Jump to content

Moto Zajednica

Brat želi da donira srce sestri

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

4543085424fb5e4f4beca0356811341_368x325.JPG

 

15-mesečna Ljubica Adamić imala je infarkt još sa tri meseca i od sigurne smrti spasli su je lekari velikim naporom, piše Kurir. Ona je sada u Austriji, gde čeka na transplantaciju srca

 

"Počela je da se guši i grči. Osetio sam da život izlazi iz nje. Gleda me onim okicama, umire, oprašta se od mene, a ne zna da mi kaže ništa. Boli me duša, a ne mogu da joj pomognem. Nosio sam je kod lekara, trčao kao da me đavo goni. Doktori su rekli da je imala infarkt, da joj popušta srčani mišić i da boluje od kardiomiopatije", kaže za "Kurir" Ljubičin otac Šime Adamić, koji ima još četvoro dece.

 

Ljubica sada u grudnom košu nosi srce uvećano tri puta i staro kao kod čoveka od sedamdeset godina. Da bi preživela, Ljubici je neophodno presađivanje organa u bolnici u Austriji. Urađene su sve genetske analize, a kad se nađe donor, može da se operiše, što košta 120.000 evra.

 

"Jedva čekam da mi jave, da mi se spase ćerka, a u isto vreme se plašim. Pun sam zebnje, jer bez tog novca ne može na transplantaciju. Često svi slušamo slične priče i mislimo da se dešavaju samo drugima, al’ kad me je snašlo, nisam znao gde se nalazim. I dalje smo svi izgubljeni, ne znamo šta da radimo. Najgore mi je zbog druge dece. Njih četvoro su stalno oko nje, život bi dali da ona bude zdrava. Duša me boli kad vidim koliko se oni sekiraju i plaše za svoju sestru", priča Šime Adamić.

 

Zbog brige za sestru, njen sedmogodišnji brat je rekao ocu da zna da nemaju novca za operaciju i da ga odvede u bolnicu, izvade mu srce i daju sestri.

 

"Znam da mi nemamo para, ali neću da ona umre zbog toga. Tata, vodi me u bolnicu, kaži im da meni izvade srce i da ga daju seki", prepričao je otac dečakove reči.

 

Svi koji žele da pomognu porodici Adamić mogu novac da uplate na žiro-račun u Vojvođanskoj banci: 355000320010478634

Primalac: Šime Adamić, za malu Ljubicu

 

Sve je prekopirano sa ove stranice. Ko može bilo bi dobro da pomogne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

 koliko para potrošiše na prezentacije, putovanja, telefone, na kampanje...``bem ti državu,eh što nisam neki Đoković... 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

Sramota. Niko nista. Ne znam da li treba ostaviti temu kao primer loseg odziva ili obrisati pa da pokusamo da zaboravimo da smo ljudi i da treba da pomazemo jedni drugima.

 

 

Sent from my iPhone4 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja