Jump to content

Moto Zajednica

Ugradnja aftermarket sočiva u farove (nesto kao morimoto mini)

Recommended Posts

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Da li je iko od vas koristio ovo : post-4383-0-71267100-1358358085_thumb.jpg post-4383-0-85056700-1358358103_thumb.jpg, tj aftermarket sočiva koja se ubacuju u postojeći far. Po onome što sam uspeo da pročitam na netu, princip rada je razdvajanje stakla od sočiva fara, a zatim ubacivanje ovog sklopa iznutra. Deo koji viri van fara-tj ide iza fara ka vozaču (gde je ranije ulazila sijalica starog fara) se pričvršćuje adapterom koji ide u kompletu, a zatim se staklo ponovo vraća na mesto i lepi za sočivo. Komplet ostaje učvršćen unutar fara, a sama sijalica se po potrebi može promeniti kao i obična sijalica-sa zadnje strane fara. Uredjaj preko klapne menja dubinu snopa-tj menja kratko dugo svetlo, a sijalica je već standardna H1 xenonka. Da li je iko radio konverziju svog fara sa ovim kompletom i ako jeste kakvi su mu utisci???

Ovo čudo košta 30e u kompletu sa sijalicom + ima fensy angel eye :takoje: , a kako balast već imam na motoru razmišljam o ugradnji ovog sistema. Sadašnji komplet je bi-xenon h4 ala buvlja pijaca, koji radi posao fenomenalno, ali daje pomalo razliven snop koji donekle smeta vozačima iz suprotnog pravca, na motoru i ne toliko koliko se to zapaža na kolima.

Ovo pitam jer ako bude radilo kao treba i ako su utisci pozitivni , častiću motorče ali i auto (na kome su isto H4 bi-xenoni u običnom faru) jednim 'vakim setom i po cenu zamene stakla fara clear plexijem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 764 postova
  • Lokacija: BEG
  • Motocikl: ER6n

Samo razmisli dal ces da uzmes sa dx ili nesto kvalitetnije, ako moras da otvaras far koji je zalepljen onda je to dosta cimanja, ugradi nesto kvalitetno da traje zauvek :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Motocikl: Kawasaki KLX 650 C

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Super tema nesto sam trazio po E bayu i nadjoh ovo http://www.ebay.com/...290716474285%26 samo st neznam koje sijalice se koriste da li H4 ili H7H1 pa se prebacivanje kratko dugacko vrsi preko klapne ,

U ovom slučaju koriste se H4 (Bi-xenon) lampe. Kratko i dugo svetlo se menjaju promenom položaja lampe.unutar reflektora.

Ja sam na mom Transalpu ugradio sočiva sa klapnom (u koja je trebalo originalno da budu sijalice D1S) ali sam ja stavio Xenon H7 i to prilično dobro funkcioniše. Ima o tome tema na forumu.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Motocikl: Kawasaki KLX 650 C

Znam Ziko pratio sam temu koju si postavio,ako u to socivo pase H4 biksenon onda bi mogla i obicna H4 sijalica jedino nisam siguran zboh njenih gabaritra posto je ksenonsa dosta kraca i manjeg obima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

U sočiva ne ide H4 sijalica, obično H1 ili H3.

U pravu si!0takoje.gif

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Motocikl: Kawasaki KLX 650 C

Samo malo znaci ako zelim u jednom socivu i kratko i dugacko onda ipak mora varijanta sa elektro magnetom koji pomera ogledalo ,taman sam se obradovao da je u pitanju obicna lupa u koju ide H4 bi ksenon sijalica :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Ovo su sočiva koja se ubacuju umesto običnih H4 sijalica-zbog toga ono H4 u nazivu, a bi-xenon označava da imaju i dugo i kratko svetlo, sam princip rada kod većine (ako ne i svih) sočiva je da se elektromagnetom pomera klapna i time vrši prebacivanje kratko/dugo. A kako je uvaženi Arakis već napomenuo najčešće u sičiva idu H1 i H7 sijalice. Negde sam video da imaju i nešto što zovu full bi-xenon gde postoje dve ampule za kratko i dugo pojedinačno,a li to ne ide u sočiva već je predvidjeno da menja klasičnu sijalicu, ali to ovde nije slučaj.

U svakom slučaju poručih i čekam da stigne pa čim izgrunfujem javljam rezultate i slike

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Motocikl: Kawasaki KLX 650 C

Zodini hvala na odgovoru ,sad samrazumeo zasto pise H4 u nazivu jedino ostaje da vidimo kako ce se ponasati Kineska tehnika malo me je strah da li ce dobro funkcionisati kratko -dugacko svetlo .Ajde pa javi kad ti bude stigla roba da vidimo vredi li cemu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Motocikl: Kawasaki KLX 650 C
  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Upravo taj druze, nisam hteo odmah da poručujem takav par koji DX ima u ponudi, već samo jedan, zbog probe, mada sam više nego ubedjen da neće biti nikakvih problema sa ugradnjom. Sada samo čekam polovinu februara i da stigne paket pa da se radujem i utrčim u garažu da namontiram.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2401 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

A ja tu nikako da vidim dal je to H4, tj. dal ima i kratko i dugo svetlo...

Aj kad ti stigne, ti obavezno javi ovde, okači slike i utiske, ja pratim pomno! :)

Našao sam na Kupujem Prodajem nekog u Nišu što prodaje neke fensi projektore, deluju dobro, traži 150e za par..

Što i nije tako nerazumno, ako npr. nađem još nekog pa uzmemo po jedan...

 

edit:

našao sam i ovo http://www.polovniautomobili.com/oglas2963700/morimoto_projektori/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2401 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Socivo radi po principu da usmerava svetlost dakle kada stavis/stavite u far cije staklo ne unutrasnje nego ono spoljasnje ima share tj izrezbareno je tako da kad gledate u njega nije providno kao recimo staklo na kolima dobija se ponistavajuci efekat,dakle duplo usmeravanje jednako je 0 efikasnosti.

 

U prevodu samo staklo koje je skroz providno tako da se vidi sta je unutar fara moze da prihvati socivo,zato novija kola imaju recimo izrezbaren unutrasnji deo fara,a staklo je prozirno i imaju jos socivo.Dok recimo na Golf 2 svi znamo da su okrugla i izrezbarena stakla tako da daju usmerenu svetlost.

 

Evo za Golf 2 cisto staklo fara http://www.carparts-...mages/10646.jpg

A evo za Golf 2 fabricko http://www.germanaut...037d00b1e48.jpg

 

Uocavate razliku...

Ista prica je i sa motorima.

 

Andrej kod tebe ne moze na tom faru,moze samo ako nabavis drugacije staklo za njega.

 

Ovo se tiče i tebe ako imaš rebrasti far... 0stabre.gif

 

 

 

 

Pošto je ovo sad čovek objasnio u onoj drugoj temi, dolazim do sledećeg zaključka:

 

-Ovi projektori bi me izašli oko 6k din (znam čoveka koji nabavlja sa e-bay-a pa bi mi izašli skoro ko što tu piše, 63 dolara, možda nešto više) http://www.ebay.com/itm/NEW-CAR-MOTOR-AUTO-VEHILE-2-5-HID-BI-XENON-HEADLIGHT-PROJECTOR-LENS-LEN-H4-/290716474285?_trksid=p2045573.m2042&_trkparms=aid%3D111000%26algo%3DREC.CURRENT%26ao%3D1%26asc%3D27%26meid%3D4656780707446042114%26pid%3D100033%26prg%3D1011%26rk%3D1%26sd%3D290716474285%26

-pored toga bi mi trebali još balasti i sijalice

-i da promenim staklo u faru da bi bilo kako treba

 

U svakom slučaju, isto kao i ovaj kineski... jel neko zainteresovan da uzimamo zajedno, po jedan?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Imam ja druze dva fara, tj dva sočiva pa gde se uhvati :takoje: Fabrički mi je prozirno staklo i rebrast far iznutra, ali imam i far sa neke stare yamahe koji je rebrast, a i jos par farova od auta za probu. Cim stigne montiram u far i javlja utiske, zajedno sa slikama i detaljnim opisom načina ugradnje i potrebnog alata, Ukoliko budem uspeo da nadjem i stari rebrasti far sa RD-jke razlepicu i njegovo staklo i ubaciću projektor i u njega da bi definitivno prelomili kakav je efekat sa izbrazdanim staklom.

 

PS 150 e za projetore je druze mnogo. Imaš ih ovde kod nas u kompletu za 85e, sto je skoro duplo jeftinije. Ja sam resio da probam sa ovim kinezima jer i ove sijalice sa jakim imenima imaju garanciju od godinu dana (a i kinezi isto toliko izdrze) oa mu didje na isto, a uz to u kompletu je sve osim balasta koji već imam, a i dodatne sijalice h1 u 4300K su oko 10e kod nas tako da se sve svede na manje od 70e i nešto čekanja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2401 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Da, al ti sa DXa ja ne mogu da skontam dal imaju taj elektro-mehanizam, za low-beam i high-beam...

U svakom slučaju, znaćemo sad kad ti stigne.

Ako nema, ja ću uzeti ove za 63 dolara sa ebay-a, valjda će neko od drugara hteti na svoj motor da stavi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Javljam detalje, posiljka krenula 21.01 ocekivano vreme dolaska 10.02, inace ima elektromagnet za kratko/dugo-isti ovakav set ima i na pandawill.com ili na banggood.com nisam sad 100% siguran gde sam gledao, u svakom slučaju je prikaz sa par slika više. A na samom projektoru one dve tanke žice crvena i crna-koje idu zajedno su u stvari struja za elektromagnet odnosno ti ide signal sa dugog svetla da upali magnet i da približi sočivo-tj da dalju žižu za dugo svetlo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Danas stigo paket sa dalekog istoka.

Utisci: pakovanje očuvano, celo, zaštičeno trakom sa balončićima a iznutra je tvdri sundjer. Projektor izradjen od neke legure aluminijuma, hromiran spolja, deluje dosta teško i čvrsto. Klapna elektromagneta radi precizno. Angel eyes jake bele boje. Unutar projektora je sijalica H1 od 6000K. Očekivani radni vek 3000 sati (što se više puta pokazalo kao tačno~ na kolima otprilike godinu dana rade). Dimenzije celog projetkora su 13x7x7 nije onaj mini, ali staje u far barem odokatvno gledano. Na sočivu je prsten za H4 sijalicu kojim se isti fiksira u far.

Trentni uslovi mi ne omogućuju da testiram projektor pošto su mi i motor i balast u garaži, ali ću već sutra to grunfovati i probaću da napravim par snimaka kako sve to izgleda u gotovoj izvedbi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Slikaću sve pojedinačno, kao i detaljan postupak same ugradnje, metodom korak po korak, od otvaranja kutije do zatvaranja fara. Rezultate očekujte u nedelju naveče.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja