Jump to content

Moto Zajednica

Srebrno jezero, Manasija - 9. i 10. jun 2007.

Recommended Posts

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Planirao sam da za ovaj vikend sa Helenom odem negde da se malo osamimo, pošto obično idemo čoporativno na neki skup ili roštiljanje... Lomili smo se između par destinacija, u uži izbor na kraju su ušli zamak Dunđerski i Srebrno jezero. Naravno, pošto ja nisam od onih organizovanijih  :(, nisam rezervisao smeštaj na vreme, tako da sam u subotu oko 13h počeo da okrećem telefone. Dunđerski, kao i što smo očekivali, popunjen. Dobro, rekoh, idemo na SJ. Zovem jedan, drugi, treći... pansion, sve popunjeno. Kod petog ili šestog mi se posreći, kažu da imaju slobodnu dvokrevetnu sobu, te ja rezervišem to za prenoćište... Eto. Imamo krevet.

Pakujemo se i razmišljamo šta valja poneti, kad ono zvoni telefonče. Karlos se javlja, 'ajmo na pićence. Kapiram, ne žurimo baš toliko, može... Odemo do restorana Sv. Nikola u Bulevaru (Revolucije, Kralja Aleksandra). Veseli konobar, hrana odlična, cene sasvim OK. Nažderemo se kao prasići, pozdravimo sa Karlosom i krenemo na istok.

Solo vožnjica ka Smederevu & Požarevcu, lagano, krivinice, lepo vreme.... Uživancija. Malo pre PO stajemo na pumpu da odmorimo pozadine i napojimo Terenu... Pumpa uredna, sa sve fontanicom i klupom za odmaranje. WC čist, klimatizovan, opremljen svim onim dispenzerima papirne robe (papir, ubrusi, ono za šolju....). Sjajno.

404.jpg

 

Nastavljamo ka Velikom Gradištu, te prateći uputstva ljubaznog nam domaćina skrećemo sa glavnog puta ka jezeru. Nailazimo na Y raskrsnicu, i ja odokativnom metodom odlučujem da skrenem desno (a trebalo je levo, mada nije velika šteta). Stižemo do reke, tamo opet odmaramo guzice dok se ja raspitam o sopstvenoj, i lokaciji našeg odredišta, te najboljem načinu izjednačavanja navedenih. Helena nije bila besposlena, već je odmah stekla jedno novo poznanstvo.

halOA_dscf8186tr0.th.jpg ZBkD4_dscf8189cq0.th.jpg

Mladi gospodin se izležavao pored jednog od čamaca, i uopšte se nije ustručavao da nam se pridruži...

 

LM, nakon što sam se usmerio, krećemo prema pansionu, sa izvesnom dozom strepnje... Ko zna šta će nas dočekati pošto nismo na vreme rezervisali. Stižemo, parkiram motor ispred jedne lepe kućice.

404.jpg

 

Kako siđosmo sa motora, ja bacim pogled na pansion i ustanovim da uopšte nismo loše prošli, bar ovako spolja. E..... Kućica ima (između ostalih) dve sobe koje gledaju napred, prema parkingu, i imaju baš lepe terase.

YwNIp_dscf8302hf0.th.jpg  (slikano kasnije, po mraku :( )

 

Pomislim, "uh što bi bilo lepo da imamo ovakvu sobu....". Prilazim gospođi koja stoji pred vratima, upoznajemo se i odlazim po ključeve. HA! Terasica je naša! Neverovatno. Ulazimo u sobu, veliki bračni krevet, klima, TV, mini bar, sef u ormanu, flaša vina i dve čaše na stočiću...

      .            ,              .          !!                .                                          .                                            .                        ,      ,                      .

(To smo mi ostali bez teksta).

IRUVw_dscf8195zj3.th.jpg 8WY24_dscf8196hy8.th.jpg lt9tm_dscf8194us4.th.jpg  UkQq0_dscf8205oy4.th.jpg

 

Odlazim napolje da skinem kofernjaču sa motora, eto ga domaćin... Kaže, a što ne bi ti priterao motor ovde do terase? Meni malo neprijatno, reko' šta ima moj prljavi motor da guram tu na uredan i čist trem... Neka, hvala... biće OK i ovde, imam alarm (misleći na Xenu). Čova kaže ok...

Malo smo se raskomotili, pa otišli u šetnjicu po lokalu... Helena me je nagovarala da tu šetnjicu malo i produžimo, ali se ja iskusno nisam dao nagovoriti na to brutalno iživljavanje po tabanima..... Za distance veće od 500 metara je čovek davno davno izmislio točak (il' dva). Vraćamo se do pansiona, a tamo nas dočekuje Zoran, sin domaćina, koji mi ponavlja očevu priču po pitanju smeštaja moje Terene. "A da ubaciš ti motor u hodnik?" Ja zbunjen, neprijatno mi na kvadrat, ne znam šta da kažem. Reko' "Ima li potrebe", on kaže "pa nikad se ništa nije desilo, ali za svaki slučaj...." I tako, posle malo nagovaranja i mog snebivanja, uteram ja motor u hodnik pansiona. Ne verujem. Tokom sledećih par sati sati sam svakih 15ak minuta ponavljao... "moj motor je u hodniku pansiona... ne verujem".

Ka35g_dscf8305lc0.th.jpg

 

Sedamo u restoran koji je vlasništvo iste porodice i odmah je do pansiona. Ljubazni konobar nas uslužuje, preporučuje, ispunjava blesave želje... (nezačinjena kupus salata.... kako me je samo pogledao  - u fazonu "kako možeš to tako da jedeš" - .... šta ću, ne volEm sirće). Dok čekamo na hranu, uživamo u ambijentu. Ljudi su se stvarno potrudili, sve izgleda svetski.

404.jpg 404.jpg

Muzika u pozadini tiha, neki šlageri ostala laganica... Sasvim adekvatno. Stiže klopa, da je bila još malo bolja bila bi vrhunska.

 

Odlazimo nazad u sobu, da iskoristimo blagodeti terasice. Otvaram vino, dopisujemo se sa Minom koja me obaveštava o sutrašnjim zbivanjima. Treba da se sastanemo kod Požarevca, pa da nastavimo prema manastiru Manasija... Utvrdimo gradivo, sklapamo kartu. Uživamo u vinu i ambijentu, i dalje ne verujući kako je sve ispalo sjajno, kao da smo planirali put mesecima unapred.

 

Sutradan se budimo oko 10, pakujemo, plaćamo i sedamo u restoran da doručkujemo. U tom trenutku stiže poruka od Mine "Krenuli smo!". OK, kapiram ja, njima treba malo više nego nama do mesta sastanka. Skrkamo omlete i kafe, odemo da ja kupim naočare za sunce (izgubih nekako stare). Tu se Zoran opet našao - kaže, idite po šetalištu pravo, tamo ima tezga sa naočarima. Slobodno motorom, niko se neće buniti. Odlazimo, prvom na pola kvačila, tabanam po šetalištu pored pešaka i kupača, opet mi neprijatno.... Palimo nazad prema PO i raskrsnici gde ćemo se sastati sa ekipom, ja derem Terenu koliko uslovi dozvoljavaju, jer sam umislio da kasnimo debelo.

404.jpg

Ključna reč je umislio, jer smo stajali pored puta jedno pola čuke, dok nismo ugledali 1... 2.... 3... 4..5 ..6 ...7.  8.... 9! Devet motora kako se isključuju sa puta i skreću ka nama. JBT!! Ja mislio Mina sa još jednim ili dva bajka, kad ono cela horda!!! Na brzinu opaljujem par fotki, i brzo na motor da ne čekaju ljudi....

UiVBh_dscf8308yk7.th.jpg Wooqd_dscf8309gu4.th.jpg 404.jpg

 

Odatle odlazimo prema Manasiji...

6us4V_dscf8313td7.th.jpg 689jC_dscf8314nv9.th.jpg

 

i još par mesta...

404.jpg jlVdM_dscf8318ar8.th.jpg  404.jpg

 

ali o tome neka pišu i slike postavljaju ostali...

zsbb5_dscf8311ot9.th.jpg 404.jpg

meni se tu negde i ispraznila baterija na aparatu, tako da nisam zabeležio ostatak puta...

 

 

Sve u svemu, bajan vikend, punjenje baterija kakvo nisam u skorije vreme imao.

 

Kontakt:

Vila Stević

Srebrno Jezero

12220 Veliko Gradište

www.vilastevic.com

info@vilastevic.com

063 77 21 001

064 4 500 600

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

Super,super! :)

Ajde  Cheshe,nemo da si lenj...UBACUJ TE FOTKE!  :-*

 

A i ostatak ekipe da se potpishe...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

Ajd da se zapljunem  ;D

 

 

Dakle posle silnih dogovora u toku proshle nedelje...konachno u subotu kasno uveche  ;D  dogovorimo sve. Polazak nedelja, tura Manasija, okupljanje u Fracciu u 10 h !

 

Trebalo je stvarno da krene samo 3-4 motora...kad ono  :o  9 motora + Cheh i Helena koji su nam se pridruzili kasnije + BojanP koji se takodje pridruzio kasnije...

 

Ishli smo preko Smedereva ka Pozarevcu, skretanje za Zabare-Svilajnac, pa Despotovac i manastir Manasija...Posle i do Resavske petjina tj restorana u blizini  ;D MK Pechenje  ;D  Sve ukupno tamo i nazad nekih 350km !

 

Ne mogu da nabrojim ljude koji su bili, jer nas je mnogo bilo, pa tju sigurno nekog zaboraviti a ne bih da se to desi...pa nek se svako zapljune sam  ;D

 

Sve u svemu, meni je ovo bila prva voznja TransAlp-om van grada...i ja sam odushevljena motorom...bilo je i par nezgodnih situacija, ali sve je proshlo ok !  Enduro je majka !  :)

 

Ekipa super, voznja super, klopa super ! A tek vodopad...ahhhhh koji chill...prelepo...

 

Slike ni ja nemam...chekamo foto ekipu da se angazuje i postavi fotke...a i da ih nareze na cd...

 

Jedan jako lepo proveden dan, sa super ljudima...drago mi jes hto sam upoznala josh neke chlanove ovog foruma !

 

Vidimo se na drumu !  :)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5347 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Svaka cast.

Nadasve simpaticna tura,eto taman kad sam pomislio pa da li cemo dobiti kontakt od tog pansiona,dodje kraj posta i obavjestenje da ce doci sa slikama.

 

Transalperka Mina predvodnik horde. ;D

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 575 postova
  • Lokacija: New York
  • Motocikl: 2018 BMW C650 Sport

vidim da sam spomenut ;D pa rek'o da se i ja javim.

moja jovana i ja smo napravili mali bike weekend (tek sad vidim da je i čeh :o - bili smo na istom potezu..)

dan I: BG-PA-Kovin-SD-PO-Veliko Gradište-Golubac-Milanovac-Tekija-Kladovo-Negotin. tu smo spavali kod moje tetke. oko 330km.

dan II: Negotin-Bor-Crni Vrh-Žagubica-Manasija-Despotovac-Svilajnac-SD-Grocka-BG. u blizini resavske pećine, mk pečenje je imao sastanak upravnog odbora.. kad smo mi naleteli bilo je parkirano desetak motora ispred kafane, a upravni odbor je spojio 4 stola, naručio gomilu hrane i pića i donosio neke teške odluke.. ;D

neću svojim slikama da spamujem čehovu temu ;)

kad sam ušao nazad u garažu, na satu je stajalo 710.8 km

veliki pozdrav za veselo društvo, koje je i nas dvoje primilo da sa njima odlučujemo ;D ;)!!!!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 774 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV

extra je sve , pozdravi Helenu, moraću da posetim to mesto stvarno je extra,a gde su ti bre brkovi jedva te prepoznah.

Veliki pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda TransAlp XL600V

E jbg.kasno sam video da ste mi dolazili pred sam prag,mogao sam i ja doci da se upoznam sa nekima od forumasa,umesto sto sam neuspesno cekao sarana na nasem jezercu!

P.S.Ako nemate slike vodopada,ocete da vam pozajmim neke ili slikam druge da vide ostali!? :D A steta sto niste meznuli nesto u restoranu Vodopad,ovde gde ste bili je nekad bio mnoooogo lepsi objekat nego ove"stracare"sad!?

A da nije ovaj KTM sa jos dva BMW-a (GS) vec bio na istoj relaciji za 1 Maj,sreli smo ih usput,a sad ga vidim opet,kapiram da ni u BG-u nema bas toliko identicnih KTM-ova!?

Pozdrav 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Beograd / London

Evo i ja da se prijavim, Zhilijan mi rece 10h Fracci i ja ocekivao standardnu ekipu(Cure, Johnny, Mare itd)kad ono pola BJB-a! Kakva sreca....Extra voznja sa extra ekipom, bas mi je drago sto sam povezao lica sa imenima sa foruma:)!

Slike stavljam za koji dan...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

Odlicna vikend varijanta !

 

Jos samo da saznamo kontakt tog pansiona

 

Stavio je Cheh kontakt na dnu svog posta....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Planirao sam da za ovaj vikend sa Helenom odem negde da se malo osamimo, pošto obično idemo čoporativno na neki skup ili roštiljanje...

 

Ne mozes pobjec od drustva, pa to ti je...  :D  Bitno da je srce puno, lijepa tura.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Pozdraw Swima .. saswim spontano okupljanje .. reziltiralo je okupljnju 10 motora .. Odlichan sastaw ekipe .. lepa woznja .. lep izlet ..

Ne bih mogao da dodam nishta shto wec nije gore recheno .. osim par fotkica da upotpunim i zaokruzim owu temu ..

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Treba se prosetati uzvodno, do izvora, odakle krece recica koja ovde pada. 500-600 metara kroz travnata brda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 927 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Ajde i ja da ponovim...Ovaj vikend je bio savrsen, stvarno smo se lepo proveli, vreme odlicno, voznja prijatna, lepi ambijenti, super drustvo, klopa, ma sve...Drago mi je sto nas je bilo onoliko, pozdrav svima.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja