Jump to content

Moto Zajednica

Oko Fruške Gore

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 451 postova
  • Lokacija: Šabac

21. novembar. Jutro sunčano, obećava lep i topao dan za ovo doba godine.

 

VwVCM_sn202851.jpg

 

Davno sam planirao ovu rutu da obiđem Frušku Goru i relacija je sledeća: Šabac-Sremska Mitrovica-Manđeloš-Ležimir pa levo obroncima Fruške Gore prema državnoj granici prema Hrvatskoj i Iloku, pa desno, Susek, Beočin pa uz Frušku Goru, pa nizbrdo do Vrdnika.

Pred polazak. Testiranje nove kacige i nove potkape.

 

0pPG9_sn202944.jpg

 

Put do Sremske Mitrovice uz Savu prav i poprilično monoton.

Posle Ležimira levo na raskrsnici i put postaje sve uži i lošiji.

 

nlNqG_sn202945.jpg

 

Na pojedinim mestima više se i ne vidi asfalt od zemlje i od seče drva.

 

YQEvr_sn202946.jpg

 

Pejzaž postaje pitomiji,teren valovit i dolazim do znaka za državnu granicu.

 

apKIf_sn202947.jpg

 

Nažalost još se vide tragovi prošlih vremena po izbušenom putokazu i betonskim blokovima  pored puta.

 

N8E4k_sn202948.jpg

 

Prolazim kroz mesta u kojima nikad nisam bio i sve mi se ovo čini kao neki drugi svet. Put prolazi pored Dunava, silazim sa motora i pravim ove sličice.

 

wnnpW_sn202950.jpg

pLS90_sn202952.jpg

 

Na pojedinim mestima vozim oprezno jer je put mokar i klizav jer nije osunčan.

Na nekim mestima kuće i put jako su blizu Dunava i tek odavde se vidi koliko je Dunav velika i moćna reka.

 

2bB0q_sn202954.jpg

 

Zaobilaznim putem prolazim pored Beočina, fotka nije baš lepota ali prizor cementare dominira krajem.

 

8mRGs_sn202955.jpg

 

Posle Beočina skrećem desno pa uz Frušku Goru. Put uzan ali nov, divan, pun krivina. Predeo bajkovit.

 

q1uRb_sn202956.jpg

 

Na pojedinim mestima nestvarni prizori, igre svetlosti i senke.

 

D8Wfm_sn202957.jpg

 

Spuštam se do Vrdnika i tražim babu koja prodaje čajeve. Kupujem od nje čaj od kupine koji je predivan i pijem ga svako jutro.

 

H80WM_sn202963.jpg

 

Odlazim do restorana (Žuta kuća) i tražim nešto čorbasto. Konobar mi preporučuje kuvanu kolenicu i mada sam tražio najmanju porciju dobijam ovo:

Jako je bilo ukusno ali nisam baš morao ovoliko da jedem.

 

404.jpg

 

Sedam na motor i prema Irigu uključujem se na put prema Rumi. Tu malo dajem oduška i vreme je da testiram kacigu. Idem oko 160km/h, kaciga se ne pomera, ništa ne zuji, ne šišti, čini mi se što brže idem to bolje stoji...

Posle Rume laganica, već je 4 sata, put postaje taman, sunce zalazi i vidim da postaje klizavo. U Šabac stižem sa zalaskom sunca. Iz auta me ljudi čudno gledaju, po sistemu "Vidi onoga na motoru, a ovako hladno!".

Mislim da se može voziti i po hladnom vremenu samo treba imati dobru opremu. Po dolasku kući perem motor i ušuškavam do sledeće prilike.

Pozz svim BJB.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dukags, 291 postova
  • Lokacija: НОВИ САД

Da Fruska ovih dana uvek nanovo zanimljiva svojim jesenjim bojama sume, krvinama...

Mada puteva kroz Frusku na nekim deonicama ima i rupicasti vecina ih je za uzivanje i uvek nanovo voznju motorom cine zanimljivom. 

Samo toliko puta se 'nako smandrljamo i do Vrdnika ali nikad ne svratismo u tu Zutu kucu, jel cemu bila kolenica i po kojoj ceni?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 451 postova
  • Lokacija: Šabac

Žuta kuća je restoran koji su mi preporučili u Vrdniku, po sistemu, samo uzbrdo i nemoš da omašiš ,,sa desne strane videćeš -žutu kuću-,, e to je restoran. Kolenica je bila super, sa kiselom oko 800 dindži. Samo pošto je porcija ogromna više bi mi prijala neka čorbica, jel više volim da vozim motor kad mi stomak nije prepun. eto...  Pozz...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 253 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Herceg Novi
  • Motocikl: Suzuki Intruder VS 800

Iz auta me ljudi čudno gledaju, po sistemu "Vidi onoga na motoru, a ovako hladno!".

To si mi najljepši dogadjaji kad ulovim te poglede iz auta jedni sline ono i ja bih tako a žena mu okreče glavu,drugi se čude kud stižemo, treči odaju poštovanje, oni koji trube su moji ali sada su u autu, deca i mame mašu ipak nas vole svi ali nebi seli na motor.Fruška gora je uvjek tu za opuštanje super vožnja profo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja