Jump to content

Moto Zajednica

V Strom lezajevi u tockovima

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

Stromasi da li ih je neko menjao ? Gde ste kupili nove i jel ima mnogo sexa oko zamene ??? Vreme je na mom Stromu da ih promenim

 

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 4 Beta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FJ 1100 Yamaha

dve varijante kupovine... jedno je naruciti originale sto poprilicno kosta ili lepo sa dimenzijama navedenih lagera otici u par prodavnica i kupiti ih kao lagere....ASTRID

Triše Kaclerovića 27k, Beograd, Voždovac

011 398 1483, ili

Savska 33/II, 11000 Beograd, Savski Venac

Telefon: 011/361-1310, Faks: 011/268-3062

ili izgugluj neku drugu prodavnicu koja ih ima ili ti je bliza. Dimenzije lepo nadjes na raznim sajtovima ili ti neko od kolega posalje. :). Sto se tice same zamene, skinu se tockovi, skinu se semerinzi koji su preko lagera (ako su oni mnogo osteceni moraces i njih da zamenis da prljavstina ne bi ulazila). Na zalost ako to nikad nisi radio bas ti i ne preporucujem iz prostog razloga sto je malo pipav posao ako su zaribali u glavcinama, uglavnom ako se nemaju specijalni alati a malo ko ih ima, velikkki cekic, par izbijaca, duzih kracih i gleda se da ne bude nekih ostecenja velikih :D. Kad ih izbijes sve se lepo pregleda, malo doradi finom smirglom, lepo podmaze finom gustom masti za tu namenu i istim redom vrate nazad novi lageri presom koja slozi za to....ako se nema presa onda velikkki cekic i stari lageri, ali mora da se bas pazi gde i kako se udara da se ne bi ostetili novi... ukratko poprilicno seksa i po meni nije posao za pocetnika...da se ne bi napravila steta i da se ne bi bila skuplja dara nego mera.. :). Najjednostavnije kod nekog prijatelja ko je to radio (ne jednom) ili kod profesionalca ko se bavi time ne kosta sto dukata...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

E to mi treba ! Imam dimenzije,sad znam gde cu ih pronaci. Skidao sam i namestao kojekakve lezajeve na masinama pa cu valjda i ove srediti.Kazes semerinzi-mislis plasticni prasinari zastite ? Lezaj od zadnjeg zupcanika mislim da ce najlakse izaci,ali za ostale moram nesto smisljati

 

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 4 Beta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

E ovako... postojeci prasinari se lako skidaju,lezajevi se izbijaju ko od sale,za nekih sat vremena ceo posao kvalitetno obavljen. Stavio sam nove lezajeve skroz zatvorene i miran sam :-) Sam proces zamene je prost tako da ko hoce da menja osnovno poznavanje mehanike i lupanja cekicem ce mu biti dovoljno. Cene lezajeva: 4x350din za pr.i zadnji tocak + 1400din lezaj lancanika. Francuske SNR sam ubacio u tockove i KYK Japanski u lancanik. Ako treba dodatnih pojasnjenja tu sam ;-)

 

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 4 Beta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

o yees,

napred dva 6203, pozadi 2x 6204 i plus jedan u lancanik 32X65X17 62/32

to je za Stroma 650,za 1000 ide ovako:

6204 2x napred

pozadi 2x 6204 i plus jedan u lancanik 32X65X17 62/32 (pozadi isto kao na 650)

 

Kupiti najkvalitetnije obostrano zatvorene i naglasiti da su za motocikl, tako cete dobiti najbolje lezajeve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Flying wolf, 404 postova
  • Lokacija: Shenzhen / Hong Kong
  • Motocikl: R1200GS ; vespa px200e

Simptomi..... E pa ja sam iskusio danas... Pre par dana sam cuo neko blago skriputanje kada idem sporije innisam tacno mogao oceniti odakle dolazi.Danas cujem skriputanje u prednjem tocku, zatim blago nestabilnost motora i posle 2 km pocinje da brunda u tocku napred ... Sve jace i jace, na kraju lupanje... Lagano se dovukao do kuce jer sam srecom bio blizu, podigao prednji deo i ustanovio da postoji "luft" u prednjem tocku u lezajevima. Skinuo tocak, otisao jedan lezaj, drugi je ok...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Promenio sam do sada ležajeve prednjeg točka na dva stroma, jedan je imao oko 30k a drugi oko 18k na satu.

U oba slučaja mogu da potpišem da je uzrok preteranog habanja ležajeva bila pretegnutost prednje osovine. KORISTITE MOMENT KLJUČ!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: V-strom DL650

Promenio sam do sada ležajeve prednjeg točka na dva stroma, jedan je imao oko 30k a drugi oko 18k na satu.

U oba slučaja mogu da potpišem da je uzrok preteranog habanja ležajeva bila pretegnutost prednje osovine. KORISTITE MOMENT KLJUČ!

Moze i to da bude uzrok ali u tom slucaju, oba lezaja bi bila slicno ili isto pohabana. Kad sam ja menjao lezajeve u prednjem tocku (pre nedelju dana) desni lezaj, lufta koliko oces- otisao skroz a levi kao nov - moj zakljucak: levi lezaj je zasticen onom kapom od meraca bzine / kilometara a deni je go ko pistolj i izlozen nemilosrdnom WAP-u (pranju pod pritiskom) koje za posledicu ima izbijanje masti iz lezaja a dalje, zna se... zato, kad perete motor WAP-om, nikad blizu prednje i zadnje osovine. Udaljite WAP od zone oko osovina i iste prskajte pod niskim pritiskom.. a ono drugo, udri slobodno.:aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja