Jump to content

Moto Zajednica

Koje adekvatno ime (za vandalizam)

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Kao u naslovu teme , pitanje koje me je sinoc ( kroz paniku i bes) obuzimalo posle pokusaja atentata !

U centru Novog Sada , u ulici Modene , gde se parkiraju u velikom broju skuteri i motorcikli , neko mi je skinuo kapicu na ventilu gume i ispustio vaZDUH . Nisam primetio i krenuo u voznju ali osetio da motor "ljigavi" . Pomislio sam : vagasi i neravnine po ulicama , ALI , kad stadoh a guma , tj. felna , do asfalta . Bes i cudjenje , kakav je to neslani saljivdzija mogao da uradi . Sreca pa ne znam ko je .

Ono sto me raduje , vandal nije imao za efekat svoju viziju , tj. nije bilo nikakve stete , ni motora , ni po mene , ali sam imao jedan prijatan susret uzrokovan ovim dogadjajem te u neku ruku mogu biti i zavalan VANDALU :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Miljakovac
  • Motocikl: Bio nekad Yamaha FZ6 Fazer S2

Pa realno mislim i da nije hteo da ti napravi stetu, nego nesto da te upozori, valjda da ne parkiras opet tu... Uglavnom, ako si izvukao nesto lepo iz svega toga budi srecan, jedino sto si potrosio je vreme!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Neverovatna stvar je bila ta , da nisam jako osetio slab pritisak pa sam presao par kilometara i motor dobio radnu temperaturu . Kada sam izasao na cist prostor (preko mosta Slobode pa na Miseluk) i pustio ruci na volju (po gasu , tj. pun gas , te negde u tunelu osetio te turbulencije , postalo je "cudno" !

Mislim i trudim se , da se ne zameram nikome .

Tamo je bilo jos 50-tak dvotockasa , tako da ni to nije problem (bar znaju oni koji su u NS) .

Bilo kako bilo , treba proveravati pritisak u gumama , a ovo sam pisao jer je takva i rubrika : motociklisti na drumu (iskustva) , pa delim je sa svima vama :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

U bre ljudi , pa bas nikoga za saucestvovanje u glupoj situaciji ! Dal da se zapitam , bi li vise voleli da sam pisao o nekom padu (problemu) ! Kao klasika u Srbiji : "da komsiji crkne krava" ! :nanana:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Blizu granice!
  • Motocikl: KLE 500

Žalosno je što se ovakve stvari događaju ali na svu sreću nije bilo posledica.

Inače fazon da komšiji crkne krava je davno prevaziđen, glavna fora je da meni crke krava da komšiji ne pozajmim mleko.

I čini mi se da je ustvari ovaj princip bio sve vreme prisutan samo dobro prikriven!

I proveravajte pritisak u gumama!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

A mozda je ustvari "prijatan susret" ispustio gumu da bi bio siguran da ce do istog i doci. :hej::D

Koji god da je razlog, svakako ne moze da opravda svoj postupak. :lud:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Alo bre , zasto skoro svi pomisle na susret sa svaleracijom ! Da li nekome padne na pamet : trazis pomoc u nevolji , dobijes pomoc a ne ono "izvini nemam vremena" ili "sacekaj za sat-dva doci cu" i sl.

Nisam precizirao susret kakve vrste , jer sam smatrao ne bitnim za temu !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

jbg los trip totalno... vidi moze svasta da bude

  1. da je sama spala kapica u voznji a da je guma ispustila od normalne voznje (malo verovatno ali postoji kao opcija)
  2. da je neko dirao točak sa namerom da ti skrene pažnju na nešto (da si se parkirao na vrata od zgrade ili na "njegovo" mesto za parkiranje) a istom prilikom nije hteo da izduva do kraja da bi mogao da odeš do pumpe - što govori o mentalnom sklopu iste osobe, da ne koristim teže termine, kad mu nije palo na pamet da zbog toga možeš lako da izgubiš glavu
  3. isto kao opcija 2 al bez razloga (šale radi) što je tek imbecilno...

Iskren da buden, ja bi voleo da je guma probušena sa malom rupicom pa si stao tako točkom da je sama izduvala, jel razmišljanje o ove druge dve opcije je baš uznemirujuće...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: otisao...

Kontam neki ljubomorni klinci, ko drugi moze biti? To jest, ko je toliko idiot da svesno tako nesto ucini?

Dobro je sto je sve proslo kako treba.

Ih kad bih pravili kapice sa malim kljucaonicama sve bi bilo lakse. Zato pumpu pod sediste (ko moze) pa kad ispusti samo se naduva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja