Jump to content

Moto Zajednica

2014 Suzuki V-Strom 1000 ABS

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

Sad sam razgovarao sa Atilom koji je ovlasceni distributer, serviser Suzukija u Srbiji. Organizovace prvi prezentaciju novog V Stroma DL1000 krajem februara. Tacan datum i sve ostale informacije ce biti objavljene na sajtu. Hrana i pice besplatni, naravno broj posetilaca prezentacije ce biti ogranicen. Svi koji zele da vide, testiraju novi DL1000 ili neki od motora imace priliku da to i ucine. Koga zanima novi V Strom Dl1000 okvirna cena ce mu biti 12.300€ koliko sam ga ja shvatio. Za detaljnije informacije posetite sajt ili okrenite vlasnika licno. Pozdrav

http://www.suzukimotor.rs

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Inzuma 250

Interesantan je, po meni bez ikakve slicnosti sa GS-om, a sa mnogo, mnogo slicnosti sa prethodnim Stromom, bar se meni tako cini.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

Kako nema slicnosti sa GS-om - cak ga vizuelno imitira. A ako mislis da nema slicnosti sa R80GS, zanemarujes 30 godina razlike, pa opet - KONCEPT je isti: veliki, visecilindricni, guzati enduro za duga putovanja. A da je interesentan, jeste.

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: Honda PCX 125

Okej, kopiraju GSa koji je iskopiran Dr Big..u svakom slucaju, zasto svi kopiraju kljun? Meni se npr ne svidja..

 

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Svedska
  • Motocikl: Silver wing 400, Suzuki AN 650 Executive, Suzuki GSX 1100 R, Suzuki DR 350 SE, Kawasaki KLX 300 R, Yamaha Majesty 250 DX, Yamaha TT-R 250, Puch Korado 50

U subotu bio na sajmu u Geteborgu i gledao- sjedio na pomenutom motoru. Mislim da uzivo izgleda prilicno bolje nego na netu. Dobar kompromis ko nema ili nece da da pare za GS-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12740 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Slika govori 1000 reci. :takoje:

 

Znao sam da mi ove Multistrade, GS-ovi i ostala sranja liče na nešto a nisam mogao da se setim na šta.

 

Pošto je novi DL1000 u Srbiji?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6805 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Mislim da je vecina nas previse ocekivala od Stroma 1000. Kada sam video prve zvanicne slike uopste mi se nije dopao a nije ni sada. No, to je vec ukus, ali cena i to sto vecinu nas nije impresirao, sustinu nalazi dublje. Da me ne shvatite pogresno, R1200GS je ogroman sa milion stosova i fazona i kosta Boga oca, Multistrada recimo ima 160ks, itd. Ocekivali smo tako i od Stroma no on ispade sasvim obican tourer. Realno, zar nije R1200GS prenapucan i da je vise olicenje luxuza i statusnog simbola? Koliko njih ga zapravo tera van puta? Rizikujem da me ''zaskocite'' ali realno tako je. Mislim da Stromina ima upravo tu sansu, za nekog ko bi hteo tourera iz te klase, a da mu ne trebaju sva ta ludila i prenapucanost, bio bi pravi izbor. Pre svega jedan sposoban umeren i realan motocikl za touring na drumu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Alekre

Pa ni mali Strom 650 nije bio ni najlepsi, ni najbrzi, ni najopremljeniji motor u svojoj klasi pa je opet jedan od najtrazenijih i najprodavanijih polovnjaka trenutno. Jednostavan recept: dobro zaokruzena celina za pristojnu svotu novca.

Ako novi Strom to uspe imace prodju i po meni on i ne puca da bude konkurencija GS-u kao sto je to nova ST, vec da pokupi ostatak vozaca koji zele tu kubikazu a nemaju ili ne zele da izdvoje toliku svotu novca.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 419 postova
  • Lokacija: San Jose, CA
  • Motocikl: BMW S1000XR '16, BMW R1250GS HP ADV '19

Video na sajmu 2014 model. Ovo sa slika i videa nema veze sa onim koliko dobro izgleda uzivo.

Nikad necu kupiti suzuki i strom-a ali stvarno su ga dobro napravili.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

Kako rece neko davno i mudro: Lepota je u oku posmatraca. Ne zagovaram - nema teoretske sanse ni da pocnem da razmisljam o bilo kom novom motoru - ali meni je sve manje ruzan kako vreme prolazi, a bio mi je mnogo gadan kada sam video prve fotke. Zanima me kakav je uzivo.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

Mislim da je vecina nas previse ocekivala od Stroma 1000. Kada sam video prve zvanicne slike uopste mi se nije dopao a nije ni sada. No, to je vec ukus, ali cena i to sto vecinu nas nije impresirao, sustinu nalazi dublje. Da me ne shvatite pogresno, R1200GS je ogroman sa milion stosova i fazona i kosta Boga oca, Multistrada recimo ima 160ks, itd. Ocekivali smo tako i od Stroma no on ispade sasvim obican tourer. Realno, zar nije R1200GS prenapucan i da je vise olicenje luxuza i statusnog simbola? Koliko njih ga zapravo tera van puta? Rizikujem da me ''zaskocite'' ali realno tako je. Mislim da Stromina ima upravo tu sansu, za nekog ko bi hteo tourera iz te klase, a da mu ne trebaju sva ta ludila i prenapucanost, bio bi pravi izbor. Pre svega jedan sposoban umeren i realan motocikl za touring na drumu.

 

 

Sto je svima cena novog GS-a trn u oku, kada Multistrada, KTM 1190 ADV ili Triumph 1200 Expl. slicno kostaju? Ako je neki model prenapucan, onda je to Multistrada. Zar nisu svi oni u tom cenovnom rangu luksuz?

A da bi se postalo statusni simbol mora i da se zasluzi... to se ne postaje samo cenom 2oda2.gif. Ostavite BMW na miru!!! 0namigivanje.gif

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Na snimku imam utisak da ne ide bolje makadamom ni od starog DL1000 ni od DL650.

 

Video sam uzivo novog Stroma, i ok je. Nista spektakularno, kvalitet izrade mi deluje ok. Adventure verzija mi je bezveze jer se sve svodi na komzetiku (osim sto ima maglenke). Na primer skid plate je od mekane plastike i savija se cak pod rukom. Nema sanse da zastiti auspuh i filter ulja od udarca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Al ste navalili na tog GS-a... Na mogu da verujem.

Lepota je subjektivna stvar nekome se sviđa ne kome ne.

Meni konkretno je ok. Ovo je enduro. Ne liči mi na GS, Hondu Crostourer ili nešto treće. Ako ćemo iskreno izgled motora je jako približio jedan dugom. To je zbog diizajnera i dizajnerskih kuća, marketing istraživača... Čim se pijavi neki datalj, oblik, šara... i postane hit svi to kopiraju. Ništa novo. Ista stvar kao u auto industriji. Ali to je druga tema.

 

Ono što bih ja voleo da vidim na ovom suzukiju i što smatram obaveznim a to je veći točak napred (enduro točak, a na SM) i zaštitni lim ispod motora. Ostalo je po meni OK. Naravno voleo bih i da ga probam. Cena je malo jača, posebno kada se uzme u obzir da kod nas nova honda crostourer sa motorm od VFR 1200ccm košta 13000. A nešto kontam V4 motor je ipak mama. :hej:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja