Jump to content

Moto Zajednica

Treba mi pomoc motor ne pali

Recommended Posts

  • U prolazu, 16 postova

:care: Imam problem sa Aprilijom rs 50

Ovako

Nece da upali ni na dugme ni na kurblu ::) Dan ranije sam ga u preodnevnim casovima upalila bez problema na dugme i bas ne vozala , lepo motor radio . Popodne je vec bilo tesko , na dugme nista na kurblu jedva iz vise pokusaja ali upali na kraju i lepo ja na motorce pa jedan krug ali on se ugasi u toku voznje i to polako bez bilo kakvih ne prirodnih zvukova ili trzaja . Vratim ga ja kuci gurajuci ali jutros ni na dugme ni na kurblu , Kad dam kontakt svetla rade ali nece motor da upali

Ako moze neko da pomogne :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Možda ti je akumulator oslabio, il korozija na spoju kablova< ( akumulator, anlaser . . . ). Napiši koji je motor u pitanju i gde živiš, pa da ti to neko pogleda ko je u blizini .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova

Aprilijom rs 50

Bila sam kod majstora u komsiluku ali decko ne radi motore , privezao ga na akumulator od kola . Vergla ali nece da upali Ja sam iz Indjije . Toliko sam danas sludjena situacijom da se nisam ni predstavila ostalim clanovima u temi predvidjenoj za upoznavanje .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Pa, bar u Indjiji ima dosta motora, raspitaj se malo, naći će se neko da ti to pogleda. Verovatno se neka žica otkačila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Mozda i nije neki veci kvar,mozda je samo zacepljen dovod goriva.Mada da ne baksuziram sve to vise lici na lepljenje cilindra i klipa tj. da je pumpa stala sa radom ili nema ulja a moze da se desi i da nema dovoljno rashladne tecnosti pa da lepi od pregrevanja.U svakom slucaju puno srece.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova

Svejedno hvala vam na pomoci , nekako sam opustenija posto je konstatovano da motor nije zaribao . Nije se nista dimilo ili pusilo ili kroktalo . Tako da ne bi trebalo da je nesto strasno .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Kada cvaja ima lagano zaribavanje nista nedimi,nepusi niti drmusa jednostavno lagano stane a cak u nekim slucajevima kad se ohladi moze i da upali.Najcesce zalepe karike za klip i onda nema paljenja ili pali samo na dobru gurku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

TZR 50 ima isti agregat..iskljuci pumpu i pre nego sto sipas gorivo rucno uspi ulje direktno u rezervoar..2dcl na 10 litara. Koje ulje koristis? Ovo je visokoturazna masina, moras koristiti full sintetiku i to jako kvalitetnu..ja koristim bardahl kgr injection 2t. Ovo ulje se koristi na trkama i hemijski se veze za metal i cuva ga..ne znam kako vozis ali ja mog teram cesto u crveno a kad ne ubacim kako treba ode na 16-17 hiljada obrtaja skroz sa skale dole a crveno pocinje sa 10 a zavrsava sa 12 hiljada obrtaja. Kada saniras kvar, nebitno da li je zalepio ili ne, poslusaj me. Uzmes onu plasticnu bocicu od jogurta, mislim da je 2.5 dcl, debela je plastika i cep traje dugo ne pojede ga ulje brzo. Izmeris 2dcl i flomasterom oznacis na bocici. Bocu ulja od litar drzis u garazi a ovu malu i jednu malu krpicu (od stare majce mozes napraviti puno malih krpica) ispod sedista. Krpicu koristis da obrises navoj posle sipanja da se ulje posle ne maze po boci i okolo a i ako prospes par kapi po rezervoaru ili rukama. Jeste da moras da razmisljas kad ides negde uvek da li si ponela ulje ispod sedista ali to je uvek lako proveriti kad izlazis iz garaze0takoje.gif

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Bio majstaor ljudi :takoje: motor sredjen , nista strasno i veliko bila sam i u voznji vec . Spalo samo crevo za dovod goriva :care:

 

Ahahahahahahaahaha, oce te banalnosti da se desavaju 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Tačno tako, evo meni u zadnjih 15tak dana 2 puta spala kapa svećice u toku vožnje na skuteru. Prvi put sam se ozbiljno zabrinuo kad nije hteo da upali a inače pali kao i kad je bio nov iz prve. Šta da radim - skidaj kacigu i zaleži da proverim osnovne stvari i vidim kapa svećice stoji labavo. E već drugi put, juče na C. krstu samo nonšalantno stao pored i gurnuo kapu i gassss. Iskustvo je čudo :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Krcedin-Indjija
  • Motocikl: Suzuki K5 750,Yamaha majesty 150,250,400, xs 400,xintian kinroad 200ccm, suzuki gsx650f,dr 650, honda cbr f2, crf 250, apenac 6

Ako ti ne daj boze zatreba majstor, zove se mrki, inace samo popravlja skutere. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova

Ma mrki sada popravlja samo flase ako ima kintu , naduvao se kao balon apocrneo kao camuga . Alkohol ti cudo jbg on mi u komsiluku preko puta gledamo se kroz prozor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja