Jump to content

Moto Zajednica

Blokira mi tocak - sajla kvacila

Recommended Posts

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Motor Yamaha YBR125 2008god.

 

Zamenio sam sajlu kvacila. Okrecem rukom zadnji tocak.

Neutral, vrti se tocak.

Ubacim u prvu blokira sto je ok. Drzim stisnuto kvacilo, veoma tesko se okrece.

Ubacim u drugu blokira sto je ok. Drzim stisnuto kvacilo, isto kao i u prvoj.

 

Probao sam sve moguce varijante podesavanja zategnutosti sajle i uvek je isto. Ocigledno mi ne razdvaja kvacilo kako treba tj. ostane delimicno spojeno pa koci.

 

Zna li neko kako proveriti i sta uraditi da se otkloni problem?

 

Pozdrav,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

Moguće da je nova malo duža pa ne može dovoljno da se dotegne da bi odvojila. Simptomatično je za nove sajle u starom bužiru ili ti pravljene po staroj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Kupljena je originalna nova kompletna sa buzirom, svim gumama i gumicama... Ubacio na jednom kraju u rucicu kvacila, na drugom kraju u...tamo gde treba i to je to. Nije bilo budzenja.

 

Probao sam sto vise da zategnem i toliko je zategnuto da sam jedva stiskao. Cak mi je jos ostalo navoja za zatezanje, ali stvarno je previse. Ne verujem da je do toga.

 

:stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

I ne treba lagano da se okrece tocak, trebas da imas u service manualu koliki ti je min/max prazan hod rucice kvacila. Sajla tj. kvacilo se ne steluje rucnim okretanjem tocka...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Golube procitaj me jos jednom. Ne znam o cemu ti, ali ocigledno nisi shvatio sta pricam. ;)

 

Tocak TREBA da se okrece u svakoj mogucoj varijanti kada se stisne kvacilo, ali on to ne cini iz nekog razloga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

probaj da dotegnes/opustis sajlu pa probaj ponovo ... Meni skoro pucala sajla, pa mi trebalo nedelju dana da nadjem pravi polozaj da ne proklizava kvacilo, a i dalje mi se desava kad hocu na kvacilo da tockaram da mi proklizava.... ( ukapirao sam da je duza sajla).... Probaj tako pa ces da vidis sta fali, ako ne provozaj pa vidi sta se desava mozda ne bude nista ovako odokativno i okretanjem tocka samo nemozes mng da znas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Motor Yamaha YBR125 2008god.

Ubacim u prvu blokira sto je ok. Drzim stisnuto kvacilo, veoma tesko se okrece.

Ubacim u drugu blokira sto je ok. Drzim stisnuto kvacilo, isto kao i u prvoj.

 

Probao sam sve moguce varijante podesavanja zategnutosti sajle i uvek je isto. Ocigledno mi ne razdvaja kvacilo kako treba tj. ostane delimicno spojeno pa koci.

 

Zna li neko kako proveriti i sta uraditi da se otkloni problem?

 

Pozdrav,

 

Ako sam te dobro shvatio, u svim brzinama ti blokira točak, a kad stisneš kvačilo - onda ide teško.

Pošto je vreme hladnjikavo, ti prvo upali motor da radi koji minut i malo se zagreje mašina, pa onda probaj. Ulje se zgusnulo pa zalepilo i kvačilo i zupčanike. A što se probanja tiče - mani se tog okretanja rukom . Spustiš motor sa nogara, ubaciš u brzinu pa ga poguraš - napred - nazad - sa stisnutim i otpuštenim kvačilom, pa onda šteluješ sajlu .

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Ulje zgusnulo, zagrej ga malo prvo pa onda na parking ili negde van puta, pola kruga ili manje pomeris sarafcic na rucici, probas kako ubacuje u neutral i gledas obrtaje. Ako ima maltene identican zvuk i obrtaje u neutralu i kad je stisnuto kvacilo znaci da odvaja kako treba. Takodje, ako dobro odvaja, bice lako ubaciti u neutral. Ovo moze da potraje i pola sata cimanje sarafcic otegni, sarafcic zategni samo nemoj po puno sarafiti nego mic po mic. Posle toga provozas malo da dobijes osecaj kvacila kada sad hvata i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12740 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

MA da, ne možeš motor koji nije radio s stisnutim kvačilom da pomeriš ako je u brzini. Upali da se ugreje pa onda probaj.

 

p.s. Golub te je odlično shvatio, samo nisi ti njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Crveni Krst

Pa nije tenk da mu toliko zgusne ulje! :-))) Salu na stranu sto rece drumskalisica ne diraj ti to rukom nego spustaj pa vidi kako se ponasa. Sem ako rukom nisi probao na jos par motora kako to "tesko" okrece.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

to crank dobro sam shvatio goluba. napisao je kao da stelujem kvacilo okretanjem tocka sto je smesno :) To je samo nuspojava koju sam primetio.

 

hahahaha tenk :D upravo tako..kao sto neko rece. Nemam margarin u motoru pa da se toliko ulje stvrdne.

 

Okece se toliko tesko da...prvo sam pomislio da kvacilo nije odvojilo dok nisam uz pomoc caleta dooobro zapeo. Znaci ne okrece se 90% okrece se jeeedva 10 ili manje %. Po osecaju, da to uradim u toku voznje zablokirao bi mi tocak sto znaci da nije za voznju. VRLO tesko. Naravno da znam kako je na drugim motorima.

 

Ok, ponovicu postupak pa cu napraviti reviziju. Samo da ne moram da otvaram masinu..mrzi me.

 

Hvala na odgovorima i ako jos neko ima neku ideju neka slobodno napise. Nece da smeta ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Нови Сад Србија
  • Motocikl: Gazela

Скинеш лепо упутство за Џасмину , проучиш страна 3-20 и кренеш све из почетка. Ако ти је уље густо оће да залепе ламеле...

 

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Tooo foxmolderu <3 si :)Hvala ti za pdf. Trebace mi oko elektronike.

 

Sto se tice postojeceg problema, pogledah, nista sto vec ne znam. Radice cekic po motoru vidim ja :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Golube procitaj me jos jednom. Ne znam o cemu ti, ali ocigledno nisi shvatio sta pricam. ;)

 

Tocak TREBA da se okrece u svakoj mogucoj varijanti kada se stisne kvacilo, ali on to ne cini iz nekog razloga.

 

Shvatio sam te ja , kao sto ti i drugi rekose, tocak u brzini sa stisnutim kvacilom nikako ne treba niti moze da se okrece kao u leru (sa ugasenom masinom)

On sto ja nisam shvatio jeste koliko se tesko okrece tocak.

 

Lepo upalis motor stisnes kvacilo pa u prvu ako nece ne valja, ako udje a krece posle 1mm pustanja rucice opet ne valja ako krece kad skoro skroz otpustis rucicu opet ne valja....Jel imas stelovanje samo na rucici ili dole i na polugi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Lepo ti kazu u predhodnim postovima, zagrej i probaj. To sto ti ocekujes, ne moze ni kod novog motora! Motori imaju delimicno kvacilo zbog prenosa velike snage u odnosu na velicinu sklopa, nije kao kod auta. To je jedan od tzv nedostataka uljnog multi disk kvacila. Sto se stelovanja sajle tice, ostavi 3-5mm slobodnog hoda na pedali i vozi. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Ako dugo nije paljen lamele hoce da zalepe pogotovo ako je mineralno ulje u masini.Prvo ga upali i sacekaj da se zagreje onda izadji na ulicu gurni ga nogom napred i ubaci u brzinu,kreni normalno napred i pokusaj da menjas brzine kao da si posao da se vozis ali sa dodavanjem medjugasa izmedju promena brzina.Ako nije doslo do nekog kvara tako ces razraditi kvacilo.Ukoliko i dalje imas isti problem i gasi ti se motor kada stanes u brzini iako drzis pritisnuto kvacilo onda ponovo pokusaj da prestelujes sajlu.Lamela mora da pocne da hvata na 1/3 pustanja kvacili a skroz da ukopca na kraju 2/3 pustanja kvacila,tada je idealno podesena.Nije dobro ako hvata na samom pocetku ili samom kraju.Ako ni to ne pomaze a siguran si da si kupio odgovarajucu sajlu onda ti ne gine skidanje dekle...pa redom. 1neznam.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Ima podesavanje i na rucici i na sred sajle Golube. Parkiran je skroz ispravan, zamenjena sajla i sad zeza. Ma bice reseno, samo da se skloni ova magla da mogu malo da isteram.

 

Hvala svima na savetima :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Stvar je resena. Uzrok problema: tako mu se shcelo :) Nesto malo cimnulo, mrdni tamo mrdni vamo, nezan udarac po dekli i sad sve fercera.

Hvala prijateljima sa foruma za trud :takoje:

 

Pozdrav,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Gde si kupio sajlu kvacila za YBR125, treba i meni a ne mogu da je nadjem nigde..Hvalaa.

Jednu preko ebay drugu u Yamaha Plattner

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Lovcenac
  • Motocikl: Suzuki GSX750F

Ja isti problem Imam, zamenio sam lamele I ulje, menjac ubacuje perfektno u brzine ali kad je u 1 sa stisnutim kvacilom jako tesko okrece I kada ga upalim zagrejem ga par minuta ubacim u prvu brzinu I on mi se ugasi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja