Jump to content

Moto Zajednica

BT1100 Bulldog vs R1150R

Recommended Posts

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Dakle ovako, dvoumim se između ova dva modela vrlo slične koncepcije - dvocilindrični roadster sa kardanom, a to je baš ono što želim.

Oba su mi podjednako dopadljivog dizajna, pa mi to nimalo ne olakšava odluku.

Za oba važi da su veoma pouzdani i nezahtevni za održavanje, što mi je vrlo bitno. Međutim, do sad sam vozio samo japance i sa njima imam samo pozitivna iskustva u tom pogledu, dok sa bavarcima nemam nikakva iskustva.

Dodatni problem je što su oba modela prilično retki kod nas, pa ne samo da nisam imao prilike da ih probam nego ni ne poznajem nikog ko ih je bar imao da bih čuo konkretna iskustva iz prve ruke ...

 

R1150R u startu ima prednost od 20 ks, što nije zanemarljivo ali opet nije ni presudno, jer ipak sam ja easy rider :)

 

E sad, dovoljno sam dugo na forumu da mi je poznato da se ovakve teme obično izrode u navijačko nadgornjavanje iz opusa ''Japan vs. BMW''... ali neka, možda ću ipak saznati nešto što će mi pomoći da prelomim, jer vrlo sam težak na donošenju ovakvih odluka ... ::)

 

173005_full.jpg

d2a4edf033_6162096_med.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Ako hoces da se zenis gornji a ako hoces da putujes donji :)

 

Hm, srećom moja keva ne čita forum ... inače bi mi uz pomoć motke razrešila dilemu u korist gornjeg ... :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

ako putujes i treba ti koferi bmw je super za to , na toj slici bas stoje nosaci kofera na njemu , o ovom japancu ne znam bas nista , mozda i on ima velike kofere ?

 

ja ako dodjem do neke love bas ciljam taj R1150R

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Ako hoces da se zenis, a i da udobno putujes, onda donji. Daj da mama procita temu, i ubedjen sam da ce ti kesirati za pola vrednosti motora. Obecavam ti dva besplatna servisa u tom slucaju.:BMW2::jee3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svaki Totalitarizam Ubija U Ime Optimizma!, 318 postova
  • Lokacija: Neoplanta
  • Motocikl: BMW R 1150 GS ADV Los

Bmw naravno...ne znam da li si video uzivo taj BT...izgleda smesno u odnosu na bmw pogotovo sto je uzak kod rezervoara.Potrosnja je veca kod BT-a.Jeste lep i bt i ta dva simetricna auspuha ga cine lepim ali...i ja cu da se vratim kad tad na BMW.A sto se tice cene,predpostavljam koji je skuplji.Ali u svakom slucaju dva pouzdana motocikla,s tim sto je BMW jos laksi za odrzavanje,a BT ti je tzv. veciti motor jer kad odlucis da ga prodas, tesko ces naci kupca...Taj Bt se proizvodio u Italiji koliko znam...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svaki Totalitarizam Ubija U Ime Optimizma!, 318 postova
  • Lokacija: Neoplanta
  • Motocikl: BMW R 1150 GS ADV Los

zasto su starije generacije u opticaju?

 

od ova dva ja bih yamahu, kad vec nije mt01 ili warrior, moze i bulldog

 

U kom smislu starije generacije?Ova dva modela motora su paralelno izbaceni na trziste...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Mali off: Deda, hoces da prodas svoj R1100R? :)

 

Sve dok izgleda i ide kao da je juce izasao iz fabrike, nema sanse. Bio je u opticaju R1200R, ali mi se ne svidja novo konstrukciono resenje kardana (sklopa konicnih zupcanika) jer ih sada prave da trce samo oko 200000km. a jebes BMW ako ne moze milion km.:zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6810 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Auuu bre pa kao da je covek pomenuo Boatiana umesto Bulldoga :)

 

 

Licno, ja bih se opredelio za R1150R ali zasto da ne i Yama, vidim da se radi o agregatu tipa Virago, kardance, kocnice imaju dobre specifikacije... Ne mislim da je to losiji motor od BMW-a, jedino sto nema tu eksluzivnost i ceo taj BMW fazon.

 

Jebes forum i sta drugi misle, pazari onaj koji ti se svidja :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7070 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

posto su u pitanju dva odlicna i pouzdana motora ja bio uzeo Bulldog posto mi je BMW gadan do zla boga :staa:

a i ne vidim zasto bio bio problem putovati sa Bulldog-om, lepo stavis kofere isto kao na Bmw i vozis :takoje:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

 

Jebes forum i sta drugi misle, pazari onaj koji ti se svidja :takoje:

 

Apsolutno tačno ...još samo kad bi bilo tako jednostavno ... jbg, sviđaju mi se oba ... :stabre:

 

P.S. Srećom u oglasima nema nijedna Guzzi Breva 1100, jer onda bi ovo bila trilema ... :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1180 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Buldog je sasvim o.k.

Vrlo lep motor, udoban, položaj je takav da sediš u motoru ( nešto slično kao na malom GS 650), težak je, ali zato imaš osećaj moći i stabilnosti.

Relativno upravljiv motor ( lako se vozi), za motor tog tipa.

Motor je iz Dragstara 1100, maaaalko modifikovan.

Pri ubrzavanju,u jednom delu ( recimo od 100 do 140 km/h)zna da se pokaže kao "pravi" motor, to jest ono baš lepo povuče. Sve ostalo je "onako", zavisno od toga šta ko očekuje od motora.

Sve u svemu, ima izgled muškarčine od motora, može se sa njim i putovati, normalno ne kao sa nekim Varaderom i sličnim motorima, maksimalna brzina je oko 180 km/h. Ko hoće da popravi svoj imidž u društvu, odličan izbor :) .

 

BMW je skoro isto to, samo, ima više snage, brži, ugradnjom dobrog vetrobrana i sa koferima mnogo prilagodljiviji za put i ima manju potrošnju goriva.

Buldoga sam imao, a BMW-a vozio i sad bih ga vrlo rado imao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Buldog je sasvim o.k.

Vrlo lep motor, udoban, položaj je takav da sediš u motoru ( nešto slično kao na malom GS 650), težak je, ali zato imaš osećaj moći i stabilnosti.

Relativno upravljiv motor ( lako se vozi), za motor tog tipa.

Motor je iz Dragstara 1100, maaaalko modifikovan.

Pri ubrzavanju,u jednom delu ( recimo od 100 do 140 km/h)zna da se pokaže kao "pravi" motor, to jest ono baš lepo povuče. Sve ostalo je "onako", zavisno od toga šta ko očekuje od motora.

Sve u svemu, ima izgled muškarčine od motora, može se sa njim i putovati, normalno ne kao sa nekim Varaderom i sličnim motorima, maksimalna brzina je oko 180 km/h. Ko hoće da popravi svoj imidž u društvu, odličan izbor :) .

 

BMW je skoro isto to, samo, ima više snage, brži, ugradnjom dobrog vetrobrana i sa koferima mnogo prilagodljiviji za put i ima manju potrošnju goriva.

Buldoga sam imao, a BMW-a vozio i sad bih ga vrlo rado imao.

 

Do sada najrelevantniji komentar, što je i logično jer je Jasminko vozio oba motora ... :takoje:

 

Jedino mi boldovani deo nije baš jasan, jer mislim da za svrhu ''popravljanja imidža'' niko ne bi birao motor koji i nije naročito popularan. Počev od R1 il' nijedan tu je još poveliki niz motora koji su bolji izbor za one koji motor voze prvenstveno zbog imidža. Uključujući i BMW, ovaj ili neki drugi ...

 

Jedino ako si hteo da aludiraš na isto ono što i proizvođač, dajući ovom motoru ime Bulldog. Jer kao i istoimeni pas i ovaj motor je zapravo mnogo dobroćudniji nego što na prvi pogled izgleda ... 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1180 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Meni je Buldog prelep i pravi je "šmeker" od motora, i mislim da gde god prođeš i gde god staneš imaćeš prijatne poglede i komentare.

E sad to što je on dobroćudan znate samo ti i on i još veoma mali broj ljudi :) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto-raven.com, 100 postova
  • Lokacija: Palić
  • Motocikl: Kawasaki VN 1700 Voyager, Kawasaki GPZ 900 R, Yamaha XS Eleven 1100, Suzuki GSXR 1000 L7, NSU OSL 251, BMW R 1150 R Rockster 80 Edition, NSU Prima III, Piaggio Vespa T5, Piaggio Vespa NV 150, Honda CBR 900 RR SC 28, Kawasaki W800 Street, Honda XL 125

........odnos cene i kvaliteta je u potpunosti na strani Buldog-a.......ne vidim ni jednu značajniju prednost koju BMW ima u odnosu na Buldog-a koja pravi toliku razliku ceni. Što bi moj mehanikus rekao: molim te ne donosi mi ništa osim Japanaca......jer za tu razliku u ceni sve što plaćaš jeste novac za njihove pretenciozna imena/brendove......( ovde je u koš stavio: HD, Ducati, BMW, Triumph....)....to je moje mišljenje, nadam se da sam pomogao.......

 

Pozdrav,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • RR rookie, 172 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR1000RR

Imao sam sličnu dilemu. Rešio sam je onako kao što je jedan kolega u nekom od prethodnih postova rekao. Prvi bolji primerak na koji sam naleteo sam uzeo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 854 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Nisam inzenjer ni mehanicar, a ni iskusan bajker ali meni je BMW lepsi i upecatljiviji. Mislim da ce neko ko ga bude imao za koju deceniju imati klasika. Ne kazem da buldog nece biti klasik ali mi smo ipak u evropi pa je bmw veca klasika. Vidjao sam vise puta bajkere iz inostranstva na r1150r, na buldogu nisam.sto ne znaci mozda nista sem da je popularniji...

r1150r sam vidjao par puta u oglasima i to ne preterano dugo,buldoga sam gledao u oglasima veoma dugo.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja