Jump to content

Moto Zajednica

BMW F650CS

Recommended Posts

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Podaci iz saobracajne.

 

Model: BMW

Tip: F650CS

Kubikaza: 650

Snaga: 25 KW

Godiste: 2004.

 

Vise o motoru.

 

Motor sam uvezao iz Francuske 2010. godine za sebe i od tada je na mom imenu. Prva registracija u Srbiji mu je 02.11.2010. a sada je registrovan do 10.11.2012. Presao je oko 35.000. Kazem oko jer imam problema sa km-satom. Naime,digitalni je i on radi ali mu se brojke ne ocitavaju u svakoj poziciji(kao kada na digitalnom satu nestaju baterije). Kada sam ga kupio radio je normalno ali se ne secam tacno kilometraze. E sad,covek koji mi ga je doterao(inace moj kum) kaze da je „nagurana“ kilometraza da bi manja carina bila i da je originalna oko 12.000km. Da li je to tacno ili nije,stvarno ne znam.

 

Probleme sa njim nisam imao za ovo vreme koliko ga vozim. Servisiran je kod Spaleta prosle godine a ove godine sam sve tecnosti I filtere ulja I vazduha zamenio kod Mirka iz MotoGhost-a. Kocione plocice nije zamenio jer mi je rekao da imaju “mesa” za jos oko 2.000 km. Znaci to je neko skoro ulaganje u njega.

 

Gume su obe nove. Prednja je Michelin Pilot Road 3 a zadnja Dunlop Roadtec.

 

Sto se voznje tice,izuzetno lagan za voznju. Pogotovo pogoduje nizim vozacima. Ja imam malo preko 170 cm I sa obe noge stojim na zemlji. Vrlo upravljiv I rekao bih da je idealan samo kada bi imao dva cilindra. Ovako zahteva cesce saltanje brzina.

 

Potrosnja: ne znam tacno ali mi se cini bas mala. Jako je ekonomican sa te strane.

 

Max brzina: na auto-putu sam ga vozio nesto preko 170 km/h…mislim da je to-to.

 

Sto se tice ispravnosti…pristajem na sve provere. Mozete da povedete majstore,elektricare,prijatelje koji se razumeju. A ukoliko se vozikam,mogu I ja da svratim bilo gde u Srbiji ako se dogovorimo(ako se nadje vremena…ionako samo trazim razlog da klisnem u voznju).

 

Razlog prodaje.

 

Prelazim na MAXI skuter. Jednostavno komplikovano mi je vozenje motora. Ja sam stari skuterdzija…bio I ostao(doduse vozio samo do 200 ccm). Pozeleo sam motor u nadi da cu obici Srbiju I okolne zemlje uzduz I popreko ali avaj. Nema se vremena. A kada ga imam onda idem sa devojkom koja nije ljubitelj dvotockasa. Po gradu me,posle skutera,smara voznja motora. Te moram da pazim da ne userem obucu od menjaca…te,ako padne malo kise opet pazi da se ne isprskas…te manjak prostora…te bolja mi je zastita od vetra na sqtu..te ovo te ono… Svega toga kod skutera nije bilo.

Gledano sa ekonomske strane,isplativiji mi je skuter. Sto zbog cene registracije/odrzavanja sto zbog mnogo bitnije stvari…a to je voznja…jednostavno kada se obucem za posao,ne mogu da vozim motor. A zao mi je da stoji. Ne poteram ga preko stotke 2 puta u mesec dana jer nemam gde…gre’ota.

 

Cena.

 

Cena je 3200 evrica. Moze I neki dogovor.

 

Zamena:

 

U principu,najvise bih voleo kesovinu. Medjutim znam kakva je situVacija pa bih pristao I na neku zamenu. Ali uz par uslova. Prvo,SAMO MAXI skuter dolazi u obzir. I to kupljen kod nas. Posto planiram da kupim nov skuter ukoliko prodam motor,u obzir dolaze skuteri ISKLJUCIVO novijeg godista.

Prvenstveno me interesuju Yamaha X MAX,Gilera NEXUS 250/300 I Kymco XCITING 250/300. Naravno dogovor oko doplate/preplate u zavisnosti sta je predmet eventualne trampe. Nisam iskljuciv sto se ova tri modela tice ali zaobisao bih Burgmana I Malagutija. Ne svidjaju mi se jednostavno. Doduse ova tri su mi vizuelno favoriti...ne znam kako bi mi legli zbog moje visine.

 

Eventualne ponude mogu ovde javno a mogu I na PP.

 

P.S. naravno ako sa stogod preskocio da kazem,pitajte. Inace motor se vozi pa se i kilometraza menja.

 

P.P.S. bocne torbe ostaju meni...nisu na prodaju. Sto se tice GIVI-a na njemu...to je neki prepravljani krs ciju sam bravu sam budzio. Radi posao ali realno ne kosta nista. Ako neko hoce,mogu da ga ostavim a ako nece,jos bolje...meni je dobar. Naravno,ploca ostaje ako eventualni buduci vlasnik zeli.

 

Neka slika:

 

post-12773-0-21979200-1338330894_thumb.jpg

 

post-12773-0-32712300-1338330917_thumb.jpg

 

post-12773-0-93055400-1338330939_thumb.jpg

 

post-12773-0-70788800-1338330957_thumb.jpg

 

 

post-12773-0-59949700-1338330977_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Ovako. Nadjen X MAX po,za mene,vrlo povoljnim uslovima. Covek mi daje na rate. Necu ga uzeti dok ne prodam BMW-a tako da sam spreman da vrlo redukujem cenu. Ako ima zainteresovanih,predlozite cifru pa se mozda i dogovorimo buduci da bih voleo da ubrzam stvari. Inace lik me ceka do 10. juna i do tada moram da odlucim da li uzimam X MAX-a ili ne,tako da sam do tada spreman za vrlo ozbiljnu redukciju cene.

 

Ovo pisem i zbog jos jednog razloga a to je da me do tada zamene ne interesuju...znaci do kraja nedelje moze veliki popust za kes.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go BIG or Go home, 413 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: honda CB 1000 - Big One

Jel ta snaga od 25 kw zbog blokada, inače bi motor bio jači ? Mada ako si ga terao 170 blokade su verovatno već i skinute...0stabre.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Da. To su podaci iz saobracajne. Ustrojen je na 25 ili 27 kW...ali ne svi modeli. Medjutim ta blokada je na gasu i lagano se otklanja. A sto kazes,na mom je verovatno uklonjena jer ne verujem da bi isao maltene max po kazaljki da nije. Nisam vozio motor sa blokadom pa da uporedim. Inace je deklarisan na 50 KS.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Ovako, X MAX je otisao >:( tako da je zamena za neki MAXI skuter opet aktuelna.

Ponavljam,ne moraju biti oni nabrojani u gornjem postu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Dolazi do obavestenja.

 

Elem,danas bio u voznji i videh da je na kilometar satu 40.000 km. Zbog gore navedenog problema nisam bio u mogucnosti da tacno vidim koliko je presao ali danas se ocitala brojka(sve nule). Dakle tacna kilometraza na satu je 40.055 km. Nenamerna greska ali zato cena namerno ide dole.

 

2.700

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Nova cena 2.500

 

I jos nesto. Planiram da odvedem motor na letovanje u Grcku. Datum polaska je oko prvog jula tako da,od tada pa do 15. jula nece biti dostupan nasoj javnosti.

 

Naravno ovo vazi u slucaju da ne nadje novog vlasnika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 598 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Vidim, dopada ti se kolegin crveni fazer... I znam da si zainteresovan iskljucivo za Maxi skuter u zamenu za BMW, ali kako u zivotu nisam video ruzniji motor od Scaravera, a uz to, motor koji me vise odusevljava... Nista ne gubim da probam:

Da nisi mozda nekim cudom zainteresovan da se menjas sa mnom za Fazera?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Fazer je mozda i jedini motor za koji bi menjao moj. Ali kao sto tamo rekoh,mozda jednog lepog dana. Nije motor ono sto mi sada vrsi posao.

Ali hvala na interesovanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

E ovako ljudovi. Doslo je do prevrata. Posto ne mogu da ispravljam prvi post,da kazem ovde. NEMA VISE ZAMENE. Pazaren je T MAX :D :D :D Crn kao mamba. Preuzimam ga na kraju sezone.

 

Sreci nema kraja a BMW sada ide SAMO i ISKLJUCIVO za kes.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

"OBECANJE-LUDOM RADOVANJE". Eto tako može da se opiše situacija kakvu sam imao sa ovim T MAX-om. Nemam snage da pišem o detaljima ali posle ovog iskustva mi ne preostaje ništa drugo nego da povučem motor iz prodaje dok ne skupim kintu za nešto novo ili skoro novo.

 

Tako da BMW odlazi sa oglasa do kraja sezone.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Oglas je ponovo aktuelan. Od promena na motoru, prijavljujem crkavanje reglera i njegovu zamenu. Zatim zamenu semeringa viljuske kao i lagera kormana. Klometraza je 40.000.

Ako neko zeli da pogleda motor, nalazi se u LABORATORIJI...zimuje...bar se ja nadam :D

Cena za motor je 2.500 i prilicno je fixna. Zamena JEDINO za Gileru NEXUS 500...eventualno 300.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW F800GS

Jbt pa za ove pare nema ni preko da se nadje.Kad se samo setim koliko sam zeleo ovaj motor,ali ih onda nije bilo ispod 4000e.Srecna prodaja u svakom slucaju.Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Ovako, posto se 15.05. ide na Hilandar motor ce biti na prodaju do 01.05. i posle toga se povlaci jer ako njega prodam, jelte, nema cime da giljam do Grcke. Dotle moze prodaja jer odmah planiram kupovinu sqta ali bih ostavio 10-ak dana za kupovinu i sredjivanje novog motora za put. Papirologije i ostalo. Tako da je do tad cena, ja mislim minimalnih 2.000 evra.

Motor ima kozmeticke nedostatke. Nije farban, sminkan i sl. Slike cu postaviti sutra kada ga isteram na sunce. Danas formiram akumulator a motor je u garazi pa bi da ga slikam na otvorenom i kada mu sklopim plastike jer sam ga malo raskupusao da bih izvadio accu.

Ovaj pad cene je stvarno neplaniran ali sam u petak otisao za Bgd sqtom a vratio se BMW-om i jbga...nije vise to-to... Definitivno mi vise lezi skuter.

Zamena je i dalje aktuelna. U zameni ga racunam astronomskih isto 2.000 evra. A u obzir dolaze skuteri novijeg datuma i vece kubikaze. Nazalost uz moju doplatu sem ako neko nece da mi da u zamenu nekog Burgmana K8 i racuna ga 2 soma. Prakticno svi sem Beverlya i Scarabea(znam da je diskriminatorski ali taka je situVacija).

 

Eto toliko...

 

@ Bornslippy

 

Hvala druze :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Ja planiram njime u Grcku pa U Crnu Goru posle toga. Sto se mene tice, motor je apsolutno sposoban za takav put. Bio je u Laboratoriji. Prosao je i kroz Arakisove i Scubine ruke...ako su uradili stvari kako treba ja mislim da nema problema. Bio je taj problem sa reglerom i ja se i ovim putem zahvaljujem Arakisu na velikom strpljenju koje je ulozio u sredjivanje tog problema. Scuba je zamenio to sto sam napisao i sada dodajem i nov akumulator koji je upravo formiran i namesten.

 

Eto...

 

P.S. slikao sam ga danas i ubacujem slike veceras.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja