Jump to content

Moto Zajednica

orginal ulja

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Stanka Paunovica Veljka 56
  • Motocikl: Bmw r 1150 rt

Cesto slusam teme o ulijma koja su orginal a koja ne . Voleo bi da iznesete svoja iskustva i saznaja na kojim prodajnim mestima su ulja orginal a na kojima nisu, da li je razlika prepoznatljiva u ambalazi ,ceni ili necemu drugom.Mislim da bi nam takve informacije pomogle u odabiru orginal ulja a i zastitilo agregate nasih ljubimaca.Pozdrav Seba.:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati 748 S

Ja ulje kupujem u Kit komercu , Motul . Na ambalazi ima nalepnica da je uvoznik Mass Company , tako da verujem da je njihovo original . Ja nisam imao problema sa njim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

i ja kupujem ulje u profaco-u koji je glavni uvoznik upravo iz razloga sto bi to trebalo da znaci da je ulje oem, bez obzira sto mozda ne vazi za neko kvalitetnije ulje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Bardahl u Kompp-u, i Elf u Profaco-u. Prilično sam siguran da su u pitanju originalna ulja :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Pa najbolje je kupovati neka ulja kod uvoznika direkt. Sto je ulje manje poznato manje su sanse da je fals. Kod nas ko resi da kupi npr Castrol sanse da je pravo su 15% plafon. Na vecini pumpi je fals ulje ali tu se vrti ozbiljna lova i tu niko jos ne dira nista, posto nije preterano bitno za jeftini politicki marketing i siroke narodne mase. Tako da idite kod gen uvoznika tako je najbolje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Na mol pumpama mol ulje... cena više nego pristušačna od kad ga koristim motor mi skoro i ne troši ulje i ima više snage i ne pregreva se leti, i lamele bolje lepe. Do sad sam koristio motul i bardahl istih viskoziteta... ali ovo je ubedljivo najbolje dosad.

 

Sent from my Optimus 2X using Tapatalk 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go BIG or Go home, 413 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: honda CB 1000 - Big One

Motul u Mass Company ili Kit Komerc, jer se oni snabdevaju iz Mass Company. Od njih uzimaju i NGK svećice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 493 postova
  • Lokacija: NL / Bgd
  • Motocikl: Honda Vision

Kuca ulja na Bulevaru 321, mada modricu i ne kopiraju. Sipah poslednji put u auto optimu sint 2002 turbo 15w-40. Bolje je od svih onih prethodno sipanih izvikanih brediranih buckurisa. Ulje je cisto, zelenkasto zlatne boje i mirise. Auto mi je prepolovio potrosnju ulja i radi ko' sat sa svojih 300kkm. Najgore ulje koje sam skoro sipao je bilo total quartz 7000 10w-40, zagorelog mirisa puno nekog crnog taloga, nikad vise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Cesto slusam teme o ulijma koja su orginal a koja ne . Voleo bi da iznesete svoja iskustva i saznaja na kojim prodajnim mestima su ulja orginal a na kojima nisu, da li je razlika prepoznatljiva u ambalazi ,ceni ili necemu drugom.Mislim da bi nam takve informacije pomogle u odabiru orginal ulja a i zastitilo agregate nasih ljubimaca.Pozdrav Seba.:takoje:

 

Tema se pretvorila u odgovore, gde kupiti ulje zanemarujući originalnost. Ljudi, kantica, etiketa, dekleracija, natpis na izlogu ili viseća svetleća tabla ne znače ništa kao ni vizit karta ili pojam uvoznika, čak se ne može biti siguran ni ako se kupi od nekoga koji zaista stoji na proizvođačevom sajtu kao zvanični zastupnik ili diler. Kod nas je sve na reč, majke mi, a svi znamo koliko to vredi danas u Srbiji. One lične garancije su bez pokrića, šta znači da ja sada kažem recimo, Đunta garantuje, ama baš ništa jer ne bi snosio nikakvu odgovornost, obeštećenje,... za laž, znači mogu da tvrdim bilo šta. Kod nas ne postoji način ni da se utvrdi poreklo ili kvalitet za mnogo toga da ne kažem za sve a o uljima i gorivu pogotovu da ne govorimo. Moj brat je diler nekoliko brendova u auto grani i jedna marka nema generalnog zastupnika odnosno svi su jednako ovlašćeni i snabdevaju se samostalno pod jednakim uslovima iz "strogo" određenog lagera ali opet prolaze ne regularne količine koje sam ino brend iz centrale pušta van zvaničnog sistema i prostim upoređivanjem u dva identična službena automobila tokom eksploatacije to "crno" je znatno lošije a vizuelno se ni po čemu ne razlikuje. Falš ulja su danas mnogo višeg kvaliteta nego nekada tako da je jako teško uočiti odmah razliku a ni neće doći do kvara sklopova brzo a poređenje raznoraznih ulja u upotrebi takođe često ne daje osetenu razliku niti je pa svako izoštren da je uoči. U Solunu postoji ili je postojao "butik" ulja, poređane sve moguće i nemoguće prazne kantice i par točila ko za sladoled.

 

dfast user_popup.png

Postavljeno Danas, 09:07 AM

 

Kuca ulja na Bulevaru 321, mada modricu i ne kopiraju. Sipah poslednji put u auto optimu sint 2002 turbo 15w-40. Bolje je od svih onih prethodno sipanih izvikanih brediranih buckurisa. Ulje je cisto, zelenkasto zlatne boje i mirise. Auto mi je prepolovio potrosnju ulja i radi ko' sat sa svojih 300kkm. Najgore ulje koje sam skoro sipao je bilo total quartz 7000 10w-40, zagorelog mirisa puno nekog crnog taloga, nikad vise.

 

Ne iznenađuje me, ili me ne bi iznenadilo da je tako, mada je Optima Supervisk prvo ulje koje je masovno kopirano, falš naravno, čak ni u zvaničnoj prodavnici ponekad nisu bili sigurni u neku količinu jer su je nabavljali u kompenzaciji i ograđivali se prodavci personalno.

 

Postoje zvanični papiri koji ne mogu apsolutno garantovati kvalitet ali vrede, carinska dekleracija, sertifikati o poreklu i kvalitetu overeni od strane državne institucije a ne od samog proizvođača ili trgovca i sumnjam da bi iko u srpskoj mreži bio voljan da ih prezentuje.

 

Lična preporuka jednako diskutabilna, kaže mi sabrat, vozam isto ulje 3 godine bez problema, na pitanje koliko je ukupno prešao kaže 5.000, znači 3 zamene na po cca 1.500 pređenih km, godišnji interval zamene, sa točilovcem iz beogradske rafinerije bi bilo jednako.

 

Ne aludiram na nikoga niti pak agitujem za neki brend ili prodavca, nisam ni poslovno vezan ili zainteresovan, ( mada imam tu opciju), postoji neki moj izbor sa dobrim iskustvom ali zadržavam pravo na oprez.

 

Matematika je prosta, ulje niskog ali zadovoljavajućeg kvaliteta može se nabaviti u maloprodaju za oko 3€ a ona skupa idu i po 15€, na 4 litre umesto 4 može se zaraditi 40 bez ikakvog ličnog rizika, pa ceo dan će neko da pretače na levak a da ne govorim o organizvanoj manufakturi.

 

Uz svo dužno poštovanje veliki sam skeptik za bilo šta što se prodaje na srpskom tržištu počevši od hleba i mleka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Ili je kod nas sve falsh ili se za srbistan salje mnogo losijeg kvaliteta. NGK svecice iz mass companija su takvo neopisivo sranje. Crkavaju, motor bolje radi na super bosni nego na njihovom iridijumu. Motul verujem da u srbiji nema originala ili je najgore ulje na svetu. Motorex kupim neko 2t za cross motore. Na etiketi neki cross motor. Odem na zvanican sajt motorex kad ono ne postoji ni slicno takvo ulje. Brat sipa u apriliu agip polusintetiku. Par godina uzimao isto kod nas po 800 din. Kad sam bio u italiji on me zamoli da mu tamo uzmem jer kod nas vise nema. Kad ono isto to ulje u italiji kosta od 16 do 18e. Sami razmislite da li je normalno da kod nas bude nesto tri puta jeftinije nego u zemlji koja proizvodi to ulje. Sve u svemu najbolja varijanta je da vam neko donese od preko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Beocin
  • Motocikl: Honda Hornet 900

Bio pre dve nedelje kod ovlašćenog servisera i dilera HONDE i kupio hondino fabričko ulje filter i svećice. Kažu da je sve 100% original. Nisam ga još sipao u mašinu pa ne znam kako će se pokazati. Kad sipam javljam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja