Jump to content

Moto Zajednica

Gde naci ksenon svetla???

Recommended Posts

  • Ljuti bankar, 507 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Motora bez....

@Ribolovac

Pitao čovek gde ima ;)...Ja sam za auto uzeo pre godinu ipo,a tada xenona nije bilo na svakoj trafici kao sad i kod njih je bilo najjeftinije. Imao sam i reklamaciju, crkao mi je jedan trafo, čak mislim da je bilo van garantnog roka i ljudi mi ljubazno zamenili bez naknade.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

@ RIBOLOVAC

Sve pripreme za slihtanje obavljene.

Nabavio sam oooooogromnu tubu vazelina, instalirao izuzetno dugacke pertle (za kasnije izvlacenje), vezbao pred ogledalom smernost i pokornost, a ni usi mi vise nisu klempave... XEXEXEXE

Ah, da, ako treba, zavolecu i AT (doduse na odredjeno vreme), samo dajte taj bixenon upola cene!!!!!!!!!!!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Uh... sta ja onda da radim... a 'ocu dobar xenon?

 

Ti prijatelju nemas na motoru sistem za pranje farova !

 

"Propisi su propisi..." :zvizduk:

 

 

Ali verovatno ima sistem za brzu nivelaciju. Cim optereti zadnji deo, samo ispumpa prednju gumu, i... i vise nikome ne smeta na putu... XEXEXEXE...... :jee::jee::jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 232 postova
  • Lokacija: Pecinci

naj povoljnije cene xenona su u firmi Antenal na Altini

sve imate na jednom mestu,cak i za starije modele adaptere tako da mozete stavljati sijalice koje hocete

 

imaju i xenone sa ponistivacem gresaka

sto bih preporucio za novije motore

 

ps..takodje imaju i diode tj.sijalice za poziciju da vam ne sija zuto takodje sa ponistivacem gresaka a imaju i obicne..

 

 

da i jos nesto nemoj te se zanositi pricom kako xenoni ne valjaju ja sam stavio dosad na dvadeset motora i ni sam ne znam koliko kola

i jos niko nema problema.za bajkera koji kaze da se sasvim lepo vidi sa obicnom sijalicom gresi brate probaj voziti sa xenonom i sve ce ti biti jasno

takodje i za kola onaj ko je naviko na ovu vrstu svetla tj.xenon ne moze da vozi sa obicnim svetlima jer je prosto mrak..:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vlasotince
  • Motocikl: kawa er5

xenon je zakon nna autu imam 6k i malo plavicasto 4300 je najbolja opcija. Sve preko 6000k je sabanizam bez ljutnje :) vuce na ljubicasto no ima ni razni :P 50e je komplet za auto sa slim balastima pa dvoje kad podele izadje 25e tako da nedajte da Vas deru raznorazni... Limundo kupindo oglasi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Motocikl: SV1000S

Kod motora koji imaju odvojene sijalice za kratko i dugo svetlo, jel stavljate xenon samo za kratko ili za oba?

 

Ja sam razmisljao da stavim samo kratko, da bih mogao brzo da upalim i ugasim dugo svetlo jer se xenon sporo pali. Mada nisam koristio xenon ranije, pa mozda i gresim.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Mislim da ti je bolje (i jeftinije) da stavis samo na kratko. Dugo neces imati potrebe da palis, a ostaje ti mogucnost da blicaš. Ja sam stavio xenon na oba, ne mogu da blicam, a i nije preporucljivo da palis/gasis dugo svaki cas... Zato ga ja i ne gasim. :jee: Sija ko sunce, pali vrzinu. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Nije bi-xenon. Postoji (velika) razlika izmedju bi-xenona i xenona na dve sijalice. Bi-xenon je odlican za ablendovanje, a ako u faru imas 2 odvojene sijalice (kao sto ima puno motora) kada blicnes sijalica od dugog ili nece zasijati uopste ili ce zasijati ali toliko slabo da se od oborenog svetla nece ni videti. Xenonu je potrebno bar 4-5 sekundi da se "ugreje" i sija punom snagom.

 

Kod bi-xenona je druga prica, sijalica sija isto i na dugom i na kratkom svetlu, samo joj se menja polozaj, zato je ablendovanje odlicno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Beograd, Herceg Novi
  • Motocikl: Hyosung GT250R`10, Gilera Nexus 250ie SP, Peugeot Speed Fight 2 206 WRC

Gdje je najbolje da kupim Xenon H3 od 4300K (za kratko svijetlo)? Ili ako ima neko ko bi zelio da uzmemo po pola?

 

Sjetih se sada da sam na sajam gledao jedan štand site im je www.hidxenon.rs evo za motore tacnije http://hidxenon.rs/default.asp?T=10&M=Sve%20automobile&Page=1&GID=32&N=Xenon%20Moto%20Kompleti ovo je Antenal doo, Ljiljane Krstić 24, 11080 Zemun a nasao sam i jos jedan site http://www.shiva-automotive.net/shop/index.php?cPath=117_252

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Ja na motoru imam 1 H4 sijalicu, onu sa dva vlakna. Meni kad crkne kratko, dugo mi i dalje ostane da vozim sa njim. Jel isti slucaj i sa bixenonom? Ako mi crkne kratki jel mi ostane dugi ksenon?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • šta bi ovo bilo, 303 postova
  • Lokacija: Borca(skoro pa Bgd)
  • Motocikl: regal raptor

Ja na motoru imam 1 H4 sijalicu, onu sa dva vlakna. Meni kad crkne kratko, dugo mi i dalje ostane da vozim sa njim. Jel isti slucaj i sa bixenonom? Ako mi crkne kratki jel mi ostane dugi ksenon?

a ha ha,slatko me nasmeja...slucajno ili namerno nemam pojima...:stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Ja na motoru imam 1 H4 sijalicu, onu sa dva vlakna. Meni kad crkne kratko, dugo mi i dalje ostane da vozim sa njim. Jel isti slucaj i sa bixenonom? Ako mi crkne kratki jel mi ostane dugi ksenon?

a ha ha,slatko me nasmeja...slucajno ili namerno nemam pojima...:stabre:

 

Ima nas sa jeftinijim kartama koji bi da čujemo šta je smešno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Babusnica
  • Motocikl: Yamaha FZS1000 Fazer

Ja na motoru imam 1 H4 sijalicu, onu sa dva vlakna. Meni kad crkne kratko, dugo mi i dalje ostane da vozim sa njim. Jel isti slucaj i sa bixenonom? Ako mi crkne kratki jel mi ostane dugi ksenon?

Pa H4 bi-xenon je uglavnom sijalica sa jednom tom zaruljom koja svetli a pomera se kapa koja sluzi da bi zaklonila tj. otvorila snop svetlosti kako bi se menjala duga odnosno oborena svetla... a na nekim modelima je princip slican ali ta kapa je staticna a sijalica ide napred-nazad... tako da, kad "pregori", ako moze tako da se kaze, ne ostane nista. :) ..mada se dosta cesce desi da taj mehanizam za pomeranje (dugo-kratko) zakaze pa ostane na kratko ili dugo... :zvizduk: ..nego sto se desi da sijalica izgori..

E sad, ima, ali bas se dosta retko pojavljuju kod nas, H4 Bi-xenon sijalica sa dve zarulje tj. sijalice... ali za tu ti trebaju i dva balasta... e tu bi bilo kao i sa halogenom - jedno izgori, drugo ostane... :takoje::moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Idealna kombinacija je kada imaš motor sa 2 fara. Staviš 2 komada H4 bixenona i oba ti gore, kako za kratko, tako i za dugo svegtlo. Jedno ako i crkne na putu, imaš još uvek onaj drugi far da sa svetlom stigneš kući.

Sa tom "rasvetom", vožnja noću je prava uživancija! A da ne kažem kako tuče "ablend"... Svi odmah obaraju svetla :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja