Jump to content

Moto Zajednica

K75LT: Zujanje iz mjenjaca

Recommended Posts

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Kolega ima K75 LT i iz podrucja mjenjaca u pokretu se cuje zujanje, kao da su lezajevi otisli. Da li je neko imao slican problem, tj. moze li savjet iskusnijih kolega sta bi moglo biti u pitanju ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Može da bude neki od 6 ležajeva u samo menjaču, verovatno zadnji na ulaznoj osovini, a može da dolazi iz samog diferencijala kardana. Rad transmisije BMW-a iziskuje izuzetnu pedantnost i preciznost pored obaveznog znanja. Pri zamena ležaja nužno je podešavanje zazora koje se meri 1/100 i jako je mukotrpno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 967 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

evo kolega pokrenuo temu,a ja sam u pitanju,kad se stisne kvacilo ne cuje se nista ali u voznji posebno pod opterećenjem,recimo uzbrdo cuje se skripanje,i to ne sve brzine,ali pri rasterećenju,tj.prebacivanju u visi stepen,skripanje nestane,pošto sam ga zadnji put vozio prošle godine,sad nisam siguran koje su brzine tacno u pitanju! za drugu i treću sam siguran a mislim da je i cetvrta skripi!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ima potisni ležaj, par lagera u diferencijalu, kvačilo, spojnička, kompenzator, kardanski sklop...mnogo stvari a nedovoljno opisa, bar meni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 967 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

hm,znam kad smo ispustili ulje iz mjenjaca da je na magnetu,tj.na sarafu bilo dosta metalne "paste",zato smo i posumnjali da bi to moglo biti to,tj.ležajevi u mjenjacu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K100

Verovatno u menjacu. Kad stisnes kvacilo,sklopovi u menjacu su rastereceni, vrte se samo po inerciji. Ako tada zvuk nestaje, mislim da nije diferencijal. U svakom slucaju mora da se rastura, a tada ces sve videti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Sklon propadanju je zadnji ležaj na ulaznoj osovini ko što rekog, tipičan kvar za BMW kardan. Otuda i povišeno opiljaka. Kod nekih modela BMW-a taj ležaj može da napravi ozbiljan kvar sklopa, zato što pre detaljan pregled i to kod nekog ko odlično poznaje te menjače. Vrlo su zahtevni iako ne previše komplikovani.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 967 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

ma nema mi druge,najradje bih odnio nekom ko to zna ali uslijed nedostatka love,mi je izasao u susret kolega koji je mehanicar,doduse za aute. dosli smo do faze gdje treba zagrijati mjenjac na sto stepeni da se otvori,jebiga ko bi rekao,covjek uvjek nesto sazna kad dodje do zastoja,snjuhali po netu i to saznali....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Mora da se greje po poklopcu na mestima ležišta ležajeva. Vodite računa, postoje šajbne za podešavanje aksijalnog hoda osovina, nekad i na obe strane. I ima redosled vađenja sklopova. Ne zaboravite da skinete zeger osigurač na strani lagera birača brzina. kvačilo, sve obeležite kako je bilo inače teško da će te vratiti nazad a da valja. Kad ustanovite nešto, prijavi; možeš da pitaš uvek.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 967 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

ajd da zavrsim zapocetu temu... lezajevi u mjenjacu zamjenjeni,i bili su stvarno otisli... nema vise skripanja..

post-6664-0-23970500-1410722922_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 967 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

ne znam dali vidite ali se kosuljica lezaja se bukvalno nakrivila,moje skromno misljenje je da sam provozao još kojih par stotina km bilo bi svašta!! kako je tekao sex,pa ovako krece sa zadnjeg kraja,i skida se sve sto smeta da bi se došlo do mjenjača,kad se dođe do njega treba industrijski fen da se dekl zagrije da bi se skinuo poklopac mjenjača.. ležajevi su više manje standardni... al od četiri ležaja tri su različita.. mada je u neki milimetar razlike.. i da treba vam alat za skidanje ležajeva,ne mogu se sjetiti kako se zove,ali vrlo mali... i na kraju mali moment ključ za sastavljanje..htjeo bih da se zahvalim kolegi andreju koji je majstorisao i imao strpljenja i rjesio problem,i još svašta nešto što se desilo usput,ka što biva kad se rastavlja pola mašine... dihtunzi,semerinzi i ostalo... kad se uđe u ovakvo nešto saznaš masu stvari.. a to je da im ti ležajevi riknjavaju,moj motor ima 80 000 na satu i bilo je za očekivat tako nešto... eto sad je riješeno idemo dalje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

ne znam dali vidite ali se kosuljica lezaja se bukvalno nakrivila,moje skromno misljenje je da sam provozao još kojih par stotina km bilo bi svašta!

...i da treba vam alat za skidanje ležajeva,ne mogu se sjetiti kako se zove,ali vrlo mali...

.. a to je da im ti ležajevi riknjavaju,moj motor ima 80 000 na satu i bilo je za očekivat tako nešto... eto sad je riješeno idemo dalje...

 

Problem kod ovih menjača je što zahtevaju izuzetno precizno podešavanje uz merna pomagala i osećaj a potreban je i izbor šajbni za podešavanje. Takođe se različito šteluju konusni i ravni što dodatno usložava sklapanje. Muka je što taj među snop na kome je gecrkt je nepristupačan i teško se kontroliše. Dosta menjača zbog takve složenosti dolaze iz fabrike loše sklopljeni i dobro da ti je i toliko trajao jer je očito taj ležaj bio pod velikim opterećenjem od početka. A ono malo ti je radapciger. Da se vozaš u sreći i veselju na dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja