Jump to content

Moto Zajednica

Fruska Gora 19.07.

Recommended Posts

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Ova voznja je trebala biti probna voznja Jagerovog novog konjica,ali je u akciju spletom okolnosti ipak krenuo enduro shadow-om :)

Docekali smo ekipu iz Subotice,i krecemo

 

UzE5n_1006701640x480.jpg

 

Ali stajemo odmah posle 2 km,jer se vec odavno kasni sa doruckom :)

 

dv5WG_1006702640x480.jpg

 

Zadrzavanje je kratko,i zurimo na mesto sastanka u Sremskim Karlovcima,

gde nas vec ceka Beogradska ekipa.

Prolazak kroz NS:

 

Xsd5Z_1006706640x480.jpg

 

nkept_1006715640x480.jpg

 

r3eth_1006719640x480.jpg

 

Malo se odmaramo u centru grada,u jednom od nekoliko kafica i poslasticarnica.

Sladoled je bas prijao!

 

Pn8n6_1006734640x480.jpg

 

Sledeca stanica je manastir Krusedol

 

E3FaY_1006740640x480.jpg

 

uK8WL_1006742640x480.jpg

 

Posle toga obilazimo TV toranj,koji ja ovaj put nisam uslikao,samo

predeo kroz koji se dolazi do njega

 

1NQ6q_1006743640x480.jpg

 

Obilazimo spomenik

 

6eIZo_1006763640x480.jpg

 

Idemo dalje ka Iriskom Vencu,gde se zaustavljamo samo da naspemo goriva

 

BCB24_1006778640x480.jpg

 

i spustamo se u kamenolom,na prvi vidikovac.

Imali smo srece,jer je vreme bilo idealno,pa se pogled pruzao u nedogled.

 

29RdO_1006782640x480.jpg

 

Malo smo proucavali i biologiju

 

nTRPD_1006791640x480.jpg

 

pa smo obilsi i manastir Ravanica u Vrdniku

 

NilDi_1006795640x480.jpg

 

NClwi_1006797640x480.jpg

 

I jedan fini restorancic,jer smo kasnili sa ruckom.

 

pgXC9_1006800resize.jpg

 

Iz Vrdnika krecemo ka Letenki,

 

vkIf1_1006809640x480.jpg

 

sa namerom da se spustimo na jedan vidikovac

iznad sela Grgurevci.Pogled sa njega oduzima dah,u daljini se vide planine na jugu,

a tako i na zapadu.Sto me je najvise iznenadilo je,da se jasno vide obe Obrenovacke

elektrane!A od mestanina saznajemo da je jedan od mnogih gradova koji se odavde vide je Tuzla!

Od istog mestanina dobijamo i savet da se dalje ka selu spustimo ne onim putem kojim smo dosli,nego "letnjim" koji je mnogo bolji od makadama.Koja je greska bila poslusati ga...

Ja necu da opisujem detalje,neka to uradi neko od vas akcijasa,molim vas.

Vidikovac:

(steta sto se na slikama ne vidi kao kada se gleda golim okom..)

 

DTMfW_1006819640x480.jpg

 

oB6y2_1006821640x480.jpg

 

Samo spustanje do sela je avantura za sebe,koja je srecom prosla bez vecih posledica.

Sledece stajanje je na izvoru,koji se prvi put spominje 130 godina pre nove ere!

Voda je lepa i hladna,a to je upravo ono sto nam je najpotrebnije,posle onog rucka,

i preznojavanja na "boljem" letnjem putu.

Izvor se nalazi nadomak Mandjelosa.

 

qYKnL_1006825640x480.jpg

 

jGxza_1006835640x480.jpg

 

Izgubili smo mnogo vremena na offroad mukama,pa zato menjamo plan da se ne vozimo skroz do

zapadnog kraja planine,nego idemo odmah u Banostor preko Lezimira i Svilosa.

 

5rLlI_1006841640x480.jpg

 

U Banostoru se opustamo (zasluzeno!) uz kafu,dok sunce polako zalazi.

 

4CxhI_1006854640x480.jpg

 

yI0z9_1006860640x480.jpg

 

ZCEWT_1006855640x480.jpg

 

Moram da pohvalim svakog od vas,da ste stvarno juncki odvozali onaj uzasan put,

i koristim priliku da se jos jednom izvinim sto sam vas poveo onamo.

Da sam znao da je tako los put,sigurno ne bih.

Hvala vam drugari!

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Naravno da smo stigli :)

S obzirom sta smo prosli, bilo bi bez veze da nismo, zar ne? :)

Postavicu i ja slike, samo da ih prebacim sa aparata... i popijem KAFUUUUuu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Stvarno lepa voznja i super drustvo. Meni je ovo bio prvi odlazak na Frusku Goru, i jedva cekam da odem ponovo. :) Odlicno mesto za voznju i uzivanje u prirodi. Ne znam da li je kampovanje dozvoljeno, ali odlazak sa satorom bi bila prava stvar.

Enduro spust do vidikovca je prica za sebe. Zahtevna voznja, pogotovo sto nismo svi bili endurasi. Svaka cast Abiju i Jageru! Malo se tu padalo i prevrtalo, ali svi smo prosli bez posledica. Pogled koji se sa vidikovca pruza je stvarno vredan znoja. "Sreca" pa nas je coban u nastavku spusta uputio na letnji put koji je "dobar", sto Zuza rece... mozda za njegove koze.  ;D  Joska nam se iznervirao jer nas je poveo tuda. Druze, nemoj da se sekiras, nije tvoja krivica. Put je inace, bio dobar kad su tuda prolazili prosli put, ali padalo je dosta kise u zadnje vreme i bujica je odradila svoje. Sreca pa ovaj dobar put nije bio predugacak. Videli smo koje su nam sposobnosti za offroad voznju, a ja sam se potsetio svojih klinackih BMX voznji po dalmatinskim kamenjarima. Bas mi nedostaje offroad. Da imam para odmah bih si kupio i nekog krosera pored Transalpa.  :)

Sve u svemu, zabavan i lapo proveden dan. Mozda da ovo ponovimo kad bude prava proba Jagerove nove masine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12230 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Predivno proveden dan sa dobrim i dragim ljudima (ajd' i ženama... :D) Severian i Joška odlične vođe puta, prošpartali smo Frušku Goru uzduž i popreko, nisam ni sanjao da je tako lepa i toliko puna sadržaja. Društvo po običaju fenomenalno, nikakvi maleri nas nisu mogle uozbiljiti :D

A svašta nam se izdešavalo, prava "Maler tura". ;D

Svako je imao po jedan maler (osim Petera i Melinde, najmlađi i najsrećniji ;D)

Jager je otvorio sezonu, Tenera - ne-Tenera... Tura se i organizovala da se oproba Tenera ali se ipak pojavio sa čoperom :D

Severian je bio sledeći na udaru uboda bube koja mu je uletela u kacigu i ujela ga za leđa ???, pa smo ga lečili i zbrinjavali...

Seriju padova po vododerinama su započeli Abby i Kata, pa nastavili Fibra i ja (svalili se ko krmci sa 0 na sat u travu ;D), na rastanku je ispala Petiki kaciga i slomio se deo vizira, na OMV pumi dok smo čekali Jagera da se obuče Borisu je ispala njegova kaciga pa je izgrebo vizir...Joški se prevrnuo motor zato što se sklopila ćopka...Ipak svi smo bili nepovređeni i nasmejani.

 

Mislim da je dosta malera za ovu godinu :D, ali džabe maleri, nisu uspeli! Provod je bio fenomenalan a utisci za pamćenje!

 

 

Devojke.jpg

Ljubaf.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12230 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ta "problematična" je bila dobra pre neki mesec ali ju je voda toliko isprala posle nekih 200m od asfalta (pa ne možeš ni da se vratiš ;D) da su ostale vododerine, tolike da ja na Transalpu svojim fuzasterima stružem po ivicama :D...nisam slikao, borili sam se za život ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Evo fotografije prebačene i spremne za zauzimanje mesta na serveru ;) ... pa da usput pre samih fotki saberemo utiske.

Vožnja, sa predivnom ekipom je bila jednom rečju FANTATIČNA! Jedno divno i nezaboravno iskustvo.

Krenuli smo ujutro Aby, Katerina, Boris i Ljilja (ovo im je bila prva vožnja), Goga i ja.

Društvo iz Temerima se skupilo kod Joške i već po dobrom ustaljenom običaju, polazak dalje je bio od njegove kuće. Ekipa iz Beograda nas je čekala u Sremskim Karlovcima gde smo stali na kaficu i osveženje, pa nastavili dalje u osvajanje Fruške gore ;)

Sama Fruška gora je predivna, a na sreću nas je poslužilo i vreme. Idealno je bilo za vožnju, nije bilo pretoplo, a bez kapi kiše.

Posetili smo jedan mali broj manastira koji se tamo nalazi, a najviše smo uživali u panorami koja puca sa vidikovca. Pogled se zaista proteže u nedogled, kako reče Joška. Da mi je neko rekao da se sa Fruške gore vidi Beograd, možda bih i poverovao. No, da se vidi TUZLA, nisam verovao dok nisam video svojim očima. Prizor, fenomenalan.

Jedan deo puta je nekolicinu zaista izmrcvario. Kiša je sprala zemlju sa puta po kojem je Joška samo mesec dana ranije prošao i koji je tada bio sasvim OK za vožnju. E, ovaj put su nas dočekali kamenjar i krateri od 30-tak cm!!! Žao mi je što Lalajko nije bio sa nama, ovo je bio teren za njega ;)

Ja sam uspeo da se spustim "enduro-croos-terenac" Shadowom bez nekih većih problema. Par puta mi je proklizao zadnji točak zbog kamenčića, i čuka mi je prolupala, ali sam uspeo da održim i sebe i motor u uspravnom položaju. 90% spuštanja je bilo sa ugašenim motorom, izbačenim iz brzine! ;D Neki, na žalost, nisu bili te sreće. Aby i Katerina su proklizali prednjim točkom i pali na stranu. Prizor je bio grozan i ja sam se iskreno baš bio uplašio. Jedva sam nekako uglavio Shadow na ćopavoj da ne slizne niz brdo i brže-bolje požurio da im pomognem. Najbitnije je da se nisu povredili. Sva sreća pa su moto pantalone odradile ono za šta su i napravljene. Vladino koleno je sačuvano ozbiljnijeg dranja kože i udarca. Na motoru manja šteta, koja se ogleda (bar koliko sam ja video) u iskrivljenom nosaču fara i desnog migavca. Važno da je da je ostao u voznom stanju.

Nastavili smo dalje, a ja sam tek po završetku spuštanja kozijom stazom čuo da su na žalost prolizali i Fibra i Arakis, kome je malo napukla bočna plastika. Žene su posle Abyjevog pada krenule peške i sva sreća da je tako bilo. Ipak je mnogo lakše bilo savladati ono spuštanje po heavy offroad putu bez suvozača.

U jednom trenutku me je Petika skoro "pokupio" svojim Transalpom, ali na svu sreću je uspeo da me izbegne ;) Bilo bi veselo da smo se skucali jedan u drugog ;)

Sve u svemu, moj najžešći offroad do sada, a verujem i velikoj većini u grupi.

Da "danemo dušom" od offroada, otišli smo na kaficu na obalu Dunava. I ovde je pogled bio predivan, jedino nas pojedoše komarci, Severiana pogotovo. Bukvalno je bilo "komarci k`o RODE!". ;D

Nastavak puta je bio baš dobrim asfaltom, gde je prava uživancija bila ulaziti u krivine. E tu je Shadow došao do izražaja, mada mu odajem priznanje i na onom offroadu ;)

Kad smo stali da sipamo gorivo, Joški je pao motor :( Valja ćopava nije stajala kako treba i Transalp se prevrnuo :( Dobro da ima instaliran crash bar koji je sačuvao plastiku. Štete na motoru nije bilo, sva sreća.

Sa ekipom iz Beograda smo se rastali na odvajanju za Beograd, a mi ostali nastavili dalje do Novog Sada. Tu smo se opet podelili, Subotičani i Temerinci, svako svojoj kući ;) Da maler bude veći, Petiki je iz ruke iskliznula kaciga i ode vizir! :(

Na pola puta od Novog Sada do Subotice sam stao i obukao kišno odelo. Nije padala kiša, ali sam se TAKO SMRZAO da to nije bilo za verovati. Kao da je januar, a ne jul... Kišno odelo mi je malo spasilo kolena, a gledaću da što pre farmerke zamenim za moto pantalone ;) Nakon svake vožnje shvatim kako mi od opreme fali još "ovo" i "ono" ... No, sobzirom na stanjene finansije, proći će još dosta vremena dok ne budem skupio sve što mi treba. Biće... polako ;)

Još uvek sam pod jakim pozitivnim utiskom jučerašnje vožnje, baš sam napunio baterije.

Jedini potišteni član ekipe je nakon vožnje bio Joška, koji se osećao krivim zbog offroada kojim nas je poveo. Druže moj, ne treba uopšte da se osećaš krivim, NAPROTIV! Poveo si nas u sjajnu vožnju na koju bih vrlo rado ponovo išao, bez obzira na mali peh sa izborom puta i ostale malerozne situacije koje su nas pratile. Dešava se, pa šta? ;D

Zahvaljujem svima koji su bili na ovoj vožnji i na sjajnom druženju! Jedva čekam ponovno okupljanje, ekipa je zaista kakva se samo poželeti može! Drugovi i drugarice, bili ste sjajni! ;D

 

A sada, slikeeeeeeeeeeeee

.

.

.

.

 

post-6736-12879042448981_thumb.jpg

post-6736-12879042449397_thumb.jpg

post-6736-12879042449812_thumb.jpg

post-6736-12879042450227_thumb.jpg

post-6736-12879042450643_thumb.jpg

post-6736-12879042451063_thumb.jpg

post-6736-12879042451479_thumb.jpg

post-6736-1287904245202_thumb.jpg

post-6736-12879042452432_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8137 postova

Imate li slike te problematicne off-road deonice?

 

Mislim da nemamo slike najgoreg dela. Na zalost. Uglavnom smo se trudili da prezivimo  ;D

 

Ja sam bio dva puta na ivici pada, valjda blize nego ikada do sada - ali su me moje telence i dugacke noge ;) posluzile i uspeo sam da se odrzim. Zaista je bilo bas zahebano. Ja sam hteo peske da se vratim i da onim cobanima, sto nas poslase "letnjim" i "boljim" putem, razjurim koze... za kaznu...

 

Ipak, druzenje za primer i srce puno dozivljaja.

 

I da se zabelezi - joska je na kraju ispao veliki laf i castio picem 15-ak ljudi uz prelep zalazak sunca u Banastoru, na Dunavu... Rece da casti za novu jaknu, ja znam da je zato sto se (bez bilo kakvog razloga) malo osecao odgovornim i zato sada hocu javno da kazem: Joska - ne da nema razloga za nerviranje, nego je velika privilegija poznavati vas dvoje (suprugu i tebe)! Fenomenalni ste ljudi i to se vidi posle 5 sekundi razgovora.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

Sjajan izlet, vidim da ste se proveli za medalju ;D

A sto se onog offroada tice, sve mi se cini da je Lalajko umesao svoje prste  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

...Joska - ne da nema razloga za nerviranje, nego je velika privilegija poznavati vas dvoje (suprugu i tebe)! Fenomenalni ste ljudi i to se vidi posle 5 sekundi razgovora.

 

Uze mi reč iz usta ;D ... potpisujem, 300%!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: šerpa plav, penzionerski

Joška, drugar moj, nemoj se jediš i prebacuješ sebi za ono što nisi mogao znati. E, sad da si vidovit, pa da imaš hot line na nekim egzotičnim ostrvima i odatle radiš navigaciju, pa ti se omakne bujica koja je odnela put, to bi bilo ozbiljno ( jest da tad ne bi pravio reglere i backup-ovo 100Gb fudbalskih utakmica, al i od tog žive ljudi, mislim vidovitosti  :)).

 

Da se vratim vožnjici. Praaaavo, al praaaaaaaavo, lepa i dobra. Jest bila namenjena testiranju Jagera na ST (daaaa i Goge, naravno) al .... Ova vožnja mi je nedostajala kad sam kupio motor. Putevi odlični za učenje i vežbu, uski, sa dosta rupa, lepih krivina, kratkih pravaca, uzbrdica i nizbrdica do 12%, u raznim kombinacijama. Predeli i vidici prelepi. Ručak u Vrdniku, odličan.

 

Nesretna off deonica. Bujica sprala tucanik, ostalo krupno kamenje i vododerine. U jednom momentu, naš verni at,pri brzini koju ne registruje cager, prokliza u jarak i zbaci nas u prašinu, tj mene u prašinu a Katerinu povrh mene. Bilans koji pokriva socijalno: Kaća udarila koleno i potkolenicu, ja malo nagnječio koleno i istego rame. Oštećenja na  motoru se mogu rešiti u kućnoj radionici.

 

VELIKO HVALA SVIMA NA BRIZI i POMOĆI!!!!!!!!!

 

Verujem da je pad izgledao ¨strašno¨, gledajući sa sa strane, tj od zada, al oprema je uradila svoje i opravdala cenu! Bilo je divno voziti se s Vama i ovaj put.

 

Jooooškaaaa kad nas vodiš dalje, na zapad?

 

Elem, u družini je baš nedostajala Viktorijab, da imamo i poverenog R-off roader-a! ;)

 

PS I tako posle legendarne Wild Hogs ture rešim da će sledeći motor biti asfaltni model. Usput upoznam divne ljude na enduračama i šta sad? Kupiti sport turer i lišiti sebe ovakvg društva, ne mož da ide. Kanda će prvo biti kupljen drugi motor, a prvi će pričeketi par godina.   

 

Fotografije postavlja Katerina kad završi posao, a ja, izdržavano lice zabušavam kad god mogu. :P

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja