Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc za obnavljanje Laboratorije

Recommended Posts

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Neki od vas znaju, ali za one koji ne znaju - Laboratorija na Karaburmi, u kojoj je puno forumasa dolazilo na popravku motora i casicu razgovora, je izgorela pre nekoliko dana. Posto je materijalna steta velika, hajde da probamo koliko je u nasoj moci da pomognemo da Laboratorija ponovo stane na noge. Svako neka uplati koliko je u mogucnosti jer koliko god to bilo, njima ce puno znaciti.

 

Novac mozete licno doneti u restoran Nasa Marina gde je organizovana kutija za donacije, a mozete novac i uplatiti na sledeci racun (Skubin racun u banci):

 

primalac: Rastko Radovanovic

broj racuna: 160-3600100069391-58

svrha (na primer): pomoc za rekonstrukciju Labosa

 

Hvala vam u ime rukovodstva foruma! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ne treba poziv na broj, ko ima elektronsko bankarstvo samo ukuca taj br racuna i iznos... naravno i podatke primalaca...

A ko nema Ebanking, u najblizu Intesu(ako je intesa) samo sa novcima i kazete br racuna i ime coveka i to je to. Manje vise 17 sekundi procedura kad se stigne na salter...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

Lep gest od strane Administracije da se pomogne vrsnom coveku i majstoru !Nazalost to sto se dogodilo je uzas nedao Bog dragi nikome .Pridruzicu se od sveg srca i svojih mogucnosti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 769 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

pozdravljam ideju o pomoci al bi je malo modifikovo na sledeci nacin koji ce cini mi se ubrzati stvar a verujem da ce i laborantima vise prijati. Naime mislim da je bolje da ljudi uplacuju sume za obnovu laba-a u visini nekog servisa koji im je potreban ili koji obicno rade na pocetku sezone (posto je ova pri kraju) Skuba i Pedja kad obnove lab ljudima koji su uplatili i dodju sa uplatnicom odrade servis i zadrze uplatnicu :) ima mnogo ljudi iz BG-a koji su bili njihove redovne musterije a ovako mi se cini da ce biti brze i lakse skupiti potrebna sredstva. Naravno sve zavisi od Laboranata.

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 769 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

hm ... ja mislio da se pomoc ili donacija razlikuju od pozajmice ili kreditiranja ... no ok ... :stabre:

slazem se da ima razlike al vidi mnogo nas ce dati pomoc neko 100-200-500-1000 din i to je lepo i ok al ako se stvarno hoce pomoci u ponovnom otvaranju Lab-a onda donacije treba da budu vece a vremena su teska, budimo realni, Ovako ce bojim se sve ostati na dobroj volje al bez rezultata, sa nekom vrstom unapred placenog servisa ce sve biti brze i lakse ako ima dovoljno dobre volje. Naravno najbolje bi bilo da se Skuba i Pedja oglase i kazu sta bi im vise odgovaralo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Zvezdara-Beograd
  • Motocikl: KAWASAKI Z1000 GTR

Donacije za LABOS bi trebale da idu kao odraz dobre volje i prijateljstva i pmoci u nevolji a ne kao e ja sad uplatim a ti mene servis. Svi oni koji poznaju Pedju i Skubu

znaju da oni nikom nece ostati duzni i da ce se svima revansirati i oduziti a da taj drugi to i ne pominje. Pomoc u ovakvoj situaciji je od krucijalnog znacaja, i ne treba nam da se brukamo za neki serviscic na pocetak sezone. Do sada nisam nikom rekao ali i moj motor je izgoreo tamo i nisam ga ni 1 km provozio samo sto sam ga sredio ali J..ES MOTOR, njima je izgorelo mnoooogooo vise i sramota je da bilo ko koji hoce da pmogne ocekuje nekakvu kontra uuslugu od njih . Ja cu koliko god mogu da im pomognem i materijalno i tehnicki i kako god. SVI ONI KOJI OCEKUJU AKO DAJU POMOC ZA LABOS OCEKUJU KONTRA USLUGE bolje i da ne uplacuju jer onda nije to pomoc vec to bi ja nazvao licemerje, u ocima drugih sam human a ovamo ocu protivuslugu. Nemam nameru ovim nikog da uvredim ali prosto moje misljenje je takvo

  • Podržavam 15

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: FZ1 Fazer, Yamaha MT-07, Kawasaki ER6F

Meni ni iz dzepa ni u dzep kako god organizujete ovo, ljude neznam, a daleko mi je da bilo sta tamo radim. Moram samo da primetim da je predlog koji je dao Stilgar odlican.

Svako ima svoju muku, ljudima je izgorela radionica i nije im lako sigurno. Plemenito je i na prvom mestu ljudski sto se nesto radi da im se pomogne. Bez sumlje najvise ce im pomoci najblizi prijatelji, a verovatno ce neke sume donirati i brojni poznanici koji su ih kroz rad ili privatna druzenja upoznali. To je nazalost prilicno ogranicen broj ljudi i kako to u zivotu biva rodis se i umres sam, pomoc drugih ide samo do nekle...

Sa druge strane to je radionica - posao, nisu se istim bavili iz humanitarnih razloga niti besplatno vec za novac, nije bolnica ni sirotiste niti su se razboleli od neke egzoticne bolesti koja se tesko i skupo leci. Nad prosudim mlekom se ne place ali meni je stan osiguran u slucaju pozara, poplave i zemljotresa jer nemam drugi, posao od koga nekom zavisi egzistencija bi takodje trebao da bude. Zbog toga nije realno za ocekivati veci odziv niti velike sume novca kao donacije od sirekih masa koje ljude niti znaju niti su sa njima imali poslovne kontakte. Ono sto jeste realno za to drugu mnogo vecu grupu je predlog koji je Stilgar dao. Da se razumemo nije to isto sto i donacija, ali je takodje POMOC. Naprimer plati covek unapred 100% avans mali servis i u prolece samo zakaze termin i pojavi se sa uljem i filterima da mu odrade.Osim sto su dobili unapred novac za posao koji ce tek za pola godine da urade moguce da su dobili i stalnu musteriju jer ce ovako da pomogne i ko im nije ranije bio musterija.

Sto se morala cele price tice tu se neslazem sa stavom clana ZZ-TOP iako postujem sve sto je rekao on ljude zna i emotivno posmatra celu situaciju sto se da razumeti. Ipak mislim da je ovako POSTENIJE I CISTIJE i to bas zato sto se nista ne poklanja i niko nikome na kraju prakticno nije nista duzan. Ljudi im samo izlaze u susret da unapred zakazu i plate njihove usluge. To je vec nesto sto dosta pojedinaca hoce da uradi iz ljudskosti iako je teska situacija i nikome nije lako. Da je o meni nedaj Boze rec ja bih vise voleo i pre pristao na tako nesto, nikom normalnom ne prija da bude na strani koja prima donacije, fala lepo za milostinju nabaci mi neku sljaku da se izvadim i stanem na noge.

 

my 2c

  • Podržavam 18

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 769 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

Donacije za LABOS bi trebale da idu kao odraz dobre volje i prijateljstva i pmoci u nevolji a ne kao e ja sad uplatim a ti mene servis. Svi oni koji poznaju Pedju i Skubu

znaju da oni nikom nece ostati duzni i da ce se svima revansirati i oduziti a da taj drugi to i ne pominje. Pomoc u ovakvoj situaciji je od krucijalnog znacaja, i ne treba nam da se brukamo za neki serviscic na pocetak sezone. Do sada nisam nikom rekao ali i moj motor je izgoreo tamo i nisam ga ni 1 km provozio samo sto sam ga sredio ali J..ES MOTOR, njima je izgorelo mnoooogooo vise i sramota je da bilo ko koji hoce da pmogne ocekuje nekakvu kontra uuslugu od njih . Ja cu koliko god mogu da im pomognem i materijalno i tehnicki i kako god. SVI ONI KOJI OCEKUJU AKO DAJU POMOC ZA LABOS OCEKUJU KONTRA USLUGE bolje i da ne uplacuju jer onda nije to pomoc vec to bi ja nazvao licemerje, u ocima drugih sam human a ovamo ocu protivuslugu. Nemam nameru ovim nikog da uvredim ali prosto moje misljenje je takvo

nit sam licimeran nit mi je namera da ikog uvredim, ideja mi je bila da se stvar ubrza, ako neko ima bolju ideju samo napred.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Zvezdara-Beograd
  • Motocikl: KAWASAKI Z1000 GTR

Donacije za LABOS bi trebale da idu kao odraz dobre volje i prijateljstva i pmoci u nevolji a ne kao e ja sad uplatim a ti mene servis. Svi oni koji poznaju Pedju i Skubu

znaju da oni nikom nece ostati duzni i da ce se svima revansirati i oduziti a da taj drugi to i ne pominje. Pomoc u ovakvoj situaciji je od krucijalnog znacaja, i ne treba nam da se brukamo za neki serviscic na pocetak sezone. Do sada nisam nikom rekao ali i moj motor je izgoreo tamo i nisam ga ni 1 km provozio samo sto sam ga sredio ali J..ES MOTOR, njima je izgorelo mnoooogooo vise i sramota je da bilo ko koji hoce da pmogne ocekuje nekakvu kontra uuslugu od njih . Ja cu koliko god mogu da im pomognem i materijalno i tehnicki i kako god. SVI ONI KOJI OCEKUJU AKO DAJU POMOC ZA LABOS OCEKUJU KONTRA USLUGE bolje i da ne uplacuju jer onda nije to pomoc vec to bi ja nazvao licemerje, u ocima drugih sam human a ovamo ocu protivuslugu. Nemam nameru ovim nikog da uvredim ali prosto moje misljenje je takvo

nit sam licimeran nit mi je namera da ikog uvredim, ideja mi je bila da se stvar ubrza, ako neko ima bolju ideju samo napred.

Sto se mene ticce kako god oni oddluce ok je , ali ako pomazemo onda ne trazimo zauzvrat nista , i to NIJE MILOSTINJA kako neki komentarisu vec POMC PRIJATELJA a opet ponavljam POZNAJEM PEDJU I SKUBU I ONI NIKOM NECE OSTATI DUZNI ,i mozda bi i oni to na takav nacin vratili kao sto STIGAR kaze ali nije red da pominjemo t sada kada im je tesko i kada su u ovakvoj situaciji.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Poštovani Forumaši i prijatelji, nemojmo se oko ovoga prepirati. Šta je bilo, bilo je i teramo dalje. Uopšte nije bitno zašto mi neko pomaže. Bitno je da mi pomogne kad treba. Ukoliko pomagač očekuje ili želi protivuslugu, dobiće je kad poželi. Ukoliko pomagač nema takva očekivanja, ja ću mu se u svakom slučaju adekvatno odužiti. Nemojmo stvarati zlu krv bez potrebe. Unapred se zahvaljujem svima koji žele i pomažu bez obzira na to kako oni to zovu. U ovom času je najvažnije da kupim ili na drugi način sakupim što više alata kako bih što pre počeo sa radom.

 

Još jednom, hvala svima na pomoći a za oduživanje ne brinite. Ja zaista nikome nisam ostao dužan i svakome sam se adekvatno odužio za pomoć.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Mislim da bi pomoglo malo vise detalja oko tehnickih mogucnosti.

Mi gastarbajteri lezimo na parama, ali nemamo info kako da prebacimo lovu. Steta. ;)

Daklem, IBAN, Pay Pall, Koja je banka, neki treci nacin.... znam da je tesko, ali nema leba bez motike...:D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Zvezdara-Beograd
  • Motocikl: KAWASAKI Z1000 GTR

Mislim da bi pomoglo malo vise detalja oko tehnickih mogucnosti.

Mi gastarbajteri lezimo na parama, ali nemamo info kako da prebacimo lovu. Steta. ;)

Daklem, IBAN, Pay Pall, Koja je banka, neki treci nacin.... znam da je tesko, ali nema leba bez motike...:D

 

west union , pitaj skubu za podatke

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Zvezdara-Beograd
  • Motocikl: KAWASAKI Z1000 GTR

Poštovani Forumaši i prijatelji, nemojmo se oko ovoga prepirati. Šta je bilo, bilo je i teramo dalje. Uopšte nije bitno zašto mi neko pomaže. Bitno je da mi pomogne kad treba. Ukoliko pomagač očekuje ili želi protivuslugu, dobiće je kad poželi. Ukoliko pomagač nema takva očekivanja, ja ću mu se u svakom slučaju adekvatno odužiti. Nemojmo stvarati zlu krv bez potrebe. Unapred se zahvaljujem svima koji žele i pomažu bez obzira na to kako oni to zovu. U ovom času je najvažnije da kupim ili na drugi način sakupim što više alata kako bih što pre počeo sa radom.

 

Još jednom, hvala svima na pomoći a za oduživanje ne brinite. Ja zaista nikome nisam ostao dužan i svakome sam se adekvatno odužio za pomoć.

 

 

Здраво твоја глава на рамена,

ти ћеш пушку другу набавити

а у руке Мандушића Вука

биће свака пушка убојита!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Free rider, 814 postova
  • Lokacija: Beograd/Borca
  • Motocikl: 2014 BMW R1200RT

Velika steta, drugari nadam se da cete ubrzo stati na noge i nastaviti sa radom, trenutno sam u Grckoj, ali cim se vratim saljem pomoc !

Pozdrav !!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX Blackbird SUZUKI DR 800 BIG, Yamaha DT125MX, Yamaha TZR 125

Slanje para preko Western Uniona je toliko skupo da se ne isplati, barem je to moje misljenje.

Koliko sam cuo, postoje neki internet servisi za slanje para koji su mnogo jeftiniji.

Na ovom forumu verovatno ima clanova koji se u to mnogo bolje razumeju nego ja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Zvezdara-Beograd
  • Motocikl: KAWASAKI Z1000 GTR

E ovako, na zurci 5 oktobra u Nisu u organizaciji MD Independent riders bice organizovano dobrovoljno skupljanje priloga za Labos. Svi oni koji su iz Nisa ili okoline moe se da posete Club Blackstage I ucestvuju u akciji . ZA LABOS

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja