Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GS 500

Recommended Posts

  • U prolazu, 17 postova

Pozz društvo.. Od skoro sam vlasnik gore navedenog motora, e sad..

Motor mi je prvi dan radio sasvim okej, ali već drugi dan nije hteo da upali.. Vergla ali ni da čuje da krene..

Uspeo sam par puta da ga upalim iz druge, ali se brzo potom ugasi..

Šta ću, pravo kod majstora (tj.. gurka 0ljut2.gif) Kod majstora ga upalimo iz 1001 puta, puca kao pištolj, ali to je od benzina u auspuhu!

I radio mi do jaja dok je bio zagrejan sutra, opet ništa (takodje sam mu i istrošio akumulator pokušavajući)

Zvao sam par drugara, skinuli smo ga celog i ustanovili da je karburator dobar i čist, ali mi je otišla jedna bombina,

kao i regler, daje mi napon 12,5v umesto 14,5v kako mi je rečeno da je normalno...

E sad gde da kupim bombinu i regler za moj motor, a da nisu novi delovi jer nisam baš pri nekoj kinti..

P.S. Molim se da je samo do toga... Pošto sam mu kupio i nove svećice nije reagovao..

Pozz i hvala unapred na savetima..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova

Zamenio bombinu, kupio kod gedze.. Taman sam mu sam farbao i ram, sredio ga, spakovao i upalio kao mina 0takoje.gif

E sad regler sam nosio na ispitivanje pa smo ustanovili da prepunjava.. Sto je opet problem, a inace su skupi bruka..

Tako da ako neko naleti na neki povoljan, nek se javi.. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

za regler se javi Joski sa foruma, nije skup a kvalitet je na visokom nivou, vec sam u 2 motora ugradio njegove reglere i rade ko zmaj :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Šabac/Beograd, Srbija
  • Motocikl: Nekad bilo: V-Strom 1000 2014, Fazer 600 S2 '09, V-Strom 650 '05, CBR 600RR '06; Suzuki GS 500F '04, Kymco Agility Sport 50

Izgleda da se nisi bas usrecio sa kupovinom! :(

 

Al' dobro... bitno da si resio! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova

Bogami da znas da sam se namucio, jos da uzmemo u obzir da mi je prvi ozbiljan motor u pitanju..

Doslo mi je u jednom trenutku i da ga zapalim, i kuno sam sve kud sam kupio motor itd 0ljut2.gif0ljut2.gif0ljut2.gif

Pa dok sam shvatio sta je problem i posle dok sam ga sastavljao.. Izgoreo sam!

Ali sad posto sam ga dobio za okej cifru, ulozio u njega nesto smesno i sad radi kao sat..

I cim sam ga prvi put provozao, zaljubio sam se 1moto3.gif (jos je bolji osecaj kada znas da si sam nesto sredio)

Postavi cu slikice radova i sada.. mozda i neki snjimak pa da me malo posavetujete mozda sta bi mu dodao, izmenio itd.. 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova

E pa da osvežim malo svoje iskustvo sa mojim nesrećnim gs-om.. Posle nedelju dana normalne vožnje opet mi je zaribao.. Gde sam ustanovio da moram kod majstora, zamenio sam mu sve od sajle za kvacilo, preko dihtunga do klipova.. Sve živo, jer mi se baš svideo, hteo sam da ga utegnem.. Na kraju kad sam i zadnji dinar istresao (nači sad nemam ni da ga napunim) ustanovimo da mu je pukao desni cilindar.. I sad sam digao ruke od njega.. Toliko muke i novca i vremena sam dao, uzalud.. 0tuzan.gif0tuzan.gif0tuzan.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

... ustanovimo da mu je pukao desni cilindar..

 

Па то је твој мајстор прво морао да види!

У праву је Biker-Boy!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Slazem se sa kolegama,,majstor" je problem.Nemogu da verujem da nije video da je pukao cilindar a sve raspakovao :stabre:.Ako se odlucis da nastavis sa sredjivanjem motora promeni majstora i dobro proverite uzrok pucanja cilindra ne desava se to iz cista mira.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova

pa majstor je ustanovio kvar i pre nego sto je otvorio motor, jer se i otvaranje naplacuje, a ja se ne razumem u motore tako da eto kako sam prosao.. a za polovan cilindar mi trazi 200 evra, sto je za mene fascinantna cifra! toliko sam do sada i ulozio.. ako neko ima neku ideju ili cilindar neka pomaze :) ili benzin pa da napravimo vatromet :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Loznica-Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ1

au druze bas mi krivo kako si se izmucio... kao sto su rekli, ne kontam kako je tek na kraju majstor to zakljucio kad je celu masinu sredjivao, ali dobro, nije ni da se ja nesto puno razumem :)

kad sam kupovao mog gs 500, svi su mi hvalili da je to dobra masina generalno, izdrzljiva i pouzdana, nisam cuo ranije da je nekom pukao cilindar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

E sad mi nista nije jasno.Kazes da ti je majstor odmah ustanovio da je pukao cilindar pa zatim otvorio masinu zamenio klipove pa ti onda rekao da to nemoze da radi jer je pukao cilindar.Kog je djavola menjao klipove uopste .Sto bi rekao nas narod j... lud zbunjenog.Prvo sam pomislio(a i napisao) majstor je neka budala ali sada nemogu da kazem ko je kriv u ovoj situaciji da li ti ili majstor,ali bas je cudno sve ovo sto ti nama ovde pises.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova

Možda sam trebao da stavim uzvičnike kod dela "majstor je ustanovio kvar".. Njegovo misljenje do cega je pre nego sto je otvorio masinu.. Posto sam mu prvi put doterao masinu na čišćenje karburatora i na štelovanje (svi su mi rekli da je do toga).. Pošto nije mogao da ga našteluje da radi lepo nije mi naplatio punu cenu, motor je opet radio neko vreme kad eto mene posle nedelju dana opet kod njega.. Kontam "znam šta je radio" i onda je rekao daj da zamenimo klipove, dihtunge, svećice, karike i šta ti ja znam, kao to je rešenje.. Po otvaranju motora i pošto je naručio delove, sve namestio zove me da mi kaže da je desni cilindar pukao.. Da radi pola sata - sat normalno valjda dok se ne zagreje taj cilindar i onda posle toga radi samo na jednom cilindru.. A sad ti vidi ko koga tu..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

E to su sad vec druge stvari,ipak je on prevarant a ne budala,a ti bi trebao da mu vratis sve lepo sa kamatom.Oteraj ti motor ponovo kod njega nek zameni cilindar i uradi ti motor kako valja pa ti lepo isprobaj motor pa ako je sve ok lepo mu reci da napravi golubarnik jer ces mu pare poslati golubom.Pa onda lepo odes kuci svojim motorom a on nek razmisli da li ce i sledeci put nekog probati sto se u mom kraju kaze ,,da izvasari"

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Da je tebi ranije bio puknut cilindar, pošto GS 500 ima vazdušno hladjenje, to se moralo čuti da duva i videti da ti negde masti. Da li je bilo toga ? Da li je duvao posle popravke ? Da li je tebi uopšte pukao cilindar ? Nisi pominjao pojavu nekih zvukova ( kao da nešto šišti ) iz mašine, i da ti negde masti cilindar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova

Pa cudna je situacija + se ja ne razumem (da se ogradim).. Kad sam ga kupio isao je ekstra jedan dan, potom nije hteo da se upali.. Tada sam ga palio iz gurke (tu je poceo da puca iz auspuha).. Kad sam mu stvaio bombinu palio je tri - cetri dana normalno onda je odjednom krenuo da drhti + poskakuje i vise ni da cuje (verovatno je uz to i akumulator se istrosio od mojih silnih pokusaja) Prvo sam otisao kod jednog majstora on je uspeo da ga upali i rece mi da mu cistim karburator.. Cim se ohladio tj. sutra nije hteo da upali onda sam otisao u servis. E onda posle ciscenja karburatora, isao je opet lepo jedno nedelju dana (mada nisam ni stigao ja da ga nesto vozim dugo mozda po 20 - 30 min dnevno) palio extra bez gasa, pritom pre nego sto me je izdao skroz pojavljuje se jos jedan problem, upalim ga normalno on radi ubacim ga u brzinu on se ugasi odmah i ako drzim kvacilo (onda mu ja dam dosta obrtaja u onda ga krknem (bukvalno) u prvu i on neko vreme normalno radi 0zbunjen.gif Haos... E zatim krece da mi opadaju obrtaji (inace mu je ona iglica retko kad mirovala) i ako ga zagrejem cim pustim gas on se ugasi! Tu ti ja krenem kod majstora sa drugarom koji me gura na semaforima posto se ugasi motor cim stane, ili u toku voznje sto se desavalo i ranije samo krene da gubi snagu i da se gasi.. Do jednog dela puta gde mi je pustio ulje (znaci zadnji tocak je bio premazan komplet uljem) na svu srecu sam uspeo da se zaustavim i tu je ispustio sve zivo nisam ni pokusavao vise da ga palim... Mislim eto malo vise detalja sta mi se sve desavalo sa motorom..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd-Čačak
  • Motocikl: XRV 750, TZR 125

Da ti ne riknjava možda TCI. Svi ti simptomi laganog umiranja mi liče na to, a mora da si mu u tim trenutcima dušu vadio i da je prosuo negde ulje. Pritom, ako mu nije radila jedna svećica, gorivom je punio karter pa je izbacio tamo gde mu je bilo najlakše.

 

Sve ovo što napisah uzmi sa rezervom jer nisam video ni čuo motor.

 

Srećno. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

sve mu se to desilo zato sto mu je otisla slavina za gorivo, pustila gorivo na vakumski deo pumpe...karbovi ocajno bili reseni i sredjeni zapravo,

za cilindre sad neznam sa je bilo ranije. puknut cilindar :stabre:.al sad radi ok....zato mu taj jedan cilindar verovatno nije radio jer je prelivo zalivo svecicu...

a svega toga nebi bilo da je pera na vreme dosao u ....:zvizduk: servis...inace kad su mu prelili karbovi sve je ispovracao kroz kutiju filtera napolje,ulje pomesano sa benzinom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Da, umeju te vakuumske slavinice da naprave sranje, ima i primera gde je ljudima na ER5ici slio sve u karter mada to se oseti, vidi... Trebao je to da provali. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja