Jump to content

Moto Zajednica

GULASH - kafana "Lis" - blizu Cheneja - NS

Recommended Posts

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Sinoc sam stigao sa puta Luxembourg - Beograd, ukupno 1.511 km u toku jucerasnjeg dana, legao sam oko 02:00 i ustao oko 09:00 danas 04. maja 2008. Supruga Verica mi je spremila kafu i posle kafe, sedosmo na motor i odosmo do caffe "Slonce".

Sinoc mi je Boki (vlasnik Slonceta-Yamaha XJR 1300) pomenuo da bi bilo dobro da odemo do Novog Sada da odgledamo auto trke, rekoh videcemo sutra na kafici..........nisam znao u kom cu stanju biti sutradan posle celodnevne voznje.

Cudo.....osecam se odlicno, nema upala misica, nijedan stari prelom me ne boli, maltene mladic (napomena ....imam 51. god.).

 

Dogovor je pao......idemo Boki, Ivan (V-Strom 1000) i Verica i ja (BMW-Adventure) da se prosetamo po Vojvodini. Dok Boki i Ivan budu gledali auto trke, Verica i ja cemo "skoknuti" do Subotice na kafu kod njene sestre od strica (ujedno da se pohvalimo novim Adventure-om).

 

Dopuna goriva na OMV "Metro" na izlazu iz Bgd.

1Kn1n_071putzansxz0.th.jpg

 

Pustamo Bokija da ide prvi i da odredi brzinu koja mu odgovara jer sa Yamahom XJR 1300 on nema zastitu od vetra i voznja preko 140 - 150 km/h ga zamara (veliki pritisak na vrat od vetra).

Kod Novog Sada se pozdravljamo i Verica i ja nastavljamo za Suboticu, dogovor je da se u 14:00 cujemo telefonom i zatim da se nadjemo kod Rodic supermarketa (nadvoznjak), odatle cemo ici do sela Chenej, posle koga je vrlo blizu kafana "Lis" gde svracaju kamiondzije - razlog je GULASH.

 

Po dogovoru se nalazimo oko 15:00.

brEBm_072nsidemonagulassastanvu8.th.jpg

 

Po kisi stizemo do kafane "Lis" i ......parkiramo (uz pristanak konobara) motore pod natkriveni deo terase od kafane.

404.jpg

oGlTi_078kafanaliskaoparkingts3.th.jpg

404.jpg

 

Pivo stize, cekamo gulash..........

SQU5q_081vericaijaukafanilisxt5.th.jpg

 

Gulash stize sa salatama, moram da opisem ovaj gulash.

Kao sto ste primetili ......ja jesam gurman...a i moji drugovi isto tako. Ovaj gulash je specifican po tome sto je napravljen od svinjetine i divljaci (srnetina, divlja svinja) i ima jedan jedinstven ukus. Serviran je u domacoj atmosferi, konobar vam donese posudu (Tchorbaluk) i kutlacu i jedi brate koliko mozes..............a mi mozemo, uvek iznenadimo kelnera (posebno Ivan koji je pravi Terminator za hranu).

Malo po malo i pojedosmo gulash..........ovo je ostatak koji sam uspeo da slikam pre nego sto ga je Ivan smazao.

u9ika_086gulashostalojosmaloan1.th.jpg

 

Posto smo dobro jeli...........i napili se "vode".........doslo vreme da krenemo nazad za Beograd.

Imam jedan predlog, kazem ja......idemo u Arandjelovac na desert, ujedno da se vidimo sa nasim drugom "Buljketom". Predlog je prihvacen i krecemo..........

 

Put nas vodi preko mosta "Beshka"

2dLGY_098nspremabgdmostbeshkaba3.th.jpg

 

Nastavljamo autoputem ka Beogradu.....

eWrbt_0103nspremabgd140na5000kz2.th.jpg

 

Posle nekog vremena pravimo pauzu na autoputu Bgd - Nis, pre izlaza za Mladenovac.....

8nEb8_0112bgdarandjelovacpauzdm5.th.jpg

 

Nastavljamo nacionalnim putem Mladenovac - Arandjelovac, ne moram da vam objasnjavam predivne panorame nase prelepe Sumadije. Uz osmeh na lic stizemo u Arandjelovac vrlo brzo. Zovem Buljketa telefonom, kaze na nekoj svadbi je........nikakav problem, dolazi odmah.

Nalazimo se kod njegovog servisa za pranje.

Inace Buljke (Nikola Buljic) je nas proslavljeni motociklisticki sampion u klasi 600 SP, uz to i uspesan biznismen. Jedan, meni vrlo drag prijatelj.

LtSf3_0117buljkeivanbokiiverixb6.th.jpg

 

Uz kafu, palacinke i kiselu vodu moji prijatelji konzumiraju svoj "desert" ........ja sam se odlucio za "moj desert" - 10 sa lukom (ne zamerite mi, ali sam toliko zeljan cevapcica da ih konzumiram redovno kada sam u Srbiji.....u Africi ih nema).

c6OIx_0121zamenekaodesertcevadd4.th.jpg

 

Pozdravljamo se sa Buljketom, vec je oko 20:00 casova, krecemo nazad za Beograd puni emocija i stomaka.

 

Preuzimam celo kolone (od tri motora) i testiram osvetljenje (standardno) Adventure-a. Rezultat je isti, far osvetljava vrlo dobro sa strane i potpuno dovoljno dobro napred pri ovim brzinama kroz Sumadiju (100 - 120 km/h). Narucio sam dodatne farove Touratech i Boki i Ivan ce ih montirati u mom odsustvu................ja idem nazad za Gabon 08.05.2008.

 

Zadovoljni i odmorni se vracamo u Beogra.

 

Svima osmeh na licu...................dogovor pada, u ponedeljak teram motor na carinu, u utorak ga registrujem i u sredu 07.05.2008. idemo na jagnjetinu na Zlatibor u Matchkat Verica, Boki i ja, Ivan ne moze (mora u Grcku ambasadu po vizu).

 

Sledi nastavak pod nazivom "JAGNJETINA - MATCHKAT - ZLATIBOR po kisi i ledu"........

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Jedva cekam nastavak... :)

 

Ako ti nije tesko, slike stavljaj kao 1024x768 a ovde postavljaj iste Thumbnails slicice. Ovako, kad kliknem da vidim vecu sliku, dobijam samo malo vecu sliku od samog thumba...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX Blackbird SUZUKI DR 800 BIG, Yamaha DT125MX, Yamaha TZR 125

U Lisu sam cesto jeo i nijedanput nisam mogao da pojedem celu porciju(a imam 105 kila).

Vrhunac je bio mesano meso od cirka kilo porcija(za jednu osobu).

Karadjordjevu treba videti.

I sve to za relativno male pare.

Svaka cast na izboru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Shvatio sam, u sledecoj prici...........fotografije ce biti 1024x768 ....kao sto mi je Lalajko preporucio.

Znate, meni je ovo prvi put da postavljam fotografije uz pomoc ImageShake programa, popravljam se .....vec u sledecoj prici, a to je jagnjetina, Zlatibor.......

Hvala svima na savetima....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 695 postova

Shvatio sam, u sledecoj prici...........fotografije ce biti 1024x768 ....kao sto mi je Lalajko preporucio.

Znate, meni je ovo prvi put da postavljam fotografije uz pomoc ImageShake programa, popravljam se .....vec u sledecoj prici, a to je jagnjetina, Zlatibor.......

Hvala svima na savetima....

 

ne ne opet niste(nisi) shvatili(shvatio) ... fotografije mogu u 1024x768 ali jagnjetina mora uživo!! TOPLA  ;D

 

samo polako :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja