Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc oko farbanja cross-a

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 104 postova

Zeleo bih da prefarbam plastike na kawasaki klx 650 .Pa me interesuje postupak farbanja ,sve sam matirao vodenom smirglom granulacije p 600. Pa mi treba savet koja podloga je najbolja , posto je plastika pp? Interesuje me zato sto sam cuo da xoce da ispuca i da se oljusti farba ako se ne nanesu odgovarajuci prajmeri. Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Nema tu neke nauke...ako ides na cistu plastiku,onda samo prvo plastik prajmer ostalo sve redno(spric git pa farba)....a inace ako je rezervoar plastican to moze da prvi problem..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Brate ja juce ofarbao plastike sa cross KTM-a ..bez ikakvih problema.

 

Kupio aklilnu KTM-naradndzastu (devillorange)... izmatirao plastike sa P320 i bez podloge juce ofarbao.

 

Napominjem da sam farbu kupio napravljenu u spreju..... vezala se odlicno, danas idem jos jednu ruku i to je to.

 

 

 

Sve ti zavisi , kakvu farbu i kakva ti je podloga na koju nanosis...ako je neki metalik..ili se potkorusila, ond bolje kupi BODY podlogu u spreju, pa preko toga farbu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Brate ja juce ofarbao plastike sa cross KTM-a ..bez ikakvih problema.

 

Kupio aklilnu KTM-naradndzastu (devillorange)... izmatirao plastike sa P320 i bez podloge juce ofarbao.

 

Napominjem da sam farbu kupio napravljenu u spreju..... vezala se odlicno, danas idem jos jednu ruku i to je to.

 

 

 

Sve ti zavisi , kakvu farbu i kakva ti je podloga na koju nanosis...ako je neki metalik..ili se potkorusila, ond bolje kupi BODY podlogu u spreju, pa preko toga farbu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6293 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Direktno na plastiku sprej bez prajmera ne biva. Najmanji problem je da se ofarba, medjutim ako nema prajmera brzo ispuca farba i pocne da se ljusti. I sa prajmerom je problematicno, jer se te plastike uvijaju, mekane su, a kamo li bez njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Pokazacu ti slike danas...plastika je vec bila ofarbana...izmatirao sam i probao lak...uvijao savijao..lak se nije podigao ni ispucao... a sve plastike su " KTM - acerbis"

 

imao sam prajmer, ali sam samo izmatirao sa P320 i roknuo farbu...extra je ispalo....

 

Pazi, mozda ja i ne bih, ali to sam radio kod drugara @Red zone ...ima ga na forumu, covek je profi.... potvrdio mi je, da se dobro vezuje zbog prethodne boje..koja je bila ...nesto kao tempera :lol:

 

@NikGold ...brate moj, nisi ti video boju mog KTM-a.... da oslepis, ako ga malo duze gledas...ko u sunce......... morao sam da mu vratim onaj ORANGE sjaj :takoje: , a sve me kostalo , manje od 10 evra i jednog popodneva :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Pa s'obzirom da je i @pedjafzr napisao da je matirao sve plastike....procenih da je i on imao vec farbu..... ni jednog trenutka nisam pomislio da mozda ima nove plastike :neznam:

 

Ebiga :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 967 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

 

....a inace ako je rezervoar plastican to moze da prvi problem..

 

 

Da li neko zna kako se farba plastični rezervoar, a da farba ne otpada posle nekog vremena?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Ljudi...ja imam kompletne acerbis plastike na KTM-u, ukljucujuci i rezervoar...... sve sam ofarbao , sa takvom lakocom i to po prvi u zivotu, uz savet i nadzor profesionalca...... postavicu fotke.

 

@baltrekk

sve zavisi , kakvu farbu hoces da naneses(metalik, akril..bumper-mat...) i kakva je trenutno podloga koju hoces da farbas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Ne znam sto uopste farbate, kada postoje folije, koje su jeftinije, a kvalitetnije od boje

 

 

Probaj podlogu i farbu da ti spakuju u spreju i da ofarbas....a onda prelepi foliju , na plastican rezervoar i branike.... nisam siguran , ni da je brze, a ni da je jeftinije.

 

400 ml akrilne farbe da mi zamute kosta 840 din i podloga 350...= 10 evra .... farbu ti spakuju u sprej, sa solidnom mlaznicom i tu ti je najduzi proces smirglanja i susenja podloge. Uz fen i polirku, znatno se skracuje posao..... kada ga znas, sve traje 45 minuta,

a mislim da je samo metar carbon folije toliko ili skuplji i tesko ide na savitljivu, mat plastiku, bez da se naprave mehuri vazduha.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tvrdo kuvan, 472 postova
  • Lokacija: Blokovi
  • Motocikl: mi je mnogo glasan.

Folija je 843din/m2, isto toliko je i mat. Karbon folija je 32eur/m2 . Vazdusnih mehurica NE SME da bude!!! Znaci moras biti majstor svog zanata da ti se ne stvire mehuri. Karbon boja ne postoji. POstoji samo karbon i karbon folija :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6293 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ne znam sto uopste farbate, kada postoje folije, koje su jeftinije, a kvalitetnije od boje

Mozda zato sto da ofarba moze skoro svako, a da prelepi foliju, a da ispadne kako treba retko ko. Meni je licno karbon folija nevidjena dziberana, svi je lepe masovno i tamo gde lici, ali mnogo vise gde ne lici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Ne znam sto uopste farbate, kada postoje folije, koje su jeftinije, a kvalitetnije od boje

Mozda zato sto da ofarba moze skoro svako, a da prelepi foliju, a da ispadne kako treba retko ko. Meni je licno karbon folija nevidjena dziberana, svi je lepe masovno i tamo gde lici, ali mnogo vise gde ne lici.

 

Ma folija je , gomno bre obicno... :lol: :lol: .... idi bre Aco u pershun....bas smo te ogovarali u subotu u Kosjeri...ne znam dal si shtucao :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1010 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

FOlije su zakon ako znas sam da ih radis pa kad se vratis sa oziljcima iz sume lepo prelepis pa si opet nov . Ali ako treba nekom da ih nosis da lepis i to onda je smaranje veliko . Inace farba je farba a folije su drugo . I ja na mom motoru imam folije na stranicama i zakon su . Kad hocu prelepim ih novim i opet imam nov motor . Inace farbanje motora mozete ovde da vidite

 

https://www.facebook.com/automotoservistadex.sokobanja/media_set?set=a.1393838190884544.100007751283454&type=3

 

https://www.facebook.com/automotoservistadex.sokobanja/media_set?set=a.1393832384218458.100007751283454&type=3

 

 

Pogledajete dobro tog poznatog ktm-a i hondu kako je ofarbana . I dan danas farba stoji i nije popustila nigde a oziljci od sume se ne vide .

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja