Jump to content

Moto Zajednica

MIROC PLANINA (PRVI DEO)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Negotin

     

 

        Posle puno pregledanih i procitanih putopisa sa foruma,resih da skroman doprinos forumu ostvarim preko serije putopisa UIS-(Upoznajte Istocnu Srbiju) :).Zato putopis zapocinjem sa planinom  Miroc,i to  iz vise delova zbog obima materijala.

Pa krenimo polako:

 

    "Miroč, najzapadniji deo Đerpapskog planinskog masiva, je priča za sebe. Po površini najveći, Miroč se odlikuje jakim kontrastom između svojih gotovo vertikalnih litica najviših vrhova Malog i Velikog Štrpca koji se strmoglavljuju ka Dunavu pružajući vidike od kojih zastaje dah i Štrpskog (Štrbačkog) korita u zaleđu ovog glavnog grebena, jedne ogromne kraške visoravni pune vrtača, čiji je reljef toliko nepravilan, a mreža šumskih stazicai puteljaka toliko haotična da je bez korišćenja elektronske navigacije gubljenje gotovo izvesno, pogotovo u magli. Miroč je poznat po velikom broju ponora (od kojih neki spadaju među najdublje u Srbiji), kao i drugih zamiljivih speleoloških objekata, kao što je recimo tunelska pećina na rečici Kašajni na krajnjem istoku. Iako naizgled nizak, Miroč je u velikoj meri još uvek slabo istražen i speleolozi i dan danas tumarajući dolinama njegovih reka ponornica doživljavaju iznenađenja. Njegove šume i pašnjaci su prepune misterije, koja se kao pramenovi magle nečujno  provlači kroz krošnje i potpuno vas uvlači u sebe pre nego što toga uopšte postanete svesni"......http://www.freebiking.org/Atlas/SI/djerdap.html

 

    Planirana putanja krece od Negotina pa pored sela Mala kamenica ,Mihajlovac do stare Brze Palanke,odakle put krece uzbrdo nekih 17 km

trdog makadama koji se vec godinama priprema za asfaltiranje.

 

404.jpg.404.jpg.404.jpg

 

 

    Povratak je planiran lokalnim seoskim putem preko sela Urovica (crvena linija)

 

404.jpg

 

 

    Pored ovog puta postoji i asfaltni put od Negotina do sela Miroc preko sela Plavna,Klokocevac i Mosna iz pravca Donjeg Milanovca kojim se stize do centra sela.

 

404.jpg

 

 

      Ono sto je zanimljivo je da iz sela postoji vise lokalnih puteva kojima se moze spustiti do puta izmedju Donjeg Milanovca i Kladova na vise mesta u zavisnosti kojim se putem krene( crvenom linijom su ucrtani putevi po prici lokalnih mestana,prolazak njima sledi u nastavcima) :)

 

404.jpg.404.jpg.404.jpg.....http://www.freebiking.org/Atlas/SI/Trekovi/Miroc_krug1.html

 

 

  Oko 10 sati prepodne 01.maja 2008god.(datum vazan zbog vasara i manifestacije "Jorgovan Fest" koji se odrzavaju u selu Miroc) posle tankiranja goriva krecem lagano sa snimateljem i lokalnim vodicem (kumovska veza) ;D

 

404.jpg.404.jpg.404.jpg

404.jpg

 

 

  Par kilometara ispred Brze Palanke nalazi se restoran na samoj obali Dunava sa ribljim i leskovackim specijalitetima

 

404.jpg.404.jpg.404.jpg.404.jpg

404.jpg.404.jpg

 

 

    Put nastavlja dalje do stare Brze Palanke koja se nalazi kilometar-dva ispred nove Brze Palanke

 

404.jpg.404.jpg.404.jpg.404.jpg

404.jpg.404.jpg.404.jpg

 

 

  Ovde se put odvaja za staru Brzu Palanku i krecemo u brda

 

404.jpg.404.jpg.404.jpg.404.jpg

404.jpg.404.jpg

404.jpg.404.jpg.404.jpg

 

 

  Na izlazu iz sela krece makadam sledecih 17 kilometara

 

404.jpg.404.jpg.404.jpg.404.jpg

404.jpg.404.jpg

404.jpg.404.jpg.404.jpg.404.jpg

 

 

  Iza nas Dunav ostaje u prasini  ;D

 

404.jpg

 

 

  Polako se priblizavamo selu

 

404.jpg.404.jpg.404.jpg.404.jpg

404.jpg

 

 

  A na ulazu vasar

 

404.jpg.404.jpg.404.jpg

 

 

  U centru manifestacija "Jorgovan fest" , na panou slika Kraljevica Marka koji je po Miroc planini vijao vilu Raviojlu........http://www.kralemarko.org.mk/default-sr.asp?ItemID=7621F06171917741B55FA7E304D73AA0

 

404.jpg.404.jpg.404.jpg.404.jpg

404.jpg.404.jpg

 

 

  Tu se pravi mala pauza za dusu i telo,a bogami da odmorim masinu pred nastavak puta koji ce kum Dragan ici sa svojom masinom.

 

404.jpg

 

 

  Posle odmora krecemo dalje

 

404.jpg

 

 

  Put vodi od sela 3 km do kumovog tasta koji zivi na salasu ( put koji u nastavku vodi do Tekije ili Kladova u zavisnosti gde se skrene)

 

404.jpg.404.jpg.404.jpg

 

 

  Kum prasi na Hondi

 

404.jpg

 

 

  Pogled na predjeni put

 

404.jpg.404.jpg.404.jpg.404.jpg

404.jpg

 

 

  Stizemo do salasa gde se okrepljujemo i krecemo dalje

 

404.jpg.404.jpg.404.jpg

 

 

  Mesto gde se put odvaja na levo za Donji Milanovac i Tekiju i na desno za Kladovo

 

404.jpg.404.jpg.CRnCK_mirocselobrzapalankaoffwg5.th.jpg

 

 

  Vracamo se nazad u selo gde kum ostaje da prisutvuje paljenju lomace i igranci bez prestanka ;D ;D ;D

 

404.jpg

 

    Put nastavljam sam lokalnim seoskim putem kroz sumice i proplanke

 

404.jpg.404.jpg.404.jpg

404.jpg.404.jpg.404.jpg.404.jpg

404.jpg.404.jpg.404.jpg.404.jpg

404.jpg.404.jpg.404.jpg.404.jpg

 

 

    Na pola puta do Urovice se nalazi raskrsnica koja vodi do manastira  Vratna........http://www.ciklonaut.com/Turoteka/2001/Istocna2001/02.htm

 

404.jpg.404.jpg.404.jpg

 

 

    Veoma brzo u daljini se nazire selo Urovica

 

404.jpg.404.jpg.404.jpg

404.jpg

 

    Tu prestaje off-road i ponovo krece asfalt

 

404.jpg.404.jpg

404.jpg.404.jpg

 

    Posle izlaska iz Urovice dolazi selo Slatina ali vec mi je ponestalo baterija,tako da vise nisam mogao da slikam.

Sledeci put moracu da se opremim bojlim aparatom da bih mogao da snimim i kratke vido klipove.

 

      I za kraj dolazak u Negotin

 

404.jpg

 

  Nadam se da sam uspeo da prenesem bar deo atmosfere sa Miroc planine i prelepih pejzaza koji mi stoje jos u secanju i sa nestrpljenjem

iscekujem sledecu priliku da krenem u novo putesetvije.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Y-A-M-A-H-A TDM 850 4tx Fazer fz6s

svi smo se razbili, mi endurasi... dolazi Lalajko i Ribolovac skoro do Zajecara i to sve inkognito nema ih , ruta 4 planine idu Pauk i Aca-pn nerazdvojna ekipa , nis verovatno Pit i Aki kuliraju ...na kraju kada razmislim posto vec  prodajem enduro YAMAHA XT u extra ne zamislivom stanju ,naravno bez auspuha ,kupicu street varijantu da se sto pre dovezem do Negotina, Paracina ,Nisa , BGD , na neko picence i kaficu a Off road i dozivljje cu citati od vas ...Pozdrav svima sto me znaju i zelim nam svima nama sto pre dolazak leta i prestanak ove glupe kise jer sve kvari ...... ;D ;D ;D ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

O kume pa ti vec postavio pricu, bas si vredan. ALi, zaboravio si ovo na Mirocu

 

Bi0kz_img1205resizeep8.th.jpg

 

a nije lepo da ostavis svadju u kucu, nego da se vratimo pa da se popije to  ;D

 

Mislis da meni bilo lako kada sam se zenio  ;D

 

evo jos par fotki iz mog aparata:

 

Tradicijonalna klopa:

 

404.jpg

 

Rodjakov Porse:

 

U4j94_img1226resizexf0.th.jpg

 

I malo prirode:

 

H15UT_img1220resizemq6.th.jpg

 

 

eBvCT_img1214resizewe5.th.jpg

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Odlicno je!

 

Meni su predeli pored Dunava jedni od najmilijih za voznju; planine malo i izbegavam zbog male konjaze...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Xe,jedan od lepsih poteza pored Dunava.Od Mihajlovca pa "na gore",sve voznja uz reku.Moji imaju vikendicu nekih 200-300 metara u suprotnom smeru od restorana (kad se odvojis sa Slatinskog mosta,pa desno,preko onog malog betonskog),tako da taj kraj u prste poznajem.A i put je milina za voznju,nekako relaksira.Miroc ne vredi ni komentarisati ( kao ni onu kafanu u centru sela  ;D )...Izvanredan putopis,svaka cast.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Negotin

Odlicno je!

 

Meni su predeli pored Dunava jedni od najmilijih za voznju; planine malo i izbegavam zbog male konjaze...

 

Bravo Vlado! Znam koliki trud je trebalo uloziti da se dobija ovakav putopis... Cekam nastavak!!

 

Hvala,ucim od najboljih,potrudicu se da budem jos bolji ;D ;D ;D

 

E pa moracu i ja da obidjem Miroc planinu, svaka cast.

 

Nemoj da brines,drugi deo se sprema,bices na vreme obavesten ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Zbog ovakvih putopisa mi dodje da kupim i enduto pride, :) mnogo lepo, a taj kraj moram obavezno posetiti , valjda ima i lepih asvaltnih puteva dok enduro nepadne ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja