Jump to content

Moto Zajednica

BMW R1100r

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Kad sam rešio da pređem sa skutera na motor, Lalajko je odmah bezuspešno pokušao da me nagovori, ma reko pali brate, kaki crni BMW, međutim, apsolutno je u pravu. Naravno, zlu naopako da svi treba da vozaju jednu marku ili model, svako nađe sebi najbolji izbor iz nekih svojih ličnih opredeljenja ili mogućnosti, da ne kažem ograničenja.

 

Procitah negde da je prosecna starost vlasnika BMW dobro preko cetri banke. Ima nesto u tim motociklima sto se definitivno ne dopada mladjim ljudima. Ne znam sta, da znam verovatno bih bio u komercijali BMW-a u Minhenu. Ostaje cinjenica da su mladi ljudi i BMW kao americki steker i evropski utikac - ne pasuju! Mi stariji od BMW-a dobijamo ono sto smo trazili - ekstremnu pouzdanost, jednostavno i jeftino odrzavanje, mirnu voznju kao po sinama i ogroman obrtni moment boksera koji omogucuje lenstvovanje sa menjacem dok se zija po okolnim planinama ili jezerima. Vecina mladjih, uz duzno postovanje, zeli da im motocikl pruzi nesto drugo.

 

Uvek se iznenadim kad cujem da neko mladji (kosovski vitez, Peca BMW, Dane Deda) izjavi da voli BMW :D

 

Evo, komsiju mesec dana ubedjujem da uzme R1150GS umesto Varadera, ali ne vredi. Jos nije u toj fazi, mora jos malo vremena da prodje, da se jos malo ruke rasire :)

 

Srecna voznja novom vlasniku, dobro dosao u Sektu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Lalajko, razlog tome je samo cena, mladji ljudi uglavnom potrose sve sto zarade i tesko mogu da priuste nov bmw, a opet polovnjak nije lep kao neki jeftiniji nabudzeni motor. I kod nas je slicno samo se sve u startu pomera na 5-10 god star motor umesto novog. Imam puno drugara koji zele gs boxera od 18-te.

Varadero i gs imaju jako slicno trziste, to je samo stvar ukusa.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Varadero i gs imaju jako slicno trziste, to je samo stvar ukusa.

 

Velika razlika izmedju tih motocikala, u korist 1150GS. Naravno, onome ko zeli da primeti razlike :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Najiskrenije, ja bi sebi kupio stelvio kad bi imao te slatke muke, a volim sva tri i obavezno tiger, a nasao bi se i jos neki model.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Laki, znam za starosnu statistiku vlasnika Boksera. U čovečjoj psihi je prisutno idolopoklonstvo i svi bi mi hteli na neki način da se poistovetimo sa svetskim zvezdama. Imam komšinicu čiji je suprug dugogodišnji motorciklista a i ona se tako deklariše i pokazuje mi da ima Rosijevu kacigu, a nikad je nisam video da je sela na motor i dok su ranijih godina išli na more, komša motorom, ona busom sa kacigom u bagažu. Trkaći motorcikl može da se izgledom i zvukom napravi od serijskog, registruje i voza po ulici, to nije moguće uraditi analogno od F 1. Sportski imidž sa pravih takmičenja se vrlo vešto koristi u komercijalne svrhe. Za relativno malo novaca svako može da se poistoveti sa svojim idolima, skine sliku s neta i za desetak € dobije komplet nalepnice za bilo koji trkaći. BMW jednostavno to ne pruža. Ja sam gledao ergonomiju BMW-a, grafički prikaz osa tela i samog motorcikla. To je tačno spakovano da čini harmoniju neophodnu za dugo sedenje na motorciklu a to nama vremešnijim i kabastijim nužno mnogo više treba nego mlađariji koja po ceo dan može da leži na rezervoaru. BMW se masovno koristi za službene potrebe jer je izuzetno okretan u graskoj vožnji, krajnje bezbedan, ne lomi nogu pri padu u mestu, prvo motor udara a ne koleno pri sudaru, ali zbog policijskog imidža odbija mlađu populaciju što je normalno. Jeste nominalno skup bez obzira na sve i kao polovan, pogotovu za našu bednu sredinu. Za trećinu BMW cene može da se kupi sasvim solidan izbor i zadovolji gro želja u svakodnevnici.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

@djunta

 

Ne mogu da verujem sta ti radis covece!??? :zbunjen:

 

Imam komšinicu čiji je suprug dugogodišnji motorciklista a i ona se tako deklariše i pokazuje mi da ima Rosijevu kacigu, a nikad je nisam video da je sela na motor i dok su ranijih godina išli na more, komša motorom, ona busom sa kacigom u bagažu.

 

Ovo pod hitno da se ispravi!!!

 

Jadnicu da "poucis" malo (ali da zena ne sazna... :lol:) zar pored tebe zivog da ostane "slepa kod ociju"!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

@djunta

 

Ne mogu da verujem sta ti radis covece!??? :zbunjen:

 

Imam komšinicu čiji je suprug dugogodišnji motorciklista a i ona se tako deklariše i pokazuje mi da ima Rosijevu kacigu, a nikad je nisam video da je sela na motor i dok su ranijih godina išli na more, komša motorom, ona busom sa kacigom u bagažu.

 

Ovo pod hitno da se ispravi!!!

 

Jadnicu da "poucis" malo (ali da zena ne sazna... :lol:) zar pored tebe zivog da ostane "slepa kod ociju"!?

 

Uh, stra me od Rosijeve kacige, ako razumeš, a i poštujem okolinu.

 

Svi mi volimo ribolovačke romane a i uživamo u tome izgleda.

 

Preskačem internet štivo ali sam sad nešto tražio neki semering pa reko ajd da vidim dal paše od 1200. Moj menjač ima tamo neke šajbne za podešavenje, 4 prekomere po 5 stotih, dve decimale, a 1200 jedno 15 prekomera po 3 decimale, znači u 5 hiljaditih se meri. Sad mi je jasno što postoji rezerva prema tom modelu u smislu održavanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 262 postova
  • Lokacija: NS

"begec" , "skohajm" i jos nas par pre neko vece zalili kupoprodaju (a i neka prasetina je utihnula)! dobar motor je presao iz jednih u druge "dobre ruke"... cestitam obojici i zelim puno lepih i bezbednih kilometara na sve boljim i boljim motorima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1509 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Versys buljavi

Vlado jel sam ja dobro obavešten da je skohajm već uzeo novog BMW-a ?

 

Sent from ludilo zdravstvenog sistema Srbijeee

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CB500XA

Malo da osvezim temu... Od danas i ja vozim R1100R, a cekao sam ga toliko. Prvi utisak - fantazija. Motor je cista fantazija, smiruje nemam reci. Kad ga malo poceram okolo iznad 100-300-500-1000km prenecu svoje utiske. Mnogi kazu posle japanca ti treba 1000km da se naviknes na bokser, meni je nekako leg'o odmah.

 

U zdravlje i evo par fotki!

post-13040-0-79483500-1397517456_thumb.jpg

post-13040-0-12126700-1397517469_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1168 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Posle japanca se naa bokser lako naviknuti, bar meni. Volim mu i zvuk i ono kad malo zanese pri davanju gasa, sve mu to daje neki poseban šmek.

Ali na žmigavce, e na to ne mogu da se naviknem.

 

Gde si ga kupio, koje godište ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1208 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Mali je super deta ( nase dete sa detelinare u NS-u) a cika Dane ce da dotera motorcic da radi kao pravi BMW jer ga je kupio za njegovu zenicu da joj bude udobno.:zdravo:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Kikinda

Malo da osvezim temu... Od danas i ja vozim R1100R, a cekao sam ga toliko. Prvi utisak - fantazija. Motor je cista fantazija, smiruje nemam reci. Kad ga malo poceram okolo iznad 100-300-500-1000km prenecu svoje utiske. Mnogi kazu posle japanca ti treba 1000km da se naviknes na bokser, meni je nekako leg'o odmah.

 

U zdravlje i evo par fotki!

Prava rec za taj motor: "smiruje"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: CH
  • Motocikl: R1250GSA / R1150GS

cestitam i zelim ti puno bezbednih km. voznja tog motora je prava uzivancija gde god da podjes njime. bas steta sto se nije malko duze zadrzao u mojoj garazi....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CB500XA

hvala svima :)

 

@Dane Deda

Zenica odusevljena, kaze ajmo u Atinu :) a cucemo se ovih dana, prvo sam da ga ulickam koliko mogu, pa se vidimo.

 

@Jasminko

Od kolege Nikole iz Begeca (cova par postova iznad). 1997. godiste. Motor, ne kolega :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svaki Totalitarizam Ubija U Ime Optimizma!, 316 postova
  • Lokacija: Neoplanta
  • Motocikl: BMW R 1150 GS ADV Los

Malo da osvezim temu... Od danas i ja vozim R1100R, a cekao sam ga toliko. Prvi utisak - fantazija. Motor je cista fantazija, smiruje nemam reci. Kad ga malo poceram okolo iznad 100-300-500-1000km prenecu svoje utiske. Mnogi kazu posle japanca ti treba 1000km da se naviknes na bokser, meni je nekako leg'o odmah.

 

U zdravlje i evo par fotki!

 

Dobra ti shajbna...bila nekada moja :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 262 postova
  • Lokacija: NS

brkic87 neka ti je sa srecom , i da te sluzi kao sto je i prethodna 2 vlasnika - znam da im je obojici doneo mnogo uzitka u voznji.. savete koje ti da dane-deda trudi se da ispostujes , i njih dvojica su - covek je extra kolegijalan forumas i bmw enciklopedia..! 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CB500XA

Malo da osvezim temu... Od danas i ja vozim R1100R, a cekao sam ga toliko. Prvi utisak - fantazija. Motor je cista fantazija, smiruje nemam reci. Kad ga malo poceram okolo iznad 100-300-500-1000km prenecu svoje utiske. Mnogi kazu posle japanca ti treba 1000km da se naviknes na bokser, meni je nekako leg'o odmah.

 

U zdravlje i evo par fotki!

 

Dobra ti shajbna...bila nekada moja :lol:

 

Dobra, dobra :)

 

brkic87 neka ti je sa srecom , i da te sluzi kao sto je i prethodna 2 vlasnika - znam da im je obojici doneo mnogo uzitka u voznji.. savete koje ti da dane-deda trudi se da ispostujes , i njih dvojica su - covek je extra kolegijalan forumas i bmw enciklopedia..! 0takoje.gif

 

... a pre svega Detelinarac! :)

 

Hvala jos jednom. 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja