Jump to content

Moto Zajednica

MIROČ-obilazak( Nedelja 07.09.)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Negotin

    Pošto su za dane vikenda  najavili idealno vreme,kolega Ribolovac

i ja krecemo u obilazak svih prirodnih lepota Miroč planine koje je on propustio zbog izležavanja na morskim

plažama. ;D ;D ;D

    Polazak je u nedelju pre podne(što ranije to bolje). :)

 

    Vozi se pored Dunava,ali sa druge strane od Djedarpske klisure

 

negotin-brzapalanka.jpg

 

404.jpg

 

    Kod Brze Palanke se skreće na put bez asfalta

 

Picture8800x600-1.jpg

 

posećuje se vodopad

 

Picture24800x600.jpg

 

onda se kreće ka Miroču makadamskin putem oko 20km

 

404.jpg

 

da bi se videlo ovo

 

404.jpg

 

a onda povratak nazad drugim putem( malo krivinarenja) ;D

 

404.jpg

 

Ovo je okvirni plan podložan promenama,ukoliko ima zainteresovanih mogu slobodno da iznesu svoja mišljenja i predloge.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

E j... ga, dugacke su deonice po makadamu a ja imam gume samo za asfalt.Kod sstruje mi pre neki dan omakla prednja po nekom pesku i pao sam. Tura je jako zanimljiva ali verovatno necu moci da dodjem.Nije bas samo zbog guma,nadrljao sam sa nekim stomacnim virusom i patim se vec 3 dana, pa na motor ne mogu da sednem jer imam ..... Najveca tragedija je sto sam na odmoru i imam vremena za voznju, a i vreme je stvarno perfektno za putovanje.

Zelim vam da se okupite sto vise i lepo provedete. I naravno, cekamo slike i izvestaj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Negotin

E j... ga, dugacke su deonice po makadamu a ja imam gume samo za asfalt.Kod sstruje mi pre neki dan omakla prednja po nekom pesku i pao sam. Tura je jako zanimljiva ali verovatno necu moci da dodjem.Nije bas samo zbog guma,nadrljao sam sa nekim stomacnim virusom i patim se vec 3 dana, pa na motor ne mogu da sednem jer imam ..... Najveca tragedija je sto sam na odmoru i imam vremena za voznju, a i vreme je stvarno perfektno za putovanje.

Zelim vam da se okupite sto vise i lepo provedete. I naravno, cekamo slike i izvestaj

 

  Samo ti ozdravi nemoj da brineš biće vožnji još.Ovo je i predvidjeno samo kao upoznavanje sa putem jer

offroad puteva po Miroču ima toliko da je potrebno nedelju dana da se sve obidje.Sad je već kasno za

organizovanje neke vremenski duže ture,ali za sledeću sezonu već postoje neki planovi.

  Ukoliko stignemo u planu je da se prodje i 30-setak kilometara offroada po desnoj strani Miroča sa izlazom na asfalt ispred Kladova.

 

404.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6294 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

@srle69

Ako se zbog guma pismanis da dodjes ubicu te, jer se vadis, ne vozi se po blatu, vec po makadamu !

Ako ne dolazis zbog virusa, zelim ti brzo ozdravljenje, bar ces slike da gledas kako smo se proveli ;D

 

@smith

Dolazim 99% da upisem jos jednu planinu ove godine :) Predlog sa jos 30km offroada mi se svidja :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

    

Ovo je okvirni plan podložan promenama,ukoliko ima zainteresovanih mogu slobodno da iznesu svoja mišljenja i predloge.

 

 

Moj predlog je da ne idete uopste, jer ja ne mogu da se vozim tada, pa mi je lakse kad znam da se ni drugi ne voze :P,

 

Salu na stranu, znajuci Miroc, ovo ce da bude do 00...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

@srle69

Ako se zbog guma pismanis da dodjes ubicu te, jer se vadis, ne vozi se po blatu, vec po makadamu !

Ako ne dolazis zbog virusa, zelim ti brzo ozdravljenje, bar ces slike da gledas kako smo se proveli ;D

 

Ma to mi je za gume samo izgovor, sam sebi da olaksam,ide mi se i to mnooooogo. Sam sam kod kuce danima (zena i dete na moru!),pa sam jos i na odmoru, a vreme strava za voznju,'de ces bolje ?

Ali k'o za inat,spopade me ovo "sranje", ma nije sto je sranje nego sto ne mogu da sedim,lezim,hodam, j..em, a kamoli da vozim motor i to OFF road. A spremio sam ga,podmazao,oprao i to pre ovoga,planirajuci da krenem negde pa gde se zaustavim...I jos sam obecao Smith-u da planiram da dodjem do Negotina i to ostaje, ali ne ovaj put.

Ovako sad sedim kod kuce (pomalo koliko mogu da izdrzim) i jedem svoja 00 sto sam zarobljen.Mislim da shvatas kakvu tegobu imam...uhhhhhhhh !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Negotin

@smith

Dolazim 99% da upisem jos jednu planinu ove godine :) Predlog sa jos 30km offroada mi se svidja :)

 

  Ma nema problema ako stignemo vozimo,nego se brinem kako cete ti i Ribolovac sa Afrikama,planina je to  ;D ;D ;D

 

 

   

Ovo je okvirni plan podložan promenama,ukoliko ima zainteresovanih mogu slobodno da iznesu svoja mišljenja i predloge.

 

 

Moj predlog je da ne idete uopste, jer ja ne mogu da se vozim tada, pa mi je lakse kad znam da se ni drugi ne voze :P,

 

Salu na stranu, znajuci Miroc, ovo ce da bude do 00...

 

    Za medijske zvezde BJB-a uvek mozemo da organizujemo vanredni termin  ;D ;D ;D

 

Ali ko sto kazes salu na stranu,zao mi je samo sto zbog obaveza nisam uspeo ljudima da priblizim Miroc i sve lepote koje nudi,

ali potrudicu se da opisem sve puteve i puteljke(koji su vecinom nasipani makadamom tako da je voznja uzivanje).

 

 

@srle69

Ovako sad sedim kod kuce (pomalo koliko mogu da izdrzim) i jedem svoja 00 sto sam zarobljen.Mislim da shvatas kakvu tegobu imam...uhhhhhhhh !!!

    Srle samo opusteno  :) :) ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6294 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

A jel se planira neko kupanje, kako vidim bice paklena vrucina ? Taman prilike da vidim da li mi radi ventilator na africi, do sad se jos nije ukljucivao :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: @ UBER ALLES

A jel se planira neko kupanje, kako vidim bice paklena vrucina ? Taman prilike da vidim da li mi radi ventilator na africi, do sad se jos nije ukljucivao :)

 

 

Ventilator neces ni sada cuti ! ;)

A kupanje ...pa sto da ne i ima gde .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Negotin

Lep provod zelim,komsije!! ;)

 

 

Hvala komsija,pa navrati u nedelju :);)

 

    Za one koje dolaze novim putem ide skretanje desno

 

rx2Kf_ulazunegotin640x480qr5.jpg

 

  posle trista metara sa desne strane Ribolovceva radnja ( Auto elektro Stankovic)

 

BDRpN_slika008640x480gl4.jpg

 

  vreme okupljanja NEDELJA  10.00 sati.

 

    Kontakt telefon (064) 344-3001 SMITH-Vladimir

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Negotin

 

    Obilazak je odvozen uspesno ,sada slede slike  :) :) :)

 

 

    Polazak iz Negotina na prvu jutarnju kaficu pored Dunava,na restoranu Bela ladja ;D

 

Picture001800x600.jpg

 

Picture004800x600.jpg

 

Picture005800x600.jpg

 

Picture007800x600.jpg

 

  Pogled na hidroelektranu Djerdap 2

 

Picture011800x600.jpg

 

  Dolazak na restoran i malo poziranja  :D :D :D

 

Picture012800x600.jpg

 

Picture013800x600.jpg

 

Picture014800x600.jpg

 

  Onda krecemo ka Brzoj Palanci u potrazi za rashladjenjem jer je sunce pocelo opasno da greje

 

Picture015800x600.jpg

 

Picture023800x600.jpg

 

Picture025800x600.jpg

 

    Napokon krece rashladjenje ;D ;D ;D

 

Prvo krece Aca-pn

 

Picture027800x600.jpg

 

Picture029800x600.jpg

 

Picture041800x600.jpg

 

Picture043800x600.jpg

 

 

pa Ribolovac

 

Picture028800x600.jpg

 

Picture030800x600.jpg

 

  Tada stizemo do druge recice i stvari se otimaju kontroli  ;D ;D ;D

 

Picture051800x600.jpg

 

Picture052800x600.jpg

 

Picture053800x600.jpg

 

Picture054800x600.jpg

 

Picture055800x600.jpg

 

Picture069800x600.jpg

 

Picture071800x600.jpg

 

Picture072800x600.jpg

 

Picture073800x600.jpg

 

 

      Nastavice se... ;)

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Negotin

    nastavak....

 

 

  Kratak video klip  :D

 

http://www.youtube.com/watch?v=VxvSXg60ZWg

 

  Africka sekta nastavlja pir po reci  ;D ;D ;D

 

Picture088800x600.jpg

 

Picture089800x600.jpg

 

Picture092800x600.jpg

 

    i onda na moje insistiranje Aca-pn demonstrira uslove pod kojima sistem za automatsko

podmazivanje lanca moze da radi

 

Picture077800x600.jpg

 

http://www.youtube.com/watch?v=YbESS_kb4ZM

 

  rezultati kasnije kada stignemo u Kladovo jer predstoji voznja po pesku,prasini i sumi.

 

  Konacno krecemo ka vodopadu

 

Picture095800x600.jpg

 

Picture097800x600.jpg

 

Picture098800x600.jpg

 

Picture099800x600.jpg

 

  i  dilema,da li proci kroz jos jedan potocic

 

Picture105800x600.jpg

 

Picture116800x600.jpg

 

Picture118800x600.jpg

 

Picture126800x600.jpg

 

Picture128800x600.jpg

 

Picture129800x600.jpg

 

  dalje put nas vodi izmenjenom trasom od planirane jer krecemo kracim putem do

Petrova sela da bi sto pre stigli do Kladova

 

Picture136800x600.jpg

 

Picture139800x600.jpg

 

Picture141800x600.jpg

 

Picture142800x600.jpg

 

Picture143800x600.jpg

 

Picture144800x600.jpg

 

  kratak odmor u sumi

 

Picture146800x600.jpg

 

Picture147800x600.jpg

 

  nastavice se...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Negotin

  Put vodi dalje kroz predivne pejzaze Miroc planine

 

Picture153800x600.jpg

 

Picture150800x600.jpg

 

Picture148800x600.jpg

 

Picture157800x600.jpg

 

  stizemo do kamenoloma gde pravimo par snimaka  :)

 

Picture158800x600.jpg

 

Picture160800x600.jpg

 

Picture164800x600.jpg

 

Picture166800x600.jpg

 

Picture176800x600.jpg

 

Picture177800x600.jpg

 

Picture181800x600.jpg

 

  onda malo egzibicija  ;D

 

Picture184800x600.jpg

 

Picture194800x600.jpg

 

Picture196800x600.jpg

 

  nastavljamo put ka Petrovom selu i ubrzo dolazimo do asfalta,offroad prestaje i do Kladova

nas deli nepunih 6 km.

 

Picture209800x600.jpg

 

Picture210800x600.jpg

 

Picture218800x600.jpg

 

Picture220800x600.jpg

 

Picture221800x600.jpg

 

    onda se pred nama otvara pogled ka Kladovu i brdima na rumunskoj strani

 

Picture222800x600.jpg

 

Picture225800x600.jpg

 

Picture227800x600.jpg

 

    brzi tempo kroz ravnicu sluzi nam da sa sebe zbacimo prasinu koja se nakupila na Mirocu

 

Picture230800x600.jpg

 

Picture231800x600.jpg

 

Picture233800x600.jpg

 

pred nama se polako pojavljuje Kladovo

 

Picture234800x600.jpg

 

Picture237800x600.jpg

 

sa dolaskom sumiramo rezultate testa automatskog podmazivanja lanca:

 

prvo Afrika ciji je lanac podmazan sprejom

 

Picture242800x600.jpg

 

Picture241800x600.jpg

 

  a onda Afrika sa automatskim podmazivanjem lanca

 

Picture239800x600.jpg

 

Picture240800x600.jpg

 

zakljucak izvedite sami ;D ;D ;D

 

  Posto je vec pocelo da bude isuvise toplo za svu opremu koju smo imali na sebi,

odlazimo na plazu i sledi zasluzeni odmor.

 

Picture256800x600.jpg

 

Picture254800x600.jpg

 

Picture253800x600.jpg

 

Picture248800x600.jpg

 

Picture247800x600.jpg

 

Picture252800x600.jpg

 

  i na kraju klopa u centru Kladova  :) :) :);)

 

Picture257800x600.jpg

 

Picture258800x600.jpg

 

Picture263800x600.jpg

 

  za sam kraj dolazimo u Negotin na jos jedno pice posle opustajuce voznje pored Dunava.

 

Picture265800x600.jpg

 

Picture266800x600.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6294 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Slike jesu extra, ali uzivo je bilo jos bolje. Gostoprimljivi domacini, prelepi putevi kroz Miroc zacinjeni potocima i na kraju kupanje u Dunavu, prosto covek ne zna sta je bolje od toga. Zahvaljujem se Ribolovcu i Smithu na prelepo provedenom danu, a ostali, sta da vam kazem, zeznuli ste se sto niste bili ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6294 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Evo da dodam malo opsirnije moje utiske sa ovog puta.

Nedelja, ustajem u 7:30, ispijam kafu, a u stomaku mi rade leptirici. Sav sam osamucen od (ne)spavanja, jer ja kao i kad sam bio mali pred svakim putovanjem imam teskoce da zaspim. Pola noci vrtim slike u glavi i zamisljam kako ce da mi bude lepo, a san na oci ne dolazi. Dete u meni jos uvek zivi :)

Krecem u 8h, vreme idealno za voznju. 30tak km ispred Zajecara svracam u Gamzigrad da vidim ostatke rimske carske palate Romulijane. Na zalost, na ovo putovanje nisam nosio foto aparat, pa cete ostati uskraceni za slike sa moje strane :( Kao mali sam ovo arheolosko nalaziste vec obilazio, pa sam zeleo da vidim sta se od tada promenilo. Nije se promenilo nista, sem sto je samo nalaziste lepse sredjeno, ali je i pusto. Sem par penzionera koji su me zamolili da ih slikam, nigde zive duse. Preporucujem svakom da ovo obidje ako ga put nanese na tu stranu.

 

Zbog obilaska Romulijane, vec kasnim, pa pojacavam tempo. Tome mi pomazu i pusti putevi, od Zajecara do Negotina nisam sreo vise od 10tak vozila, a put je sirok i dobar. Uz ubrzan tempo stiem na mesto susreta, auto elektro servis Stankovic, gde me cekaju Ribolovac i Smith. Kratka pus pauza i krecemo na dorucak, a zatim na kafu na splavu Bela ladja kod hidroelektrane DJerdap 2. Cim sam skinuo kacigu, osecam miris vode Dunava, sto me ispunjava zadovoljstvom. Domacini me zacudjeno gledaju, valjda su navikli, pa ga vise i ne osecaju. Ja disem punim plucima. Dan je tek poceo, a ja vec imam osecaj "samo zbog ovog je vredelo doci" :)

 

Posle kafe krecemo ka Mirocu i tu vec pocinje offroad. Putevi su nasipani tucanikom, pa je dosta prasine, svi smo beli od nje. Sunce vec zestoko przi, Smith je obecao neko rashladjenje u vidu recica, jedva cekam da naidjemo na to vodeno hladjenje. Prvi prolazak kroz recicu i noge su mi mokre, uhhh kako dobar osecaj, a do malopre su se kuvale u dubokim crnim patikama.... razmisljam, u nekim situacijama je dobro kad patike propustaju vodu :) Smith se hvata za fotoaparat, "panuje", a Ribolovac i ja samo slusamo naredjenja "aj opet, cek odavde imam bolji kadar" itd :) Smith, jadni glumci ako postanes reditelj ;)

Cedim patike i nastavljamo do drugog potoka (ili je mozda i dalje onaj prvi) gde nas ceka jos dublji i duzi prelaz. E tu smo podetinjili skroz. Mora da smo bar po 20 puta prosli kroz potok gore, dole dok se nas direktor fotografije nasladjivao dobrim materijalom za "panovanje" ;D Sad su mi mokre i patike i farmerice skroz, jedino me jakna sacuvala da ne budem ceo mokar do gole koze :)

 

Put nas dalje vodi do tog cuvenog skrivenog vodopada, da nisam imao iskusnog vodica nikad ga ne bih pronasao, jer put do njega vodi kroz kukuruz. Silazimo do vodopada i temperatura kraj njega je manja sigurno za bar 5 C. Opet prija rashladjivanje, ovog puta vazdusno. Ovaj vodopad je relativno nepoznat i daleko je od asfaltnih puteva, tako da je neukaljan cestim ljudskim prisustvom. Priroda u svom izvornom obliku. Tu jos jenom potvrdjujem sebi da nikad necu voziti bilo sta sto nije enduro i sto ce me odvajati od takvih prizora i mesta.

 

Sledeca stanica je kupanje u Kladovu na kom sam ja insistirao, bio bi greh biti tako blizu, a ne okupati se u Dunavu. Voda prija, ali nas u isto vreme i ispija, stomak trazi svoje sledovanje, pa odlazimo u piceriju gde sam za 290 din jedva pojeo ogromnu picu koja je bila dovoljna da nam zameni i veceru. Planirali smo uvece da zapalimo rostilj, ali pored onolike pice to stvarno nije bilo potrebno. Zahvaljujuci gostoprimljivosti Ribolovca, prespavao sam kod njega i ujutru se odmoran vratio kuci.

 

Prvi put sam obilazio detaljno ovaj deo Srbije i malo je reci da ima sta da se vidi. Tamo ima materijala za bar 5 dolazaka na po par dana, ovog puta sam samo naceo istocnu Srbiju, planiram sledece godine da je jos bolje upoznam.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Predivno i super akcijašenje veselih momaka!

 

Gde Africa prođe, tu trava ne raste ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ol' dirty bastard, 593 postova
  • Lokacija: Zvezdan
  • Motocikl: kawasaki

30tak km ispred Zajecara svracam u Gamzigrad da vidim ostatke rimske carske palate Romulijane.

 

 

Sorry za mali off:10-ak km od Zajecara ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: @ UBER ALLES

Evo ipak najlepse fotografije iz cele price ... ;D ;D ;D

 

Salu na stranu, bio je ovo jedan od onih dana kada zaboravite na sve muke ,

jedan od lepsih ove sezone ...za sada !

Hvala Aci sto je bio nas gost i siguran sam kao i on da cemo nesto slicno

ponoviti sto pre jer ima toliko puteljaka i gudura koje nas cekaju ! ;)

 

 

post-1009-12879004200917_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja