Jump to content

Moto Zajednica

Ugradnja aftermarket sočiva u farove (nesto kao morimoto mini)

Recommended Posts

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Cekam da cujem i tvoje utiske. Sve vise sam zainteresovan za ovako nesto

 

Da li za dva projektora idu dva balasta ili jedan moze da odradi pos'o? Koliko kod nas kosta slim balast?

 

EDIT:

Jos jedno pitanje: u ovom kompletu sa DX-a, da li dolazi i adapter za montazu na H7 grlo?

Promenio član Gliga

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2454 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

sjajno, za kolko je stiglo? ja sam naruchio neke rukavice pre 2 nedelje...

slikaj shto vishe, sve detalje, nece nam smetati, ne mozhesh preterati!

ako ovo radi kao shto se nadam, odma naruchujem jedan!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Evo me :zvizduk:

Dok se sličke uploaduju (posto sam iskidao kablic, pa ih puštam direkt na net sa mobitela) da opišem prve utiske.

1. Komplet stize za otprilike 20tak dana i oko toga nema nekih većih cimanja

2. Sadržaj kompleta kojeg sam ja poručio je: Projektor sa H1 xenon sijalicom on 3000lm na 6000K, uz to ide kontroler, stabilizator napona za angel eye i adapter za far sa H4 konektorom.

3. Uz komplet NE IDE ballast tako da je to dodatna svar na koju treba obratiti pažnju. kod nas je cena oko 1000 dinara za balast +-200,300 dinara

 

Ja sam se odlučio na ovaj komplet da bh mogao da uporedim i isporbam kako to izgleda i na kolima i da bih dalje mogao po potrebi da takav komplet nabacim i na kola

 

Odmah da skrenem pažnju svakome ko se reši da ugradjuje ovo čudo na dve bitne stvari a to su

1. Izrezbareno staklo fara utiče na oštrinu snopa. Far predvidjen za H4 klasničnu sijalicu razlama snop i dobija se razliven snop svetla. To razlivanje nije preterano i ne deluje mi kao velika mana.

Ukoliko bih uporedio bixenon komplet ubačen u običan far, kakav većina vozača ima, i projektor ubačen u h4 far, uporedjivanje jačine svetla bi išlo ovako H4 sijalica i običan far kao najslabiji, pa bixenon u običnom faru pa xenon projektor, a razlivanje snopa bi išlo ovim redom: samo projektor (tj far sa prozirnim staklom i ugradjenim projektorom) kao najfokusiraniji pa H4 obična sijlica u faru predvidjenom za H4, pa h4 far izbrazdanog stakla sa naknadno ugradjenim xenon projektorom i na zadnjem mestu Bixenon u H4 izrezbarenom faru kao najrazliveniji.

 

2. obratiti pažnju na dubinu fara i dimenziju poručenog kompleta! Zašto je to važnu -u sledećem postu se krije odgovor.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Pa da krenemo

Komplet kao što i rekoh stigo ceo, sa svim propratnim zašitama i izgleda ovako post-4383-0-34208500-1360597348_thumb.jpg

unutar kompleta za direktnu uradi sam ugradnju nedostaje samo balast.

Slika raspakovanog kompleta je negde nestala, ne znam sta se desilo sa njom tako da idemo dalje.

Projektor izgleda ovako

post-4383-0-12396100-1360597399_thumb.jpg

post-4383-0-69900700-1360597405_thumb.jpg

Na njemu umesto pozicije postoji angel eye iliti po naški svetleći prsten

post-4383-0-86197600-1360597482_thumb.jpg

post-4383-0-16765500-1360597494_thumb.jpg

Far na mom kinezu je zgodan za obradu i grunfovanje iz dva razloga

1-jeftin je pa me i nije žao ako zeznem stvar

2-sav je od plastike i lako se obradjuje. Na njemu je stajala S4 sijalica-popularna ''balonka'' od 35/35w koju sam ja zamenio i na njeno mesto uz malo prepravki nabacio buxenon post-4383-0-66264500-1360597612_thumb.jpg. Inače sam far izgleda ovako post-4383-0-23177800-1360597636_thumb.jpg

Prvi korak u ugradnji jeste otvaranje fara. U scooter sekciji postoji detaljno objašnjen postupak pečenja fara u rerni 6min na 200C i sledstveno odvajanje fara (za farove koji su lepljeni), farovi na žabice se odvajaju skidanjem žabica, a moj plastikaner je lepljen i uliven vrelom plastikom te je jedino rešenje sečenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Razmišljao sam šta i kako najlakše da odradim rastavljanje, da bih što manje oštetio far, probao sam lagano skalperom ali je na kraju upotrebljena teška mehanizacija. Prvo far probijam lemilicom post-4383-0-43031600-1360597824_thumb.jpg, a zatim kroz dobijenu rupu ubacujem ubodnu testeru i lagano isecam staklo post-4383-0-08033100-1360597867_thumb.jpg. Nakon par minuta laganog seckanja i mnoooogo opiljaka far je rasklopljen post-4383-0-67391700-1360597900_thumb.jpg post-4383-0-51302700-1360597911_thumb.jpg.

U kompletu projektor je već sklopljen te da bi se moglo manipulisati njime i isti učvrstiti mora se odviti sićušni šraf i skinuti sijalica post-4383-0-55981000-1360597978_thumb.jpg. Projektor upada sa prednje strane fara i otpoadi se osigurava h4 podloškom i maticom.post-4383-0-18013100-1360598023_thumb.jpg. Sve to izgleda fenomenalno. Ali Marfi ne spava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Prokleta Marfi i njen zakon, a proklet i ja kad nisam obratio pažnju na najbitniju stvar. Negde u prethdnim postovima sam napomenuo da treba obratiti pažnju na dubinu fara i dimenziju projektora! Ja nisam :stabre:post-4383-0-39361100-1360598172_thumb.jpg Rezultat je psovanje malo nervoze, uzdah i idemo dalje.post-4383-0-99593800-1360598229_thumb.jpg Skidam brusilicom ostatak šešira na faru, obelešavam višak fara i krećem u pohod Hasan seckati post-4383-0-25385000-1360598245_thumb.jpg.

Malo seckanja, malo kombinacije molbi i psovki i dobija se rezultat post-4383-0-09947400-1360598316_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Pošto sam rasturio dobar deo dna fara da bih mogao da ubacim projektor i da stavim poklopac ostao sam bez mogućnosti da nabacim H4 prsten i projektor osiguram onako kako treba i kako bi to bilo sa farom koji je dublji od projektora. U idealnim uslovim to bi izgledalo ovakopost-4383-0-46064800-1360598578_thumb.jpg

Projektor se stavlja tako da upadne u žljeb na h4 prstenu čime je isti doveden u idealni položaj i snop biva usmeren horizontalno bez krivljenja. Kod mene to nije slučaj. Učvršćivanje sam morao da rešim metodom improvizacije pa koristim stari migavac od fićka sečem vrh i dobijam kalotnu strukturu koja odlično naleže na poledjinu fara, a kojim mogu i da osiguram projektor.post-4383-0-42766200-1360598769_thumb.jpg

Veći deo posla je obavljen, projektor staje u milimetar i staklo fara može da se vrati na mesto. Far lepim dvokomponentnim lepkom jer mi je neko iz radionice pokupio silikon i potrošio ga. post-4383-0-57386100-1360598892_thumb.jpg

Finalni proizvod post-4383-0-65158800-1360598907_thumb.jpg i pogled spreda post-4383-0-71121500-1360598925_thumb.jpg.

Osteje samo da vidimo kako sve to svetli.

post-4383-0-56835200-1360598781_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Odmah da napomenem da je testiranje vršeno u lošim uslovima jer je far skinut sa motora koji mi je ovde u Nišu u garaži, a sve radove sam radio u radionici u selu. kao izvor struje korišćen je booster za paljenje i malo sam imao problema sa držanjem svega u rukama i slikanjem ali su rezultati vidljivi.

Test fara iz rukepost-4383-0-58330700-1360599232_thumb.jpg post-4383-0-84252400-1360599236_thumb.jpg post-4383-0-17170400-1360599241_thumb.jpg

I testiranje niz ulicu kratko svetlo post-4383-0-12847900-1360599250_thumb.jpg i dugo svetlo post-4383-0-97752400-1360599253_thumb.jpg

Sve slike su slikane mobilnim telefonom pa je rezultat slabiji. Uživo svetlo je fenomenalno i slikaću ga naspram nekog zida da bih vam pokazao kako to izgleda sa jasnom granicom koja se može uvideti.

 

Napomena za sve one koji žele da ugrade ovako nešto je da ukoliko su u mogućnosti ubace h1 xenon sijalicu od 4300K ili u zanjoj soluciji od 5000K i da traže sijalice koje imaju 3200lm ili su jače, pošto 6000K vuče na plavo, na suvom putu se vidi lepo, ali ga kiša i mokar kolovoz dosta upija. Postoje razni setovi koji su u prodaji sa raznim kombinacijama projektora i veličina pa savetujem da se pregleda par sajtova i par različitih ponuda pre kupovine istog, kao i da se obrati pažnja pa u slučaju da je far plitak kao moj da se pazari MINI projektor od 2,5 incha.

Nadam se da sam barem malo uspeo da objasnim postupak ugradnje i da koliko-toliko isti približim slikama. Svaku nedoumicu koju imate napišite pa ću probati da odgovorim i pomognem koliko mogu

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Zodini, a jel si premerio slučajno dužinu projektora?

Da se mi ostali ne zahebemo ko ti... 0stabre.gif

Dimenzije celog projektora su 13x7x7cm - za ugradnju u dublji moto far ne mora da se traži manji, ali za far plitak kao moj, trebalo bi da se potraži mini projektor i tada mislim da ne bi bilo problema sa mestom. Dakel preporučujem da se ukoliko sumnjate na raspšoloživo mesto odlučite na kupovinu 2,5'' projektora kakav je recimo ovaj http://www.banggood.com/Wholesale-2_5-Inch-Car-Motorcycle-Bi-xenon-Mini-Bixenon-Hid-Projector-Lens-Shroud-Headlight-H1-p-57337.html

Za sve ostale farove dublje od 7cm projektor kao ovaj moj staje bez problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2454 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Hvala,

ovo izgleda sjajno, još kad se uzme u obzir da imaš i rebrasto stako, stvarno je dobro. 0takoje.gif

Ja sam ovih dana dobio od kuma na poklon providno staklo od njegovog starog fara, videću dal paše na moj far...

Čim se skupe neke pare, naručujem ovo! 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Gun Hill
  • Motocikl: Keeway Superlight 150

Da ne citam... preslusao sam i pregledao, uzivo. :zvizduk:

Jako dobra stvarcica, sa neverovatno ostrim i jasnim snopom svetla koji je i vise nego dovoljno jak. Slike koje si postavio "test fara iz ruke" ne mogu bas da docaraju jasno kako ovo cudo svetli i kakvo svetlo daje. Odusevilo nas je.

Bas lepo sto si sve slikao i stavio ovde. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Imam ja par pitanja, pa da porucujem i sebi:

-Kada prebacis na dugo svetlo koliko se smanji kolicina svetla blize faru, recimo u prvih 10-ak metara?

-Koliko je sirok snop?

-Da li je predvidjeno i omoguceno podesavanje projektora po visini/pravcu, nezavisno od podesavanja celog fara?

 

Ovo u svakom slucaju deluje odlicno 0takoje.gif 80€ za dva projektora sa balastima i resio sam problematiku oko rasvete.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Širina snopa kratkog svetla je 160 stepeni tj svetli celom širinom puta, od samog fara u obe strane osvetljava mnogo šire nego bilo koji drugi far koji sam do sada video, ako bih morao da ga uporedim sa nečim rekao bih da je to kombinacija savršenih maglenki širokkog snopa i koje se protežu dosta duboko napred. Po fabričkim specifikacijama širinu od 160 stepeni projektor zadržava celom dužinom od 25m (koliko bi trebalo da baca kratko svetlo). Kada prebaciš na dugo svetlo do promene snopa gotovo i da ne dolazi, samo se gornja granica (tj prostiranje u daljinu) menja-tj dobija se dubina. Sam projektor je predvidjen tako da se pomera zajedno sa celim farom, tj štelovanjem fara reguliše se visina snopa projektora, ali sam duboko ubedjen da postoji mogućnost da se prilikom ugradnje sam projektor ušteluje tako da baca malo višlje ili niže po potrebi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: NC750x, CMX500-penzionisan, Suzuki gsx750F - penzionisan

Svaka cast, odlicno izgleda, a vjerujem uživo još bolje!0takoje.gif Možeš li napisati koji to SKU ako je sa dealextreme-a? Da li je sijalica dosla sa projektorom, tacnije sta je sve doslo u paketu?

 

Pozz i hvalaa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

e, sad, nije mi jasni, kako na kraju menjaš kratko-dugo svetlo. Gde stavljaš taj balast?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2454 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

e, sad, nije mi jasni, kako na kraju menjaš kratko-dugo svetlo. Gde stavljaš taj balast?

 

Cela stvar kod projektora je što nema menjanja intenziteta svetla, sijalica uvek svetli isto, pun gas,

u samom projektoru je klapna koja se diže i spušta i tako kad je spuštena klapna - kratko svetlo,

kad je dignuta - dugačko...

 

http://www.youtube.c...h?v=hrNiCVmn2ko

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Jeste, balast je ‚‚trafo'' koji isporučuje visokonaponsku struju koja omogućuje da sijalica užari gas. Kratko dugo svetlo se povezuje klasično preko postojećih instalacija na motoru.

Sijalica je H1

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Odmah da napomenem da je testiranje vršeno u lošim uslovima jer je far skinut sa motora koji mi je ovde u Nišu u garaži, a sve radove sam radio u radionici u selu. kao izvor struje korišćen je booster za paljenje i malo sam imao problema sa držanjem svega u rukama i slikanjem ali su rezultati vidljivi.

Test fara iz ruke. Sve slike su slikane mobilnim telefonom pa je rezultat slabiji. Uživo svetlo je fenomenalno i slikaću ga naspram nekog zida da bih vam pokazao kako to izgleda sa jasnom granicom koja se može uvideti.

 

Napomena za sve one koji žele da ugrade ovako nešto je da ukoliko su u mogućnosti ubace h1 xenon sijalicu od 4300K ili u zanjoj soluciji od 5000K i da traže sijalice koje imaju 3200lm ili su jače, pošto 6000K vuče na plavo, na suvom putu se vidi lepo, ali ga kiša i mokar kolovoz dosta upija. Postoje razni setovi koji su u prodaji sa raznim kombinacijama projektora i veličina pa savetujem da se pregleda par sajtova i par različitih ponuda pre kupovine istog, kao i da se obrati pažnja pa u slučaju da je far plitak kao moj da se pazari MINI projektor od 2,5 incha.

Nadam se da sam barem malo uspeo da objasnim postupak ugradnje i da koliko-toliko isti približim slikama. Svaku nedoumicu koju imate napišite pa ću probati da odgovorim i pomognem koliko mogu

 

 

Da nemas sliku kako svijetli far prije modifikacije, cisto uporedbe radi ? Ja koliko vidim, ovi kineski projektori ne svijetle ni blizu jacinom brand name projektora skinutog sa auta. Ili se varam... :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Grešiš druže, razlika je minimalna, jedino što utiče na jačinu svetla je kvalitet same sijalice kao i njena snaga u lumenima. Ova koja dolazi sa projektorom je od 2700lm a ima sijalica koje su od 3200 pa i više lm. toplotna vrednost iliti boja je 6000K.

 

Ovo sam slikao letos, sa bixenon sijalicom sa buvljaka ubačenom u far (model bixenon 3000lm 6000K)

 

Dugo post-4383-0-72554300-1360686940_thumb.jpg i kratko svetlo post-4383-0-28946000-1360686935_thumb.jpg

 

Ovo su dve fotke dugog i kratkog svetla bixenon svetla slikane letos.

 

Slike su slikane mobilnim pa se ne dobija pravi utisak koji far odaje uzivo. Kako i napomenuh gore, potražiti pri porudzbini h1 sijalicu od 4300K ili pazariti jedan par na 4300 ili 5000K nevezano za porudžbinu projektora. Sijalica topolotne vrednosti 6000K daje plavičasto svetlo koje se donekle utapa u vlažan kolovoz, a slike koje sam postavio slikane su na makadamskom blatnjavom putu neposredno po prestanku susnežice i kiše.

Ukoliko ne zaboravim slikaću večeras par fotki isto mobilnim nasuprot nekog zida da bi mglo da se uporedi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja