Jump to content

Moto Zajednica

PUCH-TOMOS 250 sg

Recommended Posts

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

E pa kolege, prica kaze sledece:

 

Od drugarovog caleta smo dobili motor iz naslova... Tomos-Puch 250 sg iz 1960.

 

Dakle, motor je bio u voznom stanju.... manje-vise. Uspeo sam da ga upalim, ali paljenje je neki suster nabudzio od tomosa, obicno, ali konus nije odgovarao pa je tu nastao haos. Pukao je nosac magneta, i naravno, pre havarije je palio je samo na jednu svecicu.

 

On ima 2 klipa ali jednu komoru za sagorevanje, s tim sto ima 2 svecice! Tako da je zadatak da napravimo paljenje koje ce da baca 2 varnice u isto vreme... Ideje su tu, pa cemo da vidimo. Postoji da se kupi komplet elektronsko , ali je skupo tako da je to poslednja opcija.

 

Plan je da se uradi do sledece zime, a budzet... pa videcemo! Polako, pa ce se odvajati koliko za sta treba.

 

Motocikl ima skoro sve delove, ali ce biti potrebno mnogo sati rada! Zima je pred nama, a garaza topla! :D

 

Mislim da ce veliki problem biti hromiranje, jer ne znam u NS i okolini ko to radi, ali raspitacu se. Ako neko ima neki kontakt, nek javi! :)

 

Evo po koja fotka:

 

Upakovan:

post-17356-0-00895500-1380800357_thumb.jpg

 

post-17356-0-61958500-1380800418_thumb.jpg

 

Parkiran u garazi:

post-17356-0-36662500-1380800458_thumb.jpg

post-17356-0-17638200-1380800493_thumb.jpg

 

Poceli radovi:

post-17356-0-24959000-1380800524_thumb.jpg

post-17356-0-65707800-1380800571_thumb.jpg

 

Izvinjavam se zbog kvaliteta fotki, nije mi bio prioritat fotkanje, tako da je to obaljeno obicnim telefonom, ali bice i boljih fotki. :)

 

Predlozi i sugestije su dobrodosli.

Jedna stvar je sigurna, a to je da ce svaki delic da se sredi, naravno svi novi vijci i ostalo, ali boja ce biti Bordo i nikako drugacije! :) Prost razlog: Samo su u toj boji radjeni! Model 250 sgs je radjen u crnoj,a manja kubikaza (cini mi se 175) u svetlo plavoj.

 

Motor je radjen po puch licenci i koliko sam ja uspeo da saznam, sem natpisa, sve je isto!

 

Nastavak sledi...

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Evo upravo sam stigao iz garaze! Rasklopljeno skoro sve, ostala zadnja viljuska i prednj kraj.

Cak sam pronasao i drugi originalni kljuc! :D

 

Polako se odvajaju delovi, klasifikuju, odmeravaju, popisuju...

Bice dosta za hromiranje, ali videcemo jos koliko.

 

Agregat je rasklopljen i izgleda fino sve sem zaptivaca koji su bili uzas!

 

Najvise me obradovalo sto sam nasao 10 cm^2 na kojima je ORIGINALNA BOJA! :moto3: Tako da je to jedna briga manje! Imacemo nijansu kao fabricku! :care:

 

Pokusao sam da uploadujem fotke, ali mi je net los, tako da cete morati da sacekate!

I kao sto sam obecao, fotke su boljeg kvaliteta od onih koje sam ja postavio! :)

 

Ponavljam da ako neko ima nekog ko hromira ili nekog ko peskari valjanio, neka mi ostavi kontakt. Moze i na PP.

 

I ako neko zna koje su cene hromiranja trenutno, znacilo bi mi!

Slab sam sa vremenom, pa nemam vremena da istrazujem, radim svaki dan do 5, pa pravac garaza (a imam i jednu Alfu Alfetu under the project), a vikendom sviram...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Alficina tema ce da saceka, jer jos nisam poceo... Tek se rade planovi i cekam isporuku delova! A onda ce naravno da zavrsi u kultu 'talijana, ne sekiraj se! :D

Problemcic je sto su u malenoj garazi moj SV, jedan CB 500, PUCH i nocom firmin Combo! Alfica stoji pored ususkana ciradom! ;)

Evo htedoh jednu Alficinu da uploadujem da zagolicam mastu, ali ne da komsija, vrag mu babu osedal'o! :nanana:

 

EDIT: Komsija izgleda zaspao! :D

Ali daje samo ove nisko budzetne, siromasno pixelne, malo kilobjtne fotke da uploadujem! :D :D

post-17356-0-28294300-1380835497_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Što se tiče paljenja, to se prosto rešava sa duplom bobinom ( klasično paljenje, al bobina sa dva izvoda za kablove za svećicu ), kakvu ima većina japanskih motora, ali i spaček i novija peglica. Jedino će biti problem da nađeš tu bobionu sa 6 volti napajanjem, mada ako ćeš opet vraćati magnet - možeš staviti od novijih tomosa koji imaju magnet od 12 volti.

Taj puh fabrički nema kajlu na radilicu za magnet il rotor paljenja, pa se to kopča na drugi način, al kad dođeš do toga, javi se pa da ti objasnim ( radio sam ovaj manji model od 175 ccm ). Pripazi na klipove da ih ne oštetiš, novi se mogu nabaviti u Austriji, al im je cena za ovaj manji model bila oko 400 maraka - pre 15 - tak godina .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: NSU Pretis custom

U Novom Sadu niklovanje je radila firma DES nalaze se u ulici Bogdana Garabantina u delu ulice koji je bliži Sajmu. E sad da li rade hromiranje ne znam, jer ta dva postupka se donekle razlikuju. Čuo sam i za neku firmu na Klisi koja radi hromiranje ali se ne sećam adrese i imena.

Puno sreće sa restauracijom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: temerin
  • Motocikl: honda CBX 550,Yamaha RD 350 ypvs,MZ TS 250-1,Danuvia 125.

Saljem sliku mog Puch-a,koji sam prodao u beograd.To je mladji brat tvog motora, SV-175.Puno sam radio na motoru,ne bi se upustao jos jednom u tako nesto :) Inace,hromiranje su radili u DES-u,klipove je radila jedna firma iz madjarske,za smesne pare.Original je jako skup.Puno srece ti zelim.Pozdrav.

post-167-0-03367200-1380864640_thumb.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

E jebote ajd sad lepo priznaj gde si uzeo taj motoric , jel od čupavog iz bosanske ulice ???

 

Nisi zvao na čast , tebi zeleno polje tako malo znači , a sva ova silna patetika. . . . . . . .

 

Zezam se, sjajan motorić i obavezno kad sastaviš da digneš prašinu i kroz moju ulicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Uzet je u Rakovcu kod Novog Sada od drugarovog caleta, koji je vlasnik poslednjih jedno 35 godina! :)

A vozacu se, ne brini! Ima svi da ga vide! :D

 

Hvala vam svima na odgovorima i kontaktima! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: honda cb 500,puch 250sg,MAS175 1930, kawasaki klr 650,tomos tori, tomos mc 50,

Licno imam dva pucha jedan iz 1952 a drugi iz 1957 godine na jednom mi je struja oreginal a na drugi sam stavio elektronsko paljenje od bta 50 od 90w i paralelno spojio ona dva tiristora i to funkcionise vec nekih 10 godina a klipove sam papreno platio u becu oko 400 maraka. meni je licno taj model prelep narocito sa samo jednim sicom kada naucim da stavljam slike postavicu i ja koju pozdrav. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

@ rboban: Na zalost nije, stoji već neko vreme.

 

@ GhostMile: Ovde je neko drndao struju, tako da od originala nemam ništa. Moraću i ja neku alternativu. Ako mi bude trebala pomoć, a ti budeš raspoložen da pomogneš, biće super.

 

Poenta je što neću da se zaletim dok ne bude bilo dovoljno para da se odradi od početka do kraja.

 

A alfetica..... I ona ceka da se vlasnici tačno odluče šta ćemo sa njom, pa da se krene u projekat!

Ja sam predložio da uradim full restauraciju, ali mislim da neće moći toliko da izdvoje. Inače je u zavidnom stanju! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: honda cb 500,puch 250sg,MAS175 1930, kawasaki klr 650,tomos tori, tomos mc 50,
ovo je snimak pucha na koji sam stavio elektronsko paljenje od bt-a ovako je izgledao posle par godina exploatacije od kada je sredjivan a danas sam nasao i postavio snimak. pozfrav za drustvo :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: honda cb 500,puch 250sg,MAS175 1930, kawasaki klr 650,tomos tori, tomos mc 50,
ovo je snimak pucha na koji sam stavio elektronsko paljenje od bt-a ovako je izgledao posle par godina exploatacije od kada je sredjivan a danas sam nasao i postavio snimak. pozfrav za drustvo :zdravo:
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Odličan! Na ovom je kontakt brava drugačija. I jedini deo koji nismo pronašli u garaži u kojoj je boravio je zadnje svetlo.... Ako slučajno neko naleti ili ima, neka se javi ovde ili na PP. Pretpostavljam da se može naći na Ebayu ali verujem da ih ima i ovde, samo treba iskopati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: honda cb 500,puch 250sg,MAS175 1930, kawasaki klr 650,tomos tori, tomos mc 50,

ma i na mom je kontakt brava oreginalna a ova mala je stavljena da gasi tiristorsko paljenje kako ga zovu. inace sam ostavio sve u oreginalu da bih eventualno po potrebi mogao da vratim fabricko paljenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja