Jump to content

Moto Zajednica

Vreli dani u Ćupriji ...

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ovo nije putopis u pravom smislu te reči, više kao zabeleška u dnevniku.

 

Elem, prošlog vikenda sam morao poslom do Ćuprije što sam iskoristio da se malo promuvam po okolini. Kao prvo, dugo čekana poseta mom prijatelju Raci u selu Strmosten koje se nalazi u predvorju Kučajskih planina. Raca me je prošlog avgusta proveo kroz lavirint šumskih puteva Kučaja, što je opisano ovde. Nešto kasnije je taj putopis objavljen u reviji Dva točka, pa sam se unapred radovao izrazu Racinog lica u trenutku kad bude sebe video u članku.

 

iq6LE_picture0521024x768bi6.th.jpg

 

Raca je dobro podneo šok, ali je zato svaki prolaznik morao da svrati i da pogleda časopis. Ipak, nešto kasnije se Raca bacio na svoje redovne poslove, kao što je otkivanje kose, na primer. Moram to da naučim... Kako se sa slike vidi, Raca je razvio specijalnu tehniku za taj posao. Prvi deo sam vec razradio, majstor sam za izležavanje na mekoj travi u hladovini ispod drveta!

 

5jujh_picture0981024x768dr9.th.jpg

 

Kad sam vec kod Race, neizostavna je poseta vodopadu Veliki buk, ili kako ga većina zove Lisine. U okolini vodopada je niklo par novih restorana, što je i dobro ali i loše. Brine me njihov uticaj na, za sada, potpuno čistu prirodu u okolini vodopada. Postojeći objekti su preko zime dobili face-lifting pa su u novom sjaju dočekali novu sezonu.

 

Oo5b4_picture0841024x768og8.th.jpg MYcPD_picture0831024x768qn4.th.jpg dWVCK_picture0711024x768vv1.th.jpg JvTNY_picture0851024x768ut9.th.jpg

 

Po završetku posete vodopadu i pratećim objektima, ne propustite da produžite još koji kilometar dalje u planinu i vidite kanjone Resave i Kločanice. Kako je tamo bilo, videćete u linku sa početka teksta.

 

Kad sam u ovom kraju nikad ne propuštam da skoknem do veštačkog jezera na reci Grza. Voda je još uvek hladna za kupanje, ali jos par dana...

 

XXhaj_picture1171024x768xm3.th.jpg cOF6K_picture1261024x768xm6.th.jpg

 

I konačno nešto što ne bi smeli da propustite kad prolazite Pomoravljem, a to je kompleks bazena "Aqua park" u Jagodini. Jedinstven objekat u Srbiji, koliko se ja sećam, ovako nešto ne postoji nigde više sem u Jagodini! Bazeni su fantastični, sve je do perfekcije uređeno i čisto.

 

KxDky_picture0141024x768ue5.th.jpg oxVWY_picture0151024x768xu7.th.jpg l5rCX_picture0201024x768hp6.th.jpg MWp2h_picture0341024x768bt5.th.jpg

 

U parku je nekoliko ogromnih tobogana, a postoje i manji, za decu...

 

VRWBq_picture0211024x768ml8.th.jpg

 

Za klince postoji i nekoliko manjih bazena, a evo kako su uređeni. Zamislite svoje dete ovde!

 

Uo0H3_picture0301024x768an0.th.jpg MdExM_picture0281024x768li3.th.jpg U5dXh_picture0271024x768kj5.th.jpg

 

Naravno, u parku postoje i ovakve stvari... na više mesta!

 

ZtyFT_picture0311024x768ou6.th.jpg 7vyVb_picture0321024x768ds7.th.jpg

 

... tako da vi možete da se prepustite uživanju...

 

U8PB8_picture0291024x768ft6.th.jpg

 

ili možda ovako?

 

vb2Ae_picture0121024x768kh9.th.jpg 404.jpg

 

Dakle, prolazite motorom ili kolima, a vrućina vam je? Ne propustite Aqua park u Jagodini! Cena ulaznice za odrasle je 300 din a za decu 200 din. U neposrednoj blizini parka je Zoološki vrt, pa se možete prosetati i tamo, dok prođu dnevne vrućine, a onda nastavite put... Tako sam ja uradio i stigao da nedeljno veče provedem u mojoj omiljenoj lazarevačkoj poslastičarnici :) koja sa celom pričom nema nikakve veze, ali mi se sviđa fotografija :)

 

UHuUY_picture0031024x768fb3.th.jpg

 

Eto toliko (za sad) iz Pomoravlja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Super su fotografije..........prelepo mesto taj Buk, a i Jagodina sa ovim Akvalendom moze direkt-drive u svet, zaista prelepo.

Moracu da obidjem iduce godine.

Kakva je hrana u tim restoranima pored vodopada ? Kakvi su sa cenama?

 

cujemo se obavezno iduce godine da se malo provozamo.......OK ?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

cujemo se obavezno iduce godine da se malo provozamo.......OK ?

 

Naravno, uvek!

 

Cene su manje vise standardne za Srbiju. Ono sto je jeftino su pastrmke jer svaki restoran ovde ima svoje mini uzgajaliste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda TransAlp XL600V

E bre Lalajko pa sad si me stvarno razocarao,sto se nisi javio kad si bio u Palmalendu,mislim da sam ti rekao da sam ja od zimus tamo (tj ovde) :) pa si mogao da svratis,nemoj da zaboravis iduci put kad svratis,Transalp mi je skoro pa gotov,sad je sve tip-top mehanicki,ostalo varenje jedne putkotinicice na plastici,presvlacenje sedista i sredjivanje grane auspuha,kozmetika,pa da se vozamo konacno i mi,upravo mi prosli ispiti i red bi bio! ;)

Pozdrav 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Aaaa Lalajko,prosao si pored mene,zivim 300 metara od Vodenog parka.Sto se ne javi,ima i Jagodini poslasticarnica,imaju i lepinje jes da nisu kao one na Tari ali su dobre.Nemoj to vise da ti se dogadja,ako ti vidim Afriku negde parikranu u Jagodini ima da vezem MZ-ejca za nju pa ces da me trazis.Pozdrav.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja