Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia Pegaso Trail 660,2006.

Recommended Posts

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Sopot

Aprilia pegaso trail 660, 2006.god

Drugar juce kupio, pa zamolio da preko mog naloga postavim par pitanja, jer ima probl. sa netom.

Dakle, kao sto rekoh gore podatke.. zanima ga:

_ koje ulje da sipa,

_ gde da kupi filter vazduha, ulja,

_ da li motor ima filter goriva?

_ i mozda jos neke korisne informacije, posto je apsolutni pocetnik.

 

Inace ja sam se oglasavao na forumu o Africi twin, u smislu da sam zainteresovan za kupovinu iste(rd 03, 04, prednost rd07/07a), pa ako cujete da nekood bajkera prodaje, javite... Hvala i u moje, a i u drugarevo ime.

Btw, cim resi probl. sa netom, registrovace se, pa ce izneti slike i iskustvo kad pocne da vozi. Jer vidim da je ovaj motor slabije zastupljen na nasim putevima, pa mozda nekome pomognemo u necemu..

Jos jednom pozdravvv...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Starfleet officer, 249 postova
  • Lokacija: Canada
  • Motocikl: n/a

Filter za vazduh sam kupio preko PGS-a, OEM varijanta, sto je zapravo UFI 30.208.00. Cekao sam ga 45 dana da stigne! Sada sam cuo da je PGS "pukao", pa planiram da narucim preko nekog drugog dobavljaca. EuroAuto cini mi se radi UFI program, a mozda probati telefonom kod Pazzini motors iz Novog Sada jer ne odgovaraju na mejl. Ili preko Internet-a kupiti i zavrsen posao. Mislim da i Champion pravi filter za ovaj motor, ne znam oznaku niti gde moze kod nas da se kupi.

 

Sto se ulja tice, ja sam sipao prvo Silkolene Comp4, nakon 5000km Bardahl XTC C60, oba polusintetika 15W-50. Nesto malo mirnije radi sa Bardahl-om (mozda je i placebo efekat). Ulje kad menjam, obavezno "isperem" motor sa 2 litra nekog malo jeftinijeg ulja. Ispustim staro ulje, sipam to jeftino polusinteticko 2l, vozim 15 min ili 15km sa tim uljem, izbacujem i dooooobro ocedim, i onda menjam filter i sipam Bardahl.

Filter za ulje ide isti kao i na staroj Yamaha-i XT (i brdo drugih motora). Mann MH67, HiFlo HF145, UFI 25.514.00... HiFlo i Bardahl imas u Kompp, MANN ima tuda-svuda, UFI bi opet probao u nekoj radnji koja valja taj program, ili nesretni PGS tj. Pazzini...

 

Motor ima sito u rezervoaru, nema klasiran filter za gorivo.

 

Ja sam jos zamenio svecicu NGK CR7 za CR7IX (iridium verzija), kupljeno u Louis-u. Nisam primetio neke razlike u radu, ali eto imam rezervnu svecicu. ;)

 

Skinite User i Workshop manual sa neta pa pogledajte sta treba proveriti. Postoji procedura za elektronsko stelovanje smese i stelovanje pozicije TPS-a i ler gasa, ali ne bi preporucio da se ovim zezate ako ste laici, i ako motor radi lepo, ne cima, ne stuca, ne gasi se i sl.

 

Ocistite lanac i zadnji lancanik lepo, skinite plasticnu masku na prednjem lancaniku i tu sve lepo ocistite. Pa sve to lepo podmazite nekim finim sprejem. Ja sam koristio pretezno Motip teflonski sprej, na svakih 300km poprskam. Mnogo se manje prljavstine zadrzava na lancu tako nego kad stavim klasican sprej za lanac.

 

Kod majstora na zamenu kocionog ulja, ili ako znate sami, ma da je riznicno ako nemate iskustva jer ce uvuci vazduh u sistem.

 

Mazalicom podmazati centralni stender (ako ga ima).

 

Po potrebi nastelovati rucicu kvacila, kao i poziciju pedale menjaca i zadnje kocnice.

 

Po potrebi podici vizir za jednu rupu vise, cini mi se da je onda zastita od vetra nesto malo bolja, ma da pricamo o par cm razlike u visini.

 

Skoro sve ovo mozete sami, motor je veoma jednostavan za odrzavanje. Sve je pristupacno.

 

Lepo oprati motor i odrzavati ga cistim i podmazanim.

 

Voziti i uzivati! ;)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Starfleet officer, 249 postova
  • Lokacija: Canada
  • Motocikl: n/a

Zaboravih da predlozim proveravanje zategnutosti lanca. U manual-u imate tacno uputstvo.

 

Po potrebi zameniti tecnost za hladjenje.

 

Trabalo bi i da obezbedite odgovarajuci osnovni set alata.

Mislim da je zadnji sraf tocka M25 ili M26. Provericu tacno ako treba.

Prednji je inbus 8mm

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 417 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ducati

Motor ima sito u rezervoaru, nema klasiran filter za gorivo.

 

Ima filter u rezervoaru unutra zajedno sa pumpom. Menja se na 20000km, a obično rikne pumpa daleko pre toga.

Imao sam Stradu koju da sam doktorirao... Ima negde tema na forumu.

 

 

 

I obavezno proveriti kabel na kontakt bravi. Jako je interesantno kad se ugasi sa smotanim volanom u vožnji. 1moto3.gif

 

I ne dirajte TPS!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6810 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Machi druze sto se toliko mucis sa tim filterima?

 

Champion V300 za vazduh po katalogu, filter ulja verovatno imaju u boljim radnjama autodelova.

 

Ja licno u poslednje vreme stavljam MANN filtere ali oke je i Champ.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Starfleet officer, 249 postova
  • Lokacija: Canada
  • Motocikl: n/a

Machi druze sto se toliko mucis sa tim filterima?

 

Champion V300 za vazduh po katalogu, filter ulja verovatno imaju u boljim radnjama autodelova.

 

Ja licno u poslednje vreme stavljam MANN filtere ali oke je i Champ.

 

Mucim se verovatno zato sto necu K&N ili DNA za 50 i kusur EUR. Ma da je vise tehnicka stvar nego u novcu.

A necu ni sa Ebay-a OEM za 20 EUR + PTT, zato sto kod ovlascenih zastupnika u Srbiji cena OEM (UFI) filtera je 1100 dinara. Tako da nije problem sacekati 10 dana. Problem je sto PGS obeca za 10 dana, a stigne za 45.

Zapravo je moj zakljucak da na trzistu postoji samo OEM (UFI), K&N i DNA.

 

Champion V300 je za stari Pegaso, za ovaj novi je potpuno drugaciji filter. Nisam u online katalogu nasao za moj motor.

 

Za ulje nije problem, skoro pa ga ima i u Maksiju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Starfleet officer, 249 postova
  • Lokacija: Canada
  • Motocikl: n/a

Motor ima sito u rezervoaru, nema klasiran filter za gorivo.

Ima filter u rezervoaru unutra zajedno sa pumpom. Menja se na 20000km, a obično rikne pumpa daleko pre toga.

Ja sam na satu blizu 20k. Jel to znaci da treba da ocekujem da mi rikne pumpa? :)

Inace, u manual-u pise da na 20k taj filter goriva treba "check and clean or change if necessary".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Starfleet officer, 249 postova
  • Lokacija: Canada
  • Motocikl: n/a

Filter stigao u Pazini juce, danas sam ga licno pokupio jer sam prolazio kroz Novi Sad.

Ljudi iz Pazinija su bili krajnje ljubazni i izvinili su se zbog kasnjenja. Rekli su da sada imaju na lageru taj filter za vazduh. Ja sam verovatno miran za celu sezonu, ali eto koristan info za pokretaca teme tj. njegovog prijatelja.

 

Cak sam i provozao danas test voznju na Mani. Interesantan "skuter". ;)

 

Aprilia-Mana-static.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 969 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

 

Cak sam i provozao danas test voznju na Mani. Interesantan "skuter". ;)

 

 

 

Fino, fino...

 

Nego izgleda da ta Mana može i po off-u da se vozi samo malo drugačiju šaru da gume imaju. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja