Jump to content

Moto Zajednica

Turbo

Recommended Posts

  • U prolazu, 21 postova

Kako bi se odrazila ugradnja turboa na motor od 1000cc koji ima 156hp da li bi dogradjen turbo na ulaznu i izlaznu granu podigo HP i koliko koji turbo mi predlazete da ugradim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • svrati kad mu je dosadno, 258 postova
  • Motocikl: GSXR 600k7 & kTm 690smc 2009 i Thundercat 600 2001

Ja ti predlazem da kupis mladji motor koji vec ima 180-190ks i cip. Od tih tvojih 156ks se vremenom najmanje 50ak razbezalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Ja ti predlazem da kupis mladji motor koji vec ima 180-190ks i cip. Od tih tvojih 156ks se vremenom najmanje 50ak razbezalo.

 

Hahaha al si poznavaoc do mojega...tacno da nema karike ne bi izgubio 50 konja.....po tvome sad dobar apenac je brzi on njega,a mz ga dere ladno...pogledaj malo po netu koliko stare uljare 1100 i fzrovi 1000 pokozuju konja na dyno merenjima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • svrati kad mu je dosadno, 258 postova
  • Motocikl: GSXR 600k7 & kTm 690smc 2009 i Thundercat 600 2001

Jbt mohikanac al si glup, primas se na jos jednu temu koja je otvorena da bi neko nekog lozio. Pre par dana je covek zamislio da na 1000ccm stavi kais na mesto lanca i otvorio temu o tome.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Ne primam se ja ni na sta,vec kazem kako jeste....a sto se tice stavljanja turba na neki stari motor velike kubikaze to je po meni jako dobra zamisao,jes da ima nekih mana,ali dosta prednosti.....sta ima draze nego sresti negde na autoputu baje na novim motorima i izuti ih iz cipela sa mrcinom od 20 godina :).

 

A za kais,sta je cudno da 1000 kubika ima kais,pa i buell ima 1200 kubika pa ima kais..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • svrati kad mu je dosadno, 258 postova
  • Motocikl: GSXR 600k7 & kTm 690smc 2009 i Thundercat 600 2001

Buell 1200 nije R i nema 180-200ks i ne vrti se na 15000 obrtaja. Mozemo mi do sutra da pricamo o ugradnji turbine na motor i da iznosimo neka misljenja i predloge i ovo ce na kraju biti jos jedna promasena tema kao i svaka ovog tipa.

 

Krene ovako:

Moze li .....da se ugradi na motor?

MOZE

Kako bi trebalo da se uradi?

NEKO OPISE POSTUPAK

I onda se nista ne desava par dana, zatim neko upita sta je sa projektom.

A onda pokretac teme kaze:``jbg odlucio sam da nista ne radim, nisam znao da se to toliko placa i da treba toliko rada,vremena itd, ja sam mislio da je to samo zakacis i radi``

 

A trealo bi da krene tema ovako:

Moze li .....da se ugradi na motor?

MOZE

Onda posle 2 dana, puna tema slika motora i turbine, alata.

A onda na sve strane padaju ozbiljni i strucni saveti.

oduzi se tema na 20ak strana, a onda padne neki snimak i na kraju cestitke kolega sa foruma.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Jbt primaš se ko saučešće :D

 

Ovakve se teme otvaraju iz dosade, ko stvarno hoće jači motor on kupi jači motor, budženju se pristupa tek kad jači nema u normalnoj proizvodnji, pa MORAŠ da ga praviš, sve ostalo je loženje.

 

Evo ako nekoga interesuje kako da stavi turbinu na motor može da mu pomogne ova moja fotografija.

post-3488-0-07709100-1374854574_thumb.jpg

 

Planiram da stavim i nitro koristeći istu tehniku :D

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ako bih radio ko ovaj lik, onda mogu da montiram bisage i u njih po jednu vaku, stao bi i interkuler :D

GEDC0240.jpg?t=1284668057

 

....sta ima draze nego sresti negde na autoputu baje na novim motorima i izuti ih iz cipela sa mrcinom od 20 godina :).

Ima draže, ima, sretneš paljevinu koji vozi mrcinu na putu koji nema 10% pravaca, sve krivina na krivinu, pa kad se umori od gasiranja samo ga prođeš, i odeš :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Buell 1200 nije R i nema 180-200ks i ne vrti se na 15000 obrtaja. Mozemo mi do sutra da pricamo o ugradnji turbine na motor i da iznosimo neka misljenja i predloge i ovo ce na kraju biti jos jedna promasena tema kao i svaka ovog tipa.

 

Krene ovako:

Moze li .....da se ugradi na motor?

MOZE

Kako bi trebalo da se uradi?

NEKO OPISE POSTUPAK

I onda se nista ne desava par dana, zatim neko upita sta je sa projektom.

A onda pokretac teme kaze:``jbg odlucio sam da nista ne radim, nisam znao da se to toliko placa i da treba toliko rada,vremena itd, ja sam mislio da je to samo zakacis i radi``

 

A trealo bi da krene tema ovako:

Moze li .....da se ugradi na motor?

MOZE

Onda posle 2 dana, puna tema slika motora i turbine, alata.

A onda na sve strane padaju ozbiljni i strucni saveti.

oduzi se tema na 20ak strana, a onda padne neki snimak i na kraju cestitke kolega sa foruma.

 

Najjaci buell ima skoro 150 konja,a fzr 1000 ima 146 znaci tu se uklapa,a na sportske motore se lanac stavlja zbog drugih stvari a ne zato sto ne bi mogao da izdrzi snagu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7066 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

secam se pre 4-5 godina na trke ubrzanja u Horgos-u je dolazila jedna uljara GSXR1100 sa turbom i produzenom zadnjom viljuskom, i na zalost nije mu to mnogo pomoglo, masakrirali su ga sa tadasnjim friskim GSXR-ovima K6 :jee:

Inace i sam sam velik obozavalac tih Suzukijevih uljara, prosti, do zla boga izdrzljivi, kvalitetni.. i za neku realnu cestovnu upotrebu imaju i vise nego zadovoljavajuce performanse.

Nedavno sam video na YouTube-u likovi su stavili turbo na Kawasaki Ninja 250 :care: pa bolje da su uzeli GPZ 500 i resena stvar :lol:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Izgleda da taj sa turbo uljarom ili ne zna da tera kako treba ili nije napakovao taj turbo kako treba.... uljara 1100 sa turbom bi trebala da ima bar 250 konja...jeste k6 laksi,ali 250 konja su 250 konja :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

To je Drgag sa foruma. Ima ovde vec tema u kojoj se pisalo o tome. Ima od tad jedno 3 godine, mozda i vise.

 

Nije poenta staviti turbo da bi bio najbrzi, nego ljudi vole da se igraju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Drag je koliko se ja sjećam izvukao preko 300ks iz 1100 i nešto kubika, na mašini rađeno SVE, i utekao mu lik sa Nitrom, jbga...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

ja pored svih prednosti nikad ne bi stavio na motor za svakodnevnu voznju,jer svi r motori izvlace i previse snage iz relativno malih agregata,i turbina bi samo doprinela u njihovom jako brzom unistenju...

 

Ja sa motorom prelazim izmedju 10-20 hiljada godisnje,i pri tome vozim dosta ostro,pa verujem da bi mi se agregat sa turbom razleteo u jako kratkom roku...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Au mrco pa dje se tako iznervira :)...a samo si potvrio moju sumnju da ne znas da gledas koliko je neko obarao motor bila ona polovna ili ne,al da te naucim guma po gazistu postaje svetlija tj,od prasine,blata i sl. i samo dokle se obaraju ponovo postanu tamno crne...

 

Eto kad budes dosao u nasu lepu Srbiju,mozemo da se nadjemo gde hoces pa da odvozamo neku krivinu nije nikakav problem..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati 748 S

 

Ja nikada ni neprijatelju ne bi pozeleo da padne s motora :jok:

 

Nisi upucen u pricu,arny je vise puta izrazio odusevljenje povodom mog udesa,u kome nisam bio kriv,vec me je zena sa autom oborila cak sam isao jako sopro 50ak na sat,naravno da nikom ne bi pozeleo da dozivi tako nesto,ali arnuyu je prosto milo i cesto je pisao tipa,sad si se izlomio kao grisina,ne ostaje ti nista drugo nego da gledas u skrseni motor i sl. a ko mi tako zeli jel moze nesto bolje da ocekuje od mene,da mi uzivo tako nesto kaze,tako bi ga slatko zadlanio da nisi ni svestan..

 

Ja pisem o onome sto sam video da je napisano i samo kazem da se ne slazem sa tim. Kada budem video da arnyman izrazava odusevljenje zbog tvog pada isto necu da se slozim sa tim.

PS. Sto se negde ne nadjete ( ali da bude dosta neutralaca izmedju vas ) na primer na nekoj karting stazi i sl. pa da postavljate vremena i vidite ko bolje vozi .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati 748 S

A sad malo on topic. Kada se stavlja turbo , povecava se kolicina usisanog vazduha , pa mora i vise goriva. Posledice su veca potrosnja , veci pritisci u cilindru , vece temperature sto znaci mnogo vece opterecenje delova. Posto je vece opterecenje delova znaci da oni moraju da se zamene boljim i kvalitetnijim. Novi ventili , klipovi , klipnjace , radilica ... Ko ima visak novca i zeli da taj motor koristi samo za drag i sl. trke ( a ne za voznju po gradu i otvorenom putu ) onda OK. Za ove nase puteve i uopste za sve puteve svuda je 100-120 konja sasvim dovoljno .

PS. Ova zadnja recenica je moje misljenje posto nisam posteno iscedio ( ni stigao do granica ) ni motor od 80 konja .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja