Jump to content

Moto Zajednica

Okolina Arandjelovca 20.01.2007.

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Odmah da pokazem o kakvoj se voznji radi:

 

hAz0x_slikaputa0an.th.jpg

 

U prepodnevnim satima tog dana se nisam nadao nikakvoj vecoj voznji. Medjutim, dan je bio prelep pa pozvah mog drugara Vladu (Kawa GPX750F) da se provozamo do Garaskog jezera. Na ovom pravcu nema OMV pumpe za sastanke, pa sam ovakvim putem (ovo je bolja deonica, dalje nisam imao vremena da slikam) preprecio do Vlade :)

 

DhdFL_picture0041024x7689eo.th.jpg

 

Planirao sam da do tamo odemo preko brda Vagan do Zivkovaca, trasom opisanom http://bjbikers.com/forum/viewtopic.php?t=4234 ovde, ali Vlada nije imao goriva, pa smo produzili ka mestu Bukovik, na domak Arandjelovca. Posto ja Vlada napunio rezervoar a ja to isto odbio jer sam prosli mesec vec sipao 10l krenusmo dalje do Arandjelovca. Po ulasku u isti, iza benzinske pumpe, odvaja se put za Bukulju. Jako krivudav, ne bas dobar, sa dosta rizle. Pogled ka Arandjelovcu:

 

co448_picture0058cr.th.jpg

XfMTf_picture0088sg.th.jpg

 

Po prelasku Bukulje, put normalno pocinje da se spusta. Finale je u velikom pravcu koji izlazi na most koji vodi preko jezera.

 

404.jpg

 

Jezero je inace vestacko, napravljeno sedamdesetih godina, poprilicno veliko. Ima dosta mesta za kupanje, ali mislim da je najbolje ovde na samoj brani jer se po betonu moze uci u vodu:

 

CwpRK_picture0295kc.th.jpg

 

Sa donje strane brane postoji velika kosina duzine oko 70 metara, verovatno bi se Dane sa njegovim gumama popeo tim putem na branu. ja se sa mojim slikovima nisam usudjivao. :)

 

nL86A_picture0356as.th.jpg

 

Pogled sa brane prema Bukulji:

 

uwjOk_picture0249ju.th.jpg

 

Visak vode iz jesera (hoce li ga biti ove zime?) ovim kanalom:

 

VF7F6_picture0373cd.th.jpg

 

...izlazi ovde:

 

2NM4K_picture0399ol.th.jpg

 

Dakle, ispod nasipa, sa leve strane gledano odozgo, sa brane, nalazi se poveci hmm... bazen. Nisam siguran da mu je to osnovna namena, ali kazu da je tu leti super za kupanje. Ima pristojnu dubinu, oko 4m. Tu je i mali restoran za one koji zele kafu, Coca Colu ili pljeskavicu (Dex, miran si ovde):

 

87dgX_picture0416bw.th.jpg

HXFoK_picture0462op.th.jpg

 

Motor sam ovde poprilicno isprljao jer se ispostavilo da je livada natopljena vodom. Vlada nije ni pokusavao da dodje do ovde. :) Pametan covek.

Cuvar kojeg smo malo kasnije sreli nam je rekao da je ovde i na samom jezeru nocu mozda veca guzva nego preko dana, mnogi dolaze, raspaljuju se rostilji, pije pivo... Eto predloga BJB-u za jednodnevnu rostilj turu.

Put dalje predivnim asvaltom krivuda kroz sumu :

 

WESDv_picture0656lj.th.jpg

2dtXy_picture0488pc.th.jpg

 

da samog... centra seoca Garasi. Na jednom mestu se se ugnjezdili izmedju brda:

 

Crkva:

FPCI9_picture0574wa.th.jpg

 

u cijem dvoristu ima i ovakvih spomenika:

 

kodqH_picture0605ge.th.jpg

 

Skola:

64Oup_picture0703dx.th.jpg

 

Crkveni zapis:

 

Ev343_picture0540ad.th.jpg

qwNur_picture0530ul.th.jpg

314RE_picture0552by.th.jpg

 

Mesna kancelarija: (ne prodaje se meso :) misli se na administrativni centar)

 

EvS0R_picture0492cj.th.jpg

 

i seoska prodavnice ispred koje se sedi i pije pivo. Ljudi su neverovatni, jer smo se za 15 minuta sa svima upoznali i morali da obecamo da sledeci put kad prodjemo svratimo da se nesto okrene na raznju. I popije pri tom.

Preko puta same prodavnice se nalazi ova stena, iznikla iz sume, nicim izazvana:

 

rEqaE_picture0516hk.th.jpg

 

Put od Garasa do Belanovice je mozda najlepsi put kojim sam do sada imao prilike da vozim. Potpuno nov asvalt, najduzi pravac 50 metara, okolo suma, uzbrdo-nizbrdo. Nekoliko kilometara iza Garasa se odvaja put nazad za Zivkovce i Vagan, ali sam ja insistirao da produzimo do Belanovice.

Ovog puta je u Belanovici bilo vremena da se u staroj kafani sa kaljevom peci, kariranim stolnjacima i klimavim stolicama, potamnelom lamperijom na zidu popije _predivna_ kafa, sa ratlukom i kiselom vodom. Krenuli smo pred mrak, pa sam imao prilike da proverim Afrikina svetla po brdima izmedju Belanovice i Darosave.

 

Sve u svemu, predivnih 90 km. Preporucujem!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 681 postova
  • Lokacija: Podgorica - MNE
  • Motocikl: BMW S1000XR

mnogo lijepih krajeva ima koji se mogu posjetit, i uz vasu pomoc sa slikama i ovim savjetima mnogo je ljepse krenut na put. svaka cast na trudu. nice djir i slike :kul:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Africa RD04

Konacno sam i ja, juce odradio ovu voznju sa dodatnim penjanjem na vrh Bukulje i njen novi betonski vidikovac

sa kojeg je pogled NEPROCENJIV ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja