Jump to content

Moto Zajednica

Srem u 1000 boja i 2 dana!

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: MS 1000DS, Apeninac

Ukrasti novembru jedan dan za vožnju je pravi uspeh,ali ukrasti mu dva je više nego bogatstvo,što znači da sam ja bogat čovek,bogat,ali ne i

sebičan,podeliću svoja dva nedeljna prepodneva sa vama,podeliću mali deo moga Srema....

Krenuh do sela Manđelos,desetak kilometara od Mitrovice da obiđem vikendicu i rakiju,a zatim ka Gr(e)gurevcima,selom pod samom šumom,strašnom šumom...

PICT0088.jpg

 

Inače,svako selo na južnim padinama ima put do takozvanog partizanskog puta,koji ide sredinom planine,Ležimir,Divoš,Jazak,Bešenovo imaju asfaltiran,a Gregurevčanima je ostavljeno da se lomataju po ovom kamenu,što nas i vuče u njhovo divno selo,pored vina i lepih sremica...

PICT0100.jpg

 

PICT0102.jpg

 

nakon toga ulazi se u začaranu šumu...

PICT0108-1.jpg

PICT0109.jpg

 

dalje konjić ide sam svojim putevima,meni ostaje da uživam...

PICT0118.jpg

 

PICT0123.jpg

 

 

put dalje vodi ka selu Bešenovo,ovaj deo se zove Mutalj,nekad je bio poynat po velikim plantažama voća PD Pinki iy Sr.Mitrovice,i sjajnim voćnim rakijama,sad njihovo voće jedu bogati Rusi,da li u tečnom ili smrznutom stanju znaju samo bivši direktori,koji su i kupili Pinki,verovatno za amper bresaka...

Ovde sad vladaju teški kamioni,Lafarž i globalizacija su neumoljivi,prekopati jedno brdo,i napraviti drugo nikad nije bio problem,šta je za njih jedan Srem_

PICT0141.jpg

 

Samo par kilometara dalje,opusteli objekti Pinkija,apsolutni mir i tišina,samo Kobac šestari nebom spremajući nedeljnu gozbu..

PICT0137.jpg

 

Spustih se malo niže,ali u ušima još uvek zuji,planina je to,sad sam na sigurno 300-350m nv!

PICT0159.jpg

 

Drugog jutra put me odveo na sam severozapad,preko Ležimira na Sviloš,Grabovac te dalje na Susek,hrvatsku granicu,te Vizić i Divoš...

PICT0003.jpg

Dunav,prokleti Dunav,ta prirodna granica Srema,da ga nema Srem bi se prostirao najmanje do Pešte i Beča...

PICT0005.jpg

PICT0004.jpg

 

Od Šume do Divoša može i ekološki,bez benzina

PICT0015-1.jpg

 

Kad već siđemo,prođemo Čalmu,mitrovačka varoš je na puškomet,hvala bogu,biće 'leba...

PICT0027.jpg

 

a i šećera, ,deca u Sremu će imati za poslasticu...hleb sa šećerom i vodom,kad se samo setim....

PICT0026-1.jpg

 

Čudno je da sam motorom obišao Sloveniju,Hrvatsku,Makedoniju,Bosnu....a nisam Srbiju,svoju zemlju,moju zemlju,stalno trašimo nešto drugo,nešto daleko,a ono što je oko nas ne primećujemo,sledeće godine sam rešio to da ispravim,peć planiram Tour de Serbia,čak se i po mome Sremu dugo nnisam vozao van uobičajenih puteva

Volim svoju zemlju,svoj kraj,moj Srem,volim šunku,kobasice,kulen,paradajz čorbu sa debelim rezancima,rastezano sa višnjama i

jabukama,testo sa krompirom...odkada bake nema,mama pravi sa kupovnim testom,ne mesi,a zna,znam da zna,ali razumem,teško joj

seti se bake,svoje mame,natopila bi suza testo,pa bih ja otkrio njenu tajnu da plače kad me nema kući,i ja volim moj vinograd

ali mi je teško da idem tamo,znam koliko ga je moj tata voleo....

dosta je bilo,ne mogu vise da kucam...mama je izašla,nešto mi kaplje po tastaturi....

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

 

Rekoh ja već jednom ođe i ponoviću : Srem , Srem , Srem  lepo je živet u njem ...Divno .., bravo.., poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12239 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ma majstor je majstor...lep putopis, pravi onaj jesenji, saren i po malo tuzan...

 

Jos kad kupis zadnju gumu...gde ce ti biti kraj? ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 497 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: bez motora od 1.10.2008 zbog udesa

Srem je divno mesto. Dobri su putevi i ima svega: planina, jezera...Licno, posto zivim u Sapcu to mi je omiljena destinacija i rado dolazim na tu stranu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Er 6n

Ma po vojvodini ima trista cuda da se vidi, i trista puta vise zanimljivih puteljaka i mesta da se obidje, pogotovo za nas sto nemamo offroad gume  ;) Djermovi, kobci, jastrebovi, opticke varke na nepreglednim njivama. Svakojake zanimljive kuce i okucnice po vec zaboravljenim selima. Uf... Volim Vojvodinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

A pa volim i ja Srem i kulen i sunku i kobasicu..... bilo je toga dosta kad sam bio na zadnjem skupu u Mitrovici malo smo imali priliku da napravimo izlet po okolinu i sve mi je ostalo u lepom secanju tako da cemo ponoviti i iduce godine.Pozdrav za Srem i MITROVCANE.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja