Jump to content

Moto Zajednica

BJB vikend voznja, 17-18 maj 2008, Dunav

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Dakle dosao je taj trenutak. Za vikend 17-18 maj predvidjena je prva ovogodisnja BJB voznja. Evo kako ce to izgledati.

 

Mesto gde cemo se sastati i odakle cemo krenuti je Jugopetrolova pumpa kod Steka, na autoputu Beograd-Nis, odmah iza Gazele, ka Nisu.

 

18Uuk_pumpakodsteka800x600wy3.jpg

 

Sastanak (nemojte da kukate) je u 08:00. Polazak je u 09:00 a vreme mozete prekratiti uz kafu na ovom mestu, koje je u neposrednoj blizini pumpe.

 

ITAFw_picture006800x600qm6.jpg

 

Obzirom na veliku kilometrazu koju treba prevaliti, bilo je potrebno da se krene nesto ranije. Gledajte da budete tacni jer u 9h krecemo, nece biti cekanja. Odlazimo autoputem ka Bubanj potoku, gde se odvajamo desno i izlazimo na stari Smederevski put (19km).

 

2IdAJ_pumpasmederevskiputor3.th.jpg

 

Starim Smederevskim putem smo posle 27km voznje pored Dunava na obilaznici oko Smedereva, koju laganim manevrom obilazimo. :)

 

404.jpg UHAxD_petljaokosmederevaqb6.th.jpg

 

Posle oko 50 km smo na Srebrnom jezeru gde na terasi hotela pravimo prvu vecu pauzu a zatim punimo rezervoare gorivom.

 

0IYIe_smederevosrebrnogy7.th.jpg

 

Vozimo dalje ka Gradistu i produzujemo ka Golubcu, gde obilazimo cuvenu Golubacku tvrdjavu (32km).

 

akpXc_srebrnojezerogolubackigmp9.th.jpg

 

Samo 12km dalje smo u kampu Toma koji nam je bazna stanica. Na linku imate brojeve telefona na koje mozete pozvati vlasnike kampa i rezervisati mesto u kucicama u kampu. Mesta za satore ima dovoljno i nema potrebe za rezervacijom.

 

NbZIP_img6578800x600rv8.jpg

 

Oni koji ne zele da idu dalje, a bice ih, ovde ostaju i mogu naci zanimaciju u kampu, opet vise na datom linku. Ostatak grupe krece dalje.

 

Od kampa nas jos oko 40km deli do Donjeg Milanovca, a na polovini ovog puta se nalazi cuveni muzej Lepenski Vir.

 

4OTbP_kamptomadonjimilanovaclw3.th.jpg

 

Prolaskom Donjeg Milanovca ulazimo na najlepsi deo puta, samu Djerdapsku klisuru. Oko 60km nas deli od Kladova, ali ce biti dosta stajanja na najatraktivnijim mestima za slikanje ili pijuckanje kafe... Pauzu takodje pravimo u samom centru kladova gde je glavna ulicia i korzo koji izlazi na obalu prepun kafica. Punjenje rezervoara gorivom i povratak.

 

mqCLQ_donjimilanovackladovohu0.th.jpg

 

U zavisnosti od vremena i broja enduro motora, endurasi imaju alternativni pravac preko Miroc planine...

 

7mfPI_kladovopalankamilanovache3.th.jpg

 

...dok bi se ostali vratili nazad putem kojim smo i dosli. Ukoliko vremena ne bude dovoljno, vracamo se zajedno do kampa na nocenje.

 

 

 

Vise o voznji u grupi:

http://www.bjbikers.com/smf/index.php?topic=14598.0

 

Vise o mestu okupljanja:

http://www.bjbikers.com/smf/index.php?topic=11707.msg238677#msg238677

 

Jedna od voznji ovom trasom:

http://www.bjbikers.com/smf/index.php?topic=18324.0

 

fcaA7_picture047800x600ac8.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Drugi dan (nedelja) je rezervisan za sportske, turisticke i druge aktivnosti u okolini kampa. Grupa koja je prethodnog dana isla do Kladova moze sada da poseti muzej Lepenski vir. Takodje, treba zavrsiti legendarni fudbalski mec R-vi protiv Endurasa pa ponesite prikladnu obucu. Polazak za Beograd u popodnevnim satima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Predvidjena putna brzina je oko 80-100 kmh. Ako neko zeli brze moze odmah da se izdvoji i da glavnu grupu saceka na Srebrnom jezeru.

 

Obezbedjena je mehanicarska pomoc na putu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Molim vas da svoje ucesce najavite kako bi smo imali predstavu o broju obroka koje u kampu moraju da spreme. Jos jednom da ponovim brojeve telefona kampa ukoliko zelite da rezervisete krevet u kucicama (ogranicen broj: 7 kucica sa po 3 kreveta):

 

+381/64/2568341 +381/12/673333  (restoran Toma u Brnjici) 065/8771877

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In Mud We Trust, 1918 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: 950ADV

Takodje, treba zavrsiti legendarni fudbalski mec R-vi protiv Endurasa pa ponesite prikladnu obucu. Polazak za Beograd u popodnevnim satima.

 

Mogu i ja, mogu i ja, mogu i ja, mogu i ja, mogu i ja ?????????

Uhhh ali, imam tri problema !

1. ne igram fucu  ;D

2. vozim oba tipa bajka

3. 15-og idem u cg  ! sto je do ... ali mi se ide sa vama !  :(

 

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa !!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2842 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Kako sad stvari stoje, idem, i onako se stalno skanjeram da krenem tamo. Bas se radujem. Da li ce i Ljulja da podje, jos se ne zna, zavisi od toga da li cemo uspeti da obezbedimo bejbisiterku za psice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ribolovac ce nam biti vodic na relaciji Brza Palanka-Miroc-Donji Milanovac. Trasa nije zahtevna, svi mogu da prodju, jer cak i automobili tuda idu.

 

Sto se puta od Bgd na dalje tice:

- posto pitaju vlasnici sporijih motora na pp, mozemo da formiramo grupu 125-tica i slicnih i ja cu ici sa njima, tako da nema problema.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 695 postova

 

Sto se puta od Bgd na dalje tice:

- posto pitaju vlasnici sporijih motora na pp, mozemo da formiramo grupu 125-tica i slicnih i ja cu ici sa njima, tako da nema problema.

 

 

kao što sam već rekao ...

 

jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej  ;D

 

vidimo se kod steka :)

 

ja imam 1 mesto u šatoru ako nekome zafali

 

[offtopic]ljudi ovaj lalajko je stvarno kralj :) ... zaslužio je onu anoreksičarku sa naslovnice  ;D [/offtopic]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Ribolovac ce nam biti vodic na relaciji Brza Palanka-Miroc-Donji Milanovac. Trasa nije zahtevna, svi mogu da prodju, jer cak i automobili tuda idu.

 

Sto se puta od Bgd na dalje tice:

- posto pitaju vlasnici sporijih motora na pp, mozemo da formiramo grupu 125-tica i slicnih i ja cu ici sa njima, tako da nema problema.

 

 

Moja žena "dobacuje" do 80-100km/h...tako da mogu ladno sa vama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Kako sam X broj puta prosao gore navedenom destinacijom skrenuo bih paznju vodicima puta,a i ostalim ucesnicima voznje,na VELIKE i UCESTALE odrone na putu na relaciji Golubac-D.Milanovac,pogotovo nakon kisa,tako da savetujem POSEBNU paznju u voznji! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja