Jump to content

Moto Zajednica

Pantalone Made in Serbia

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Kao vlasnik istih pantalona (DiG) mogu reci da su za tu cenu korektne ali nista specijalno. Odradjuju posao kad nije ni previse hladno ni previse toplo, u suprotnom nikako. Mnogo sam vise zadovoljan Duhan pantalonama sa Alija stigle za iste pare a bolje su.

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

koliko vidim, sve zamerke na ovaj tip pantalona su pri koriscenju cargo pantalona kao moto pantalona...videcemo da li ce Satelis uz manje prepravke uspeti od njih da napravi dobre a jeftine moto pantalone :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /
Pre 10 sati, Nole Bg je napisao:

Kao vlasnik istih pantalona (DiG) mogu reci da su za tu cenu korektne ali nista specijalno. Odradjuju posao kad nije ni previse hladno ni previse toplo, u suprotnom nikako. Mnogo sam vise zadovoljan Duhan pantalonama sa Alija stigle za iste pare a bolje su.

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока
 

E vidis ovo me je opasno interesovalo... Duhan sa Alija... 

Znaci to je taj kvalitet, cak i bolje (u odnosu na dig i enter)?

 

@Svaler, ako mislis na ove i mene to interesuje? 

Screenshot_2018-01-03-11-57-02.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
12 hours ago, Astral said:

Jes' Cordura, i to radi,ne znam sta je al je zaista nepoderivo..

Koji je ostali materijal ako je cordura samo na kolenima? Ne deluju kao nekakve moto pantalone iskreno. Cak i cordura se pocepa uglavnom pri kracem struganju o asfalt. Ali deluju pristojno za tu cenu, to da.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
21 minutes ago, hard_rock said:

Koji je ostali materijal ako je cordura samo na kolenima? Ne deluju kao nekakve moto pantalone iskreno. Cak i cordura se pocepa uglavnom pri kracem struganju o asfalt. Ali deluju pristojno za tu cenu, to da.

Ne znam sta je ovaj vecinski materijal.. nije se iscepao nigde,ok je.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

osnovni materijal je uglavnom "ripstop". generalno ni jedne od ovih pantalona nisu moto pantalone. i po meni ne treba da budu zamena za iste...

 

Screenshot_20180103-130255.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
48 minutes ago, Astral said:

Ne znam sta je ovaj vecinski materijal.. nije se iscepao nigde,ok je.. 

Pa i ja nosim obicne farke pa mi se nisu iscepale :) To nije merilo.

U Louisu za 66e ko je u mogucnosti moze da uzme Probiker PR-14. Bile su oko 86 kad su bili svi brojevi dostupni. Buese murano 83e, Buese Santo 75e. 500D i 600D poliester, sa ojacanjima na kolenima i ramenima.
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 15 sati, zlig0r je napisao:

koliko vidim, sve zamerke na ovaj tip pantalona su pri koriscenju cargo pantalona kao moto pantalona...videcemo da li ce Satelis uz manje prepravke uspeti od njih da napravi dobre a jeftine moto pantalone :)

Bio danas, poneo svu pratecu opremu, obajsnio sta i kako hocu, palo je premeravanje, probao nekoliko velicina i na kraju pade i dogovor za Urban model, 5.400din + 1.000din za prepravku (duzina nogavica, sirina u samom struku + sirina u nogavicama, ojacanje na kolenima mora da se podigne za nekih 4cm da bi protektor legao di treba i ubacivanje postave koja ce se kaciti na jake cicak trake, 4 tacke u gornjem delu i 2 tacke po nogoavici.....ima da se prepravlja Bogme).

Gotove ce biti odmah posle Bozica, salje postom a moze i licno preuzimanje.

 

Pre 4 sati, ser je napisao:

E vidis ovo me je opasno interesovalo... Duhan sa Alija... 

Znaci to je taj kvalitet, cak i bolje (u odnosu na dig i enter)?

 

@Svaler, ako mislis na ove i mene to interesuje? 

Screenshot_2018-01-03-11-57-02.png

Sto se tice DUHAN-a sa Alia, uzeo sam prvo jaknu zatim i pantalone za leto. 

 

jakna

IMG_20170505_133847.jpg

 

IMG_20170505_133830.jpg

 

IMG_20170505_133808.jpg

 

IMG_20170505_133750.jpg

 

IMG_20170505_133630.jpg

 

IMG_20170505_133603.jpg

 

IMG_20170505_132915.jpg

 

IMG_20170505_130925.jpg

 

Jakna je stvarno dobra, super je sluzila ove sezone, svi moguci protektori idu uz nju i ima odlicnu ventilaciju, nema vrucine.

Pantalone sam kasno narucio, proba je bila kratka tako da nemam pravi dojam za sada i nogavice sam morao produziti, za malo kratke nego sto treba (Natasa snajderka je odlicno odradila posao, ispalo je fabrika pa cak i lepse od ocekivanog za sitne novce).

 

par slika

IMG_20170913_093323.jpg

 

IMG_20170913_113127.jpg

 

IMG_20170913_113234.jpg

 

IMG_20170913_113108.jpg

 

IMG_20170913_113156.jpg

 

Sto se tice pantalona sa slike koju je @ser okacio, pokazao mi je i taj model i objasnio da su radjene po uzoru moto pantalona, odlicnog su kvaliteta mogu slobodno reci, vodo - vetro - uljno nepropusne, dugacak rajfeslus niz obe nogavice zbog bolje ventilacije..... vredi videti svakako.

 

Pre 3 sati, hard_rock je napisao:

Pa i ja nosim obicne farke pa mi se nisu iscepale :) To nije merilo.

U Louisu za 66e ko je u mogucnosti moze da uzme Probiker PR-14. Bile su oko 86 kad su bili svi brojevi dostupni. Buese murano 83e, Buese Santo 75e. 500D i 600D poliester, sa ojacanjima na kolenima i ramenima.
 

Probiker PR-14, cena je 80e i ima samo u 48 i 58 velicini

Buese Murano, cena je 100e, sve velicine dostupne

Buese Santo, cena je 90e i ima samo u 58, 60, 62 velicini

 

Eto toliko od mene za sada...........

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
5 minutes ago, Satelis said:

Bio danas, poneo svu pratecu opremu, obajsnio sta i kako hocu, palo je premeravanje, probao nekoliko velicina i na kraju pade i dogovor za Urban model, 5.400din + 1.000din za prepravku (duzina nogavica, sirina u samom struku + sirina u nogavicama, ojacanje na kolenima mora da se podigne za nekih 4cm da bi protektor legao di treba i ubacivanje postave koja ce se kaciti na jake cicak trake, 4 tacke u gornjem delu i 2 tacke po nogoavici.....ima da se prepravlja Bogme).

Gotove ce biti odmah posle Bozica, salje postom a moze i licno preuzimanje.

 

Sto se tice DUHAN-a sa Alia, uzeo sam prvo jaknu zatim i pantalone za leto. 

 

jakna

IMG_20170505_133847.jpg

 

IMG_20170505_133830.jpg

 

IMG_20170505_133808.jpg

 

IMG_20170505_133750.jpg

 

IMG_20170505_133630.jpg

 

IMG_20170505_133603.jpg

 

IMG_20170505_132915.jpg

 

IMG_20170505_130925.jpg

 

Jakna je stvarno dobra, super je sluzila ove sezone, svi moguci protektori idu uz nju i ima odlicnu ventilaciju, nema vrucine.

Pantalone sam kasno narucio, proba je bila kratka tako da nemam pravi dojam za sada i nogavice sam morao produziti, za malo kratke nego sto treba (Natasa snajderka je odlicno odradila posao, ispalo je fabrika pa cak i lepse od ocekivanog za sitne novce).

 

par slika

IMG_20170913_093323.jpg

 

IMG_20170913_113127.jpg

 

IMG_20170913_113234.jpg

 

IMG_20170913_113108.jpg

 

IMG_20170913_113156.jpg

 

Sto se tice pantalona sa slike koju je @ser okacio, pokazao mi je i taj model i objasnio da su radjene po uzoru moto pantalona, odlicnog su kvaliteta mogu slobodno reci, vodo - vetro - uljno nepropusne, dugacak rajfeslus niz obe nogavice zbog bolje ventilacije..... vredi videti svakako.

 

Probiker PR-14, cena je 80e i ima samo u 48 i 58 velicini

Buese Murano, cena je 100e, sve velicine dostupne

Buese Santo, cena je 90e i ima samo u 58, 60, 62 velicini

 

Eto toliko od mene za sada...........

 

Da demantujem:

Buese Santo 3 velicine- 75.5e
Buese Murano- sve velicine 84e
Probiker- 2 velicine 66e, 86 evra kad su bile sve velicine. Znam posto ih planiram kupiti.

Nisam na platnom spisku Louisa.
Ne vodim domacu prodavnicu moto opreme i slicno.
 

louis.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Taman se poradovao, druga firma, imaju normalne krojeve, kad ono stativa. Da li je moguce da vise nema da se nadju pantalone sa normalnom sirinom nogavica, sve nesto gore siroko, a nogavice uske kao helanke, da ne kazem gay-evske da se neko ne uvredi :) 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N
pre 2 minuta, aca-pn je napisao:

Taman se poradovao, druga firma, imaju normalne krojeve, kad ono stativa. Da li je moguce da vise nema da se nadju pantalone sa normalnom sirinom nogavica, sve nesto gore siroko, a nogavice uske kao helanke, da ne kazem gay-evske da se neko ne uvredi :) 

pa ne vidim gde je problem kad ljudi rade po meri?!  mogu ti sasiti kakve god dimenzije im das, a pri tom samu preradu u velicini ne naplacuju...

 

nego, HardRock, to su cene bez poreza, ako izaberes radnju videces da cene postanu one koje je Satelis naveo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Па, искрено, по мом мишљењу нешто што би се носило приликом вожње мотора и не треба да буде превише широко. Друга ствар ако би се користиле као радне/парадне панталоне.
Са друге стране ни ја нисам љубитељ пресуких "геј" модела, али мислим да су ове сасвим доброг кроја. лепо стоје, ни преуске ни прешироке.

Например ово што је колега Zligor објавио. Одлично му стоји.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 2 sati, hard_rock je napisao:

Da demantujem:

Buese Santo 3 velicine- 75.5e
Buese Murano- sve velicine 84e
Probiker- 2 velicine 66e, 86 evra kad su bile sve velicine. Znam posto ih planiram kupiti.

Nisam na platnom spisku Louisa.
Ne vodim domacu prodavnicu moto opreme i slicno.

Sve zavisi koju prodavnicu gledas, nepisano je na predhodnim stranama da Sekula donosi robu iz Wien Nord ili Wien Sud, te su cene za te modele iz tih radnji......nek me neko ispravi ako gresim.

 

@Svaler

 

Struk - butine su bas kako treba, nogavice su uzeg kroja ali nista strasno, za moje potrebe mora prepravka sto ni to nije problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N
pre 8 minuta, Svaler je napisao:



Например ово што је колега Zligor објавио. Одлично му стоји.

pritom kolega zlig0r ima 105kg na 186cm, i XL je velicina. kad skinem par kila da smanjim butine, tek sto cu onda cu da budem sexy :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /
Pre 3 sati, aca-pn je napisao:

Taman se poradovao, druga firma, imaju normalne krojeve, kad ono stativa. Da li je moguce da vise nema da se nadju pantalone sa normalnom sirinom nogavica, sve nesto gore siroko, a nogavice uske kao helanke, da ne kazem gay-evske da se neko ne uvredi :) 

Meni se to u pocetku nikako nije svidjalo, al sad mi extra (jedino one ultra slim fit, one su katastrofa). Cak i gledam stare siroke farmerke koje imam da suzim u nogavicama...

I dalje me pale devojke!!! :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure
Pre 17 sati, Satelis je napisao:

 

 

Sto se tice pantalona sa slike koju je @ser okacio, pokazao mi je i taj model i objasnio da su radjene po uzoru moto pantalona, odlicnog su kvaliteta mogu slobodno reci, vodo - vetro - uljno nepropusne, dugacak rajfeslus niz obe nogavice zbog bolje ventilacije..... vredi videti svakako.

 

Probiker PR-14, cena je 80e i ima samo u 48 i 58 velicini

Buese Murano, cena je 100e, sve velicine dostupne

Buese Santo, cena je 90e i ima samo u 58, 60, 62 velicini

 

Eto toliko od mene za sada...........

 

Molim te mozes li pojasniti ovo vodo nepropusne, jesi li testirao i u kojim uslovima?

 

Hvala,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova

Ajd da i ja napišem koju za Enter i Dig...

 

Krajem prošle godine nazovem Dig da naručim dvoje pantalona (Urban & Black).Zamolim ih da mi izađu u susret i sašiju po meri.Visok sam i mršav i treba mi veličina XL ili XXL,a da u struku budu S.Po njihovoj tabeli s veličinama.

Posle nekoliko dana stižu Urban,a navodno će crne za nedelju-dve.Vidim da su mi poslali standardnu XL veličinu (i u struku) i rešim da otkažem crne,mada su me zvali posle 4-5 meseci da mi kažu da imaju crne u XL veličini i hteli da mi pošalju.Naravno,odbijem.

 

Skapiram da za Dig ustvari šije Enter u Banovcima i da imaju svoju kolekciju.Naručim kod njih crne i sive i objasnim im da ako mogu da mi sašiju po meri.Posle par dana stignu,probam ih i to je to što se tiče veličine,ali...

 

Razlika nije samo u ceni i broju džepova (kojih kod Dig-ovih pantalona ima više),nego i u kvalitetu i to se odmah pod rukom oseti.Prvi put kad sam obukao sive Enter,drugar me zeza kako izlazim u kafanu u "radničkim" pantalonama.Ja mu objašnjavam da su to ustvari moto pantalone koje ne propuštaju vetar i vodu i krenem da demonstriram vodo nepropusnost.Nagnem malo piva na njih,kad ono...Možda je 30% vode/piva "skliznulo",dok je ostatak upilo.Napominjem da su pantalone nove,prvi put obučene i nijednom oprane.

 

Što se tičeDig-a,sa njima sam završio.Enter pantalone planiram da kupim još dva para,jer su u međuvremenu izbacili još modela koji mi se sviđaju.Ranije sam pantalone kupovao u "Urban shop-u","Army shop-u" itd,a ove Enter su po meni kvalitetnije za isti ili sličan iznos + što rađe dam novac našim firmama i preduzetnicima,nego inostranim.Jedino (a što je najbitnije u celoj priči) ni Dig,ni Enter,ni Horus nisu moto pantalone i tačka.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre sat vremena, 3OPAH je napisao:

Molim te mozes li pojasniti ovo vodo nepropusne, jesi li testirao i u kojim uslovima?

 

Hvala,

Citas li ti sta sam napisao u predhodnom postu, ujedno i pitanje za tebe..... da li sam napisao da sam ih koristio, testirao, da bi znao kako rade posao ili sam napisao da mi je covek pokazao i objasnio kako stoje stvari sto se tih pantalona tice?

Iz tog razloga ti ja nemam sta pojasniti, za to ces morati da sednes i odes da vidis, probas, gadjaj kad je kisni dan pa ujedno testiraj kako rade u realnim uslovima.

 

Nema na cemu

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N
Pre sat vremena, Mindžake Merava je napisao:

 

Skapiram da za Dig ustvari šije Enter u Banovcima i da imaju svoju kolekciju.

....

Prvi put kad sam obukao sive Enter,drugar me zeza kako izlazim u kafanu u "radničkim" pantalonama.

Enter je iz Novog Slankamena. ni jedan njihov materijal nije vodootporan, nego vodonepropusan, kako meni objasnishe - neko vreme ce da uspesno odbija vodu...e sad, bas te sive, one nisu ni vodonepropusne :D to mozes da vidis i na fejsu, pod opisom materijala. ja sam kontao da kupim i njih sad, ali kad mi je gazda ukazao na to, odustao sam ;) 

i da, alazem se sa ovim poslednjim, i to sam vise puta napisao do sada - ovo NISU moto pantalone.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova
19 minutes ago, zlig0r said:

Enter je iz Novog Slankamena. ni jedan njihov materijal nije vodootporan, nego vodonepropusan, kako meni objasnishe - neko vreme ce da uspesno odbija vodu...e sad, bas te sive, one nisu ni vodonepropusne :D to mozes da vidis i na fejsu, pod opesom materijala. ja sam kontao da kupim i njih sad, ali kad mi je gazda ukazao na to, odustao sam ;) 

i da, alazem se sa ovim poslednjim, i to sam vise puta napisao do sada - ovo NISU moto pantalone.

Tako je.Moja greška.

 

U trenutku pisanja teksta sam slušao neku reklamu o firmi u "mirnom delu Starih Banovaca",pa sam zato permutovao ta dva mesta.

 

Što se tiče sivih Enter pantalona,u mom slučaju nisu ni vodonepropusne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N
pre 6 minuta, Mindžake Merava je napisao:

Što se tiče sivih Enter pantalona,u mom slučaju nisu ni vodonepropusne.

to ti i kazem.nije vodonepropusan. enterov sivi materijal je drugaciji od ostalih njihovih materijala. to pise i na fejsu, to kaze i gazda. tako da dobro da ti nije upio i 100% piva ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Uzeo sam ovaj model pantalona

17098713_1376448865749725_3909731623484521371_n.jpg.88d00a7980a521eced01de30ed5dac12.jpg

 

 gazda kaze da su vodoodbojne na umerenoj kisi do pola sata, sve preko toga je znak pitanja.

 

Xxx puta mi se desilo da me uhvati neki oblak, sitna kisa po 5 do 10min, ili pocne da pada na par km od kuce.... tu ce raditi posao tih pola sata neprobijanja.

Kad idem na duza putovanja kisno odelo svakako nosim, ma da i sa kisnim odelom opet budes mokar, podusparim se samo tako.

 

21314630_1572417776152832_6871544376143096960_n.jpg

 

Ovaj model svakako vredi videti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

@satelis

Какав је тај модел уживо? (Мислим на последњу слику што си окачио)
Због чега напомињем да "вреди видети"?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
2 hours ago, 3OPAH said:

Molim te mozes li pojasniti ovo vodo nepropusne, jesi li testirao i u kojim uslovima?

 

Hvala,

Nema sanse da su vodonepropusne za te pare. Ne znam da li su uopste bilo koje potpuno vodonepropusne? Ne postoje dzaba ona PVC odela...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja