Jump to content

Moto Zajednica

Prikolica za motor

Recommended Posts

  • MK SO Zandarmerije, 584 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

ajmo ljudi da neko pita nadlezne pa da se informisemo oko pravila vezanih za prikolicu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Beograd

I mene ovo zanima i registrovao sam se na forum pošto je ovo jedini topik gde sam našao na netu gde se priča o ovome.

Ja nisam pitao prvo na forumu nego sam išao nabrojiću redom.

Bela Kuća,Ljermantova,Ministarstvo za Saobraćaj,Mašinski Fakultet,Tehnički pregled Kompresor (jedini su znali nešto)

 

U razgovorima sa našim nadležnim ljudima koji bi trebali nešto da znaju dobio sam na prve dve lokacije, zbunjen pogled i govor u kome su se pravili pametni a ništa nisu znali.

U Ministarstvu za Saobraćaj ni ne vidiš nikoga nego ti daju tel. i zoveš neki lokal dečko je bio fin i hteo je da pomogne ali nikad nije čuo za Motor sa prikolicom. Objasnio sam mu da su Nemci vozili Motore sa prikolicom u 2 Svetskom (reko znaš i ljude pored) onda je odlučio da prelista neke papire i našao je da može Motor sa prikolicom i da ne sme da bude teža od 750kg. Ali mora atest za Konekciju po euro normama nekim.

 

Mašinski Fakultet kaže trenutno nemože da se atestira ništa iskulirao me čovek.

 

Najveći problem u državi trenutno zbog suludog zakona nemože ništa da se atestira jel smo uveli zakon a nemamo uslove za atestiranje. Tako da proizvodjači prikolica zvao sam ih par ni ne proizvode trenutno prikolice po meri!!! Čovek iz jedne firme mi je rekao mi smo proizvodjači a uvozimo trenutno prikolice. Ovo nije više priča o moto prikolici nego o svim prikolicama.

 

Da skratim već dugu priču niko ne zna pravu informaciju da li Moto prikolica širine 1m treba da bude atestirana bar ja nisam dobio taj odgovor a pogotovo niko ne zna da li treba da bude registrovana.Član 92 dozvoljava ali to je otprilike dubina zakona.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Kod nas je najlakše reći "ne može", jer nije cilj ispoštovati potrebe građana i to ako treba i naplatiti, već je cilj da se opustiš na poslu i staviš mozak na otavu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: BMW k1200 lt,Yamaha gts 1000

Jeste stara tema ali je zanimljiva jer po svetu se ovo vozi samo tako.Da li je neko u medjuvremenu uspeo nesto u vezi  prikolica koje se kace na motor i da li se neko raspitao kakav je zakon?

Promenio član Setac035

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja