Jump to content

Moto Zajednica

Lebane - Djavolja Varos

Recommended Posts

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Dakle moze li se proci motorom od Lebana do Djavolje Varosi motorom a da nije neki kros ili enduro,da ne idemo na Prokuplje nego da presecmo popreko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 598 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Druže, imao ideju da krenem tim putem za 1. maj. (iz Leskovca)

Međutim, u nekom trenutku, gubi se put u šumi. Mi na Fazeru nismo hteli da pokušavamo dalje. Put prema Prokuplju i kasnije prema Kuršumliji je u jako dobrom stanju, ne oseti se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5

I ja sam imao tu nameru pre dve nedelje, Lebane-Kuršumlija, ali me u Leskovcu odgovoriše od tog nauma. Ako se ipak rešiš za tu varijantu molim te javi utiske ovde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Pre dve godine obišao sam Đavolju Varoš i Prolom Banju. Na karti koju sam imao bio je ucrtan put od Prolom Banje do Caričinog Grada kraj Leskovca. Pošao tim putem i sreo čiču koji mi je rekao da taj put ne vodi nikuda. Prvi put sam čuo i video da put ne vodi nikuda. Vratio sam se na Kuršumliju, pa kroz neka sela izašao na put za Leskovac i Caričin Grad. Na kartama ima ucrtano svašta i ne treba verovati dok ne pitaš nekoga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: leskovac
  • Motocikl: honda transalp

Od Lebana do Djavole varosi postoje dva makadamska puta i svi koji su isli kazu da su Ok,narocito u letnjem periodu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

evoga iz prve ruke domoroca citiram:

 

 

 

moguće je !!!

Od Lebana do Prolom Banje ima oko 40 km. Put je 20 km asfalt, a ostalih 20 je makadam. Nije kros ili enduro, ali nije ni tepih, j...bg put ide kroz šumu.

Deonica je sledeća: Lebane - Prekopčelica - Orane - Ivanje - Dobra Voda - Begovica grob i desno se skreće za Prolom banju. Onda od Prolom banje do Djavolje Varoši ima dve mogućnosti: asfaltom ili opet kroz šumu, tu je opet različita kilometraža, oko 13 km.

Ako treba još nešto, tu sam.

Pozdrav i srećan put.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: jug
  • Motocikl: TA 94

E pa evo iz prve ruke.

Već duže vreme planiramo da probamo ovaj put ali iz raznoraznih razloga nikako da krenemo. Ipak, na godišnjicu "slobode, demokratije i prosperiteta" rano izjutra krećemo iz Vlasotinca prema Bojniku. Put preko Radan planine smo videli samo na Google earth-u i nadali se da će uz put neko da se nađe.

Put do Bojnika je solidan asfalt koji se sa zadovoljstvom gazi.

post-20851-0-52967400-1349734413_thumb.jpg

 

Posle Bojnika put nastavlja dalje preko Gornjeg Brestovca, pored moto kros staze. Do sela Magaš je asfalt koji se iza ovog sela prekida u dužini od oko kilometar i po. I ovaj put nije naročito loš, šljunkom nasipan makadam. Iza se nastavlja asfalt još par kilometara do sela Dobra voda. Put se dalje račva na dva makadamska puta sa jasnim putokazima.

post-20851-0-94326300-1349734660_thumb.jpg post-20851-0-05354400-1349734678_thumb.jpg post-20851-0-06753700-1349734704_thumb.jpg

 

Kroz selo Dobra voda i nadalje vodi odličan makadamski put kroz bukovu i hrastovu šumu. Prelep predeo ali pošto se ovde govori o trasama ja ću se zadržati na taj deo. Ipak evo neka slika da dočara lepotu Radana. Slikano je telefonom pa se ne može ni dočarati početak zlatne jeseni na ovoj planini.

post-20851-0-01597300-1349734941_thumb.jpg post-20851-0-88887400-1349734955_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: jug
  • Motocikl: TA 94

Dalje dolazite do prvog račvanja koje je takođe lepo obeleženo. Desno vodi put za Dragi deo a mi nastavljamo dalje. I ovde je lepo obeleženo putokazima

post-20851-0-11164400-1349735081_thumb.jpg post-20851-0-66326100-1349735105_thumb.jpg

 

Sledeće račvanje za selo Bogujevac desno, mi nastavljamo glavnom džadom, i dalje odlično obeleženi putevi.

post-20851-0-51562500-1349735234_thumb.jpg

 

Dalje je put uglavnom uzbrdo kroz gustu bukovu šumu. Na ovom delu puta se nalazi vodopad Ripivoda koji je prelep, iako sa malo vode zbog sušne godine. Na žalost nisam mogao sve da slikam jer su prijatelji sa kojima sam išao bili poprilično nestrpljivi.

Sledeća raskrsnica vodi desno za selo Vlasovo i dalje za Prolom Banju. Opet sve lepo obeleženo, put levo za Đavolju varoš. Po ovom grobu na slici, celo mesto se zove Begovića grob.

post-20851-0-67872100-1349735430_thumb.jpg post-20851-0-11361000-1349735450_thumb.jpg post-20851-0-74114200-1349735461_thumb.jpg post-20851-0-45189500-1349735476_thumb.jpg

 

Putem dalje dolazimo do mesta zvanog Gajtanska vrata. Opet sve iznenađujuće dobro obeleženo. Put se odvaja levo za selo Gajtan, rudnik Lece i dalje za Medveđu. Put prema "đavolima" vodi odavde pravo.

post-20851-0-01881300-1349735714_thumb.jpg post-20851-0-09028700-1349735767_thumb.jpg

 

Pogled na Kosovo u daljini post-20851-0-95985700-1349735791_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: jug
  • Motocikl: TA 94

Putem dalje se vozi uglavnom uzbrdo kroz šumu, glavni put se lako prati. Nakon par kilometara se dolazi do raskrsnice gde put desno vodi opet ka Prolom Banji a levo za selo Đake i dalje do đavola. Stižemo do Sokolovog visa, najviši vrh ovog dela Radan planine. Prelep predeo. Ovde počinjemo da srećemo meštane koji su vrlo ljubazni i radoznali.

post-20851-0-12915800-1349736107_thumb.jpg post-20851-0-86119100-1349736142_thumb.jpg post-20851-0-60908000-1349736162_thumb.jpg

 

Na ovom mestu se nalazi i baza žandarmerije čiju patrolu možete sresti uz put. post-20851-0-84644100-1349736184_thumb.jpg

 

Od ovog mesta, od Sokolovog visa, preko sela Đake, put vodi nizbrdo do Đavolje varoši. Preostalih pet ili šest kilometara nisu problem jer ima dosta ljudi uz put i u svakom trenutku možete da pitate za pravac. Na kraju sa bočne strane stižete na parking ispred Đavolje varoši.

Ovaj deo puta je malo lošiji. Put je nasipan šoderom i točkovi po malo "beže", bar meni koji nisam naročito iskusan. Ovaj šoder mi još teže pada obzirom da put vodi niz brdo. Pored toga, kad seljak kao ja hoće da vozi motor, drži telefon kojim slika i gleda okolo šta da slika, neminovno je da se malo i valja po prašini.post-20851-0-25506200-1349736558_thumb.jpg

Sve je to sastavni deo kompletnog uživanja koje je meni ovaj put pružio. Bitno da ni meni ni motoru nije ništa.

Slike same Đavolje varoši neću da postavljam jer ih imate i na netu. I onako slike ne mogu da prenesu doživljaj koji pruža poseta ovom čarobnom mestu. Što bi rekli na reklami "preporučio bih svakom, probao sam i mnogo je dobro"!!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: jug
  • Motocikl: TA 94

Samo da dodam da se do Đavolje varoši preko Radana može stići bar još preko dva puta ali koji se opet svode na isto.

Prvi je preko Lebana i onih sela koje je gore pomenuo TomoB. Tu je asvalt do vrha gde se nalazi motel Radan, put je odličan. Odatle ima par kilometara solidnog makadama do sela Dobra voda pa dalje kao što sam opisao.

Drugi put je preko Medveđe, odnosno par kilometara ispred, skretanje za selo Gazdare i Gajtan pa do Gajtanskih vrata pa onda levo putem preko Sokolovog visa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1142 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW K1200 RS ;YAMAHA Nouvo

Samo da dodam da se do Đavolje varoši preko Radana može stići bar još preko dva puta ali koji se opet svode na isto.

Prvi je preko Lebana i onih sela koje je gore pomenuo TomoB. Tu je asvalt do vrha gde se nalazi motel Radan, put je odličan. Odatle ima par kilometara solidnog makadama do sela Dobra voda pa dalje kao što sam opisao.

Drugi put je preko Medveđe, odnosno par kilometara ispred, skretanje za selo Gazdare i Gajtan pa do Gajtanskih vrata pa onda levo putem preko Sokolovog visa.

 

Prošao sa TA pre 2 god. i može sa endurom lagano, ali drumski i r-ovi nikako a silazi se direktno na kapiju Đ.Varoši.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Beograd - Čukarica
  • Motocikl: Sprint Prince

Jeste tema malo starija, ali me jako zanima da li neko zna tacnu lokaciju gde se na Radan planini nalazi takozvani "kameni zid", koji je relativno skoro otkriven ? Zid inace ima visinu oko 9 - 10 metara, duzine oko 100 (negde kaze i do 300) i lome se koplja na internetu da li je nastao delovanjem nekadasnjeg vulkana, ili je ostatak fosilizovanog drveta. Voleo bih da ovo vidim izbliza, a navodno je na nekom vrhu oko Prolom banje, samo kom ?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja