Jump to content

Moto Zajednica

MZ Mehanika

Recommended Posts

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Vidi koji ti je zadnji točak i prebroj zubce na prednjem lančaniku pa javi, imam nešto ovde od starih pa da vidimo da li bi uopšte trebao da probaš sa njima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Rasklopio ja svoju masinu radi raznih bolestina,druga brzina,lezajevi i.t.d,kada sam ga sklopio i upalio motor,on radi odlicno na leru sve super, i provozam ga ja malo  ide  dobro i jednom dodam veci gas a on kao skuter penje obrtaja ali brzina stoji,lamela je bila dobra nemoguce da je da se odjednom izlizala.POMOZITE...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Rasklopio ja svoju masinu radi raznih bolestina,druga brzina,lezajevi i.t.d,kada sam ga sklopio i upalio motor,on radi odlicno na leru sve super, i provozam ga ja malo  ide  dobro i jednom dodam veci gas a on kao skuter penje obrtaja ali brzina stoji,lamela je bila dobra nemoguce da je da se odjednom izlizala.POMOZITE...

a koji mz??ako je 250 da ti nije konus na radilici  malo riknuo??? ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

vrlo je moguce da ti je konus na ploci koja ide na radilicu riknuo ili nisi dovoljno stegao maticu...meni je to bio problem,pa sam morao menjati plocu,ali isto mi se to desilo jednom i sa novom plocom,popustila mi se matica....a gde ti hvata kvacilo?da nisi previse dotegao sajlu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

ETZ 150.Kvacilo sigurno nije stegnuto jer sam probao i sa odkacenom sajlom,rasturio sam ga ponovo i matica je bila opustena.Ponovo sam je stegao i probao ali je isto.Verovatno je konus...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

Ako vam se tako razvrti konus to samo znači da nije bilo dobro stegnuto ili da ste pokušavali previše puta zapaliti gumu.

 

Davno sam čuo dobar recept za zatezanje kvačila - dobro odmastiti konus na raidlici i korpi kvačila. Za odmašćivanje dobro može poslužiti kreda, kreč ili neki drugi prah koji dobro upija tekućinu, sve dobro obrisati, staviti i lagano dotezati i čekićem lupkati po korpi kvačila. Za završno dotezanje je potrebno zaklokirati klip (to se može s onim alatom o kojem smo raspravljali u kilometarskoj temi, ili se odšarafi auspuh, pa se drvetom zablokira klip kroz ispušni kanal) i onda se momački zategne. Nakon toga nema teorije da se u normalnoj vožnji nešto loše dogodi kvačilu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

moze se stegnuti ali samo ako se konus nije previse izlizao,kod mene je pio previse izlizan jer je prethodni vlasnik tako vozio pa sam morao menjati plocu korpe sa konusom....imao sam srece sto se konus na radilici nije ostetio....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

pa konus na radilice se cas posla sredi,izradlujes ga na licu mesta i mozes sa oces da mu radis,vise ne popusta,nego bese ono 150etz nema konus na radilici??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

sada i ja pocinjem da sumnjam na lamele...jer da je konus na radilici klizao bi i kada sepali na kurblu....moguce za su podloske izmesane kada su lamele pakovane pa zato proklizava ili probaj da sipas redje ulje ako ne kliza previse

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Od ulja hoće da proklizava kada je staro i nije dugo menjano što kod tebe nije slučaj. Gušće ulje na hladno vreme neide, može ali se teže pronalazi ler i moraš da budeš grublji na menjaču jer se na ovoj hladnoći još više zgusne.

 

Mislim da sam možeš jedino da promeniš ulje još jednom na SAE 30 (ima dobro Motul) i da pokušaš da našteluješ kvačilo na tanjiru pod malim levim deklom i na sajli. Ako opet i to ne daje željene rezultate moraće kod majstora, tada je već potrebno da se vidi šta je i u kakvom je stanju sve okolo.

 

Lamelice jako retko crkavaju ali ako ulje nije uredno menjano onda je sve moguće.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Od ulja hoće da proklizava kada je staro i nije dugo menjano što kod tebe nije slučaj. Gušće ulje na hladno vreme neide, može ali se teže pronalazi ler i moraš da budeš grublji na menjaču jer se na ovoj hladnoći još više zgusne.

 

Mislim da sam možeš jedino da promeniš ulje još jednom na SAE 30 (ima dobro Motul) i da pokušaš da našteluješ kvačilo na tanjiru pod malim levim deklom i na sajli. Ako opet i to ne daje željene rezultate moraće kod majstora, tada je već potrebno da se vidi šta je i u kakvom je stanju sve okolo.

 

Lamelice jako retko crkavaju ali ako ulje nije uredno menjano onda je sve moguće.

150 nema taj mali dekli,,nego se drukse steluje,,al pre ce biti da on tu nije nesto lepo ustimao,,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

da on nema taj dekli.koliko se cecam njemu se sajla kvacila kaci sa desne strane .pa onda ima sipkica koja prolazi kriz masinu i onda rasterecuje lamele,ako se dobro secam,otvarao sam prosle godine jednog ali nisam zapamtio detalje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Verovatno ste u pravu, nikada nisam imao 150, ja sve onako po sebi....

 

Ok, šta sada? Imamo manual pa može da se vidi gde je šta.

 

TS, jesi li radio 150? Zna li neko nešto, 'ajde da imamo jedan motor više?!

 

Wice, imaš li nekih dobrih ponuda za motor i da li može da ti se pomogne nekako?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

pa nema nekih ponuda jos uvek ,a nebih ni ja da zurim jer necu da ga dam u bescenje iako mi je novac potreban,rekao sam cenu ispod koje necu ici,jeste malo jaca ali mene kosta mnogo vise......ma naici ce pravi kupac....sto bi rekli stariji "svaka krpa nadje zakrpu "....:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

]Mislim da sam možeš jedino da promeniš ulje još jednom na SAE 30 (ima dobro Motul) i da pokušaš da našteluješ kvačilo na tanjiru pod malim levim deklom i na sajli. Ako opet i to ne daje željene rezultate moraće kod majstora, tada je već potrebno da se vidi šta je i u kakvom je stanju sve okolo...Kod majstora???to cu tesko prihvatiti,jer ni jedan predhodni motor nije isao kod majstora,i tesko cu se pomiriti sa tim da vozim ovaj....

 

 

 

150 nema taj mali dekli,,nego se drukse steluje,,al pre ce biti da on tu nije nesto lepo ustimao,,Mislim da sam samo lamelice pogresno spakovao.

 

 

da on nema taj dekli.koliko se cecam njemu se sajla kvacila kaci sa desne strane .pa onda ima sipkica koja prolazi kriz masinu i onda rasterecuje lamele,ako se dobro secam,otvarao sam prosle godine jednog ali nisam zapamtio detalje

DA, dobro se secas...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Verovatno ste u pravu, nikada nisam imao 150, ja sve onako po sebi....

 

Ok, šta sada? Imamo manual pa može da se vidi gde je šta.

 

TS, jesi li radio 150? Zna li neko nešto, 'ajde da imamo jedan motor više?!

 

Wice, imaš li nekih dobrih ponuda za motor i da li može da ti se pomogne nekako?

Stelovao sam jedan 150 ali ts, i nisam bas zapamtio kako to izgleda. Da ga imam u blizini verovatno bih se setio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

e ljudi prestanite vise sa sae 30 uljem,u mz a ide sae 90 upravo mu citam knjigu za sklapanje..i sto je gusce ulje lamele teze slajfuju ;D ;D ;D

decko nije lepo sklopio lamele ili je pogresno nastelovao sipkicu sraf za 13kjluc ili je pretegao sajlu, ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja