Jump to content

Moto Zajednica

HAJDE DA POMOGNEMO AZILANTIMA.

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW R1200 GSA

Poštovani prjatelji,

 

Sinoć kada sam gledao muku ljudi koji traze azil u našoj zemlji, skoro da mi je suza kenula. Nemogu da verujem da nismo u stanju da nađemo rešenje za ljude koji nisu došli u našu zemlju turistički, nego ih je muka naterala. Bosi, slabo obučeni, ko zna sa kakvom vizijom budućnosti stoje na onoj hladnoći i čekaju milost ljudi koji su po tradiciji gostoljubivi. Imam veliku želju da tim ljudima na neki način pomognem. sam nisam u mogućnosti ali MI to sigurno možemo. Predlog moj je da za početak skupimo tople odeće za ove ljude pa da im to odnesemo gde je potrebno. Svako od nas sanja odlazak na bliski i daleki istok. Neki su taj san i otsanjali i doživeli dobrodošlicu tih ljudi, pa hajde da im se odužimo.

 

Pozdrav svima, Peca.

Promenio član PECA ZR
  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

A da ih odma I zaposlimo I damo im socijalnu pomoc ? Damo im ili izgradimo chaskom stanove I omogucimo im ne placanje poreza ?

Sto mi uvek moramo da primamo ? Msm da imamo dovoljno nasih nezaposlenih nezbrinutih I osobe koji su Srbi I nasi drzavljani kojima je isto tako potrebna pomoc, a ne dobijaju je. X primera ima sa decom I bolesnim roditeljima gde dete odrzava kucu I brine se o svojima. Pa pre bih njima pomogao nego tamo nekome. Neka se proseta kao turista ostane malo,a posle put pod noge.

Sere mi se vise od ovoga.

  • Podržavam 14

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Којекуде, 484 postova
  • Lokacija: Borča-Bgd

Nemozemo mi ni svojoj bolesnoj deci da pomognemo a kamo li tim imigrantima koji su uzgred druga civilizacija i sigurno se i ne bi uklopili u ovo nase ojadjeno drustvo. Ako cemo pravo, imamo mi kome treba da pomognemo po tom pitanju da se socijalizuje, imate Rome koji jos zive kao u srednjem veku a rodjeni su u Srbiji. Moj stav povodom imigranata je da se vrate nazad, nije im ovde nista bolje nego kod kuce.

 

Пoслato сa Nokia 3310 koрисteћи taпatok

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Zalosno jeste to sto se tim ljudima desava i sto se ljudi ponasaju kao divlja masa. Ali posto je nasa zemlja potpisima na medjunarodnim dokumentima garantovala primene zakona o azilantima ne mozemo ih sada pobiti! Drzava Srbija mora to da resi kada je vec preuzela obavezu. Smatram da kod nas ima nasih ljudi kojima je ta pomoc potrebnija. Da se mi ne lazemo ni jedan ta zapadna "humana" zemlja ne bi ni prstom mrdnula sve da umiru milijarde ljudi da prvo nisu obezbedili svoje gradjane! Sto podrzavam 101% A sada mogu da se zezaju i glume humanitarce. Ali ima tu jos nesto. Ti nesrecni ljudi koji su silom prilika azilanti ovde kod nas nisu dosli ovde da ostanu. Mi smo im samo usputna stanica ka EU. Tako da nema potrebe za histericnim strahom da su dosli da nam nesto otmu, tipa posao itd.. E da Srbiju vode pametni ljudi a ne mediokriteti ne bi te azlilante ni hvatali po Srbiji vec ih samo lepo pustis da pice u EU kod tih divnih sirokogrudnih ljudi punih ljubavi i razumevanja(sarkazam za operisane) I onako je za nesrecu u vecini tih zemalja i kriv neko iz EU.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go BIG or Go home, 413 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: honda CB 1000 - Big One

PECA ZR - Lepo od tebe, al ne biva... ! Saudijska Arabija je bogatija od nas, što nisu išli tamo ? 1zvizduk.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Madjarska i Hrvatska ih vracaju nazad u Srbiju. Moje pitanje je zasto ih Srbija ne vrati u Bugarsku ili Kosovo odakle su dosli? Lepo je biti human i treba biti human, ali zasto se sve zavrsi kod nas? Nisu sa neba pali, dosli su od nekud. Lepo ih nahraniti, smestiti u topao autobus pa nazad odakle su dosli a onda oni neka razmisljaju sta ce sa njima.

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1497 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: YZF-R1

@Peca Zr Ne znam kako ti pade na pamet da na ovom forumu postavis ovakvu temu. Zna se kako je ovde vecina opredeljena. Unapred se zna da ce se prvi javiti ksenofobi sa argumentima zasto ne prvo svoje,dosta nasih nema nista,vodite ih svojim kucama itd. itd.

Znaci stranci i dodjosi nikako samo etnicki cisti Srbi. Ako hoces organizuj se sa prijateljima i pomozi. Mi danas i sutra idemo u obrenovacki hotel da nosimo stvari,sredstva za higijenu i hranu tim izmucenim ljudima. Ne pada mi napamet da pravim akcije i slusam uvrede.

 

Naslusao sam te toliko bljuvotina ovih dana da mi dosta za ceo zivot. Od nasilnog progona do guranja autobusa u Savu.

Bas me briga odakle su dosli i ko ih je poslao bas ovamo. To su odluke vlada a ako niste zadovoljni blokirajte skupstinu,menjajte vlast bas me briga.

Znaci brisi temu pre nego eskalira gostoprimstvo naseg "zivalja".

  • Podržavam 22

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Lazno moralisanje je izvor svakojakog zla. Ko zeli da pomogne neka ide i pomogne i neka cuti. Ko zeli da dobije poene za to, neka se rasprica.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Zasto ih svi sazaljevate na prvu loptu? Slazem se da su ljudi i da treba postupati tako, ali ne znamo nista o njihovoj proslosti a znamo sta se sve desavalo i sta su neki radili. Zasto prvo mislite da traze spas od gladi a ne da mozda beze zbog necega? Naravno izuzeci postoje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1497 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: YZF-R1

Lazno moralisanje je izvor svakojakog zla. Ko zeli da pomogne neka ide i pomogne i neka cuti. Ko zeli da dobije poene za to, neka se rasprica.

Decko je predlozio pomoc (ovde je nece naci) ali si se ti brzinom svetlosti stvorio da komentarises i miniras. Nemoj nikoga da ucutkujes jer onda dajes drugima pravo da tebi kazu da ucutis a svoju frustraciju prebacis na drugu temu.

Ako hoce da organizuje pomoc neka ga. Ne znam sta treba da urade vasi diskriminisuci i osudjujuci stavovi u ovoj temi.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Nisam diskriminisao nikoga, izneo sam svoj stav. Celo leto ih gledam kako se sunjaju kroz trsku oko Palica. Pitam se odakle im lova? Onda cujem da su ziveli kod narkomana u kuci jer su prepuni opijuma i heroina. Toliko o ugrozenosti. Postoje legalni kanali da se zatrazi pomoc. Ako radis nesto pogresno, ne zasluzujes nagradu. Ja sam cak toliko isao da ih ne bih ni kaznjavao, samo bih ih poslao u drzavu odakle su dosli u Srbiju tj. prvi susednu. Bilo bi nehumano poslati ih nazad u Udzbekistan ili odakle god da su dosli ako je tamo trenutno ratno stanje. Stari ljudi su oduvek pricali da ako radis nesto dobro, nemoj stavljati na sva zvona. Ako radis nesto dobro samo da bi ti neko rekao kako si ti dobar covek, to je onda marketing. Nemam nista protiv neka se organizuje akcija, ali kada me neko napadne zato sto ne podrzavam tu akciju, onda iznesem svoj stav u potpunosti. Ne zelim da se svadjam i raspravljam, samo kazem kako jeste.

 

Jos jedna misao za kraj: u zivotu cesto nisam imao novca, ali nikada nisam bio siromasan. Ne treba njima novac, njima treba resenje situacije koje ni ti, ni ja, ni drzava Srbija ne moze da im pruzi.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1497 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: YZF-R1

Cujem i ja svasta ali ne poverujem zasto sto to meni odgovara. Prepuni opijuma i heroina,kuku naopako?!

Pa ti si dosao na ovu temu koja treba da okupi one koji hoce da pomognu. Niko ne trubi na sva zvona a po tvojoj logici trubljenje na sva zvona je i akcija deda mraz sa posetom deci koja su napustena? Postavljanje slika sa poklonima isto tako? Bilo koja tema gde se trazi pomoc? To je po tebi marketing?

Ne znam vise ni sta pricas. Sada ces mi naravno odgovoriti "argumentima" ali ti nec odgovoriti. Apelovao sam na PECA ZR da temu obrise da ne bi bilo ideja sa bacanjem azilanata svinjama.

Jedna misao za kraj: Pomozi drugima i stvorices boljeg coveka.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Nekad je marketing potreban da bi se pokrenulo nesto dobro i ukljucili neki ljudi koji hoce da ucine dobro ali i nisu informisani.

Odlican je primer one male koja je na zalos umrla. To sto se posle sve i sada desava to me ne zanima. Ali ako nema marketinga onda nije moguce nista ozbiljnije napraviti. Tako da ako neko hoce da pomogne treba da zvoni na sva zvona, ne zbog sebe vec zbog tih kojima pomaze. Inace je to kao namigivanje u mraku. Ti znas da si namigivao ali niko video nije!

A Cyber0167 je lepo rekao. Ako se nekome ne svidja treba da ide pred vladu i tamo da trazi od drzave da resi problem a ne da lincuje nekog! Ljudi to je nasa medjunarodna obaveza koju smo preuzeli i potpisali! To je jedan od uslova vizne liberalizacije! To je malo kompleksinje pitanje od toga hocu ili necu! A svima je lepo sto su isli na more bez vize ;)

 

@ Cyber0167

Mislim da sam ja odgovorio dovoljno jasno cemu marketing u polju humanitarnog rada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ljudima treba pomoći - onima kojima je pomoć potrebna . Kolko sam video iz medija - njima treba smeštaj preko zime a posle će u EU kad dobiju tamo azil ( čisto sumnjam da će ga dobiti ). Naša država jeste potpisala to što je potpisala, ali loše rešava te probleme . Oni koji ih rešavaju, sede po kancelarijama u Beogradu, pogledaju na kartu Srbije i nađu neko selo u koje odluče da smeste te azilante. Naravno da će ti ljudi iz tog sela da se pobune zbog toga, jer svi već znamo kako je to izgledalo u Banji Koviljači gde je bio azil za valjda 80 ljudi, a doveli su 3000 ljudi.

Ono što bi po meni trebalo uraditi je to da se pokrene potpisivanje peticije kojom se traži da se ti azilanti smeštaju u kuće i stanove onih koji su uhvaćeni da ih švercuju i prevode preko granice . Pa oni koji su zarađival na njima - sad nek ih i čuvaju u svojim kućama !

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1497 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: YZF-R1

! Ljudi to je nasa medjunarodna obaveza koju smo preuzeli i potpisali! To je jedan od uslova vizne liberalizacije! To je malo kompleksinje pitanje od toga hocu ili necu! A svima je lepo sto su isli na more bez vize ;)

 

Sada ce da opletu po tebi jer si spomenuo medjunarodne obaveze. Sad ce kako oni uopste i ne idu nigde pa im i ne trebaju vize.

Ovo sam sada izOFFovao strucno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1497 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: YZF-R1

 

 

@ Cyber0167

Mislim da sam ja odgovorio dovoljno jasno cemu marketing u polju humanitarnog rada.

Jesi,svaka cast ali kome? Oni su dileri opijuma i heroina :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Gledam,oklevam ali moram da se ukljucim. Pisacu samo argumentovano,ono sto pouzdano znam. Iz Mladenovca sam,one opstine gde komesarijat za izbeglice hoce da na zemljistu od 18 hektara gde je nekada bila kasarna napravi azil za te nesrecnike. Cirka 3-4000 ljudi. Selo gde je ta kasarna zove se Vrbica i ima 400 stanovnika.Ha,malo skakljivo,reklo bi se. Nema skolu,uslov EU da ima skolu. Na tih 18ha su otkrivena termalna izvora,Mladenovac je poznat po rehabilitacionom centru Selters i na to treba da se nasloni buduci razvoj Mladenovca,turizam,mineralna voda,Kosmaj,itd. Hoce li doci neko od turista,hocete li vi dovesti decu da uzivaju u mineralnim bazenima dok gledate 4000 beskucnika. Mozda i hocete,dodjete na vikend,izbanjate se ,mozda i vidite neke grupice ne ovdasnjih,ali boze moj.Zasto zaposleni u banji Koviljaci gde su bili azilanti kazu da mogu da zakljucaju banju,nema interesovanja za dolazak u tu sredinu. Zasto su tamopravljeni protesti gradjana tek posle suzivota sa azilantima? Realnost je da su bili problemi svakakvih vrsta,realnost je da je medju njima najveci broj najnizeg obrazovnogi socijalnog karaktera. Stavite njih 3000 na jedno mesto bez ogranicavanja kretanja i kontrole,i dobijate probleme. Da ne govorim o socijalnom momentu domaceg stanovnistva,koje je na ivici egzistencije,kao i na ivici zivaca i zdravog rasudjivanja.

Da li treba pomoci azilantima? Zar to pitanje uopste treba postavljati, naravno da treba! Ali ,na nacin koji je prihvatljiv za sve,koji ne ugrozava nikoga. EU donira izgradnju azila u iznosu od nekoliko miliona eura,samo da ne dodju kod njih. Zasto se ne izabere lokacija uz auto put koja nije u blizini naseljenog mesta,napravi se smestaj dostojan ljudskog zivljenja (skola takodje) i resi se problem. Vrlo mali broj njih ostaje ovde,svima je cilj EU,treba im blizina auto puta i nesto vremena da se oporave,pohvataju kanale za prelazak preko granice ,i jednog jutra ih samo nema. Nema u Mladenovcu rasizma,ksenofobije i ostalih prikacenih "vrlina". Ima samo teskog zivota i neizvesnosti.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go BIG or Go home, 413 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: honda CB 1000 - Big One

Bez moralisanja ni za, ni protiv - lepo sam pitao što ne odoše u Saudijsku Arabiju. Jel neko gleda političku kartu Bliskog Istoka...Pa ovi iz Afganistana i Pakistana bukvalno prolaze pored S. Arabije. A i Sirijcima je 5 puta bliža od Srbije ! 5 puta ! Prostranstva tamo ima kolko hoćeš, a para da ne govorim - poznato je... A nema ni snega... 1neznam.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Bez moralisanja ni za, ni protiv - lepo sam pitao što ne odoše u Saudijsku Arabiju.

Jedan od mogucih razloga...

 

video

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1497 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: YZF-R1

Bez moralisanja ni za, ni protiv - lepo sam pitao što ne odoše u Saudijsku Arabiju.

Jedan od mogucih razloga...

 

video

Pa to roar i kaze,tamo je do jja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja