Jump to content

Moto Zajednica

6 DANA PO SRBIJI

Recommended Posts

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Slovenija
  • Motocikl: Bmw r 1200 rt

Maxi pozdrav iz Slovenije.

 

U juniju 2014 imamo u planu prevoziti Srbiju i Makedoniju.

Ove godine smo več malo izkusili Srbiju ali samo krajni zapadni kraj. Prevozili smo jo od Bjeline uz reku Drinu do Bajine Bašte. Prevozili smo goru Taru, na kratko bili na Zlatiboru i od tu smo krenili prema Mokri Gori ( Šarganska osmica ) od tu smo prešli granicu i došli u Bosnu kako bi nas je put vodijo prema Plevlji u Crni Gori.....

 

Srbija se nam je jako dopala i rekli smo si da moramo obavezno još jednom doč i temeljito prevoziti . Za prevoziti i izkusiti život Srbji imamo na razpolaganju 5-6 dana. Za ogled Makedonije bi imali od 2 - 3 dana

 

Trasa puta bi imala kao početak Beograd ..imamo ideju, da bi maxiscootere stavili na vlak i došli sa vlakom do Beograda tako bi se na vlaku naspavali i došli odmoreni u Beograd. Osim toga nam ne bi bilo treba voziti po ravnom delu avtoceste od Ljublajane do Beograda. U linku je na brzinu bačena ideja našeg puta : TRASA PUTA PO SRBJI

 

Od tu dalje trebam vaču pomoč :

KOJE SU TOČKE U SRBJI DA SE NE PROMAŠE ; PRIRODNE LJEPOTE ( reke , špilje, kanjoni .... ) , HISTORIJA ( manastiri, sakralni objekti ,vojno objekti , etno sela ), KULINARIKA ( dobre domače gostione, hoteli in moteli za spavanje), INFRASTUKTURA ( elektrarna Đerdap..... )

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro

Uspeo si :).....kad ste vec kod Trsenika mozete produziti do Krusevca pa preko Celija(jezero) do Aleksandrovca. U Krusevcu imate ostatke grada Cara Lazara, spomenik itd vise detalja http://sr.wikipedia....sr/Крушевац.Ima par dobrih hotela od kojih bih vam ja preporucio http://hotelgolf.co.rs ima i par dobrih restorana http://laterna.rs.....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • R A M P A Š, 987 postova
  • Lokacija: Beograd, Borča
  • Motocikl: I opet... Suzuki :)

Ja bih vam samo poželeo dobrodošlicu i provod u kod nas kakav smo mi imali letos kod vas u gostima .... :takoje:

 

Dobro Došli

 

Tip. uputio bih vas na kolegu Sasha, on i njegova supruga su gospodari itinerera :aha:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Slovenija
  • Motocikl: Bmw r 1200 rt

Uspeo si :).....kad ste vec kod Trsenika mozete produziti do Krusevca pa preko Celija(jezero) do Aleksandrovca. U Krusevcu imate ostatke grada Cara Lazara, spomenik itd vise detalja http://sr.wikipedia....sr/Крушевац.Ima par dobrih hotela od kojih bih vam ja preporucio http://hotelgolf.co.rs ima i par dobrih restorana http://laterna.rs.....

 

Hvala za savjet. Sad sam primetijo i da u blizini se nalazi Kopaonik. Za njega sam čuo lepi rječi, tako da sad moram pogledat kako ukomponirat i Kopaonik u trasu ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Gledam malo ovu turu po Srbiji i mislim da je napravljena malo na brzaka. Imali ste neke tacke koje ste zeleli da posetite pa ste i samo spojili.

 

-od Beograda je u redu da obidjete Dunavsku magistralu, ali mislim da treba da je prodjete do kraja tj. do Kladova.

-mislim da bi pored tog puta trebali da obiđete i puteve Zlatibor-Nova Varos i Kraljevo Novi Pazar (to su tri najatraktivnija puta za motor u Srbiji)

Put Kraljevo-Krusevac je najoptereceniji i najdosadniji put u Srbiji-samo pravo kroz gomilu sela zajedno sa gomilom kamiona i gomilom traktora. Ja bih ga izbegao.

 

Evo linka kako bi ja to uradio...barem prvi deo...mada je po meni 6 dana mnogo za ovoliku kilometrazu...jedino da usput svracate po raznim manastirima i sl. cega ima u izobilju gde god da prodjete:

 

http://goo.gl/maps/ZtWpX

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Slovenija
  • Motocikl: Bmw r 1200 rt

Po[sto ste bili na Tari i uz rinu Ja bi to sad odradio ovako

 

https://maps.google....2,6,8,9&t=m&z=8

 

Hvala.

 

Vidim, da se nam točke nekako pokrivaju. Vidim, da si ubacil grad Bor...šta bi tu bilo za vidjeti ozirom šta priporučiš.

Uz to vidim, da si ubacijo prirodi rezervat Obedska bara.. to se mi sviđa...

 

isto tako so mi rekli dečki da moram vidjeti jezero Ćelije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MSC Member (Maxi Scooter Club), 939 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki J300 ABS

Dobrodošao Maxi,

 

Srbiju nije lako obići za svega 5-6 dana, a to najbolje znamo mi koji to pokušavamo već godinama! Pre nego što odlučiš gde i kako, pročitaj kako je to izveo naš kolega iz HR. Njemu je pošlo za rukom da obiđe mnogo toga...

 

Srbija_2013-07.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Bor je zanimljiv zbog okoline spavanje na borskom jezeru http://www.vertigo-city.rs/.Obilazak Feliks Romulijane http://www.toozajecar.co.rs/index.php?option=com_content&view=article&id=76:felix-romulijana&catid=3:znamenitosti.

 

treba obici po meni na toj turi i Viminacijum sa spavanjem na Srebrnom jezeru http://www.viminacium.org.rs/?language=srpski

 

 

Evo kako sam ja u malo slika to poradio

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/70625-malo-po-srbiji/page__p__1140286__fromsearch__1#entry1140286

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 342 postova
  • Lokacija: Beograd-filmski grad
  • Motocikl: PIAGGIO-X9 500cc evo

Moj predlog je da bacite pogled na nasu temu "slike zajednickih maxi voznji" - http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/68017-slike-zajednickih-maxi-voznji/page__view__getnewpost da vidite sta vam se svidja da obidjete. U svakom slucaju za obavezno ja smatram :

djerdapsku magistralu kod bora imate jezero i ogromni povrsinski kop pa mozete da nastavite i do crnog vrha

put doline jorgovana tjput Kraljevo -Novi Pazar prelepe krivine a imate usput i manastir Studenica

Ako vam je do planinarenja brdo Ostovica na planini Rudnik

I meandrini reke uvac

 

U svakom slucaju radujem se ponovnom susretu sa vama i nadam da cemo vas ugostiti kao i vi nas. POZ

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Hvala JevtaNS to je fantastično napravljeno :takoje: :takoje:

 

Daj mi malo više podataka o tome kakva su vam interesovanja koji period bi išli pa vam mogu pomoći i više ako treba oko smeštaja i konkretnih lokacija šta obići.Može i PP

A daj bože tamo negde jul-avgust imam plan da idem u vaš kraj pa se možda i vidimo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Slovenija
  • Motocikl: Bmw r 1200 rt

Hvala JevtaNS to je fantastično napravljeno :takoje: :takoje:

 

Daj mi malo više podataka o tome kakva su vam interesovanja koji period bi išli pa vam mogu pomoći i više ako treba oko smeštaja i konkretnih lokacija šta obići.Može i PP

A daj bože tamo negde jul-avgust imam plan da idem u vaš kraj pa se možda i vidimo.

 

U juniju 2014 imamo u planu prevoziti Srbiju i Makedoniju.

 

PRIRODNE LJEPOTE ( reke , špilje, kanjoni .... ) , HISTORIJA ( manastiri, sakralni objekti ,vojno objekti , etno sela ), KULINARIKA ( dobre domače gostione, hoteli in moteli za spavanje), INFRASTUKTURA ( elektrarna Đerdap..... )

 

Spavanje : hotel,

Ne avtoput

 

10 - 15 najbitnjih točka koje se mora vidjeti u Srbji.

 

Recimo ja bi vam za Sloveniju napisal :

 

1. Vršič i vožnja uz reku Soča

2. Mangart

3. Bled

4. Postojnska jama

5. Izola i slovenska obala - pokušina vina refoška

......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 342 postova
  • Lokacija: Beograd-filmski grad
  • Motocikl: PIAGGIO-X9 500cc evo

1.resavska pecina, (dosta manastira je ublizini i par manjih vodopada)

2. Derdapska magistrala ( golubacka tvrdjava' etno selo kapetan misin breg, )

3. Dolina jorgovana ( drevni grad maglic, manastiri,)

4. Meandrini reke uvac

5. Planina Tara ( prelepi vidici, dobra klopa)

6. Planinarenenje do vrha ostrovice na planini rudnik ( 40 tak minuta traje uspon)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Slovenija
  • Motocikl: Bmw r 1200 rt

Dečki hvala vam na pažnji.

Do sad sa vašu pomoč i pomoč vašog odličnog foruma te BJB zajednice sam dobijo jako puno zanimivih informacija.

Sad je red na meni, da na pokušam sastavit nešto pametno i zanimljivo.

 

Hvala

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Osijek, Hrvatska
  • Motocikl: SUZUKI DL 650

Dečki hvala vam na pažnji.

Do sad sa vašu pomoč i pomoč vašog odličnog foruma te BJB zajednice sam dobijo jako puno zanimivih informacija.

Sad je red na meni, da na pokušam sastavit nešto pametno i zanimljivo.

 

Hvala

 

Maxi pozdrav...

Čitam ne vjerujem.....maxiji na vlak 0zbunjen.gif Proći pored Osijeka a ne planirati zaustavljanje je N E O P R O S T I V O ...1hmm.gif

Osim toga ...gledam plan puta i onako na brzinu osim vozanja čisto sumnjam da se nešto može vidjeti za tako kratak put i prenatrpan plan. Po mome bolje je sve to podijeliti na dva puta i temeljito obići sve što maxi prijatelji iz Srbije predlažu da se ima vidjeti. Obzirom da pretpostavljam da će grupu činiti poprilično VREMEŠNI VOZAČI biti će to pravi izazov. Uopće se ne slažem da se kroz Hrvatsku mora ići autoputem , jer se i tu ima štošta za vidjeti , ali obzirom da je to samo za "preletit " onda nemam sugestija na tu temu. MSH planira također ići na đir do Rumunjske, ali će to biti itekako manjeg obima sa dovoljno vremena za pogledati što se pogledati treba. Pri tome računamo na podršku maxi prijatelja iz Srbije koji će nam pomoći u tom naumu 0takoje.gif. Sve u svemu ima dosta zimskih mjeseci za planiranje a svima želim da se ugodno provedu i put završe bez ikakvih neželjenih pojava. 1moto3.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Osijek/Hrvatska
  • Motocikl: 本地駕駛

Obavezno svi da se javite kad dodjete u Beli grad, i MSS i MSH!

Maxi pozdrav!!!

 

"Računajte na nas" MSH ima u planu Đerdape odraditi na proljeće :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Slovenija
  • Motocikl: Bmw r 1200 rt

Ok, trasa je gotova . Sada trebam pomoč - da mi priporučite kdje da se smestimo za nočenje.

Tražimo hotel, motel večji penzion ili kuča sa više soba. Na put nas ide 7 maxiscootera to je 9 osoba. Smještaj za nočenje mora imati garužu za motore ili parking sa ogradom pa makar koštalo koji € više...... Smejšataj sa cca 4 sobe. Smještaj nek bude u centru (događanja ) ili sasvim blizu kako bi se mogli na večer prošetati peške po gradu.

 

Gradovi za koje tražimo nočenje su

 

Ohrid

Kičevo

Skopje

na relacji Negotin - Brza Palank - Kladovo

na relacji Smederevo - Kovin

 

 

 

Hvala na info

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 786 postova
  • Lokacija: Kovin

Ok, trasa je gotova . Sada trebam pomoč - da mi priporučite kdje da se smestimo za nočenje.

Tražimo hotel, motel večji penzion ili kuča sa više soba. Na put nas ide 7 maxiscootera to je 9 osoba. Smještaj za nočenje mora imati garužu za motore ili parking sa ogradom pa makar koštalo koji € više...... Smejšataj sa cca 4 sobe. Smještaj nek bude u centru (događanja ) ili sasvim blizu kako bi se mogli na večer prošetati peške po gradu.

 

Gradovi za koje tražimo nočenje su

 

Ohrid

Kičevo

Skopje

na relacji Negotin - Brza Palank - Kladovo

na relacji Smederevo - Kovin

 

 

 

Hvala na info

 

Što se tiče smeštaja na relaciji Kovin-Smederevo tu mogu da Vam preporučim Vilu Milano u Kovinu koja je po meni izuzetno dobro mesto za prenociste.

Nema garažu ali ja sam iz Kovina pa mogu da Vam ponudim da kod mene parkirate motore. Bili bi u dvorištu pod ključem i pod nastresnicom tako da nema problema što se padavina tiče. Ima mesta za sve motore! Kovin je inače malo mesto i parking za motore je na 300 metara od centra grada a nekih 600-700 metara od hotela.

Smederevo je interesantan grad i mogao bi tamo da Vas odvedem uveče da Vam malo pokažem grad i da vidite tvrđavu, dunav i još neka mesta.

Mesta za prenoćišta u Smederevu sa garažom ili zatvorenim dvorišten ne znam!

 

Nadam se da sam Vam pomogao i stojim na raspolaganju za svaku pomoc od Beograda do Kragujevca!

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja