Jump to content

Moto Zajednica

od Amsterdama do Zrenjanina-brodicem

Recommended Posts

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki TS 125 (Suzana)

Evo Bajkeri, da se pohvalim i ja. Jes da je putovanje bilo brodicem od 10m a ne bajkom, ali ipak kao clan BJ Bikers-a red je da se zna. Moja ekipa i ja smo za 45 dana preplovili 2500km od Amsterdama do Zrenjanina. To mozda i nije nesto, ali sa obzirom da niko od nas nije imao nikada svoj brod i da sam ja kao jedan od "kapetana" imao svega 10-ak sati iskustva a Mosa, drugi kapetan "cak" 20-ak sati, mislim da smo napravili pravi podvig. Posto sam sve vreme puta vodio dnevnik, bilo bi mi drago da ga i vi procitate. ako ste zainteresovani bilo bi dobro da mi kazete na kom podforumu da ga postavim.

  • Podržavam 15

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki TS 125 (Suzana)

ok, hvala. drago mi je da ovo mogu da podelim sa vama. fotki ima puno i one su na facebook-u sasa skoko. da ih ja ne bi prebacivao molim vas da ih tamo pogledate, a i nisam neki strucnjak za to. dnevnik pisem za par minuta. posto je obimno, pisacu po 4-5 dana dnevno. odnosno svaki dan cu staviti dozivljaje od 4, 5 dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Indjija
  • Motocikl: Suzuki GSXR 750 K9

Sve to zvuci kao veoma dobra avantura, dozivljaj i super provod...

Cekamo putopis...

 

Sve mi je jasno osim toga kako ste nasli 45 slobodnih dana u celosti... :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Samo pisi, dosta slika i ne brini gde ce tema biti, sigurno ce dosta nas pratiti. Ja sam i dosao na ovaj forum zahvaljujuci jednom putopisu i googlu (@bandolerosi, moracu jednom da se zahvalim), sta ima veze ako je brodic u pitanju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki TS 125 (Suzana)

AMSTERDAM-ZRENJANIN 2012

Na samom pocetku da vam predstavim nasu ekipu. Nastariji je Dragan Mosorinski -Mosa, zatim tu su jos i Sasa Skoko-Sale, Vladimir Almazan-Rumun, Lazar Miljevic-Laki i ja, Samir Radin. Svi osim Lakija smo iz Zrenjanina. Laki je iz Sela Zitiste pored Zrenjanina. Ploveci, presli smo tacno 2343km i to Holandskim kanalima 230km, Rajnom 430km, Majnom 384km, kanalom Majna-Dunav 171km Dunavom 1084km, Tisom 10km i Begejom 34km. A bilo je to ovako....

1.dan

Na put kombijem, posli smo Mosa, Rumun i ja. Sale i kamerman Laki su trebali da dodju avionom u Dortmund a zatim da ih njihov prijatelj Kari kolima doveze u Kolhorn, selo na severu Holandije..

Stigavsi u Holandiju, uputili smo se u Hasselt, gradic od oko 1000 stanovnika u kome je bio "Distance", brod koji smo trebali da doteramo nasem drugaru Draganu u Novi Sad. Decko koji mu je prodao brod nas je docekao, objasnio nam sta kako funkcionise na brodu i dao nam kljuceve, Sada smo mogli da brod pripremimo za plovidbu, zakljucamo ga do naseg ponovnog dolaska po njega za par dana i kombijem krenemo u Kolhorn gde su nas vec cekali Sale, Laki i Kari,

Kada smo stigli, zatekli smo ih kako piju viski na brodu i proslavljaju, Bilo je ocigledno da su vec kupili "Joke", brod od 10 metara i isto toliko tona. Brod je prostran sa dve kabine, dva wc-a i velikom krmenom palubom za sedenje.

Kolhorn nije selo! To je selendra koja nema cak ni prodavnicu. Stanovnici su zatvoreni, ucaureni i uopste nemaju zelju da u svom mestu ugoscuju i trpe pridoslice. Medjutim, gospodo, malo ste se zajebali! Uz gitaru smo napravili takvu pijanku o kojoj ce dugo pricati! Na nasem muzickom repertoaru su se, kako to vec biva, redjale prvo pesme pune romantike, zatim rock, pa, naravno, tuzne pesme o dalekoj otadzbini a zatim, kada smo sa viskija presli na pivo, Sale i ja smo usnule Kolhorcane pocastili sa par zestokih pank pesama koje ce im sigurno ostati u secanju s'obzirom da smo se derali ko nerasti u teranju.

Posto u Holandiji mrak pada oko 23h a svice vec u 4, jutro smo docekali pevajuci.

Najzad, na odusevljenje celog sela, pesma je bila sve tisa, mi sve pijaniji i umorniji i popadali smo po brodskim krevetima...

 

2.dan

Ujutro, po ustajanju, videli smo da je Laki, koji je trebalo da snima ceo nas put, otisao sa Karijem u Dortmund. Sale se cuo sa njim i on mu je rekao da se vraca za dan, dva. Ok, ajde malo da se provozamo, sipamo gorivo i pecamo. Bacajuci varalice sa broda, primetili smo da za njima jure ogromne stuke, ali nismo ni jednu upecali.

Stali smo da sipamo vodu u rezervoar u brodu i gorivo. Na doku je stajalo ogromno crevo i ubacivsi evro u aparat, krenuli smo da sipamo vodu.Ljudi na susednom brodu su se smejali a mi nismo kapirali zasto. Onda smo shvatili !!! Crevo kojim smo hteli da sipamo vodu, ustvari sluzi za izvlacenje fekalija iz brodskih wc-a. Srecom, crevo je uvlacilo a ne upumpavalo inace bi nam tank za vodu bio pun govana! Pokupili smo se kao posrani...Ustvari zamalo posrani!

Vezavsi brodove za nase mesto za parkiranje uzeli smo da spremamo veceru a Mosa je bacao varalicu. Odjednom se zacuo strahovit pljusak. Pomislili smo da je upao u vodu i Rumun je izleteo napolje. Uskoro su se obojica vratili bledi. Mosa je na "ruzno pace" upecao stuku "ko nogu" ali nije imao sajlu i ona mu je pregrizla najlon. Iako je u svom zivotu upecao sve i svasta, ruke su mu se tresle dok je palio cigaretu. Uzalud smo to vece bacali sve "kasike" i "leptire" koje smo imali, ribu nismo upecali.

 

3.dan

Posle jutarnje kafe, Mosa i ja smo krenuli da kanalima odvezemo treci brod, koji je Sale kupio tog jutra, u jednu marinu. Tamo je trebalo da ga dizalicom stavimo na prikolicu. Taj brod je bio najlaksi i Mosa ce ga posle ekspedicije kombijem odvuci u Srbiju.

Plovili smo kanalima koji su desetak metara siroki, prepuni ribe, divljih pataka i labudova. Sunce je przilo a mi se opustali vozeci brodic po mirnoj vodi. Dobro ce nam doci malo iskustva pre haosa na Rajni.

Dosli smo do jedne male prevodnice koju smo morali proci i videli da ljudi, koji rade na njoj, stoje na obali. Mi smo njima ispricali o putu koji planiramo a oni nama da su kanali u Holandiji puni ogromnih stuka, basa, deverike i sarana, Za stuke smo znali. video sam Mosu kako je tuzno uzdahnuo.

Nakon 20km usli smo a potom i izasli iz poslednje prevodnice ka moru. Levo je bilo Severno more a desno marina u kojoj smo kranom trebali da dignemo brod na prikolicu. Da smo morali da biramo na koju cemo stranu da skrenemo, izbor bi bio jednostavan! Levo-ledeno Severno more, talasi od nekoliko metara, ajkule...Desno-mirna, tiha, uvucena marina u kojoj vidis obe obale. Alo, Srbine, pa nismo mi lovci na krabe!!! Picimo desno!

Na obali nas je cekao kombi sa prikolicom i kraj njega Sale. Izvlacenje broda kranom i "gratis" pranje smo platili 125 evra sto je ok cena ako se ima u vidu da ova usluga u Holandiji kosta i do 400 evra. Dogovorili smo se da brod sa prikolicom ostane tu oko mesec dana dok Mosa ne dodje po njega. Upravnik marine je rekao da ne treba nista da platimo za to ako obecamo da cemo ubuduce sve brodove izvlaciti kod njega. Ma hocemo...Majke mi!

Zadovoljni, seli smo u kombi i krenuli nazad u nas omiljeni Kolhorn. Tamo nas je na brodu "Joke" cekao Rumun koji osim srpskog, nije znao ni rec nekog drugog jezika i do naseg dolaska sedeo je zatvoren u brodu moleci Boga da ga neko nesto ne pita.

Dok smo pili kafu, naisao je upravnik marine u Kolhornu i posto se predstavio pitao je kad cemo krenuti. Osmeh mu se razvukao od uva do uva kad je cuo da krecemo sutra. Hteli smo da mu predlozimo da odrzimo mali, oprostajni koncert, ali je on vec otrcao u selo da javi radosnu vest. Pretpostavljam da su mnogi Kolhorcani pojurili u crkvu da se pomole svom svecu i zahvale mu sto su zivi i zdravi docekali dugo ocekivani dan naseg odlaska. Steta, a spremili smo im repertoar pun dobrih, starih punk pesama! Nema veze, bice jos prilike.

  • Podržavam 14

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Šabac/Beograd, Srbija
  • Motocikl: Nekad bilo: V-Strom 1000 2014, Fazer 600 S2 '09, V-Strom 650 '05, CBR 600RR '06; Suzuki GS 500F '04, Kymco Agility Sport 50

Ja ne mogu da poverujem u uvodni tekst koji sam procitao! :D Pa vi ste kraljevi totalni! :care:

 

A tek kad sam procitao pocetak. Pisi brate, kaci slike! Platicemo ako treba! :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ovaj pocetak je vise nego uzbudljiv...doduse...samo malo teze je pohvatati sve brodove u prici... :aha:

A to da bi trebao obogatiti putopis slikama, jasno je kao dan...pa u tom smislu evo malo pomoci:

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/11244-kako-postavljati-fotografije-na-forum/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 634 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100

Šteta je da ne začiniš priču sa fotkama, već su ti smanjene na FB samo treba da ih linkuješ ovde.

 

A jel vas bilo dovoljno za toliki broj brodova, brodića.... :lol:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki TS 125 (Suzana)

ok. Evo da pojasnim. Prvi, veci brod koji je vozio Mosa je "Joke" a drugi, od 8m sam vozio ja i on se zove "Distance". ostale slike imate na facebook DRAGAN MOSORINSKI. Pa da nastavimo...

 

4.dan

Posto smo oba broda trebali doterati do Arnhema a bili su na dva kraja Holandije, Mosa i ja smo krenuli brodom "Joke" za Amsterdam iz Kolhorna. Sipali smo gorivo i, na Mosinu radost, kupili smo sajle za stuke. Neverovatno, u rezervoar je stalo 280l goriva. Mostovi ispod kojih prolazimo su visine do 3m. Srecom, "Joke" je visok 2,80m. Kod mesta Stolpen, ulazimo u Veliki severni kanal, najveci kanal u Holandiji. Desno od nas, na 200m je Severno more, ne vidimo ga, ali se oseca hladnoca koja struze kosti. Kod mesta Shoorldam je viseci mot na cije otvaranje bi cekali par sati, ali su to Holandjani resili tako sto su pored napravili prolaz za manje brodove. Jedan deda, koji drzi kafic pored prevodnice je sa obale vikao "ma prolazite ladno"! A Mosa i ja smo mu u glas odgovorili "idi deda u pizdu materinu, oces da okacimo krov pa da do Zrenjanina vozimo kabriolet?" Ipak, za par santimetara smo prosli.

Nakon toga, usli smo u grad Alkmar. Neverovatno. Svaka kuca je u gradu razlicita. Posle smo culi da je to namerno. Na svakoj kuci mora da bude detalj koji ce kucu makar za sitnicu razlikovati od ostalih. Nakon predjenih stotinak kilometara, usli smo u Amsterdam. A u Amsterdamu...Sve Arapi, crnci i Kinezi...Ko u Borinoj pesmi. A kurave-nigde. Jebem li ga, valjda je ponedeljak?! Bogami, posle najduze plovidbe u nasem zivotu, legla je i rakijica.

Ujutro smo Mosa i ja otisli do susedne "Six marine" da probamo da nadjemo mesto da parkiramo "Joke", ali sve je puno ko oko. U marini su "brodici" od 15 do 20 metara. E, oca im jebem lopovskog. To su sigurno kupili preko sindikata.

Nazvali smo iz fazona vlasnicu jednog broda koji je na prodaju. Brod je kao iz prodavnice duzine oko 20m. Cijena? Prava sitnica! 50 000 evra! Moze gospodjo, ali po srpski-na dodjem ti!

Jebo te, do veceri je pored naseg broda, parkiranog u centru Amsterdama proslo 6 miliona biciklova! Zaspali smo uz zvuke pedala sa biciklova kurvi koje su zurile u Amsterdamsku noc.

 

5.dan

U Holandiji se brodovi ne registruju! Kada kupis brod, das mu ime, platis porez na luksuz i to je to. E, ali u nemackoj, recna policija odamah zaustavi brod bez registracije i iskljuci ga iz saobracaja. Ipak, nasli smo resenje. Jedan decko, vlasnik marine, sredio nam je papire, takozvani ICP (medjunarodnu plovidbenu dozvolu) sa kojom mozemo da plovimo od tacke A do tacke B. u ovom slucaju od Amsterdama do Zrenjanina.

Cekajuci papire Mosa i ja smo odlucili da uplovimo u kanal "Amsterdam-Rajna".

Saobracaj (vodeni) je u Amsterdamu-haos! Po vodi jurcaju trajekti, turisticki brodovi, ogromni tertnjaci i proci na drugu stranu reke, gde je nas deo plovnog puta, je umetnost! Taj deo reke u centru Amsterdama se zove "Amsterdamski tunel" i najopasnije je mesto za plovidbu na svetu!

I tako oprostimo se Mosa i ja jedan od drugog i krenemo! Pomozi Boze i Sveti Nikola!

Cekali smo trenutak kada je na vodi bilo najmanje plovila i "izleteli brzinom od 8km na sat", a zatim pojurili cak i 12km/h! Lele, ko je ovo preziveo, ni pakao mu nece tesko pasti! Uglavimo se mi nekako izmedju dve grdosije i posle tri kilometra puta medju ogromnim brodovima, dfocepasmo se kanala. Koliko smo "sitna riba" videli smo kada smo prosli pored jednog kruzera (prekookeanski turisticki brod) od 10 spratova.

U kanalu je bila guzva kao i u Amsterdamu, ali smo se mi drzali par metara od obale i polako napredovali.. Najzad, uplovismo u jednu malu marinu na izlazu iy Amsterdama da se odmorimo i sacekamo ostatak ekipe.

Havenmajor iliti sef marine nas je sa vrata ponudio pivom i to besplatnim, sto u Holandiji bas i nije cets pojava. Dogovorili smo se da ostanemo par dana po ceni od 10 evra dnevno. Kada se uzme u obzir da za te pare dobijamo vez, tus, wc, struju, vodu i prikljucak za internet, cena je ok.

Najzad, u sam sumrak, stigose i Sale i Rumun iz ASlmere u kojoj su sredjivali papire za brod a sa njima i nas kamerman, Laki!

Inace Laki je iz Zitista, sela u kome je podignut spomenik Rokiju. Roki je u ovom selu rodjen. Ustvari, Roki nije tu rodjen nego je bio jednom u Zitistu. Odnosno, nije bio u Zitistu, ali je jednom jeo piletinu a u Zitistu je preduzece "Agroziv" kojre je poznato po uzgoju piletine pa je to bio sasvim dovoljan razlog da se Rokiju podigne spomenik. Ustvari...

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki TS 125 (Suzana)

Bandolero, ajde pomoc prijatelja, linkuj sve fotke koje mislis da prate pricu s' ova dva fejsa a ja cu da nastavim text. unapred zahvalan!

A evo i par odgovora na pitanja...

Na svakom brodu bi trebalo da ima tri clana posade zbog vezivanja broda u prevodnicama, popravke motora u voznji itd... Na Mosinom brodu ih je bilo trojica, ali smo na mom brodu bili samo Rumun i ja. Ne bih da vam otkrivam detalje dok ne procitate, ali upravo to sto je jedan clan posade presao sa Mosinog broda na moj (brod!) nam je spaslo zivote! Uostalom, citajte u sledecem broju! xe,xe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

Auu ovo ni u najudjem snu nisam ocekivao da cu ovde citati.. Ja se secam moje prve ture od Kikinde do Morave samohotkom i uvek sam sanjao voznju hausboot-a po tim kanalima.

Jos i stuke....

Ajde kaci te slike komsija, och da mremo !?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki TS 125 (Suzana)

Hvala Bandolero. :care:

Evo ja cu da kopiram slike koje si stavio i da napisem sta je sta.

 

 

252729_232816950169843_653625011_n.jpg

proslava uz viski na tek kupljenom brodu "Joke". Sa leva na desno je Rumun, ja, Sale, Kari i nas kamerman Laki

 

538610_232817000169838_1198147142_n.jpg

treci brod koji je pre par dana stigao na prikolici u zr

 

382448_232817056836499_2091157128_n.jpg

izvlacenje i "gratis pranje 125evra! tuku ko nece! severno more je levo iza coska

 

224913_232817133503158_511694651_n.jpg

Mosa i ja krecemo brodom koji on vozi "Joke" za amsterdam

 

 

282818_236632696454935_586490254_n.jpg

Mosa, ja i Laki spremamo brod "distance" koji cu ja voziti. Marina Hasselt

 

250863_236636453121226_1283631822_n.jpg

Posada "distance", mala ali odabrana. Rumun i ja u marini u Hasseltu. Prsluk nosim zato sto je bilo ladno u ...

 

198241_237063353078536_1867639657_n.jpg

Marina u Arnhemu, poslednjem mestu u holandiji pre nemacke granice

 

548209_240610586057146_1183820450_n.jpg

Sale na radnom mestu kraj kompjutera a ja se opustam

 

252597_240610636057141_898590420_n.jpg

Rumun i ja na "Distance" na Rajni negde u Holandiji. SRBIJA!!!

 

292490_240610686057136_1023990849_n.jpg

Ko kaze da mora da se gleda dok se vozi po Rajnama, Majnama itd. Rumun kuvao tri u jedan-tri kasike secera, jedna kasika kafe

 

Eto barmalo da razjasnim fotke. Zamolicu saleta da stavlja fotke koje prate tekst. na kraju krajeva on je u nasoj ekipi zaduzen za kompjutere i ostalu sitnu tehniku

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki TS 125 (Suzana)

6.dan

 

Plan je bio da doteramo prvo jedan brod do Arnhema na holandsko nemackoj granici sa jednog kraja Holandije, zatim drugi sa suprotnog kraja a onda iz Arnhema krenemo svi zajedno sa oba broda. Problem su bili papiri. Naime u Holandiji se brodovi ne registruju i imaju samo ime a ne kao kod nas i registarski broj. To je u Holandiji normalno, ali cim budemo presli u Nemacku, recna policija ce nas iskljuciti iz saobracaja. Zato smo morali da nabavimo takozvani ICP (medjunarodnu plovidbenu dozvolu) koji ce nam biti nesto kao saobracajna. To zvuci jednostavno, ali taj proces u Holandiji traje 10-ak dana. Za to vreme smo zeleli da brodove pripremimo i dovezemo ih do nemacke granice.

Odlucili smo da nase komsije u marini kraj Amsterdama obradujemo pravim, domacim Amstredamskim pasuljem sa segedinskim butkicama...mislim, kupljene su u Segedinu iako nam ne bi bilo na odmet par butkica iz Segedina...Makar po dve svakom...

U Marini na sve strane plivaju patke sa pacicima a labudovi jedu hleb bukvalno iz ruke. U trenutku smo poceli da pricamo o stanju na nasim rekama i raspolozenje se pokvarilo. Medjutim nasa nova drugarica, baka Vanda je dosla da nam odrzi predavanje o vezivanju mornarskih cvorova i mi smo se takmicili ko ce pre da nauci. Tih mornarskih cvorova ima milion, valjda je svaki mornar izmislio svoj cvor?! Baka Vanda je zena od 60 i kusur godina koja, od kad joj je muz umro zivi na brodu od 15-ak metara i plovi po holandskim kanalima. Zena jednostavno zna sve o plovidbi i nije joj bilo jasno kako mi pojma nemamo o tome a hocemo da preplovimo toliki put. Nije joj bilo jasno sta cemo mi dobiti time. Pohvalnicu bakice, pohvalnicu...

 

7. dan

 

Sledeci dan je protekao u opustenoj atmosferi. Ponovo smo Mosa, Sale i ja isli u grad Almere, nekih stotinak kilometara od Amsterdama da pokusamo da ubrzamo stvar sa papirima. Stigavsi tamo, odmah sam zabacio plovkaru izmedju ogromnih sarana i deverika koji su bezbrizno plivali po plicaku. Neverovatno! Bukvalno sam im vukao udicu sa glistom ispred usta, ali oni je nisu primecivali. Voda na ulazu u marinu u Almere-u je "duboka" oko pola metra i potpuno providna tako da sam sve ovo mogao da vidim! Glista se migoljila na udici a ribe su pored nje plivale mrtve-ladne. Onda su mi neki tipovi objasnili da posto ima na hiljade pataka i labudova na jezeru koji kenjaju ko foke, ribe to jedu i uvek su site! Mozda su me ljudi koji su stojali pored mene cudno gledali dok sam psovao i labudove i patke i foke, ali mora covek sebi da da malo oduska, jel?!

Dok su Sale i Mosa sedeli u kaficu i cekali coveka koji je sredjivao papire ja sam otisao do nekog cice (mislim, ne cica kao zenska nego cica kao deda!) koji je na kedera pecao stuku. Posle 15-ak minuta je upecao stuku od 5-6kg, ali mu je otpala kod samog meredova. Aaaaa, znaci mogu da se pecaju grabljivice!!! Posto je cica imao brdo kedera, zamolio sam ga da mi da kojeg da probam da upecam nesto kad se vrnem u Amsterdam. Bio je siroke ruke. Dao mi je tri komada! Stipsa holandska, imao ih je sto, ali sta je tu je.

Najzad je dosao covek iz marine i rekao nam da ce papiri biti gotovi za tri, cetiri dana. E, hvala Bogu da pobegnemo vise odavde!

Kada smo se uvece vratili u marinu kraj Amsterdama odmah sam zabacio. Do mraka se nista nije desilo a ujutro kedera vise nije bilo??? Meni su opet labudovi bili najsumnjiviji. Au, za par dana sam ih toliko zamrzeo da ocima ne mogu da ih vidim. Ni gumicu za brisanje vise ne koristim! Jes da nju prave od pelikana, ali svejedno, ista je to gamad!

Sale i ja smo od muke uz manastirku do pola noci igrali sah, pripito razmisljajuci po pola sata o svakom potezu. Rezultat 2-0. Pojma nemam za koga!

 

8.dan

 

Laki, Mosa i ja smo krenuli u Hasselt po "Distance" koji smo planirali da rekom IJSSEL ('bem li ga kako se cita) prebacimo u Arnhem. Put je bio dug oko sto kilometara a reka zestoka i brza, puna virova. jos jedna divota-plovili smo uzvodno ustvari bukvalno uzbrdo. "Jurili" smo 5km na sat. Prosli smo kroz predivni grad Zwolle i resili da prespavamo u centru gradica Deventer koji smo mi odmah prekrstili u Derventa., Gradic je na obali reke, prepun starih zgrada i malih ulica kao na moru. Nista to nas (dok smo setali po gradu) nije dirnulo dok nismo ugledali jednu golu guzu kraj jednih vrata!? Pomislili smo da nas to nase stare mornarske oci varaju, ali je gola domacica usla unutra, zapalila cigaretu i SELA U IZLOG!

Nasli smo se u "ulici crvenih fenjera"! Ovaj izraz me oduvek nervirao! To je bila ulica kurvi a ni fenjera nije nigde bilo. Kurve su sedele u izlozima i bilo je kao u borinoj pesmi "cutu, pusu, prolaznike gledu". Lele, kakvi su to gabori bili...Gadniji su bili jedino Holandjani koji su ulazili unutra. Komentarisali smo, kakva to beda moze zenu da natera da gola sedi u izlogu i ceka matorog Holandjanina da balavi po njoj. Fuj, di sam se tog setio, zgadilo mi se pivo!

Sumrak smo docekali uz spricer na obali reke Ijssel, daleko od izloga i crvenih fenjera u lepom gradicu Derventa...

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki TS 125 (Suzana)

223940_3198836772179_312665627_n.jpg

ona mala tacka iza ovog slepera je nas brod u derventi

 

601313_3198836372169_1872507046_n.jpg

derventa

 

600426_3198835172139_1686284350_n.jpg

cutu, p[su, prolaznike gledu. domacica ispred izloga

 

181348_3198823251841_731874613_n.jpg

mail brodic od deset spratova

 

282205_3198823691852_707492169_n.jpg

srbija do amsterdama

 

196161_3198824091862_2075925079_n.jpg

vodeni saobracaj u amsterdamu

 

250928_3198825611900_1255419037_n.jpg

ono sasvim dole je brod od 100m pa vidite koliki je ovaj. a nas brodic je deset metara. manji od njihovih spasilackih camaca

 

543308_3198837172189_2121590436_n.jpgspricer na obali u derventi

 

251918_3198842452321_82351384_n.jpgovako izgleda nas brodic u odnosu na ove grdosije koje nas bukvalno guraju na obalu

 

eto malo fotki i izvinjavam se sto ne znam da smanjim

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja