Jump to content

Moto Zajednica

Панчево - Нови Сад - Зрењанин - Панчево 30/31.07.2008.

Recommended Posts

  • Ducatista, 2891 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: beše Ducati 998

Бејаху то лепа 2 дана. А све је почело тако опуштено...

 

Једнога дана у далекој држави Србији живела је једна принцеза... Стани мало. Не иде тако. Да... Сад сам се сетио. Почетком недеље чуо сам се са другом који је прихватио један посао у Новом Саду. Како је све било крајње изненадно реших да му помогнем и олакшам пар дана својим боравком  :D С обзиром да је сам у стану врло брзо је пао договор да дођем па да преноћим код њега како бисмо могли у потпуности да искористимо дан.

 

Узимајући у обзир да нисам имао ни благу представу куда да идем, а знао сам да било какве магистрале и аутопутеви отпадају, реших да се консултујем са колегом Макијем како би ми макар дао неку идеју јер сам донекле био свестан да ћу пролазити поред Зрењанина. Пар опција су биле у разматрању. Пут до Зр преко Црепаје и Ковачице сам хтео да избегнем иако је солидан јер сам њиме возио више пута а и нема неког претераног изазова. Једна од опција је била да у Зр стигнем преко Орловата, а друга преко Опова и Сакула. Кад прођем Зр, планирао сам да идем оним путем директ за НС. Високи саветник за уживање у вожњи R мотора ми је сугерисао да промашим тај пут и да уместо њиме идем преко Перлеза, Титела и Каћа. Хм... Можда и није лоша идеја. Ај да га и послушам, у сваком случају знам коме ћу касније да се осветим ако ме заврне  ;D Решио сам да кад већ гиљам преко села да ми такав буде цео пут. Одабрана рута је да идем (пази сад) Панчево - Јабука - Глогоњ - Сефкерин - Опово - Баранда - Сакуле па онда укључење на онај пут за Зр код Фаркаждина. После проласка Фаркаждина укључујем се на пут Бг - Зр али само на кратке јер већ после неколико стотина метара скрећем за Перлез па пичим преко Титела - Вилова - Шакјкаша - Будисаве и Каћа у Нови Сад. Сјајно. Све је испланирано и договорено па припреме могу да почну. Пошто сам претпоставио да 998 није идеалан мотор за дужа путовања (како ми је неко рекао) а поготово не преко села у једној мили секунди сам се запитао да ли можда грешим. Ко што рекох... То је била само милисекунда  ;)

 

Последње припреме, пакујем неке стварчице прегледам мотор и спремам се за полазак. Гардаробу сам попаковао у ранац а неке потрепштине за не дај боже и воду сам спаковао у танк торбу. На излазу из Панчева појим верног ми ата и крећем за Јабуку. Како су ми сва ова села врло близу, а за једно сам био и емотивно везан у једном периоду живота  :roll: пут сам знао да превезем скоро жмурећи па сам могао да се опустим за све паре и да покушам неке нове ствари са мотором. Тада проваљујем да је она танк торба потенцијални проблем јер никада раније нисам имао потребу да је користим. Због оних магнета сам морао да је померим уназад па ми је мало отежавала залегање под визир при неким брзинама. Али добро, шта да се ради. Морао сам да пробам а с' обзиром да сам био неких 20ак км од куће опција о повратку је отпала. Једина светла тачка те зајебанције је била могућност да ставим карту у њу па сам у току вожње могао да проверавам докле сам стигао и шта ме чека. Пут до Баранде је стварно ок и на некој скали од 1 до 5 може да добије 4+ или чак можда 5- узимајући наравно у обзир да смо ипак у Србији. После Баранде, пре Сакула пут је мало лошији, крпљен је, а пошто је међу њивама ни осушена земља ни прашина нису стране. На једном месту у кривини ме је мало сецнуло али ништа страшно. На изласку из Баранде (из правца Панчева) видео сам неко језерце или чак можда и рибњак али нисам хтео да се задржавам и да проверавам, мада већи број паркираних аутомобила ми је говорио да је можда нешто занимљиво. Током целог пута се возе оне типичне војвођаснке кривине, благе и релативно прегледне, сем једне која је између Баранде и Сакула (можда ипак мало ближе Баранди). Додуше испред ње је постављен знак за ограничење брзине на 40 или чак можда на 30 км/ч. Углавном да се приметити да је мало зезнутија по траговима кочења камиона  :D

 

344894088_jhqrJ-L.jpg

 

344894518_qhu3D-L.jpg

 

После Сакула убрзо излазим на пут за Фаркаждин и опет се налазим на познатој територији. Пре уласка у село пролази се кроз једну дугу десну кривини која по мени представља оно што Војводина у ствари јесте. Пашњаци и њиве колико год поглед допире, а са стране шума и Тамиш поред ње. Ако имате времена одвојте га за једну мини паузу и прошетајте. Сваки пут се одушевим кад пролазим туда.

 

344896335_yeLTp-L.jpg

 

344897185_htqCh-L.jpg

 

344897724_BMRoC-L.jpg

 

344898363_Gjmde-L.jpg

 

344898937_ZHbQf-L.jpg

 

344899366_DwkrH-L.jpg

 

Пролазим Фаркаждин и после 2 лепе кривине стижем на укључење на магистралу. Наравно, без икакве потребе за журбом возим тих пар стотина метара иза камиона и искључујем се за Перлез. Сад смо већ на  Макијевој територији. А како то знам ?? Па врло лако (ово још ни њему нисам рекао) на тој мини деоници пута до самог Перлеза један прилично агресивни врабац није пропустио прилику да уради камиказа вратоломију и да ми овери лево раме. Срећа моја директ је ошинуо у протектор па ми је остала само мини мрља на јакни. Можда је мали и преживео. Пратећи мапу на оној торби излазим из Перлеза и почењем да се дивим. Стварно прелепи предели. Лепе кривне, можда мало лошији асфалт али све у границама нормале. Пролазим поред још једног потенцијалног места за купање али након пар фотки настављам даље. 2 пропуштене прилике за брћкањем сам омашио ?? Мора да сам полудео !

 

344899991_mNNi9-L.jpg

 

344900468_L9nBq-L.jpg

 

Убрзо ето мене у Тителу. Е сад, једно од запрепашћења. Сам Тител је не неком брегу тако да ме је збунио јер сам се запитао да ли сам у Централној Србији или у равној ми Војводини. Све једно освежавајуће другачије. Од излаза из Титела пут иде по ободу брега па је стварно поглед феноменалан. Раван, прегледан пут и сви потенцијали за уживање у вожњи су испуњени. Пролазим кроз Вилово и до Шајкаша прелазим 2 пута преко пруге у неким S кривинама. Једна ме је мало штрецнула јер сам вероватно мало брже прошао па ми је редња гума мало проклизнула кад се дошла у контакт са шинама али и даље сувише далеко од тога да је било неке ситуације. У околини Шајкаша се налази споменик пилоту обореном у 2. светском рату. Наравно да сам морао да станем и да усликам како треба. Таман сам паузу искористио да мало налијем воду у грло.

 

344905673_yvFok-L.jpg

 

344906375_NserA-L.jpg

 

344906987_RMvEj-L.jpg

 

344907643_gkA3b-L.jpg

 

Шибам  даље. Будисава, Каћ и ето ме убрзо на путу за Нови Сад. Пошто сам пре одласка у стан хтео да обиђем још једно место извадио сам карту и уз помоћ једног пролазника убрзо стигао на одредиште.

 

344904242_yYJHn-L.jpg

 

Е сад, слика Дукатија на паркингу је сама по себи безначајна (сем ако нисте неко као ја). Али је занимљиво оно што се налазило преко пута тог паркинга. Дукати Нс. Па како да не уђем у радњу кад сам већ ту. Мало стварчица и неки тамо мотори.  :D

 

344903400_EvGAx-L.jpg

 

344901536_69nQ9-L.jpg

 

344902038_qZi9X-L.jpg

 

344901057_RBR6D-L.jpg

 

Мало сам проћаскао са љубазном продавачицом, сазнао неке нове ствари и онда правац центар да коначно слетим на дестинацију. Пријатно сам се изненадио како сам лако нашао потребну улицу (није да сам лик који се лако губи, али би ми по Београду сигурно требало бар 2 пута више времена и бар једно киксирање). Нађох се са ортаком и релаксација је могла да почне. Није да ми је требала додуше јер сам  био задовољан овом путешествијом. Једино што ми се јавио неки чудан бол у леђима после силаска са мотора. То сам, наравно, после минималног мозгања успео да припишем присуству танк торбе на мом, па овај танку  :D Због ње сам имао неки чудан положај јер ми није дозвољавала да се сагнем довољно па ме је ветар мало више погрбљеног шибао. Сада знам шта да елиминишем за следећи пут  :D Паркирали смо моторче у гаражу и кулирање је могло да отпочне. После дугог туширања наравно  :roll:

 

Претпостављам да никог баш не интересује шта се дешавало ван вожње па ћу бити кратак. Мало сам претабанао Нови Сад и исрен да будем пријатно сам се изненадио. Свиђа ми се и град, а и атмосфера која је у њему. Све у свему било је занимљиво вече. Сутрадан сам искористио прилику да се излежавам у прекомерним дозама док не дође време за повратак. Негде око 17 сам отишао по мотор и почео са паковаањем ствари. Било је више варијанти око руте повратка, али ми није требало много да се одлучим за исти пут, колко год то звучало досадно.

 

Точим гориво на изласку из Нс, чисто да би се уверио колко сам потрошио. 950 кинти за неких 124 км, колко ми је ПланПлус показао да сам прешао. Није сјајно али није ни катастрофа. Пошто сам већ прошао овим путем знао сам да нема неких кобних кривина за моју вожњу па сам се мало опустио. Једино непријатно изненађење сам имао кад сам на изласку из једне кривине видео позадину краве из једне приколице коју је вукао трактор. Није баш било пријатно али сам имао довољно ниску брзину да успорим на време и обиђем веселог фармера.

 

Цео пут је био фантастичан, а како ни једно добро дело не сме проћи не кажњен, рекох себи да посетим мало колегу који ме је упутио тамо. Пар смс-ова и ПП-ова у току дана су била довољна да се лако договоримо о месту налажења. Лепо ме је упутио на киоск са пљескама, где сам дочекао његов долазак у великом стилу  ;D На пола пљескавице примећујем да се приближава неки Су-зу-ки (ваљда се тако каже  ;)) али изненађењу није крај. Иза плаво-белог GSX-Rа долази плави Bandit 650. Госпон Маки и његов отац Драган. Кул ! Морам сад да признам да ми је онај Bandit 650 врло симпатичан. Можда... Вероватно не  smiley.gif Маки наравно као добар домаћин се понудио да ми покаже град и наравно оних пар кривина на којима вежба обарање мотора. Занимљиво, морам да признам. Додуше, непознавање нових кривина и присуство оне танк торбе ми је онемугућило већу зајебанцију. Мада, мрак је убрзо пристизао па смо после кратког позирања решили да све залијемо са по неким 'ладним пићем у центру града.

 

344909795_5qLGg-L.jpg

 

344910635_mkexh-L.jpg

 

344911426_nCnZe-L.jpg

 

Воли човек да позира па то ти је  smiley.gif

 

Зрењанин је такође врло занимљив град. Доста лепо сређен па није лош као нека дестиација за кулирање. Једнино што сам заборавио да приупитам домаћине је да ли постоји неко адекватно место за брчкање, али све у своје време. Ноћ је солидно стигла и после доста креативног разговора, око 22 кренух дому свом. Овом приликом би се захвалио домаћинима и верним возачима Сузукија на гостопримству и стварно изузетно пријатном времену.

 

Пошто раније нисам пуно возио по мраку решио сам да се вратим преко Ковачице и Црепаје јер ми је ипак тај пут познатији. Искрено да л због лоших фарова (можда сам и ја бржи од светлости ?) или визира видљивост је била катастрофа. Морао сам да метнем наочаре за вид па полако уз дигнут визир. Искрен да будем нисам нешто уживао али како је то неких 70ак познатих км, прешао сам их за мање од сат времена. Једино је изузетно зезнуто било промашивање прегажених животња на путу. Наишао сам на 2 и обе сам оверио. Прва је била на сред пута, на белој линији. Тада сам возио средином јер је она као прегледнија. Живуљка. Ок нећу више средином да нема можда неког рођака. Ај да пробам средином своје траке. 10ак км касније. ТА ДА ! Следећа. Е дођавола. Да идем по ивици нема шансе. На сву срећу то је била последња. На путу се тада нашао неки брзи лик у Голфу 3 који је вероватно са великим поносом обишао једног мотоциклисту. Такав ми је и требао. Држао је неки солидан темпо, а ја на неке 2, 3 дужине кола иза. Искористио сам све погности његових фарова и врло брзо стигао кући.

 

Да сумирам. Цео пут је био фантастичан. Оба дана су била сјајна. Пут који би дефинитивно препоручио свима који из досаде иду за Нови Сад или онима који не знају да одговоре на питање: "Шта је то Војводина и какве је она ?"

Још једно велико хвала мојим домаћинима како у Новом Саду тако и у Зрењанину. До наредне путешествије... Видимо се.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Prosli smo skoro istom trasom, ali sam ja produzio za Temerin preko Zablja. Da me ubijes ako sam primetio da ima rupa i zakrpa... :) Zaista je steta ne pogledati ta jezerca i kojekakve restorane io kafanice zavucene u sporedne putice.

 

Za tvoj tip motora mislim da bi bio dobar put Zabalj -Novi sad :)

 

PS. trebao bi cesce da radis putopise :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Da  li ti je to prvi "duzi" put? Samo pretpostavljam, napisao si putopis veoma dobro sa dosta entuzijazma. Samo tako nastavi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducatista, 2891 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: beše Ducati 998

Da  li ti je to prvi "duzi" put? Samo pretpostavljam, napisao si putopis veoma dobro sa dosta entuzijazma. Samo tako nastavi.

 

Daleko bilo. Mada je ovo prvi put da sam isao sam, a da nije bio povratak u istom cugu  8) (Imas neke od mojih putopisa na naslovnoj pa pregledaj)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 245 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Prosli smo skoro istom trasom, ali sam ja produzio za Temerin preko Zablja. Da me ubijes ako sam primetio da ima rupa i zakrpa... :)

Africa.  :D

 

Vrlo lepa voznja, duhovit putopis, pravo osvezenje!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducatista, 2891 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: beše Ducati 998

Prosli smo skoro istom trasom, ali sam ja produzio za Temerin preko Zablja. Da me ubijes ako sam primetio da ima rupa i zakrpa... :) Zaista je steta ne pogledati ta jezerca i kojekakve restorane io kafanice zavucene u sporedne putice.

 

Za tvoj tip motora mislim da bi bio dobar put Zabalj -Novi sad :)

 

PS. trebao bi cesce da radis putopise :)

 

Pa nisam se ni zalio na rupe i zakrpe. Cuo sam da put za Zr preko Orlovata potenijalno sadrzi gore navedene ali ovako nemam primedbe na asfalt. Bg - Zr magistrala mi se nije svidela zbog kolotraga na jednom delu ali u principu nie tako lose.

 

Radicu putopise i dalje, sad sam na raspustu pa mogu da se zezam.  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1218 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

Prošao putem NS- Kać - Budisava - Titel- Idvor - Kovačica - Pančevo u zadnjih 7 dana 4 puta . Kvalitet puta super , samo malo oko perleza lošiji ali za južnu srbiju zakon. Sposoban za brzine za koje se na auto putu ostaje dez dozvole ;) ali si za pejzaž u pravu pravi vojvođanski. Nadam se da si video i ovčice kod Loka posle Titela ja sam ih slikao zajedno sa đermom na nekoj od naših vojvođanskih tura.

P.S. Putopis je super javi se sl. put kad si u ns obavezno da popijemo piće.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Hehe, pazi, "Високи саветник за уживање у вожњи R мотора", za ovo ima da te castim! :D

 

Izuzetno lepo putopis kolega, hiljadu puta sam prolazio tuda a tek sad vidim koliko sam stvari propustio.

 

Jos jednom svaka cast, mogao bi malo cesce da putujes!  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

A u Djusi, pa de ces tank torbu na Dukcu?! Sedeo sam na 748, sa onakvim polozajem nema sanse ista da se stavi na rezervoar a da drasticno ne menjas polozaj... I jos nesto, sve si slikao sem prodavacice?!?! ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducatista, 2891 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: beše Ducati 998

A u Djusi, pa de ces tank torbu na Dukcu?! Sedeo sam na 748, sa onakvim polozajem nema sanse ista da se stavi na rezervoar a da drasticno ne menjas polozaj... I jos nesto, sve si slikao sem prodavacice?!?! ::)

 

'teo sam keve mi, ali vidis da se povukla skroz u stranu  ;D

 

Imao sam ja zilion ovakvih putesestvija samo me nekad mrzelo da stajem i slikam  8) Evo, mozda u toku nedelje bude jos jedna voznja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Copyright and kvalitet slike by Maki  :)

 

 

::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja