Jump to content

Moto Zajednica

Koje ulje sipate u vas motor?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 441 postova

Motul 5100 se u praksi pokazalo optimalnim rešenjem za većinu (modernih) motocikala.

Odradiće i Navak (pistu), iako je za to 7100 prvi izbor. Ipak, za normalnu upotrebu 5100 se verovatno (za većinu) više isplati. Za umerenu vožnju i/ili starije modele (i sa više km ali u dobrom stanju) 5000 (HC) je vrlo dobra alternativa (naročito cenovno), jer ima sasvim solidan kvalitet i odličan odnos kvalitet/cena.

Slično je i kod Silkolene-a, kao što je g. Đunta naveo, najviše se prodaje Comp 4 serija, koja je toliko dobra da ekstra kvalitet potpuno sintetičkih ulja (Pro 4 i Pro 4 Plus) najčešće ne dolazi do izražaja.

Srećom, toga su i u Motul-u i Silkolene-u (Fuchs-u) svesni pa su razlike u ceni (naročito kod Silk.) između navedenih serija male. To opet vodi ka tome da ko god može da sebi priušti estarske sintetike ne mora to po mnogo velikoj razlici. Naravno, u doba kad je svaki dinar vredan, može se uštedeti bez posebnog žrtvovanja kvaliteta (razlike postoje, ali u normalnom saobraćaju teško da su primetne, čak i za malo oštriju vožnju).

Velike ture po (celom) kontinentu su npr. jedan od razloga da se koristi čista sintetika mada ako je to po Evropi, uvek se može doliti ili zameniti isto ulje (ako je poznatog proizvođača) i usput.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8416 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

U kineskoj verziji gy6 125 masine vozim ulje sa slike, skuter presao 7300km od toga sa pomenutim uljem oko 1500km, masina tiha, zvuk i rad mekan i lep, menjam ga na max 500km predjenih a kosta eto koincidencije ravno 500din :D

Pozdrav Nenad.

P.S. Rec je o Mannol ulju... Upravo primetih da na slici nema brenda.

IMG_20170704_175222.jpg

IMG_20170704_175243.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 441 postova

Mannol je o.k. (kao jeftin brend) doduše od nemačkog ima samo N(ije), jer se pravi u Litvaniji (ili tako nekoj pribaltičkoj ("repica" (uljana*, pošto tamo voće nije primarna poljoprivreda) republici; *od koje sigurno prave dizel (i ne daj bože maziva)).

(nije mnogo bitno ali vidim da su u ofanzivi na našem tržištu, "jeftin Nemac" ... (a "ćelavi se čupaju za kosu", "suva krpa na dnu mora" ili "mrtva baba na federe skače" ... to smo zaboravili)).

 

No, drugo htedoh reći: zašto na 500km. Ne znam za taj model "kineza" (skutera) ali obično je 1000km ili 2000km (već je bilo o tome reči). Na 500km možete i naše (domaće) garažare da sipate ne treba vam (čak) ni jedno pristojno (i po pristojnoj ceni) ulje koje koristite.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Ja sam došao do zaključka da mi motor znatno finije radi ako sipam novo ulje ... Do sad sam sipao ono kad ispustim iz auta, pa da se ne baci, ali jednom sam se zajebo, pa sam uzeo novi karnister i to sipao ... dok sam vidio koji zajeb sam napravio, već je pola nacurilo, pa reko ko ga *ebe i nasuo do kraja ... 

 

I sad mu svako drugo sipanje dam novo ulje i mislim da ne griješim po tom pitanju ... :takoje:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8416 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
1 hour ago, expendable said:

Mannol je o.k. (kao jeftin brend) doduše od nemačkog ima samo N(ije), jer se pravi u Litvaniji (ili tako nekoj pribaltičkoj ("repica" (uljana*, pošto tamo voće nije primarna poljoprivreda) republici; *od koje sigurno prave dizel (i ne daj bože maziva)).

(nije mnogo bitno ali vidim da su u ofanzivi na našem tržištu, "jeftin Nemac" ... (a "ćelavi se čupaju za kosu", "suva krpa na dnu mora" ili "mrtva baba na federe skače" ... to smo zaboravili)).

 

No, drugo htedoh reći: zašto na 500km. Ne znam za taj model "kineza" (skutera) ali obično je 1000km ili 2000km (već je bilo o tome reči). Na 500km možete i naše (domaće) garažare da sipate ne treba vam (čak) ni jedno pristojno (i po pristojnoj ceni) ulje koje koristite.

 

Gy6 je model masine u originalnoj Hondinoj izvedbi kopiran od strane kineza, ne poseduje klasicni uljni filter vec mrezicu pa je preporucena zamena na 1000km. Ja sam istu upolovacio zbog male kolicine ulja koje staje u karter i jednostavnosti i pristupacnosti zamene.

Pomenuti model masine na radilici i bregastoj koristi mesto kliznih kuglicne lezajeve, c3 tolerancije tako da masina prihvata sva ulja koja imaju dovoljnu gustinu za "mazanje"

 

Pozdrav Nenad.

P.S. razumeo sam sta ste hteli reci za mannol...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8416 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Imam neku maniju sto se zamene ulja tice... Neko se kladi, neko se prepusti porocima a ja... Pa sta cu, kanticu i menjam ulje! Hhhhh,,,

Izvinjavam se na off-u...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1822 postova
  • Lokacija: Beograd

Bio sam pre neki dan da kupim ulje za Vespu pošto kad se vozi malo brže po ovim vrućinama hoće da popije da se vidi na prozorcetu.

 

Prodavac mi reče da ne smem da mešam prethodno ulje i ovo što sam sad kupio(Neko Petronas sinteticko HPX 20w50)

 

Pre toga je privremeno bilo neko Elf polusintetcko

 

Čekam da mi stigne novi šraf za ispustanje ulja, pa do tad ne znam da li smem da dospem ovo Petronas HPX

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
19 hours ago, Skyrunner said:

Bio sam pre neki dan da kupim ulje za Vespu pošto kad se vozi malo brže po ovim vrućinama hoće da popije da se vidi na prozorcetu.

 

Prodavac mi reče da ne smem da mešam prethodno ulje i ovo što sam sad kupio(Neko Petronas sinteticko HPX 20w50)

 

Pre toga je privremeno bilo neko Elf polusintetcko

 

Čekam da mi stigne novi šraf za ispustanje ulja, pa do tad ne znam da li smem da dospem ovo Petronas HPX

Moj stav\iskustvo:

1.Bilo koje ulje je uvek bolje nego da ulja nema u agregatu.

2. Mineralno se moze mesati sa sintetikom i obratno,polusintetika je upravo to. Ja mesam sve vrste ,svih viskoznosti, vozim star auto koj umereno trosi ulje vec godinama,sve je to u redu,nisam primetio nikakvo pogorsanje,sipam sta imam.

3. Ne smeju se mesati samo odredjene vrste ulja,tipa hidraulika oslanjanja,kocnice i sl. sistemi koji takodje imaju mineralne i sinteticke baze. Ne valja mesati ulje za servo i automatske menjace sa Dot.4 i slicne kombinacije. Npr dot4 sa mineralnim za kocione sisteme. Nadam se da se razumemo.

 

Ja sam laik,moj savet uzmi sa rezervom. 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8416 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Kada je stani-pani i na putu zasvetli crvena lampica sigurno ce manje stete biti ako se dospe bilo koje dostupno ulje nego nista... Moje je misljenje da se sa polusintetikom mogu mesati mineralno/sintetika priblizne viskoznosti...

 

Pozdrav Nenad.

P.S. Skyrunner, dokupi polusintetiku pa dolij ako se vozis dok cekas sraf... Kada stigne (sraf) staro ulje zameni novim i prati potrosnju... Tako bih ja uradio..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 441 postova

?!

(jedva da sam razumeo o čemu se radi)

Čudom se čudim ... "neki (tamo) Elf u motoru" ... 20W-50 za Vespu?! (dobro ima ih raznih).

HPX je isto polu-sintetičko ulje a i da nije, bolje ga je dosipati (ako je nivo ispod minimuma) nego NE dosipati ... (moglo je da se kupi i Elf 10W-40 bilo MA za motocikle ili za automobile, svejedno). 

Bolje je dosuti bilo koje ulje nego voziti sa malom količinom. Naravno, kao što je već rečeno, onda se prvom prilikom ulje u potpunosti zameni i "mirna Bačka".

 

P.S.

Ovo mi baš liči na onaj vic "tri razloga zašto moj pas nije mogao da vas ujede".

1) HPX svakako nije sintetičko ulje ("sintetička baza" znači da je mešavina HC i mineralnog ili eventualno "full HC", ranije se prodavalo BAŠ kao PS ulje).

2) Sintetička i PS ulja se mešaju (a mešaju se i mineralna sa oba), toliko da se ne mora ni žuriti sa (potpunom) zamenom. 

3) Sipa se i što se "ne meša" a i može da se kupi litar Elf-a a ne da se čeka ... (ako je hitno).

....

55 strana (neki se i bunili šta ima toliko da se piše, e pa ima bar do 101 da igramo (tablić) a za nazad nadam se da će već elektrika da nam uštedi trud).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!
On 7/8/2017 at 10:25, strasilo je napisao:

Ja sam došao do zaključka da mi motor znatno finije radi ako sipam novo ulje ... Do sad sam sipao ono kad ispustim iz auta, pa da se ne baci, ali jednom sam se zajebo, pa sam uzeo novi karnister i to sipao ... dok sam vidio koji zajeb sam napravio, već je pola nacurilo, pa reko ko ga *ebe i nasuo do kraja ... 

 

I sad mu svako drugo sipanje dam novo ulje i mislim da ne griješim po tom pitanju ... :takoje:

 

El se zajebajes ili si stvarno sipao staro ulje iz auta u motor? ;)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1822 postova
  • Lokacija: Beograd
23 minutes ago, expendable said:

?!

(jedva da sam razumeo o čemu se radi)

Čudom se čudim ... "neki (tamo) Elf u motoru" ... 20W-50 za Vespu?! (dobro ima ih raznih).

HPX je isto polu-sintetičko ulje a i da nije, bolje ga je dosipati (ako je nivo ispod minimuma) nego NE dosipati ... (moglo je da se kupi i Elf 10W-40 bilo MA za motocikle ili za automobile, svejedno). 

Bolje je dosuti bilo koje ulje nego voziti sa malom količinom. Naravno, kao što je već rečeno, onda se prvom prilikom ulje u potpunosti zameni i "mirna Bačka".

 

P.S.

Ovo mi baš liči na onaj vic "tri razloga zašto moj pas nije mogao da vas ujede".

1) HPX svakako nije sintetičko ulje ("sintetička baza" znači da je mešavina HC i mineralnog ili eventualno "full HC", ranije se prodavalo BAŠ kao PS ulje).

2) Sintetička i PS ulja se mešaju (a mešaju se i mineralna sa oba), toliko da se ne mora ni žuriti sa (potpunom) zamenom. 

3) Sipa se i što se "ne meša" a i može da se kupi litar Elf-a a ne da se čeka ... (ako je hitno).

....

55 strana (neki se i bunili šta ima toliko da se piše, e pa ima bar do 101 da igramo (tablić) a za nazad nadam se da će već elektrika da nam uštedi trud).

Stvar je u tome što ja ne znam koje je to Elf ulje( mislim na tačnu oznaku)

 

Cela priča je u tome da je teza prodavca da se ne smeju nikako mešati ulja koja su na različit način nastala.

Ja o svemu tome ne znam baš ništa, osim generalne ideje koja ne mora biti tačna.

Zato i izrazi koje je koristio  tipa, jedno je "ulje dobijeno iz epruvete" i "to ulje ti je nastalo crekingom" meni ništa ne znače, ne znam imaju li smisla, osim toga da "pošto se ta dva nikako ne gađaju" meni pada na pamet da možda ako se izmešaju gube svojstvo podmazivanja.

 

Meni ta priča nekako nema smisla, zato sam i pitao.

 

Ili uopšteno, da li postoje ulja koja nikako ne smeju da se mešaju. Odnosno koje kombinacije nisu dobre

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88
1 hour ago, Utjerivac said:

 

El se zajebajes ili si stvarno sipao staro ulje iz auta u motor? ;)

Kako to misliš ? :stabre:

 

Pa neću valjda baciti ulje koje se još može iskoristiti ... :takoje:

 

I u auto sam sipao nakon što sam ga ispustio iz traktora ... Taman je traktor potrošio točno da ostane za auto .. 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 493 postova
  • Lokacija: NL / Bgd
  • Motocikl: Honda Vision

ha ha, znas kako to ide, u najnoviju masinu novo ulje, pa posle redom, ispustis iz jedne pa zamenis u grugoj, a u trecu samo dolivas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!
pre 22 minuta, strasilo je napisao:

Kako to misliš ? :stabre:

 

Pa neću valjda baciti ulje koje se još može iskoristiti ... :takoje:

 

I u auto sam sipao nakon što sam ga ispustio iz traktora ... Taman je traktor potrošio točno da ostane za auto .. 

 

Mislim kako sam i pitao-napisao. :) I dalje ne vjerujem da neko ( eto ti kao vrsni majstor ) sipa staro "izradjeno" ulje iz vozila u vozilo. Razumijem sipati staro ulje u neke masine tipa kosacice za travu, vodene pumpe ili agregat, ali u motocikl ( valjda mislis na svoj ) ne mogu da vjerujem. :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Pa nisam bacio ni to iz motora ... to je išlo u kosilicu jebemu ... šteta je baciti, a još ga ima ... :takoje:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 9 sati, strasilo je napisao:

Kako to misliš ? :stabre:

 

Pa neću valjda baciti ulje koje se još može iskoristiti ... :takoje:

 

I u auto sam sipao nakon što sam ga ispustio iz traktora ... Taman je traktor potrošio točno da ostane za auto .. 

... i skinuo gradaciju da odgovara za sledece vozilo,Hvala na ideji,usteda u najavi,nadam se da me neces tuziti za krsenje autorskih prava. :jee:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 441 postova
On 7/10/2017 at 11:21 PM, ivica744 said:

Nije tu kraj,posto ce neki Sumaher da polupa tarabu ista ide u furunu za pecenje hleba.....

I tu nije kraj, onda se (posle) sa dimnjaka sastruže katran, pa može za hidroizolaciju ... a možda zatreba i za "katran i perje" (uz "vile i baklje" ... a i za baklje ... same po sebi).

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 441 postova

@Skyrunner:

Ako se ograničimo samo na motorna ulja, praktično nema takvih čije bi mešanje dovelo do pojave gelova ili smanjenja učinka mešavine. Bilo je (davno) i toga, ali od devedesetih (od API SH i standardizovano) nije više slučaj. Što će reći: u hitnom slučaju ne birati!

NARAVNO: najbolje je mešati što sličnije ulje (što sličnije viskozne gradaciji i još bitnije što sličnijih, najbolje identičnih, specifikacija).

Npr. API SL ulja se lepo mešaju, bilo da su mineralna, PS ili sintetička (dobro, ovih baš i nema SL osim motociklističkih). Automobilska i motociklistička se isto mešaju, pri čemu treba voditi računa da se novija (uglavnom sintetička) automobilska NE koriste kod mokrog kvačila.

Da ponovim (verovatno sam i ovde to pisao, i to više puta):

JEDNO JE ŠTA MOŽE A DRUGO ŠTA JE DOBRO. Ne vidim mnogo svrhe u mešanju mineralnih ulja sa sintetičkim* (nisu ni ista visk. grad. niti ispunjavaju iste spec.), naročito sa onim sa drugačijim aditivima (ACEA C), ali se npr. polu-sintetička 5W-40 mogu lepo mešati sa sint. 5W-40 ili PS 15W-40 sa mineralnim 15W-40 pa čak i 10W-40 PS sa min. 15W-40 (i slično).

* mineralno će sigurno degradirati kvalitet sint. a ova neće mnogo poboljšati kvalitet mineralnih.

 

Na kraju krajeva, treba izbegavati da se meša više od 10% ulja koje je bitno drugačije od onog u motoru (najbolje, ne više od 10% bilo kog drugačijeg).

 

Što se drugih tipova ulja tiče, priča je duuugaaačkaaaa (i nema šanse da je započinjem).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja