 

Ovo je fotografija po imenu "Pobogu ljudi, zar ste opet stali???":

2Z3iF_picture0061024x768po6.th.jpg

 

Ipak, stajanja je bilo jos dosta, jer se moralo popiti malo ledene vode na cesmi pored puta, pa posmatranje Ostrvice, pa ovo, pa ono... U selu Rudnik srecemo starijeg bajkera na Maruderu. Od sela do raskrsnice na Ibarskoj magistrali je svega par kilometara. Joseph i Duh zbog "neodlozne obaveze" nastavljaju ka Beogradu i kafani Srbija, a ja odlucujem da je steta ovako lep i topao dan propustiti i nastavljam ka Cacku.

 

404.jpg 404.jpg

 

Lep i topao dan...hmm. Kako sam se spustao niz Rudnik ka Milanovcu, bivalo je sve hladnije i hladnije, a nanosi snega sve veci. Ulazio sam u neku izmaglicu koja je zaustavljala sunce. Sa Rudnickih 17-18 stepeni, sad sam vozio kroz 7-8... Kolovoz je postao neprijatno klizav, narocito kroz klisuru izmedju Milanovca i Cacka. Ipak, sve se prodje uz koncentraciju i paznju.

 

Da bi se "legalno" stiglo do Mancula, mora se napraviti dobar krug po Cacku, tako da sam ja pratio uputsva koja sam dobio od onog "ko zna". Niz stepenice, uz stepenice, malo sneg, malo uzbrdo-nizbrdo i  tu smo! A u klubu:

 

Domacice, zlobnici kazu inventar:

Iqq3j_picture0111024x768bl1.th.jpg zjL9a_picture0131024x768ag4.th.jpg 404.jpg 2PTP1_picture0151024x768ea5.th.jpg 2ibWF_picture0201024x768ay6.th.jpg

 

Za neupucene, nasi clanovi Rider_girl i Speed_girl. Kasnije se pridruzuje jos ***_girlova tako da je cak i meni bilo tesko da dodjem do reci:

PY37d_picture0221024x768me2.th.jpg

 

Nesto kasnije se pridruzuje Vladezx11, sa kojim se nisam video poduze vreme. Dolazi i Z750 (Kosta) Uz pricu o motorima i desavanjima oko njih vreme je brzo prolazilo. Za one koji dodju do reci. Onda je Vlade narucio rostilj na dostavu, tako da je moj odlazak dosao u pitanje, kao i moja dijeta. Na kraju je i klub Mancula castio turu pica, tako da ne mogu da vam opisem kako je ovde bilo lepo. A posto sve lepo ima kraj, moralo se krenuti kuci, mrak je poceo sa se spusta, a ja sam se brinuo deonice do Rudnika.

 

sJoZy_picture0231024x768eq9.th.jpg 9EuY6_picture0211024x768ph4.th.jpg 2ibWF_picture0201024x768ay6.th.jpg

 

Ususkan u jaknu (i nove pantalone :) ) krenuo sam po vec potpunom mraku, ali ne mnogo daleko. Senzor za rezervu nije reagovao te ostajem bez goriva. Opet Vlade stupa na scenu i ja konacno krecem. Vlade, hvala jos jednom!!!

Vreme izmisljeno za voznju! Aha. Na jednoj pumpi veliki displej pokazuje 2 stepena temperature. Kolovoz mokar i mracan, uz mogucnost poledice. Zaslepljuju me vozila koja dolaze u susret... Ma milina jedna. Ipak, nekako se dokopah vrha Rudnika, te je na dalje bilo dosta lakse.

 

Za jedan hladan novembarski dan (u Cacku i Milanovcu), 250km je sasvim solidna kilometraza. Hladnoca nije mogla da se izbori sa toplotom kojom sam docekan u Cacku. Cacani i Mancule, hvala vam!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Svaka cast, Lalajko i ostali! Bas je super sto ste uspeli da iskoristite ovaj "zimski dan", da se lepo provedite i navozate  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Cacak

Evo i ja da napišem nešto... Pozdrav za Lalajka od ekipe iz kluba...

Takođe pozdrav i za Josepha i Duha, šteta što niste došli sa Lalajkom, al dobro, drugi put...

... i tako... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Xt 600

Da smo dosli danas, mene drugi put verovatno ne bi videli, jer bih se nasao na listi za odstrel kod jedne drage osobe ;D Ima dana, lepo vreme tek dolazi.  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

Meni je zao sto vas nisam upoznao, ali dobro Duh kaze, bice jos prilika. Ja sam presao 430 km, sto i nije tako lose. Da ne moram danas na posao, verovatno bih otisao u Cacak, i eventualno se ustekao sda prespavam  ;D Sto km vise ili manje mi nista ne bi smetalo, a i izbegao bi ovo odvratno vreme sto je bilo od Indjije do Temerina.

 

Do sledece prilike za upoznavanje!  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Da smo dosli danas, mene drugi put verovatno ne bi videli, jer bih se nasao na listi za odstrel kod jedne drage osobe ;D Ima dana, lepo vreme tek dolazi.  ;D

 

Da li se "neodloznoj obavezi" svideo film?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja