Jump to content

Moto Zajednica

Homolje - tura 17.avgust

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

Evo, dođe vreme da se malo okupimo i provozamo ovim delom Srbije. Ako ste čitali moj putopis i ako vam se dopao, a imate želju,vremena i sredstava da ga isprobate uživo, ovo je mesto gde možete da se prijavite i saznate detalje oko organizacije.

 

Pre svega,ovo je zamišljeno da bude vožnja i obilazak puno mesta na ovoj turi, a NE izlet i okupljanje na jednoj lokaciji. Naravno,biće manje ili više zadržavanja na pojedinim mestima koja vam se učine interesantnim. Pošto se nećemo nigde puno zadržavati, hranu ne planiramo da pripremamo nigde, već ćemo jesti u nekom od mnogobrojnih restorana (predlažem "Zov Homolja" oko 13h). Time smo oslobođeni nošenja roštilja,mesa,hleba... Znači, poneti kintu, ili ko ne želi da jede u restoranu, može poneti hranu za sebe.

 

Bilo je reči o nekom ponovnom okupljanju u Grzi, a mi prolazimo tim krajem u povratku,pa ako imate nekih predloga i u vezi toga kažite. Ovo se prvenstveno odnosi na Pauka jer je u pitanju njegovo slobodno vreme i njegova vikendica.

 

Dakle :

 

- Okupljanje je u nedelju 17.avgusta u 10h u Petrovcu na Mlavi u gradskom parku ispred restorana "Košuta" pored same reke Mlave.

        Petrovac je 110 Km jugoistočno od Beograda i sa severne strane se dolazi preko Požarevca (37 Km od Petrovca).Obratiti pažnju na raskrsnicu u selu Salakovac (9 Km posle Požarevca) na odvajanje za Petrovac - desno. Pravo se ide za Kučevo. Od ovog sela ka Petrovcu nekih 10-tak Km povedite računa o ograničenju brzine, često ima radarske kontrole !!!

        Sa zapadne i južne strane dolazi se preko Svilajinca (30 Km od Petrovca). Malo je komplikovano objasniti izlaz na put za Petrovac pa je najbolje ko se ne snađe (ko nema GPS ;D) pitati nekoga u samom Svilajincu.

 

Što se benzinskih pumpi tiče, u Petrovcu ima 2, na 25 Km u Homolju ima NIS-ova, još 25 Km u Žagubici ima NIS-ova, posle ih više nema do Bora (još 50 Km).

 

Poneti sa sobom :

 

- dobru volju i raspoloženje

- mobilni telefon

- neku posudu za čistu planinsku vodu za piće

- kupaće gaće

- foto-aparate i kamere

- kintu

- full moto opremu

- ako neko poželi da ostane negde (Borsko jezero ili ko zna gde...) oprema za kampovanje

 

Ukoliko neko bude kasnio na start ture ili zaluta negde u dolasku (nadam se da neće), bilo bi poželjno da mi se javi telefonom da ga malo sačekamo

062/ 334-776  Srle

 

Znači, potvrdite vaš dolazak do subote 16.avgusta.

 

Pozdrav,

Srle69

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Hm,jako zanimljiva tura i ocekujem jos zanimljivije drustvo;D.Na zalost necu moci da je provozam sa Vama jel u petak 15.avgusta slavim slavu.Sto se tice vikendice i mene-uvek smo otvoreni za bajkere a pogotovo za BI,a pogotovo za tebe Srle,da ispravim gresku od proslog vikenda ;D.Ima jos vremena pa cu znati uskoro koje su mi obaveze za subotu,u nedelju sam svakako ceo dan slobodan.Vase je samo da mi do petka kazete sta zelite da pripremim i donesem do vikendice i kada. ;Dpretpostavljam da cete na Grzi biti posle podne tako da i subota dolazi u obzir,imacu vremena da se naspavam ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

Evo Vladamir se prijavljuje, samo ako nije problem, tj ako ga primate posto dolazi kimkom zx50gs ? Odgovara subota 16.

 

Može,samo ponesi neku sajlu da te šlepam ako ne možeš brže od 60 i ako ne izvučeš uz Crni Vrh :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Samo da dodam,za Grzu imamo 2 varijante-

 

-spremanje klope(rostilja) na vikendici

-klopa u restoranu na Grzi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

Samo da dodam,za Grzu imamo 2 varijante-

 

-spremanje klope(rostilja) na vikendici

-klopa u restoranu na Grzi

 

Nećemo sigurno biti tamo pre 18-19h

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

Evo Vladamir se prijavljuje, samo ako nije problem, tj ako ga primate posto dolazi kimkom zx50gs ? Odgovara subota 16.

 

Može,samo ponesi neku sajlu da te šlepam ako ne možeš brže od 60 i ako ne izvučeš uz Crni Vrh :D

 

Putna brzina kimka je oko 50-60, maksimalna je 70 ali jako tesko i nepreporucljivo, nadam se da ce te biti toliko tolerantni da ispostujete tehnicka ogranicenja mog mopeda. Ako pak nemate razumevanja za ove objektivne razloge, bicu prinudjen da se samostalno provozam kracim putem do Grze tj paUKa, puteve niko ne moze da mi zabrani.  ;D

 

P.S.

Slepanje ne dolazi u obzir jer nije u skladu sa pozitivnim propisima zakona o bezbednosti saobracaja RS, a ni sa opstim bezbednosnim normama i posebno kao takvo ne bi se trebalo preporucivati na forumu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Srle, imam zelju da idem, ali jos ne znam raspored za sledeci vikend, obavesticu te za par dana.

I sta Pauk samo,i Aca ima vikendicu na Grzi od nedavno,i to sa bazenom ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

Srle, imam zelju da idem, ali jos ne znam raspored za sledeci vikend, obavesticu te za par dana.

I sta Pauk samo,i Aca ima vikendicu na Grzi od nedavno,i to sa bazenom ;D ;D ;D

 

Ja kod Ace na vikendicu nesmem, iz licnih (citaj: intimnih razloga)! Jel me ti to ne primas paUKe?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

Evo Vladamir se prijavljuje, samo ako nije problem, tj ako ga primate posto dolazi kimkom zx50gs ? Odgovara subota 16.

 

Može,samo ponesi neku sajlu da te šlepam ako ne možeš brže od 60 i ako ne izvučeš uz Crni Vrh :D

 

Putna brzina kimka je oko 50-60, maksimalna je 70 ali jako tesko i nepreporucljivo, nadam se da ce te biti toliko tolerantni da ispostujete tehnicka ogranicenja mog mopeda. Ako pak nemate razumevanja za ove objektivne razloge, bicu prinudjen da se samostalno provozam kracim putem do Grze tj paUKa, puteve niko ne moze da mi zabrani.  ;D

 

P.S.

Slepanje ne dolazi u obzir jer nije u skladu sa pozitivnim propisima zakona o bezbednosti saobracaja RS, a ni sa opstim bezbednosnim normama i posebno kao takvo ne bi se trebalo preporucivati na forumu.

 

Ako se nastavi sa ovom praksom uvođenja manjih kubikaža od 125 ccm u udruženje Bliski Istok, moraćemo da uvedemo amandmane u statut istog kojima će se zabraniti vožnja u suprotnom smeru od predviđene ture i dozvoliti šlepovanje na usponima većim od 5%.Takođe će se tražiti uvođenje zabrane namernog zaostajanja za organizovanom kolonom na usputnim mestima za odmor,usled čega je dolazilo do gubljenja pojedinih članova udruženja na nepoznatim putevima i terenima za koje je predviđen vodič.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

Evo Vladamir se prijavljuje, samo ako nije problem, tj ako ga primate posto dolazi kimkom zx50gs ? Odgovara subota 16.

 

Može,samo ponesi neku sajlu da te šlepam ako ne možeš brže od 60 i ako ne izvučeš uz Crni Vrh :D

 

Putna brzina kimka je oko 50-60, maksimalna je 70 ali jako tesko i nepreporucljivo, nadam se da ce te biti toliko tolerantni da ispostujete tehnicka ogranicenja mog mopeda. Ako pak nemate razumevanja za ove objektivne razloge, bicu prinudjen da se samostalno provozam kracim putem do Grze tj paUKa, puteve niko ne moze da mi zabrani.  ;D

 

P.S.

Slepanje ne dolazi u obzir jer nije u skladu sa pozitivnim propisima zakona o bezbednosti saobracaja RS, a ni sa opstim bezbednosnim normama i posebno kao takvo ne bi se trebalo preporucivati na forumu.

 

Ako se nastavi sa ovom praksom uvođenja manjih kubikaža od 125 ccm u udruženje Bliski Istok, moraćemo da uvedemo amandmane u statut istog kojima će se zabraniti vožnja u suprotnom smeru od predviđene ture i dozvoliti šlepovanje na usponima većim od 5%.Takođe će se tražiti uvođenje zabrane namernog zaostajanja za organizovanom kolonom na usputnim mestima za odmor,usled čega je dolazilo do gubljenja pojedinih članova udruženja na nepoznatim putevima i terenima za koje je predviđen vodič.

 

Druze dozvoli da te ispravim, potpuno sam saglasan sa tobom ali nije udruzenje nego sekta  ;D kao sto znas. I nisam mislio na statut Bliskog Istoka (tj dogme sekte) ;) nego na zakon i podzakonske akte kao i ustav republike Srbije, koje smo svi kao gradjani iste duzni da postujemo bez pogovora.

 

Sto se zaostanka i "gubljenja vremena" tice, na turi po gornjackoj klisuri i dalje. BokiKG i Vladamir + vozilo tehnicke podrske su ostali na onom izvoru jer je naisao neki deda na apenu 4 (kolega bajker) kome se smako lanac sa zadnjeg lancanika. Povrh svega posto nas je zamolio da mu namestimo lanac, primetili smo da je taj deda invalid i da nema celu levu ruku do ramenog zgloba. :o Posto smo mu namestili lanac i on je otiso svojim putem, krenuli smo u potragu za ostatkom ekipe koja je odavno vec bila otisla, tako da niko nije gubio vreme a BokiKG, Vladamir i zuti jugo teh. podrske su zaostajali iz objektivnih razloga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6294 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Evo Vladamir se prijavljuje, samo ako nije problem, tj ako ga primate posto dolazi kimkom zx50gs ? Odgovara subota 16.

 

Može,samo ponesi neku sajlu da te šlepam ako ne možeš brže od 60 i ako ne izvučeš uz Crni Vrh :D

Kad je tak'a stvar, ja dolazim caletovim automatikom, putna brzina mu je 30-40 km/h. Nadam se da cete imati razumevanje da mu je tek uradjena generalka, pa ne smem da ga forsiram :)

 

P.S. ponesi dve sajle ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Evo Vladamir se prijavljuje, samo ako nije problem, tj ako ga primate posto dolazi kimkom zx50gs ? Odgovara subota 16.

Kume pusti decu neka se voze bre ;),napravicemo mi jos bolju kombinaciju,docices ti do Paracina GS-om,pa onda idemo kolima kao pravi bajkeri do Grze,nas cetvoro naravno ;D ;D,sto bi njima bilo bolje nego nama :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

Evo Vladamir se prijavljuje, samo ako nije problem, tj ako ga primate posto dolazi kimkom zx50gs ? Odgovara subota 16.

Kume pusti decu neka se voze bre ;),napravicemo mi jos bolju kombinaciju,docices ti do Paracina GS-om,pa onda idemo kolima kao pravi bajkeri do Grze,nas cetvoro naravno ;D ;D,sto bi njima bilo bolje nego nama :D

 

Kume hvala, ali ako treba, nema potrebe, kao sto nasa izreka kaze. Mozemo svo cetvoro geesom nije problem. Pomislio sam na trenutak da me ne primas. Videcemo da li ce ostatak ekipe da se slozi za voznju ili se vise ne vozim i ne druzim sa njima.

Puteve niko ne moze da mi zabrani!

Ako idu bez mene na voznju dolazim kod tebe u Paracin da idemo da vicemo ispred Acine vikendice na Grzi: kupachiiiceee!!!! kupachiiiceee!!! Acooo!!!! Acooo!!! dok nam usi ne oklempave  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6294 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Puteve niko ne moze da mi zabrani!

Ako idu bez mene na voznju dolazim kod tebe u Paracin da idemo da vicemo ispred Acine vikendice na Grzi: kupachiiiceee!!!! kupachiiiceee!!! Acooo!!!! Acooo!!! dok nam usi ne oklempave  ;D

Kao prvo kaze se "puteve niko ne moze da mi UZME", a kao drugo bolje da ne dozivate nikakve "ice" da vam ne bi zene spremale gibanicu oklagijom preko ledja ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

Puteve niko ne moze da mi zabrani!

Ako idu bez mene na voznju dolazim kod tebe u Paracin da idemo da vicemo ispred Acine vikendice na Grzi: kupachiiiceee!!!! kupachiiiceee!!! Acooo!!!! Acooo!!! dok nam usi ne oklempave  ;D

Kao prvo kaze se "puteve niko ne moze da mi UZME", a kao drugo bolje da ne dozivate nikakve "ice" da vam ne bi zene spremale gibanicu oklagijom preko ledja ;D ;D

 

Za ovo podebljano se izvinjavam i priznajem gresku! Nadam se da mi se nece ponoviti, a tebi se zahvaljujem na ispravci i vremenu koje ulazes kao drug kolektor. Dozvoli da se ispravim, tj ispravno odrazim. "Puteve niko ne moze da mi UZME!"

 

A za ovo drugo... Kum paUK i Vladamir mogu da dozivaju "ice" ali nece iz postovanja prema spoljnoj politici republike Srbije u odnosu na Belgiju... samo to cu ti reci za sad. E sad koga ce stvarno dozivati... i gde... to cu ti reci ako nastavis dalje provokacije prema kumu paUKu i Vladamiru a na temu jednakosti polova (severnog i juznog) i kuhinjskih (borilackih) vestina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

Posektasili ste mi temu i vidite da nece niko vise da se javi za ovu turu. Nema cak ni "Bliskog istoka". Ustavari ima 1,5 prijavljen - "Vladamir" sa skuterom je 1 (mada hoce da ide suprotnim smerom) i ovo 0,5 je "aca-pn" jer nije siguran.

Otprilike ovde vazi princip "80% da cu da idem a 100% da necu"

 

Toliko pohvala i zelja za ovom turom, a sad nema nikoga da se prijavi. Prica,prica i samo prica...

Ici cu ja makar sam,nije bitno.

Toliko o forumasima od mene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

 

Toliko pohvala i zelja za ovom turom, a sad nema nikoga da se prijavi. Prica,prica i samo prica...

Ici cu ja makar sam,nije bitno.

Toliko o forumasima od mene.

 

Srle,

pa prijavio ti se Doktor iz Kraljeva. ??? ???

Sa njim i jednim njegovim drugom sam imao kontakt oko pola sata, kada su mi pruzili pomoc na putu. :)

Za to vreme sam stekao utisak da su to pouzdani momci, sa kojima se, zajedno, moze ici i u rat ili sto nas narod kaze "i na kraj sveta" bez vecih problema. ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Nadam  se da dodjem i ja ,jedino mi ono vreme u 10 h bas malo knap posto nisam bio nikad u Petrovac al snaci cu se.Cucemo se do tada.Termin mi je svejedno kada mada zbog drugih je bolje nedelja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

Iz pouzdanih izvora saznajem da Pit dolazi sa Teskom Destruktivnom Masinom cak iz Nisa da bi odvozao ovu prelepu turu.

 

P.S.

Posto mi je moped najsporiji i nemoze preko 60 osim nizbrdo, jel ce se voziti po onom pravilu da najsporiji ide na celu kolone da bi diktirao tempo koji moze da podnese?

 

P.P.S.

Cini mi se da bi i Boki KG dosao na turu ali ako je dobrodosao sa mopedom Honda SH50.

 

Jesi li ti siguran da mozes 60 uz brdo,da to nije samo po ravnom? Ako ne mozes, nije problem da ides na celu kolone ali bice smorno voziti 40 a brda ima puno. Jel ste se to uplasili loseg puta pa ste potegli skutere? Ovo je ipak tura za jace masine zbog dugackih uspona.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

Nadam  se da dodjem i ja ,jedino mi ono vreme u 10 h bas malo knap posto nisam bio nikad u Petrovac al snaci cu se.Cucemo se do tada.Termin mi je svejedno kada mada zbog drugih je bolje nedelja.

 

Treba ti oko 2 sata da stignes do Petrovca,ako budes i malo kasnio javi se,sacekacemo te,ali nemoj puno...valja nam putovati na dosta mesta.

Sto se mene tice,sve jedno mi je za termin,zato sam i napisao da svako kaze kad mu vise odgovara.Ako bude nedelja,neka je, sta kazu drugi?Subota ili nedelja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

]Moj glas ide za nedelju,em su za subotu najavili kisetinu,em cu u subotu biti slogiran od slave...Mada moj glas najmanje vredi jer ne idem na turu ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja