Jump to content

Moto Zajednica

Budva - Apatin - Pancevo - Budva, oktobarska voznja

Recommended Posts

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Stigla mi je pozivnica za 26 Oktobar, Bolec (okolina Beograda), udaje se sestra od ujaka. Red je da se ode. U medjuvremenu je moja draga konačno dobila letnji godišnji odmor (u Oktobru, takav joj je posao) pa je to iskoristila da ode do svojih roditelja u Apatin. Ceka me svadba. Moji roditelji idu automobilom, znaci mogu sa njima, a mogu i da idem preko Apatina. Ova druga varijanta je bolja, taman da probam kakva je Aprilija na duže ture. Uzecu vise slobodnih dana i odoh da napravim djir. Planiram da krenem u cetvrtak, 23 oktobra. Ruta? Ne znam dok ne krenem. Odjelo spakovano, u opremu ubaceni zimski umeci, cetvrtak, 7:15 ujtro, palim masinu i posle malo razmisljanja odlucujem se da krenem uz more. Prvo stajanje na trajektu Kamenari-Lepetani, jos je rano, nema guzve, uz jos par automobile prebacujem se na drugu obalu.

 

P1000013.jpg

 

P1000014.jpg

 

Sledece zaustavljanje na crnogorsko-hrvatskoj granici gdje se brzo zavrsavaju formalnosti i vec jezdim inostranstvom. Zupa Dubrovacka, skretanje desno, penjanje uz brdo i ubrzo poslije zaustavljanja na granici izmedju Hrvatske i Bosne i Hercegovine iz vida se gubi jadranska obala. Sledeca stanica je Trebinje gdje namjeravam da dolijem goriva u rezervora, cisto iz predostroznosti jer imam losa iskustva kroz ovu drzavu (nisu toliko ceste benzinske pumpe). Poslije Trebinja krece uspon.

 

P1000015.jpg

 

Nastavljam dalje sve do Gacka, iako nisam imao potrebe da ulazim u grad, ali posao sam bez auto-karte pa se uzdam u moju orjentaciju i saobracajne table-putokaze. Svidja mi se put, polako se oslobadjam i vozim sve opustenije. Nailazim i na tablu koja me obavjestava da je put u prekidu i da postoji obilaznica duga 7,5 km. Obilaznica je uska i puna krivina, a ja, navikao na enduro gume ne smanjujem nesto puno tempo, i u jednoj krivini bjezi mi zadnji kraj, dajem kontru, ispruzam nogu, ni sam nisam siguran kako, ali ostadoh na tockovima. Nauk, za sledeci put, cestovnim gumama ne prija vlazan asvalt sa prosutim pjeskom i liscem (oktobar, jesen, planina). Vrjeme je za prvu vecu pauzu. Prisjecam se osnovne skole i lekcije o narodnom heroju Savi Kovacevicu.

 

P1000017.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Napustam Tjentiste, a sunce pocinje da se skriva iza oblaka. Vise se ne kuvam u zimskoj opremi, ali zato u nastavku putovanja uglavnom gledam sivilo. Kisno odjelo sam ponio. Tabla koja pokazuje da se lijevo skrece za Sarajevo… idem tuda. U Sarajevu dolivam gorivo i odlucujem da ce Zenica biti mjesto gdje cu stati da rucam. Autoput me je kostao 75 centi (1,5 KM). Zenica, em oblacno, em dodatno sivilo upotpunjuje smog, no teleca corba i biftek su prijali. Napunih zeludac i sa tim osjecajem zadovoljstva nastavih dalje. Bosanski Samac, tu sam se suocio sa prvom greskom nenosenja karte. Na ulazu u Samac raskrsnica u obliku slova ,,Y’’. Pise, desno Beograd, znam da tamo ne idem, vec treba preko Save u Hrvatsku, zato skrecem lijevo. Greska, ulazim u naselje, table mi nista ne govore, no, idem uvjek dalje od centra, nailazim na most, uzak i regulisan semaforom. Tada shvatam da sam promasio, jer preko ovog mosta nema sanse da moze preci kamion. Eto me na drugoj strani, usred minskog polja. Ruzni ostaci (a kavi drugi mogu biti) zadnjeg rata na ovim prostorima. Ok, vrijeme je da pitam za pravac, nastavljam dalje do benzinske pumpe. Dolivam gorivo i pitam za pravac, zena koja radi na pumpi me tesi, kaze nisam jedini koji je promasio skretanje, objasnjava mi kako kroz Samac da dodjem do granice. Tada mi zvoni telefon. Zove me majka, pita gdje sam. Odgovaram, negdje u Bosni, malo zalutao, pa me evo u minskom polju. Majka ne vjeruje svome sinu, a ko bi i povjerovao. Kazem joj ipak da se ne brine, blizu sam granice. I zaista uz dobijene instrukcije zacas sam na granici. Malo duze zadrzavanje jer je granicnoj policiji ovo izgleda bilo prvi put da se srecu sa crnogorskim pasosem. Prelazak preko mosta, eto me u Hrvatskoj, u ravnici, i opet zajeb jer nisam ponio auto-kartu. Ispred Osjeka petlja, desno za Vukovar. Meni ne treba Vukovar, to je suvise juzno, treba mi Erdut. Nigje natpis Erdut. Produzavam pravo i eto me u Osjeku, a znam da ne treba da ulazim u grad. Kuda sad? Pitam jednu zenu na tramvajskoj stanici, ona me upucuje na neki put koji mi i nije tako logican. Poslusam je, vozim, ispred mene most, rijeka Drava. Definitivno nisam na dobrom putu. Tu pravim polukruzno i odlucujem da ipak skrenem tamo gdje pise Vukovar. Dolazim ponovo do te petlje i pratim natpise Vukovar. Erdut ne postoji. Na jednoj raskrsnici, konacno, Erdut lijevo, Vukovar desno. Erdut, preko Dunava Bogojevo. Opet zadrzavanje na granici jer je ovoga puta srpskim policajcima bio interesantan crnogorski pasos. Stigoh u Apatin, zovnem moju dragu, ali ona u Somboru. Jos malo voznje me ceka, idem po nju u i ponovo se vracamo u Apatin. Prvi dan voznje na kilometer satu upisano dodatnih 720 km. Sjutra se uglavnom vozam po Apatinu, upoznajem ga u ovom periodu (do sada sam dolazio uglavnom ljeti).

 

P1000032.jpg

 

P1000199.jpg

 

P1000043.jpg

 

Predvece me zaustavlja lik na Hondi Hornet. Upoznajemo se, zove se Zile i clan je MC Panter iz Apatina. Iako sam namjeravao u Subotu da produzim dalje, on i ekipa iz kafea ,,Fat Boy’’ me nagovaraju da ostanem jos jedan dan. Razlog, sjutra je rodjendan kluba.

 

P1000203.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Dolazim u toku dana do prostora gdje treba da se slavi rodjendan. Tamo vec dosta motora.

 

P1000204.jpg

 

Dobijam majcu na poklon. Upoznao sam i najvjernijeg suvozaca na Hondi Gold Wing.

 

P1000206.jpg

 

Ko ne prepoznaje ovo je masina iz cuvenog ruskog motocikla Iz Planeta 5. Covjek je dao truda.

 

P1000207.jpg

 

P1000209.jpg

 

P1000210.jpg

 

P1000212.jpg

 

Navracam i kasnije da vidim vecernji program. Naravno, goste je cekao gulas i rodjendanska torta.

 

P1000214.jpg

 

Za atmosveru je bio zaduzen bend iz Vrbasa (zaboravio sam mu ime). Podrazumjevao se rock’n’roll.

 

P1000215.jpg

 

P1000222.jpg

 

P1000223.jpg

 

P1000220.jpg

 

P1000216.jpg

 

U svecanom dijelu programa i ja sam se okitio zahvalnicom.

 

P1000221.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Ostalo se do kasno, iako sam planirao sjutra jutrom da nastavim dalje. Popakovao sam se i spreman sam za nove kilometere.

 

P1000270.jpg

 

Iz Apatina odlucim da idem za Vrbas, pa na auto-put. No, opet moja greska zvana nenosenje auto-karte, znam da sam do Kule stigao preko Sombora, Stapara, Backog Brestovaca i Ruskog Krstura. Poslije sam na karti provjerio I video da sam isao okolo, naokolo. Izlazim na autoput, do Beograda dvije naplatne rampe. Na svakoj mi uzimaju po 5,00 eura. Deset eura za auto-put, po mom misljenju, previse. Inace, auto-put me je smorio, voznja do zla boga dosadna. Nedjelja, nigdje ne mogu naci mjenjacnice. Dolazim u Pancevo (gdje sam odlucio da prenocim) i pravac Njegoseva, ne bi li nasao neku mjenjacnicu. Mjenjacnicu ne nalazam, ali nailazim na BJB ekipu koja je krenula za Novi Sad ( o tom izletu mozete procitati ovdje http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=25690.0 ). Tu se opet odusevljavam Hondom Deauville.

 

P1000273.jpg

 

P1000274.jpg

 

P1000275.jpg

 

P1000276.jpg

 

Ostavljam stvari kod prijatelja, oblacim se u odjelo (idem na svadbu) i pravac Bolca. Ovoga puta mi ne treba karta, sa pancevackog mosta pravo do Vukovog spomenika, onda skrenem lijevo u i samo pravo, i pravo, i pravo, i pravo, i sa lijeve strane restoran ,,Slast’’.

 

P1000304.jpg

 

Dosao sam da bi video kako se moja sestra od ujaka potpisuje.

 

P1000298.jpg

 

Naravno, mlada je napustila svadbu da bi se slikala na motociklu.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Poslije svadbe vracam se u Pancevo, osjecam nedostatak opreme, smrzavam se. Zato sam zaspao onoga momenta kada sam se uvalio u krevet. Ponedeljak, konacno suncan dan, zadnji put sam sunce video na Tjentistu. Temperatura +6 stepeni celzijusova. Odlicni uslovi za voznju, ah, da, red bi bio da kupim auto kartu. Izlazim iz Panceva i nalizam na najdosadniji put kojim sam ikada vozio, pravac, pravac, pravac, pravac… Nikako da ugledam tablu Kovin. Prelazim Dunav prolazim pored Smedereva, ne pada mi napamet da udjem na auto-put, em skup, em dosadno. Dolazim do Velike Plane i pravim prvu pauzu. Tu se srecem sa sstrujom kome se ne svidjaju cestovne gume.

 

P1000332.jpg

 

Poslije malo price, sjedamo na nase motocikle i vozimo zajedno do Starog Sela.

 

P1000333.jpg

 

Rastajemo se, sstruja ide da proba XT po pjesku ( tu epizodu naravno mozete procitati ovdje http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=25729.0 ), a ja nastavljam ka jugu. Konacno pocinju krivine. Na izlazu iz Kragujevca zaustavlja me policija. Prvo i jedino zaustavljanje od strane organa reda na citavom putu. Poslije Kragujevca skercem prema Mrcajevcima, u jednom momentu put nestaje, vozim se makadamom. Ne znaju putari da sam ja prodao KLE, i da sada vozim cisto cestovni motocikl.

 

P1000335.jpg

 

P1000336.jpg

 

U Cacaku pravim jos jednu pauzu i odlucujem da napravim samo jos jednu pauzu do kuce. No, ipak se zaustavljam u Prijepolje ispred policijske stanci, skidam kacigu, ali potkapa ostaje na glavi. Mogu misliti na sta sam licio kada sam usao u stanicu. Pitam za naseg kolegu na BMW-u, da nije slucajno na smjeni. Dobijam odgovor da je radio nocnu smjenu i da sada vjerovatno spava. Idem dalje, granica, srpski policajac trazi da ugasim motor i da mu objasnim gdje sam se uputio u ovo doba. Ne vjeruje da vozim motocikl u ovo doba godine, mora da me je neka muka nacerala. Na crnogorskoj strani mi pokazuju da zaobidjem automobile. Kada su vidjeli BD table, pustaju bez da ista pitaju. U Mojkovac stajem, dolivam gorivo, nesto jedem i cekam da padne mrak. Nastavljam put dobro poznatom dionicom, Kolasin – Podgorica – Cetinje – Budva. U nesto vise od 1.500 km prosjecna potrosnja je bila oko 5,6 litara na predjenih 100 km. Udobna je i put me nije zamorio.  Crna Gora, Hrvatska i Bosna i Hercegovina imaju propis da svjetla moraju biti upaljena u toku dana. Srbija nema taj propis. Jedno zapazanje, u ove prve tri drzave mnogo mi je lakse bilo da procjenim brzinu vozila koje ide u susret, takodje nije mi se desavalo da mi se automobi, kombi, i sl. stopi sa okolinom. Lakse se vozi sa upaljenim svjetlima. Na kraju puta jos ostaje ciscenje...

 

P1000349.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 542 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: GS

Bas lepa voznjica, svaka cast. Videli smo se u Pancevu, upoznali, i sledece godine palimo negde na put. Mali off, u Hrvatskoj je vracen na snagu stari zakon , sto se tice upaljenih svetala. Vise na moraju biti upaljena tokom dana. Pozdrav druze moj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: NOVI SAD
  • Motocikl: trenutno bez

Mali off, u Hrvatskoj je vracen na snagu stari zakon , sto se tice upaljenih svetala. Vise na moraju biti upaljena tokom dana. Pozdrav druze moj.

Jos jedan mali off, cisto da se kazne ne placaju: svetla moraju biti upaljena tokom zimskog racunanja vremena, kazna 300 kn.

Inace, put i putopis su super. Mozda bi kolega mogao jos neku rec da napise o koriscenoj opremi, o obzirom na datum putovanja.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Oprema, nista specijalno, ajde da pocnem odozdo:

 

Obicne mekane touring moto cizme, moto pantalone za zimskim umetkom, zastita za kicmu i bubrege, moto jakna sa zimskim umetkom, preko te jakne bila je tanka suskava jakna (na jednoj fotki se vidi naradjasta) ako pocne neka mala kisa (za pljusak u koferu je bilo kisno odjelo), kozne rukavice sa karbonskim stitnicima (u koferu sam imao zimske, ali nije bilo potrebe) potkapa od wind-stop materijala.

 

agv s-4 kaciga koja je zapravo pokazala najveci manjak kada su bili hladni periodi, ne dihtuje bas najbolje i nema onaj dodatak na bradi.

 

U nijednom momentu mi nije bilo hladno, osim sto sam poneki put osjecao hladnocu u prstima, ali nesam mjenjao rukavice jer su mi zimske predebele i malo mi je nezgrapno u njima, a opet nije bila tolika hladnoca da se ne moze trpeti. U par momenata bilo mi je hladno po licu, ali to pripisujem kacigi jer one djelove koje je pokrivala potkapa nisam osjecao hladnocu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

 

Kao i uvijek Bravo majstore. Išao sam i ja par puta na svadbe skuterom, pa ga ostavim ispred restorana jedno dan dva dok se ne otrijeznim i budem spreman da vozim. manje vina manje vina  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1142 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW K1200 RS ;YAMAHA Nouvo

Lepo si sve ovo "odradio", šteta je samo što si bio sam jer je neuporedivo lepše u ekipi. U osstalom vidi se i iz tvojih slika, a i u kratkom susretu sa nama. Lepa vožnja i nadalje pa da se sretnemo i vozimo skupa!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Kakav je osecaj na tom italijanu u odnosu na japanca? ;)

 

Posto sam prosle godine slicnu rutu (ista polazna i krajnja tacka: Budva-Apatin) presao sa KLE500 evo zapazanja:

 

Pegaso je udobniji (i to za nekoliko klasa)

Pegaso je sigurniji (prije svega na kocnicama)

Pegaso je precizniji

KLE500 je stedljiviji (osjetno, ne samo na gorivu)

 

To bi bila ukratko moja zapazanja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The Doctor, 1108 postova
  • Lokacija: Kačarevo
  • Motocikl: BMW K1200 GT, Yamaha FZS 1000 Fazer, BMW K1, R1

Drugi put kad dodješ u Pančevo javi se meni (063/221-073) i nemaš problem za zamenu deviza.  ;D ;D ;D . Jbg, to mi je posao. Za bajkere posebni kursevi deviza.

Za putnike namernike i pivo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja