Jump to content

Moto Zajednica

Kymco Xciting 500

Recommended Posts

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125

Pozdrav svima,

 

Zanima me utisci o ovom skuteru ukratko, video sam da ima tema o njemu gde se spominje, ali nisam saznao sve što me zanima, pao mi je u oko jer nije mnogo skup, ljudi su generalno zadovoljni sa njim...

 

Mene zanima za ono što sam čuo da vas pitam, jer moguće da on može da potroši i preko 8 litara benzina po gradu? To su ljudi uglavnom pričali za njega, ali to su sve stare teme koje više nisu aktivne pa niko ne odgovara na moje postove. Znam da Beverly 500 troši oko 6 po gradu ali i.e. verzija, pa me sada zanima jer se ovo odnosilo na xciting model sa karburatorom? Neko je spomenuo da potroši i preko 9 litara što je suludo za 500 kubika....

 

Još jedno pitanje; čuo sam da su mu delovi dosta skupi jer imamo neki ludi zakon da sve što dolazi sa bliskog istoka da se carini 70% na realnu cenu, i da je moguće dobaviti delove iz hrvatske i drugih zemalja mnogo jeftinije...

 

Dugo sam merkao beverlije i nisam verovao dok nisam seo na njega za položaj sedenja i nogu, baš je skučeno i sediš ko na stolici... Na xcitingu se sedi baš lepo i udobno, ima moj drugar 250 verziju...

 

Zamolio bih vlasnike, bivše vlasnike koji su imali ovaj skuter da mi napišu koju reč o ovome što sam spomenuo za delove i potrošnju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Drugari skuterasi ovah pardon Maxi skuterasi trebam vasu pomoc pa ajmo redom.

 

Posto sam odustao od kupovine jos jednog endura odlucio sam da kupim Xciting 500 po mogucstvu bez karbova pa mi je ovaj zapao za oko

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas3337039/kymco_xciting_500_ir/

 

ili mozda ovaj

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas3518208/kymco_2007_kymco_xciting_500/

 

 

zna li neko ove motore i u kakvom su stanju. To sta prodavac kaze me ne zanime jer sigurno ga nece kuditi.

 

Ili druga opcija je neki Silver Wing. Ali posto je voznja pretezno na kracim relacijama tipa do 100 km ipak bi pre Xciting.

 

Ako znate neki drugi u dobrom stanju napisite. Kes je spreman samo se ceka pravi primerak.

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: pesaka u ful opremi (ode TDM)

Realno ni 1...drugar je skoro celu godinu prodavao 2007 god. 500 ccm odlicno stanje,1 vlasnik,kupljen ovde itd...za 1700e...jedva ga prodade,po meni ovo su nerealne cene za sva 3 primerka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 380 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Vstrom 650

Pa gledaj po mogucstvu da uzmes bez karbova, a ova dva su verzija sa karburatorom! Sto se tice mog motora po gradu trosi malo vise a to je oko 6l 6.2 zavisi kakvo gorivo sipam, na otvorenom manje...e sad razlicita su iskustva sa tom potrosnjom goriva, ali sto se mene tice ja sam zadovoljan tom potrosnjom i mislim da je to ok krenuvsi od njegovih gabarita i tezine! Sto se tice prostora ima ga dosta, jedino kao zamerku sto vidim jeste cena delova koje jesu malo jace tipa kaisa i ostalih portosnih delova, i tvrdo sediste koje se opet uz malo kesa moze promeniti!

 

 

P.s. Kolega *zeka* postoji vec tema o ovom motoru, nema potrebe da se otvara nova... Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Samo da kazem da motor sa oglasa koji sam postavio u par postova vise je cista prevara.

Prvo nema dokaza da je nov kupljen kod nas,sav iscukan,nije prvi vlasnik niti zna ko je prvi,nije 2007 nego 2005 a prodavac se pravi naivan samo tako,cist prevarant . Evo ponovo linka za znate o cemu se radi .

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas3518208/kymco_2007_kymco_xciting_500/

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Mt800Explore

Posto sam nov u svetu maxi skutera imam pitanje u vezi lampice za pritisak ulja sa leve strane instr. table Da li kad se da kontakt treba da zasvetli, a kad se motor upali lampica se ugasi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Mt800Explore

Posle 10 ak min rada motora, odjednom obrtaji pocnu da padaju do 0 i cuje se da nesto cakće i motor se sam ugasi. Zna li ko sta to moze biti? .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Mt800Explore

Jesam, struja je ok. Cim se ugasi, startujem normalno kao da se nista nije desilo. A pocelo je da se desava ovih dana kad je zahladnelo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Da li je slučajno nekome poznato....da li ima istine u tome da se agregati za Xciting 500 ccm razlikuju t.j. da su oni proizvedeni od 2007/2008 drugačije rešeni ili ti bolji?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2028 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

па пробај" мото клиника "

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Gde se mogu kupiti novi ili polovni delovi za xciting osim u kdm- u?

 

Ne znam šta tražiš da kupiš od delova....ja sam ovih dana iz čiste radoznalosti posetio Ebay i video da ima more delova za Xciting. Koliko mi je poznato od prošle godine i mi u SR možemo da naručujemo i kupujemo preko Ebey-a pa imaš i tu soluciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja