Jump to content

Moto Zajednica

Sachs 503 klipnjaca

Recommended Posts

  • U prolazu, 11 postova

Pozdrav svima. Krenuh ovih dana da rasturam motor, u pitanju je Sachs 503 gtx, 49 cc automatik, uvezen iz Svajcarske. Situacija je sledeca: karika losa (38mm), cilindar ok, klip onako, moze da prodje, menjac i lamela ok, ali je otisla klipnjaca, moram da zamenim nju i lezajeve, a takodje i lagere na radilici. Problem mi je upravo klipnjaca jer ne mogu original ovde nikako da nadjem, a par majstora kod kojih sam je nosio ne znaju od cega bi moglo da pasuje. Evo linka sa nekih svajcarskih sajtova sta je u pitanju, inace mere klipnjace su:duzina 107mm, velika pesnica un. precnik 18,3mm, mala pesnica un. precnik 14,7mm, bolcni klipa 12mm, bolcni radilice 13,4mm ( merio sublerom, mozda ima odstupanja u odnosu na novu)

klipnjaca http://www.hubi-tuni...oducts_id=22390

klip http://www.hubi-tuni...oducts_id=23631

evo slika motora i delovapost-28232-0-62446000-1363187762_thumb.jpg

Dakle, ako neko ima neku ideju, hvala unapred

post-28232-0-59035100-1363187980_thumb.jpg

post-28232-0-11529900-1363187992_thumb.jpg

post-28232-0-07953200-1363188005_thumb.jpg

post-28232-0-18342200-1363188026_thumb.jpg

post-28232-0-86690000-1363188075_thumb.jpg

Promenio član Rile75

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

Nema nigde u Srbiji ovakve klipnjace, narucicu od rodjaka iz svajcarske klip i klipnjacu, jeste skupo al sta da radim...Ostaje mi problem lagera na radilici, original ide BO 15 15x40x10, ni njega ne mogu ovde da nadjem jer ni Fkl, ni Skf ni Fag ne prave takve, jedino Slf iz Nemacke, a bas mi se ne narucuju i lageri iz inostranstva, pa se pitam da li smem da stavim L17 lezaj koji ide za Tomosa, ali bih morao da nabacim neku biksnu na radilicu da bi mogao L17 da legne, jer je on 17x40x10?

da li to sme da se radi, mislim zbog centriranja radilice i slicno?Evo slike L17 za tomosa i originalnog lezaja2800.jpg

Kurbelwellenlage_4ac06b4d89f52.jpgO

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: Simanovci
  • Motocikl: nemam vec duze vreme

puch?

Kao sto ti rekoh, vecina tih malih egzoticnih mopeda je pravljeno po uzoru na puch. Tu klipnjacu mozes naci na Limundu i takvim oglasima za male pare, pa uporedi dimenzije ako ne nadjes na netu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Bački Petrovac
  • Motocikl: solex, krusik mo1, junior licence lohmann diesel, zundapp comfort

Ako kojim slucajem nisi pronasao resenje za klipnjacu, takve kako kazu egzoticne klipnjace i radilice sam resio u servisu " Kolibri" u Novom Sadu, majstor je Andras Loc, razbusi veliku pesnicu, stavi cementiranu prsten, novi leteci lezaj i bolcnu kao i novu biksnu male pesnice, Za moju Panoniju 250 mi je uzeo 70 evra sve sa centriranjem, a verujem da bi tebi mnogo manje. Ne reklamiram, ali sam zadovoljan. Uradio mi je i radilicu za Krusik MO1, a takve klipnjace nema nigde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Donji Milanovac

Imam radilicu od puch-a ,spolja merena klipnjaca je 112 mm duzine , bolcna velike pesnice je 14 mm a bolcna klipa je 12 mm ali je sa biksnom a kod tebe je iglicasti lezaj. Videh cenu 68 chf je bas puuno pa bi vredelo naci zamenu. Sto se lezaja radilice tice ako bi ti neki strugar napravio caurice debljine zida 1 mm za radilicu onda bi mogao 6203/10 koji je bolja varijanta od l-17 jer nema podesavnja sajbnama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

Hvala rasko78 i bogdane na informacijama, ali sam jos u prolece sklopio onako kako jeste motor i digao ruke od egzibicija...trenutno sam u potrazi za skuterom :), ocu da se vozim kao covek bar 60km/h

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

Pozdrav posle duzeg vremena, kao sto sam zadnji put napisao ideja mi je da kupim skuter ali usled slabe tj. skoro nikakve ponude u mojoj okolini istih, zimus ipak odlucih da kako-tako odradim motor a da u dogledno vreme polazem za 125cc i kupim bar nesto ozbiljnije....Posto nisam mogao finansijski da odradim novu radilicu i klip za oko 200 eura iz Svice, posle duzeg vremena nadjem na netu cicu iz Kragujevca koji se bavi tim modelima i kupim polovan agregat Sachs 503 ceo za 30eura, plus solidan klip od drugog agregata za 10eura, i onda krece rad...Dugo me je mucilo sta da radim sa lezajevima jer originalni Bo15 kostaju 30 eura par, i dodjem na ideju da stavim 15x35x11,uz izradu caure za deklu motora koja ce premostiti razliku jer originalni su 15x40x10...Evo slike caure sa lezajem 6202 C3 Fag

post-28232-0-03041800-1458971437.jpg

Dalje je majstor  koji mi sklapa motor ispolirao klip i cilindar, klip posebno morao da se potrudi jer moj originalni je bio oznace C , to je 37,98mm dok je ovaj drugi oznake E 38mm

post-28232-0-38705900-1458971524.jpg

post-28232-0-32908900-1458971544.jpg

U medjuvremenu zimus sam rastavio ceo ram i prefarbao ga po cetvrti put, ovaj put sam isao na varijantu crno sa elementima crvenog, kao sto je i fabricki model...Takodje menjao lezaj zadnjeg tocka jer kod njega je originalno isao sa kuglicama kao na bicikli pa sam odavno kod jednog majstora dao da mi odradi osovinu sa biksnama tako da sad ima jedan manji i veci lezaj...Menjao i sajlu gasa, podmazivao sve sto moze i konacno kupio nov auspuh...:)

post-28232-0-45857200-1458971749.jpg

post-28232-0-70835500-1458971769.jpg

post-28232-0-80063800-1458971818.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ja sam isto tako muke mucio da napravim ovakvo jedno cudo. U pitanju je bio mozda i najmanji KTM (neracunajuci bicikle :)).

Apsolutno sam odusevljen sa koliko paznje je uradjen ovaj mali agregat. Fino liveno, bruseno na meru, lezajevi sa teflonskim kosuljicama...komponente prve klase, da pozavide mnogi drugi...da kazem ozbiljniji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

Ja nisam veliki poznavalac ali druzeci se sa ovim mojim zadnjih 8 godina saznao sam da su posebno popularni u Svajcarskoj, nesto kao Tomos kod nas, iako im je fabricko ogranicenje mislim 40km/h, cak ima modela i sa 25km/h za klince...U principu mala krajjnja brzina ali zato ima snage za brdo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

Evo kako izgleda u praksi kada majstor hoce samo da te otkaci i kad napamet resava problem: Pre par dana odjednom motor pocne da secka i trza, pomislih na struju mada i sa karburatorom mucim muku jer je svecica stalno crna, ranije podigao iglicu sibera maksimalno, bez promene, kad polazi bas lepo povuce i prebaci u drugu, ler dobar , lepo pali iz prve ali kad se zagreje od pola gasa kao da se gusi i slabo ide... Elem, poce to seckanje i svratim kod majstora i on bez gledanja u magnet ,( mladji od dva brata majstora koji su mi i motor radili) kaze kupi platine i kondenzator za belo paljenje, struja te zezaja podjem juce i svratim ponovo da ga pitam je li siguran da je belo, kaze nije belo rekao sam ti crno ??? Dobro ok, shvatim da se konsultovao sa starijim bratom koji ga je ispravio, odem do radnje po njegovoj preporuci, kupim za 500dinara platine i kond., neke no name jer nema iskrino kao sto mi je on preporucio, odem do njega kaze vrati ovo nista ne vredi idi tu i tu, odem kupim navodno iskrino po 500din. i jedno i drugo, svratim do njega ajde krene on da rastura magnet, brat ga pita jesi li ti probao motor, kako znas da je struja, ovaj cuti i radi, brat kaze proveri mu obavezno bombinu...Skinuo platine, ipak su moje sa kablom on rekao kupi na srafljenje, nema veze namesti on kabal, namontira sve, proverio bombinu nekim aparatom kaze ok, ja ga upalim, provozam 500m ...isto, za nijansu bolje nema izrazenog seckanja ali dosta losije ide nego prosle nedelje, uglavnom nista bolje, lepse mi je radio i isao prosle godine sa losom klipnjacom i propalim lezajevima...Proba ga stariji brat, zakljucak: struja ok, karburator los, star, istrosenost iglice i sibera, kaze nabavi polovan Del orto ima da leti...Eto, odose 1500 dinara za dz, u stvari imam nove platine( koje ne verujem da ce dugo trajati u odnosu na stare), kondenzator nije ni namontirao nov, kaze to je fals nije kvalitetno, neka ga u garazi zlu ne trebalo..Zakljucak: Nije mi do 1500 din. koje sam dao prakticno bespotrebno, mada sam mogao da dodam jos 1000 i da nadjem polovan Delorto za koje vecina ljudi kaze da su bolji od Binga koji ja imam, nego sto sam sebi i majstoru dozvolio da napamet, cak bez da pogleda je li uopste zazor na starim platinama dobar, utvrdjuje kvar...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja