Jump to content

Moto Zajednica

Nox kacige

Recommended Posts

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Naiso sam u motobike-u na ove kacige cene su od nekih 4500 do 9500 din, od jet, ful face do flip up. Zanima me kakve su kacige, navodno su francuske, a cena je solidna. Ako neko ima neka pise slobodno o njima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Naiso sam u motobike-u na ove kacige cene su od nekih 4500 do 9500 din, od jet, ful face do flip up. Zanima me kakve su kacige, navodno su francuske, a cena je solidna. Ako neko ima neka pise slobodno o njima.

 

Ne branis? ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Ne to nego uvek kad citam na forumu neka neko pitanje recimo za kacigu ,se odma nadje i pocne da prica kako je to njesra neka baci 500 e na suberta ili sli..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

malo da podignem temu. nasao sam ove kacige za nekih 70-100e, uglavnom full face, sa suncanim vizirom i pumpicom za podesavanje unutrasnjosti. posto sam nov u ovome, zanima me da li su te kacige ok za pocetnika. i jos da dodam da ne ne nameravam da jasem nekog r-a i postizem brzine bliske brzini svetlosti :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Ma ako ima homologaciju uzimaj, ja pazario prosle godine u Kompp Co na sajmu u Novom Sadu "Zeus" full face,dobio torbicu za poneti, cak ima i zatamljeni vizir (kao naocare za sunce, pritisnes lepo dugme i spusti se) i sve to dobijem za 75e prvi kupac, sajamski popust, a gledao sam po pradavnicama bila je oko 90-100e. Meni je skroz ok,a i normalno da ce biti kad sam pre nje imao kinesku za iljadu dinara sto te bole usi od zvizdanja posle 20 min voznje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

ja sam zagledao N949, kosta nesto manje od 8000rsd, stize u kutiji, ima vrecicu i gomilu nekih papira :) i bas takve, nazovi, suncane naocare. posto je imas i koristis, da te pitam jel magli u toku voznje?

meni se cini da je udobna, pa da pitam kakva su tvoja iskustva

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Motocikl: KTM ADV 990

ja imam Nox kacigu N731, i potpuno sam zadovoljan. nije to shubert ali je makar za moje zahtjeve odlicna! preporuka!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

U jednoj radnji kod nas imaju i LS2 i NOX kacige i probao ih, i mogu reci da je kvalitet sasvim dobar kod obe, verovatno cu i uzeti jednu od te dve, i uopste mi ne izgledaju ni malo losije od HJC cs14 koju trenutno imam :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Colibri T12/Sprint Phantom,Knight Adams 125,T 14 TLS,APN4,APN6 ECO,Automatic a3ms,

Nox Jet 211 posedujem prezadovoljan i to je to...lagana malih dimenzija (nije robustna kao da si kantu na glavu stavio) jos je i crna pa mat ehhehehe...vizir sasvim ok dobro odbija svetlost zavrsna obrada je na vrhunskom nivou...ma sve pohvale...btw ne vjerujem u tripove moras imati kacigu koja kosta kao neciji motor da bi bio siguran mnogo smo poceli da kakimo sa "kvalitetima" i "markama" nedaj boze pasti isto ti dodje kina ili usa :neznam:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Motocikl: Yamaha Majesty DX 250

I ja planiram da uzmem dve kacige, za sebe i svoju cica macu :), i najverovatnije cu uzeti NOX, prodaju ih u Batocini. Drug je uzeo za sebe pre godinu dana, za brzi motor i deluje sasvim OK. Obzirom da vozim skuter, mislim da ce nam zavrsiti lep posao, pogotovo sto ne planiram da bacam para koliko kosta ceo moj skuter. Ako jos ima nekog iskustva, neka dopise...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

... nedaj boze pasti isto ti dodje kina ili usa :neznam:

 

Sad si lupio, pa ostao živ :)

 

Nije svejedno, inače nikad Shubert ne bi prodao ni jednu kaciju ;)

 

Da se razumemo, nisam od onih koji favorizuju skupe marke. Uvek postoji jeftinije, a zadovoljavajuće dobro, jedino je činjenica da je za više para, ipak više dobro. Narodski rečeno, koliko para - toliko i muzike.

 

Ove Nox kacige izgledaju sasvim OK, a po preporuci kolega u prethodnim postovima izgleda i da valjaju. Dakle, treba ih kupiti :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 437 postova

Prateći temu otišao sam na sajt proizvođača i tamo video kacigu N101 koja poseduje sve ono što meni treba. Usput sam preko gugla našao i jedan osvrt na češkom jeziku u kojem sam razumeo da je to jedna relativno udobna kaciga loše završne obrade, koja je počela da cvrči i škripi posle 1000 km.

Ako se ne varam, zaključak češkog korisnika je bio - koliko para toliko muzike. Verujem da je tako.

Kod nas ta kaciga košta 90 EUR. Svaka kaciga koja košta toliko će brzo početi da škripi; a ova makar ima opcije kao skuplja kaciga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Colibri T12/Sprint Phantom,Knight Adams 125,T 14 TLS,APN4,APN6 ECO,Automatic a3ms,

... nedaj boze pasti isto ti dodje kina ili usa :neznam:

 

Sad si lupio, pa ostao živ :)

 

Nije svejedno, inače nikad Shubert ne bi prodao ni jednu kaciju ;)

 

 

 

Samo ti nemoj pasti jebes Shubert :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Па лепо ради, стискаш пумпицу и надувавају се сунђери у кациги, кад стиснеш вентил за испуштање, издувају се.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja