Jump to content

Moto Zajednica

Apel za krv

Recommended Posts

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Beograd

Pomozimo Deci Oboleloj Od Bilo Koje Vrste Karcinoma shared Zvoncica Udruzenje Roditelja's status.

April 10

APEL ZA KRV

Devojčica Olivera Jovićević iz Ivanjice, priprema se za transplataciju kosne srži u Institutu za majku i dete. Neophodni su dobrovoljni davaoci krvi za trombocite krvne grupe B (Rh+). Kontakt osoba i koordinbator je otac, Ljubivoje Jovićević, tel 064/24-83-884

Dobrovoljni davaoci krvi (sa gore navedenom krvnom grupom) treba da odu u Institut za transfuziju krvi u ulici Sv. Save br.39 u Beogradu sa napomenom da daju krv za trombocite namenski za Oliveru Jovićević/Institut za majku i dete, i da se pozovu na koordinatora-oca Ljubivoja Jovićevića.

Molimo Vas da se odazovete i pomognete maloj Oliveri. Unapre svima hvala!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • witch, 476 postova
  • Lokacija: Beograd

Pitanje, dali je Rh faktor u slucaju davanja trombocita bitan (ne znam stvarno nisam upucena u to)..Znam samo da se trombociti mogu davati na svakih 15 dana, znaci da mogu da ih dam posto sam poslednji put dala krv 8. marta. Samo me zanima oko Rh faktora posto sam B (Rh -) .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • chef, 1843 postova
  • Lokacija: na proplanku

Prenosim: APEL Zrenjanincima i svim humanim ljudima !!!

Molim sve punoletne gradjane koji imaju AB

+ ILI AB- krvnu grupu ako zele da pomognu mom sinu Markov Milosu koji ima svega 6 godina i boluje od cetvrtog recidiva akutne limfoblasne leukemije i kome zbog transplatacije kostane srzi hitno trebaju trombociti da se jave u Zrenjaninsku transfuziju da daju krv na analizu.

unapred zahvalna mama Milena Markov!..SVE INFORMACIJE MOZETE DOBITI NA BR 023542579 ili 0605542579

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

pozdrav svima , evo da se javim ovde , jer ovo je moja struka...ja radim na institutu za transfuziologiju na VMA , ako ste zainteresovani oko nekih akcija dobrovoljnog davanja krvi ,mozemo nesto da organizujemo ...nasa ekipa dolazi i na terenu a moguce je organizovano davanje i kod nas na institutu...

svaki davaoc ce dobiti prigodan poklon a krv je uvek neophodna s obzirom da je rok trajanja 42 dana...

trombocite je moguce dati na 20ak dana i RH faktor nije bitan kod davanja trombocita...

 

za sva pitanja iz ove oblasti slobodno pitajte , sve cu vam pojasniti...

 

i jos nesto , ne nasedajte puno na one fejsbuk statuse da ovom ili onom treba krv

 

da , isto tako , za ne daj Boze , ako nekome od kolega bajkera u slucaju opet kazem , ne daj Boze , treba krv ili trombociti ili bilo sta , za operaciju , mogu da pomognem...

 

 

 

 

 

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • witch, 476 postova
  • Lokacija: Beograd

Pozdrav, drago mi je da nam stojis na raspolaganju sto se tice informacija koje su nam potrebne.. :takoje: Sto se tice davanja krvi..AMS BJB organizuje dobrovoljne akcije davanja krvi, na svaka tri meseca i to je vec tradicija. Hvala za pojasnjenje za trombocite..:) Uostalom nastavi sa informisanjem foruma, jer vrlo se cesto desava da neki clanovi nisu u mogucnosti da ucestvuju u redovnim akcijama, a zeleli bi da daju krv, pa je sasvim ok da imaju kome da se obrate.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

da da , sad videh... ako je to vec postala tradicija - to je super...

 

steta sto nije to kod nas.... kod nas je bas nestasica , pogotovo RH negativnih ...sinoc sam bio dezurni , i ( za sada ) uspesno odradismo transplantaciju jetre zeni koja je '61 god... utrosih 20ak kesa samo za nju , bezbroj trombocita i oko 2 l plazme jbt

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12234 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Uh Darko verujem da ti je stresan posao ali šta se može...Stvarno imamo neku tradiciju i normalnu saradnju sa Institutom za transfuziju ali videćemo sa Organizacijom da možda i sa VMA organizujemo DDK day?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

stresan stresan ... sva sreca pa radim i ovo ---> MEDINO BEND , pa to sve vikendom izbacim ...u svakom slucaju , vidimo se na nekom DDK , ili negde u kafani...

a , ako zapne nekome za krvca , slobodno zoviteeee ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • witch, 476 postova
  • Lokacija: Beograd

da da , sad videh... ako je to vec postala tradicija - to je super...

 

steta sto nije to kod nas.... kod nas je bas nestasica , pogotovo RH negativnih ...sinoc sam bio dezurni , i ( za sada ) uspesno odradismo transplantaciju jetre zeni koja je '61 god... utrosih 20ak kesa samo za nju , bezbroj trombocita i oko 2 l plazme jbt

Sto se tice RH negativne krvne grupe..ja sam B(-)...pa ako kome treba..posto sam omasila septembarsku akciju..stojim na raspolaganju...msm mogu da dam krv..:)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja